Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Země

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

80 fotek, včera, 3 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, příroda, země
Téměř v centru města se na levém břehu Labe nachází Mariánská skála. Skála je významným nalezištěm minerálů. Ze skály je krásný výhled na město, především na Mariánský most. Další informace např. na cs.wikipedia.org
58 fotek, minulou neděli, 4 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, příroda, země
Horní Beřkovice - Obec se nachází 12 km jihovýhodně od Roudnice nad Labem na okraji okresu Litoměřice. První písemná zpráva se zachovala z roku 1344, ale podle pověstí se jedná o prastarou slovanskou dědinu, založenou v 9. století praotcem Pšovanů jménem Beš, po kterém prý dostala jméno Beškovice. Takto se jmenovala až do konce 16. století, kdy se začala psát Hoření, později Horní Beřkovice. Neoddělitelnou součástí obce je zdejší psychiatrická léčebna, která se nachází v barokní zámecké budově a v přilehlých pavilonech. Tento zámek byl vybudován v letech 1738 - 1756 hrabětem Adamem Františkem Hartigem. Poslední majitel, velkostatkář Josef Černý, prodal zámek v r. 1889 Zemskému úřadu země Čechy, který v něm r. 1890 zřídil Zemský ústav pro choromyslné. Jeho součástí je rozsáhlý park, který byl na počátku 19. století upraven v anglickém stylu. Podrobnější informace např. zde: http://www.obechorniberkovice.cz/obec/index.php?option=com_content&view=article&id=48&Itemid=56 . ROVNÉ, jedna z částí obce Krabčice, název vznikl proto, že leží na rovině při úpatí Řípu. Původním tvarem písmene „D“ a nálezem popelnicových polí je dokázáno, že je jednou z prvních obcí pod Řípem. První známky o vsi pochází z roku 1184, kdy patřila k roudnickému panství – arcibiskupům, Půtovi Švimberskému (1505), Vilému z Rožmberka (1572), rodu Lobkoviců (od roku 1603). Po roce 1848 byla převážná část obyvatel evangelického vyznání. Podrobnější informace např. zde: http://www.krabcice.cz/informace-o-obci/historie/ . Říp je zdaleka viditelná hora s románskou rotundou na vrcholu, vystupující z roviny 5 km jižně od Roudnice nad Labem; památné místo české mytologie a historie. Vrchol Řípu je 456 metrů nad mořem, 306 metrů nad hladinou Labe a 200 metrů nad okolní krajinou. Podrobnější informace např. zde: http://www.krabcice.cz/hora-rip/ .
94 fotek, minulý týden, 31 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, kultura, města, země
18 fotek, 27.9.2016, 17 zobrazení, 1 komentář | cestování, krajina, příroda, země
255 fotek, září 2016 až květen 2017, 39 zobrazení, 1 komentář | cestování, krajina, města, příroda, země
Šestidenní cesta po evropských železnicích. První díl věnovaný použitým i potkaným vlakům, nádražním budovám a věcem kolem železnice.

Příslušné hýbací obrázky vláčků zde: https://www.youtube.com/watch?v=DFnlu4ndvzw

Itinerář cesty:
Praha - Regensburg - Frankfurt nad Mohanem - Kolín nad Rýnem - Brusel - Paříž - Barcelona - Madrid - Valencia - Barcelona - Lyon - Turín - Milán - Curych - Insbruck - Graz - Vídeň - Praha.

Použity vlaky společností: ČD (EC, RJ), DB (ICE3), SNCF (Thalys, TGV, TGV Duplex), Renfe (AVE, Euromed, TGV), Trenitalia (Frecciarossa), SBB (EC), OBB (IC, RJ).
117 fotek a 1 video, letos v květnu, 7 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, příroda, země
Severní ostrov je druhý největší ostrov Nového Zélandu. Má rozlohu asi 114 597 km2. Ostrov má velmi nepravidelné pobřeží s několika poloostrovy. Uprostřed Severního ostrova se nachází oblast sopek. Čtyři z nich jsou dosud činné a je zde také mnoho bublajících horkých pramenů a gejzírů.
50 fotek, minulý pátek, 20 zobrazení, přidat komentář | děti, příroda, události, země
325 fotek, letos v dubnu, 13 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, příroda, země
34 fotek a 3 videa, minulou neděli, 27 zobrazení, 20 komentářů | dokumenty, krajina, příroda, země
Rešovské vodopády se nachází v podhůří Jeseníků mezi Uničovem a Rýmařovem. Tvoří je říčka Huntava, která protéká malebným údolím, až se ve Valšovském Žlebu vlévá do jiné říčky - Oslavy. V horní části údolí - pod vesnicí Rešov - vytváří několik krásných kaskád. Na světě je jistě spousta vyšších a mohutnějších vodopádů, ale i tak jsou Rešovské vodopády krásným a romantickým kouskem přírody, který rozhodně stojí za návštěvu. Já jsem se k nim vydal 21.5.2017 z vesničky Tvrdkov. Po vodopádech jsem navštívil i malebnou obec Dobřečov se skalním areálem.
35 fotek, minulou sobotu, 3 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda, země
Výlet z Mnichova u Loun
351 fotek, 13.5.2017, 19 zobrazení, přidat komentář | cestování, příroda, země
Gmunden, Bad Ischl, Hallstatt, Gosausee
37 fotek, minulé úterý, 31 zobrazení, 6 komentářů | architektura, makro, příroda, země, zvířata
39 fotek, jaro, 35 zobrazení, 10 komentářů | makro, příroda, vesnice, země, zvířata
96 fotek, minulou sobotu, 65 zobrazení, 27 komentářů | cestování, klasická-fotografie, krajina, příroda, země
Když jsem bloudil v mapách, kam bych se vydal, padla mi do oka červená trasa vedoucí z Loučné nad Desnou do Hanušovic. A tak jsem se vydal vlakem do údolí Desné a přes kopečky a doliny přešel k břehům řeky Moravy. Z Hanušovic jsem se svezl autobusem do Šumperka a vlakem domů.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.