reklama
8 fotek, dnes, 2 zobrazení, přidat komentář | doma, koníčky
obrázky
680 fotek, minulou neděli, 5 zobrazení, přidat komentář | koníčky, ostatní, zvířata
NEUPRAVENÉ NÁHLEDY, KTERÉ NEJSOU VHODNÉ PRO PREZENTACI!! POKUD MÁTE O NĚJAKÉ FOTKY ZÁJEM, NAPIŠTE PROSÍM NA EMAIL: info@kattty.eu a domluvíme se jak dál. Děkuji
www.KATTTY.eu
60 fotek, minulou sobotu, 38 zobrazení, přidat komentář | auta, koníčky, sport, zábava
149 fotek, včera, 64 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, koníčky, práce
Důl Měděnec - Důl Měděnec je uzavřený železnorudný důl v Měděnci v Krušných horách. Výstavba vlastního dolu proběhla mezi lety 1960 a 1968, kdy byl v květnu uveden do provozu, přestože nebyl kompletně dokončen. Mezi lety 1968 a 1992, kdy byl v provozu, se v něm vytěžilo přibližně 2,7 miliónů tun rubaniny, což představuje asi 936 tisíc tun železa. Po určitou dobu se v něm získávaly také rudy mědi a stříbra. Po ukončení těžby kovových rud z důvodu vyčerpání ložiska v roce 1992, ještě krátkou dobu probíhala těžba muskovitu a granátů. Definitivně byla těžba zastavena v roce 1997. Celý dobývací prostor dolu tvořilo pět skarnových ložisek magnetitu: Měděnec, Měděnec-sever (mezi Měděncem a Mezilesím), Přísečnice (2,5 km severně od Měděnce), Fischer-Václav (500 metrů severovýchodně od ložiska Přísečnice) a Kovářská (severovýchodně od Kovářské). Těžba probíhala pouze na třech z nich. Hlavní ložisko Měděnec tvořila ve skarnovém tělese vyvinutá magnetitová čočka o délce až 600 metrů, šířce 300 metrů a mocnosti až 90 metrů s ortorulami v nadloží. Otevíraly ji dvě svislé jámy. Klecová jáma Měděnec vyhloubená během průzkumu Jáchymovskými doly a prohloubená do roku 1968 až do hloubky 224,5 metrů sloužila k dopravě lidí a pomocného materiálu, zatímco skipojáma vybavená těžním zařízením byla hluboká 279 metrů. Měla čtyři patra. Ze třetího vedl překop k ložisku Přísečnice a pod čtvrtým patrem se nacházela drtírna rudy. Ložisko poskytlo 85 % vytěžených surovin. V roce 1989 provedli zaměstnanci velký odstřel, který vedl k propadu nadložní klenby, v jehož důsledku se na povrchu vytvořila časem zatopená propadlina o průměru přes sto metrů. Příčinou propadu byla snaha získat větší množství rudy těžbou zásob z ochranných pilířů širokých 8–10 metrů mezi jednotlivými komorami širokými 30 metrů. Celková produkce dolu byla 2 672 000 tun rubaniny o průměrné kovnatosti 35,07 %, což odpovídá 937 000 tun kovového železa. Průměrný roční úhrn rubaniny se pohyboval kolem 110 000 tun. Hlavním produktem dolu byl železný koncentrát využívaný k výrobě surového železa nebo jako zatěžkávadlo pro uhelné úpravny. Od roku 1982 se však z doprovodného chalkopyritu vyráběl také měděný koncentrát s celkovým obsahem 323 tun mědi a 807 kg stříbra (z koncentrátu bylo získáno v Kovohutích Krompachy 752 kg stříbra). V posledních pěti letech provozu odebíral měděneckou magnetitovou drť z nejkvalitnější železné rudy podnik Výstavba jaderné elektrárny Temelín, který ji používal k výrobě těžkých betonů. Kromě rud se využíval také štěrk a zpracovávaly se zde nízkotavitelné strusky z chomutovských Válcoven trub a železáren, ze kterých se vyráběla zatěžkávadla, a pokusně také železné podíly z popílků tepelných elektráren v Prunéřově a louženců z niklové huti Sereď.
47 fotek, minulou sobotu, 51 zobrazení, děti, koníčky, lidé, příroda, jídlo
MEDOVÝ DEN PATŘÍ K ADVENTU
Eva Mikešková
Bystřice pod Hostýnem / Všudypřítomná vůně medu. Někdy i zalepené ruce od ochutnávek, sladké kam se podíváš. Vždyť Medový den je prezentací bystřických včelařů.
Každoročně právě v době adventní představují včelaři své produkty veřejnosti. Medová fontána měla největší úspěch mezi dětmi, dospělým zas chutnala medovina a medové pivo. Pokaždé někdo odejde s myšlenkou na založení vlastního chovu. Jak napsaly děti ze 6. třídy: V zimě když nás v nohou zebe, s medem pijem modré z nebe, včelám za to děkujeme, léčí Zemi, nás i sebe.
5 fotek, včera, 6 zobrazení, přidat komentář | koníčky
26 fotek, 7.3.2018, 4 zobrazení, přidat komentář | koníčky
2 fotky, minulou sobotu, 3 zobrazení, přidat komentář | koníčky
FDC's from 1970 to 1979, description under every picture.
7 fotek, minulou neděli, 2 zobrazení, přidat komentář | koníčky
FDC's from 1960 to 1969 years, description under every picture.
FDC's  0| tjulka
9 fotek, v pondělí, 2 zobrazení, přidat komentář | koníčky
FDC's from 1948 to 1959 years. The description in under every picture - details.
8 fotek, v pondělí, 2 zobrazení, přidat komentář | koníčky
Scans of historical postal cards, description under every picture.
5 fotek, včera, 44 zobrazení, 35 komentářů | koníčky
65 fotek, červenec až prosinec, 10 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, krajina, příroda
Velký Rybník - Loket - Krásno - přehrada Jesenice a Tatrovice - Staré Sedlo - Ohře
14 fotek, 30.10.2018, 12 zobrazení, 2 komentáře | koníčky, krajina, příroda
6 fotek, 16.11.2018, 4 zobrazení, přidat komentář | koníčky, sport, zvířata
204 fotek, červen až prosinec, 50 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, krajina, příroda
Velký Rybník - Děpoltovice - Kolovák - Bílá voda - Pila - Kyselka - Loket - Ranč Vránov - jezero Medard
34 fotek, minulou sobotu, 14 zobrazení, přidat komentář | koníčky, lidé, oslavy
Vánoční posezení v Centru Sdružení taoistického tai chi v Ostravě
29 fotek, říjen 2015 až červen 2018, 5 zobrazení, přidat komentář | auta, koníčky, ostatní, práce
FireFighters

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron