Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kategorie zeměreklama

196 fotek, tento týden, 7 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, kultura, města, země
16 fotek, minulou sobotu, 4 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, kultura, města, země
116 fotek, červenec 2010 až květen 2016, 16 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, města, země
V Budapešti jsem byla letos už potřetí. Tedy ne potřetí v tomto roce, ale potřetí vůbec. Poprvé to bylo před pár lety jen tak na skok v rámci zájezdu po maďarských lázních. Město mě ale i tak nadchlo a první návštěva mě inspirovala k tomu, abych o rok později strávila v Budapešti celý týden. Viděla jsem řadu zajímavých míst a užila si příjemnou atmosféru města, ale všechno jsem stejně nestihla. A tak jsem se letos na jaře rozhodla dát Budapešti další týden.

Co v Budapešti navštívit? Rozhodně lázně, zvláště ty turecké. U mě vedou trochu zastrčené a na první pohled poněkud omšelé, ale nesmírně příjemné lázně Király. Kromě nejznámějších míst a pamětihodností jako Váci utca, Parlament, bazilika sv. Štěpána, Hradní vrch atd. doporučuji ještě rozhodně nevynechat Markétin ostrov a římskou osadu Aquincum.

Další seznam by byl dost dlouhý, a tak přidávám aspoň pár zajímavých odkazů:
http://budapest-pruvodce.cz/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Budape%C5%A1%C5%A5
http://cestovani.idnes.cz/budapest-mesto-kavaren-habsburske-pompeznosti-i-uzasnych-termalu-1dd-/kolem-sveta.aspx?c=A090723_110130_igcechy_tom
https://www.novinky.cz/cestovani/358259-do-budapesti-za-lecivou-vodou-a-pivem.html
88 fotek, letos v červenci, 8 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, kultura, příroda, země
63 fotek, 23.8.2014, 13 zobrazení, cestování, města, země
Nejtypičtější z anglických přístavů – Dover. Jenom 20 mil (32 km) nás dělí od zbytku Evropy. Dover Catle – prakticky nedobytný hrad se skvělým výhledem na Lamanšský průliv neboli English Channel a město rozkládající se v podhradí.
21 fotek, léto 2014, 6 zobrazení, cestování, krajina, příroda, země
Bílé útesy se táhnou z Doveru v délce 16 km na obě strany. Na východním konci procházky se týčí maják South Foreland. Z tohoto majáku se v roce 1898, na Štědrý den, podařilo Guglielmu Marconimu navázat současně první mezistátní rádiové spojení a první spojení mez lodí a pevninou. Jedna loď byla na cestě přes Lamanšský průliv a druhá loď směřovala do Francie, do přístavu Wemereux.
39 fotek, v pondělí, 26 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda, země
100 fotek, srpen 2014, 8 zobrazení, architektura, cestování, krajina, země
„Nezmiňujte se o svých nepřátelích.“ Thomas Becket, Canterburské povídky, zádušní kaple Černého prince, hrobka arcibiskupa ze Sudbury (daň z hlavy ho později stála vlastní hlavu), exkluzivní King ´s School, obrovské množství detailů, legend a klenotů zdobí hlavní svatostánek anglikánské církve – katedrálu v Canterbury. Procházka centrem města, které si uchovalo svůj středověký ráz.
44 fotek, minulou sobotu, 10 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, kultura, lidé, země
Tradiční slavnosti meruněk byly našim posledním zastavením na letošní dovolené. Krásy Dolního Rakouska jsme dosud přehlíželi a městečko Spitz na břehu řeky Dunaje bylo první, ale určitě ne poslední, které navštívíme.
Minulý víkend tady probíhaly tradiční slavnosti meruněk. Příjemní lidé, spontální veselí a hlavně místní produkty - meruňky a vína. Kdo by odolal ? Nedá se to popsat - chce to zažít!!!!
Příští rok jedeme znovu.

Rajce.net je největší česká sociální síť,
zaměřená na sdílení fotografií a videí.Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou
a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.info@rajce.net