Krajina

Nová navštěvovaná Právě přidaná

reklama
104 fotek, červenec 2018, 9 zobrazení, 8 komentářů | cestování, krajina, příroda
Tak ako minulé roky som aj toto leto nabalil bicykel a vyrazil. Tentokrát mojim cieľom boli pobaltské krajiny Litva, Lotyšsko a Estonsko. Cestou tam som vzal najprv cez Slovensko (šiel som popri Váhu do Žiliny a potom cez Oravu) a následne ma čakalo samozrejme Polsko. Zo začiatku hornatejším juhom do Rzeszowa a potom už som zamieril severne rovinatou krajinou cez Lublin a Bialystok k Litevskej hranici.

Z Brna som štartoval 23.7., prechádzal som malebnou zvlnenou moravskou krajinou, cez Ždánický les do Kyjova a následne okolo Uherského Brodu cez Biele Karpaty k slovenskej hranici. Hranicu som prekročil za Nedašovou Lhotou a cez Červený Kameň som došiel ku Ilave, kde som pri blízkom rybníku prenocoval. Ďalší deň som doarzil do Žiliny, kde som si dal u priateľov pár dní pauzu. Krátky oddych mi padol vhod, okrem iného sme si spravili výlet do Banskej Bystrice a túru v Malej Fatre. Potom som už pokračoval ďalej na Oravu.
46 fotek, 8.9.2018, 6 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina
93 fotek, minulou neděli, 11 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda, sport, zvířata
Nedělní procházka vyšla. Šly čtyři fenky, dva pejsci, kozel Edward a kůň Santy.
20 fotek, květen 2017 až leden 2019, 5 zobrazení, 1 komentář | cestování, krajina, kultura, příroda
16 fotek, minulý týden, 18 zobrazení, 5 komentářů | krajina
foceno mobilem
33 fotek, podzim 2017, 16 zobrazení, 15 komentářů | koníčky, krajina, příroda, sport
Několik podzimních fotografií z podvečerních cyklovýletů po okolí.
102 fotek, včera, 18 zobrazení, přidat komentář | koníčky, krajina, lidé, zábava
s KČT Kyjov
42 fotek, 1.5.2017, 7 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, kultura, města, příroda
9 fotek, minulou sobotu, 8 zobrazení, přidat komentář | krajina, lidé, příroda
Sobotní výlet...
63 fotek, včera, 9 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda, země
Dotuha akce
41 fotek, zima 2018/2019, 47 zobrazení, 56 komentářů | architektura, cestování, krajina, lidé, příroda
.. cesta na slovač vskutku k mému potěšení hladce proběhla leč jak už to někdy bývá plány pečlivě naplánované v půli nečekaně i malý virus zhatí .. kdo tedy toma odhalí či snad vše v mlžno nevědomost zahalí; kdo však zahálí v záhadě se snadno nevyzná stopy své zahladí zlehka strunu naladí .. :-)
42 fotek, v pondělí, 17 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda
121 fotek a 1 video, 24.8.2018, 25 zobrazení, 2 komentáře | cestování, děti, krajina, příroda
Trasa: sedačkovou lanovkou ze Szczawnice na Palenicu (722 m) a odtud nádherná hřebenovka panenskou přírodou - Szafranówka (742 m) - Wysoki Wierch (Šlachovky 899 m) - Vysoké Skalky (Wysoka) 1050 m - soutěska Wawoz Homele - Jaworki a zpět autobusem do Szczawnice.

Vysoké Skalky (polsky Wysoka nebo Wysokie Skałki, 1050 m n. m.) jsou nejvyšším bodem Pienin. Patří mezi vrcholy Koruny hor Polska. Nacházejí se nad vsí Stráňany asi 13 km severně od Podolínce a 12 km severozápadně od Staré Ľubovni přímo na slovensko-polské státní hranici. Slovenská část leží na území okresu Stará Ľubovňa (Prešovský kraj), polská v okrese Nowy Targ (Malopolské vojvodství). Hora se nachází v hlavním hřebeni Malých Pienin mezi Šľachovkami (899 m) a Vysokou (1 013 m). Jižní svahy spadají do údolí říčky Lipník, severní do údolí řeky Grajcarek. Na polských svazích se nachází Přírodní rezervace Wysokie Skałki. Z vrcholu je za dobrých podmínek daleký rozhled.
33 fotek, 16.5.2018, 21 zobrazení, 12 komentářů | krajina, makro, příroda, zvířata
Letos jsem se opět vydal hledat vzácnou barevnou formu Prstnatce bezového, tentokrát však ne sám. Ráno jsem nabral v Hradci Králové na nádraží Tommyho, v Lipníku nad Bečvou jsme vyhodili kolegyni a pokračovali jsme na Valašsko. Jak se ukázalo, loni jsem hledal na úplně přesně správném místě, jen nevykvetl. Letos... no jak uvidíte. Letos jsme přijeli pozdě a všichni bezáci i ve vyšších polohách byli odkvetlí. Za to vstavač mužský znamenaný byl v plném květu a místy ho byly mraky - jak řekl Tommy, takový náš zdejší plevel. Prozkoumali jsme dvě místa se širším okolím, ale vše bylo odkvetlé. Našel jsem nakonec na okraji stromoví dva poslední krásně vybarvené jedince, kteří byli v optimu. Zastínění opozdilci. Nakonec jsme se ještě mrkli na PR Losový hledat jednu vzácnou orchidejku. Neúspěšně. Nebyli tam ani ti mužští. Chvíli po nás došla nějaká exkurze, asi z VŠ, a tak jsme si při svačině alespoň poslechli zajímavý výklad...
100 fotek, letos v lednu, 43 zobrazení, 21 komentářů | cestování, doma, krajina, příroda, rodina-přátelé
Stalo se tradicí, že na začátku roku vyrážíme s kolegy z práce na Hostýnky. letos poprvé naše kroky vedly do Chřibů na jejich nejvyšší vrchol, Brdo. A nebylo to špatné...
12 fotek, 11.11.2018, 5 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron