costache
🍔🍕🍗 🍟🌭🍝🍜 Tady na uložiště ukládám hlavně fota "o pivu a hospůdkách", ale po pivku bývá hlad a tehdy nastupuje manželka a její domácí chalko. Žena vaří ráda a já její výtvory rád fotím a ještě raději konzumuji.
#papu#jídlo#chalko#žena#czechgirls#KrmteTuBestii#MužiMajíTakéCityNapříkladCítíHlad
Více  Zavřít popis alba 
24 komentářů
 • prosinec 2003 až srpen 2020
 • 14 344 zobrazení
 • 2424
costache
🍔🍕🍗 🍟🌭🍝🍜 Tady na uložiště ukládám hlavně fota "o pivu a hospůdkách", ale po pivku bývá hlad a tehdy nastupuje manželka a její domácí žrádýlko. Žena vaří ráda a já její výtvory rád fotím a ještě raději jím.
#papu#jídlo#chalko#žena#czechgirls#KrmteTuBestii#MužiMajíTakéCityNapříkladCítíHlad
Více  Zavřít popis alba 
56 komentářů
 • prosinec 2003 až říjen 2021
 • 13 005 zobrazení
 • 5656
 • {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}
pe-le
Více  Zavřít popis alba 
 • letos v srpnu
 • 6 189 zobrazení
 • 00
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
coloraaa
Urbex - Werk H. Soustava podzemních prostor vyhloubených v pískovcových skalách byla za druhé světové války používána nacistickým Německem k válečné letecké výrobě. V roce 1942 zde nacisté začali budovat podzemní zbrojovku a koncentrační tábor. Celkem měly v údolí vzniknout tři podzemní komplexy o víc než 80 tisících metrech čtverečních. Podzemní továrna dostala jméno Zechstein. Budovali ji vězni ze zdejšího koncentračního tábora – pobočky tábora Flossenburg. Ražba štol pokračovala až do 8. května 1945. Do konce války se podařilo dokončit přibližně čtvrtinu plánovaného komplexu. Werk H po válce převzala Československá armáda. V roce 1952 byly objekty předány vojenské správě a byl zde zřízen provizorní hlavní sklad ženijní munice a od roku 1964 byla další část využívána jako podzemní sklad strategických zásob pohonných hmot. Vojáci do štol zabudovali až 100 metrů dlouhé nádrže. Třicetimetrové nádrže sloužily ke skladování benzínu, padesáti metrové byly na naftu a nejdelší stometrová nádrž byla na kerosin. Kapacita podzemního skladiště byla plánovaná na 8 000 000 litrů. Po příchodu okupačních vojsk v roce 1968 celý sklad převzala a využívala Rudá armáda vzhledem k tomu že bylo schopné dodávat paliva a maziva veškeré technice, co tu Sověti měli po dobu 14 dní. Nadlouho se tu usadila, pohonné hmoty do nádrží doplňovala z vlakových cisteren a Werk H opustila, až když se musela po revoluci stáhnout z našeho území. Tak se jdeme na ty nádrže v podzemí podívat.
Počasí: +18°C, Polojasno, mírný severní vítr.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
https://www.facebook.com/groups/bunkry.v.cr/
Více  Zavřít popis alba 
 • 30.5.2020
 • 3 749 zobrazení
mcanon
...cvičení v přírodě...

Prozatím pár vzorků z odpoledního focení.

Model: Týnka
Více  Zavřít popis alba 
 • 22.7.2020
 • 2 310 zobrazení
 • 00
svata-km
Takový má název Arboretum Paseka v podhůří Nízkého Jeseníku. Jedná se o skládku odpadu, která byla revitalizovaná do tak úžasné podoby.
Více  Zavřít popis alba 
90 komentářů
 • 29.4.2018
 • 2 219 zobrazení
 • 9090
westernklub
REKONSTRUKCE KLUBOVNY WESTERN KLUBU, KLUBU PŘÁTEL WK S OBČERSTVENÍM A POŠTOVNY PONY EXPRESS

Úspěšně svépomocně dále rekonstruujeme areál Malá skála s klubovnou Western klubu,
klubem pro členy a přátele Western klubu s občerstvením, klubové prostory pro Dětský Western klub a poštovní stanici Post Office Pony Express č.21.

Za 4 roky se na stavbě odpracovalo neuvěřitelných dobrovolnických brigádnických 13 000 hodin. Část nákupu materiálu a některé odborné práce nám hradil Městys Suchdol nad Odrou, další finanční prostředky jsme získali od sponzorů a dárců. Na rekonstrukci objektu jsme použili i kompletní výdělek z akcí Western klubu. Veškeré práce na objektu Saloonu a v areálu Malá skála dělají naši členové a přátelé WK bez nároku na mzdu.
Co jsme dokončili v roce 2019
Kromě pravidelné činnosti WESTERN KLUBU dle kalendáře akcí na daný rok jsme nadále budovali zázemí na Malé skále a prováděli další rekonstrukci objektu Kletné 100.
Svépomocí jsme v roce 2019 na schodiště a lávku k balkónu a na venkovní balkón naistalovali stylové zábradlí, pořídili kuchyňské spotřebiče (trouba, mikrovlnná trouba, kávovar - vše je zabudováno do kuchyňské linky). Kuchyň, přípravnu kávy a čaje a bar jsme rozšířili o nové úložné skřínky a pracovní pulty. Ke zkrášlení venkovního prostranství jsme vysadili kolem plotu habry, nadále rozšiřujeme skalku. Provedli jsme rekonstrukci starých elektrorozvodů v bývalé vodárně, obložili palubkami, položili dlažbu, vyměnili zárubeň a dveře a vybavili první Post Office č. 21 Pony Expressu s miniexpozicí historie Pony Expressu. Obložili jsme zděnou část srubovými palubkami, a tak objekt dostal ucelený srubový vzhled. Vyměnili jsme zadní dveře do Saloonu, opravili schody do areálu se vstupem na třech místech. Rozšířili jsme úvaziště pro koně, připravili terén pro postavení venkovního podia, rozšířili posezení a připravili materiál na zpevnění svahu ztraceným bedněním a mini pódium před Saloonem. Byla zakoupena dlažba a obrubníky na vydláždění venkovního posezení před Saloonem.
Na rekonstrukci objektu jsme použili i kompletní výdělek z akcí Western klubu a občerstvení v Saloonu. Veškeré práce na objektu, v Saloonu a v areálu Malá skála provádějí naši členové a přátelé WK bez nároku na mzdu.

Pony Express má na Moravě stálou poštovní stanici Československého Pony Expressu č. 21 se stálou Post Office a mini expozicí o EPEA v areálu Malá skála, Kletné - Suchdol nad Odrou

Myšlenka zřídit v Suchdole nad Odrou stálou Post Office Pony Expressu vznikla u členů Pony Expressu a Western klubu v době, kdy jsme od městyse získali areál u Kletenské přehrady s bývalým kioskem pro svou činnost. Svépomocně a za podpory městyse Suchdol nad Odrou a sponzorů jsme vybudovali areál s westernovým Saloonem a při příležitosti 35. jízdy Pony Expressu jsme slavnostně otevřeli na Malé skále i novou stálou Post Office. Slavnostním prostřižením pásky Sheriffem Pony Expressu Jaroslavem Čermákem a starostou Městyse Ing. Richardem Ehlerem byl za přítomnosti členů Pony Expressu zahájen provoz této stálé Post Office.
Post Office bude v provozu na všech westernových akcích, koupíte zde a odešlete poštou Pony Expressu pohlednice, je možno zakoupit i propagační předměty Pony Expressu. Výtěžek z prodeje je použit k hlavní činnosti Pony Expressu a to hlavně na jízdu Evropského Pony Expressu.

Co jsme dokončili v roce 2020
Rok 2020 i pro náš spolek nebyl příznivý, pandemie Covidu 19 nás zabrzdila a nedovolila nám realizovat značnou část pravidelných činností WESTERN KLUBU, které jsme měli naplánované na rok 2020 dle kalendáře akcí. Přesto i v těžkých podmínkách loňského roku se nám mnoho podařilo zrealizovat.
V lednu jsme vyhlásili dětskou výtvarnou soutěž "Koně a hříbata očima dětí", kterou se podařilo dotáhnout do finále i s vyhodnocením vítězů, ale ceny bylo nutné již zasílat poštou. Nepodařilo se nám již uskutečnit tradiční Josefovský country bál ani Jarní vyjížďku. Jak to situace dovolila, pustili jsme se do rekonstrukce půdních prostorů nad objektem starého kiosku, kde byla naplánována realizace klubovny Western klubu. Proběhlo zateplení střechy, následovala elektroinstalace, obložení palubkami, položení podlahy, instalace topení … Po konečných úpravách a zařízení nábytkem jsme v červnu klubovnu otevřeli.
Přes nepříznivou společenskou situaci se nám podařilo dokončit ve spodní části areálu Malé skály víceúčelový přístřešek s podiem, a co nás již dlouho trápilo, položit kompletní dlažbu na prostranství před a za Saloonem, před přístřeškem a na malém podiu. Konečnou úpravou prostranství před Saloonem bylo obložení zídky na dětském koutku.
Co se týká plánovaných akcí, tak akce plánované od března do července byly z důvodu pandemie a vládních nařízení zrušeny. Tím jsme nakonec přišli i o 10. ročník Suchdolského country festu. Přesto se nám podařilo operativně oslovit přihlášené kapely a rozjet náhradní program, který jsme nazvali 1. Country letní muzicírování na Malé skále Kletné. Páteční koncerty se nakonec staly velice oblíbené a budeme v nich tedy i v roce 2021 pokračovat. V rámci možností jsme nakonec ještě stihli uskutečnit 2 příměstské tábory s velkou účastí Suchdolských a Kletenských dětí, Westernové závody, jízdu Pony Expressu a 3. ročník Guláš festu, akci která je velice oblíbena mezi obyvateli Suchdolu nad Odrou i okolí. Další plánované akce i naplánovaný náhradní Country bál již zastavil Covid 19.
Přes tento nešťastný průběh roku 2020 můžeme konstatovat, že díky uvedeným pracím na rekonstrukci areálu jsme se zase posunuli k vytčenému cíli a věříme že v příštím roce se nám podaří plánované práce dokončit. Děkujeme všem návštěvníkům, dárcům a dobrovolníkům, členům WK, PWK, PPE, kteří nám pomáhali při rekonstrukci na Malé skále a při akcích WK.

A co nás čeká v roce 2021 a další roky?
Rok 2020 byl pro nás tak jako i pro valnou část naší společnosti velmi náročný a nepříznivý, i to málo co jsme v roce 2020 na akcích vydělali, jsme použili na rekonstrukci, ale pro vládní omezení a nedostatek finančních prostředků jsme nestihli úpravu plochy před podiem na bezproblémové postavení velkoplošného stanu, obložení zadní zděné části srubovými palubkami, obložení zídky a zastřešení malého podia a posezení u zídky, rekonstrukce chatek, které mají sloužit jako sklad a při akcích jako zázemí pro účinkující a pro děti jako zázemí při venkovních hrách, nové oplocení areálu, úpravu svahu nad dětským koutkem, dokončení balkonu v zadní části Saloonu a vybudování sociálek s venkovním přístupem. To jsou tedy práce, které nás ještě čekají a věříme, že v roce 2021 se nám jich podaří většinu realizovat.

Pokut by jste nás chtěli také podpořit naše číslo účtu: 232678662 / 0300 vs: 2021, do zprávy DAR 2021

Za spolek Western klub Lidka
Více  Zavřít popis alba 
3 komentáře
 • únor 2011 až červen 2021
 • 1 877 zobrazení
 • 33
kanystry
Více  Zavřít popis alba 
 • únor 2017 až prosinec 2020
 • 1 594 zobrazení
 • 00
coloraaa
Dnes už na malém nádraží Veselé pod Rabštejnem skoro nepoznáte že tu bylo stáčiště PHM pro strategické sklady paliva v Janské. Zásoby paliva se tu v dobách provozu neustále obměňovaly. Na nedaleké nádraží přijížděly železniční cisterny a do podzemního tankoviště vedla chodba s přívodním potrubím. Vše se čerpalo přes areál čerpací stanice PHM, který je na půl cesty mezi nádražím a sklady PHM.
Další pokračování alba:
https://coloraaa.rajce.idnes.cz/Podzemni_tovarna_Rabstejn/
https://coloraaa.rajce.idnes.cz/Nacisticka_podzemni_tovarna_-_sklad_PHM/
https://coloraaa.rajce.idnes.cz/4_Einmanny_v_Janske/
Počasí: +16°C, Oblačno až zataženo, mírný severozápadní vítr.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
https://www.facebook.com/groups/bunkry.v.cr/
Více  Zavřít popis alba 
 • červen 2020
 • 1 525 zobrazení
astina
lidi kteří delají nebo dělali u Charváta ve Zbraslavicích -v albu jsou použity fotky od Lenky Studecké,Jiřího France ,Pavla Trnky a dalších ....
Více  Zavřít popis alba 
 • duben 2004 až listopad 2021
 • 1 352 zobrazení
ztpp
Brodili jsme se, ale muselo se to udělat.
Více  Zavřít popis alba 
 • červenec 2020 až listopad 2021
 • 1 331 zobrazení
 • 00
lotusesprit
Spojovací uzel Studánka - Bývalý přísně tajný a střežený vojenský prostor ČSLA a AČR Studánka nedaleko Unhoště ukrývá mohutný spojovací bunkr. Zpočátku pravděpodobně sloužil jako význačný uzel Opěrné spojovací sítě na frontu. Poté byl zařazen do systému Stálé vojenské spojovací sítě jako Rádiové vysílací středisko č.1 pro spojení mezi GŠ a jednotlivými útvary i pro spojení GŠ s Hlavním velením Varšavské smlouvy. V době míru byl střežen specielní strážní jednotkou a provoz měl zahájit až za branné pohotovosti státu, kdy měl být dálkově ovládán z Rádiového přijímacího střediska Drahelčice. Mezi roky 2000 a 2001 byl objekt součástí Základny komunikačních a informačních systémů AČR a později byl armádou opuštěn. Nyní je areál zcela vyrabován a některé objekty zcela již zničeny. Na kótě 450 Brdce maskovaný jako dřevený krmelec se nachází vstup k podzemním zásobníkům pitné vody. Jedná se o dvě podzemní válcové nádrže 15x1,8m, napojené podzemní cestou k vodovodnímu řadu z Bezděkova.
Více  Zavřít popis alba 
2 komentáře
 • březen 2016 až červenec 2020
 • 1 327 zobrazení
 • 22
hredleurakovnika
01.08.2020 ... Hředelská Traktoriáda, 9. ročník
Více  Zavřít popis alba 
 • 1.8.2020
 • 1 311 zobrazení
 • 00
renovace-multicar
Více  Zavřít popis alba 
 • říjen 2019 až říjen 2020
 • 1 246 zobrazení
 • 00
naskin
Foto -sběr ze stavby RD svépomocí / /

Časosběrná videa -odkaz :
https://www.youtube.com/playlist?list=PLS6iSELxfRPWUoyWbq5sqJz1XNpIUofkt
Více  Zavřít popis alba 
 • červen 2019 až červen 2020
 • 1 239 zobrazení
 • 00
josef49
V 70.létech koupit menší kovadlinu bylo nemožné. Tak nezbývalo nic jiného než udělat, třeba z kolejnice.Váha 15 kg. Třetí a čtvrtá fotka ukazují, jak se dá kovadlina vylepšit, když už je čas na vylepšování.
Více  Zavřít popis alba 
 • říjen 2017 až září 2021
 • 1 146 zobrazení
 • 00
svata-km
Ve dnech 28. a 29. září se uskutečnil v Kroměříži první ročník této soutěže. Programem této soutěže bylo hodnocení spřežení, spanilá jízda Kroměříží, terénní jízda, a vozatajský parkur. Soutěže se zúčastnili koňské posádky z okolních států. Pořadatelem této soutěže je Zemský hřebčinec Tlumačov. Letos se měl jet druhý ročník, ale kvůli corona viru byl zrušen.
Více  Zavřít popis alba 
 • 28.9.2019
 • 1 145 zobrazení
 • 00
mistrking
Foto p.uč. Lasáková.
Více  Zavřít popis alba 
 • září 2020
 • 1 111 zobrazení
 • 00
lietava
Video horolezci z rondla: https://youtu.be/VT07d8zmtGY
Dokončila sa kaverna na strednom obrannom. Okrem preškárovania muriva horolezcami nás tu čaká aj oprava záklenku delovej strieľne, ktorý je už roky celý zrútený. Strieľňa má pri svojom ústí až 3 metrovú šírku. Pre jej opravu sa stavalo na nebezpečnom skalnom zráze lešenie. Z lešenia sa potom vybuduje drevený ramenát a obnoví sa záklenok. Opravou záklenku sa posilní statika tohoto dominantného renesančného objektu. . Na Veľkom rondli prebieha škárovanie fasády a obnova spadnutého záklenku na najväčšej strieľni. Zásobovanie maltou a kameňom prebieha po lanovke, obsluhovanej z hornej vyhliadky nad Piatou bránou. Práce na výstavbe ďalšej miestnosti pre expozíciu alias Kastelánsky byt pokračujú murovaním stien v rozsahu povolenom metodikom pamiatkovej obnovy. Pripomeňme si, že práve vďaka vašemu hlasovaniu, môžeme vybudovať tento priestor za finančnej pomoci Nadácie SLSP. V uzavretom hornom paláci prebieha archeológia, buduje sa odvodnenie horného hradu a sondami sa skúma, čo tu vlastne bolo. Máme čo robiť, budeme radi, ak nás podporíte. www.hradlietava.sk
Video: https://youtu.be/VT07d8zmtGY
V nadväznosti na minuloročné skúsenosti s injektovaním kaplnky sme využili túto technológiu znova a vyplnili sme ňou tentoraz trhliny v bočnej, južnej stene kaplnky. Tlakovacím strojom sme do trhlín v murive vtláčali špeciálnu výplňovú trasovú maltu od firmy Tubag, TKV-p 00.
Více  Zavřít popis alba 
3 komentáře
 • září 2020
 • 1 110 zobrazení
 • 33
mistrking
Foto p. uč. Lasáková.
Více  Zavřít popis alba 
 • 23.6.2021
 • 1 074 zobrazení
 • 00
Reklama