Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kategorie rodina-přáteléreklama

62 fotek, včera, 9 zobrazení, přidat komentář | rodina-přátelé
30. dubna na oblíbeném místě s příjemnými přáteli a jejich chlupatými kamarádkami
13 fotek, včera, 3 zobrazení, přidat komentář | lidé, oslavy, rodina-přátelé
12 fotek, včera, 6 zobrazení, přidat komentář | děti, rodina-přátelé
146 fotek a 1 video, včera, 5 zobrazení, přidat komentář | cestování, rodina-přátelé
123 fotek, včera, 11 zobrazení, přidat komentář | rodina-přátelé, sport
98 fotek, včera, 27 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, města, rodina-přátelé, události
Vernisáž výstavy vrbenského výtvarníka Martina Mately v bruntálské Galerii Freud&Thal. V hudebním programu večírku se představili Haleluja sound systém, Aleš Jiroušek a italské duo Julinko.
http://www.martinmatela.cz/
http://bandzone.cz/hss
http://bandzone.cz/alesjirousek
http://julinko.com/
40 fotek, ve středu, 47 zobrazení, přidat komentář | děti, oslavy, rodina-přátelé
Taková kinder party :)
169 fotek a 1 video, včera, 4 zobrazení, rodina-přátelé
24 fotek, včera, 23 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, oslavy, rodina-přátelé
První ročník rodící se tradice Motomše na Novém Hrádku u Náchoda. Jako první jsem se na tuto akci přihlásil na stránkách Motorkáři, tak tedy jsem nemohl chybět. Po deseti dnech jsem polozkroucený opustil nemocnici, musel jsem tedy vzít zavděk pozici spolujezdce v "plechovce". Ale i tak mi to velmi potěšilo duši, i ta bolest lehce ustoupila. Jen jsem záviděl přátelům, že v tom nádherném počasí mohou jet na svých strojích na výlet. My jsme tu slávu završili parádním obědem v naší oblíbené restauraci U Floriána v Sendraži. Prostě paráda.Nádherných motorek tam bylo tolik, že andělé strážní se jistě pohádali, kdo kterou bude doprovázet.
7 fotek, minulou neděli, 11 zobrazení, přidat komentář | rodina-přátelé
Dagmarko, buď šťastná a spokojená <3
31 fotek, 28.3.2016, 11 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda, rodina-přátelé
Výlet z Jince přes Plešivec, Smaragdové jezírko do Lochovic.
49 fotek, 19.9.2015, 16 zobrazení, 81 komentářů | dokumenty, koníčky, rodina-přátelé, země
ALB 516 - Po třicetileté válce, ve které zvítězili katolíci, neměli evangelíci lehkou pozici. Jedním ze tří kostelů ve Slezsku, které jim byly povolené postavit jako gesto dobré vůle katolíků, byl Kostel Míru sv. Trojice ve Świdnici (stavba dalších dvou kostelů byla povolená v městech Głogow a Jawor).

Stavba kostela však byla omezená několika podmínkami. Musela být postavená dál od hradeb, než byl dostřel z děla. Nesměla mít zvon, ani církevní školu. Doba výstavby nesměla překročit jeden rok. A hlavně kostel musel být postavený z netrvanlivých materiálů, aby se pro evangelíky nestal dlouhodobým svatostánkem. Jako stavební materiál bylo povolené dřevo, hlína, sláma a písek.

Základní kámen Kostela Míru sv. Trojice byl položený 23. srpna 1656. Kostel byl postavený v rekordní době. První mše se v něm sloužila již 24. června 1657. Podle projektu Albrechta von Saebische z města Wrocław kostel postavil místní tesař Andrea Kaemper. Stavbu svými dary podpořily tisíce věřících.

V roce 1708 se situace pro evangelíky zlepšila. Vedle kostela byla postavená zvonice a evangelická škola. Obě budovy se dochovaly dodnes.

V roce 2001 byl Kostel Míru sv. Trojice zapsán na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Odkaz na Miliho album pro info:

http://bele.rajce.idnes.cz/Kostel_Miru_ve_Swidnicy
51 fotek, září 2015 až duben 2016, 11 zobrazení, 16 komentářů | dokumenty, koníčky, rodina-přátelé, země
ALB 515 - 29. června 1943 zemřela ve Wałbrzychu, v jedné z vil nacházejících se v parku přiléhajícím k tamnímu zámku, tedy hluboko uvnitř nacistické Třetí říše, příbuzná britského válečného ministerského předsedy Winstona Churchilla (její bratr byl jeho nevlastním otcem), kněžna Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless, řečená Daisy. Bývá někdy nepřesně označována za poslední (myšleno aristokratickou) majitelku později legendami opředeného zámku Książ (tehdy Fürstenstein)

Daisy pocházela z význačné, byť poněkud zchudlé britské rodiny Cornwallis-Westových. Její rodokmen sahal minimálně ke králi Anglie Jindřichu III. (Plantagenetovi) a také francouzskému králi Filipu III. Smělému (Kapetovci), jak bylo ještě před Daisynou svatbou ze strany ženicha, jímž měl se stát příslušník jednoho z nejbohatších německých aristokratických rodů Hans Heinrich XV. Graf von Hochberg (kníže von Pless), důkladně prověřeno. Ke svatbě došlo 8. prosince 1891. Ze strany Daisy, jíž bylo v té době pouhých 16 let, jednalo se víceméně o sňatek z rozumu.

Na svatební cestě kníže Daisy slíbil několik metrů dlouhou šňůru perel. V Adenského zálivu Rudého moře najal domorodé potápěče, kteří je měli z mořského dna vylovit. Bohužel při tom došlo k neštěstí, když jeden z nich zemřel. Stalo se tak přímo před očima kněžny. Daisyn legendární náhrdelník nakonec dosahoval délky kolem 7 m a čítal na 2000 perel.

Zámek Książ je největší zámek Dolního Slezska a třetí největší v Polsku, v těsné blízkosti města Valbřichu ležícího asi 25 kilometrů od českých hranic. Patří k hlavním turistickým atrakcím kraje.

Nejdéle (v letech 1509-1941) jej vlastnil rod Hochbergů.
V roce 1941 byl celý objekt rodu Hochbergům zkonfiskován ve prospěch Třetí říše, přestavěn a v letech 1943-1945 využíván jako sídlo gestapa. Údajně si ho oblíbil nacistický pohlavár Heinrich Himmler a měl se stát sídlem samotného Adolfa Hitlera. Pod zámkem se ukrývají dlouhé podzemní chodby a dodnes se spekuluje o ukryté jantarové komnatě.

Po 2. světové válce obsadila zámek Rudá armáda a značně jej zdevastovala.

Odkaz na Miliho album pro info:

http://bele.rajce.idnes.cz/KSIAZ

http://bele.rajce.idnes.cz/Palmarium