82 fotek, včera, 3 zobrazení, 1 komentář | dokumenty, krajina, lidé, události
194 fotek, podzim, 7 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, krajina
Šestidenní putování Moravou.Tentokrát kolem Čeladenky,Bečvy a Moravy do Sudoměřic.
26 fotek, letos v říjnu, 7 zobrazení, 19 komentářů | dokumenty, krajina, příroda
Barevný podzim nastoupil, tak zase trochu fotek z mýho potulování.
14 fotek, 6.10.2018, 26 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, krajina, vesnice, bydlení
Počasí: +21°C, Jasno až skoro jasno, bezvětří.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
70 fotek, minulý týden, 15 zobrazení, 20 komentářů | dokumenty, lidé, příroda, jídlo
Na sobotu 13. ! října připadlo konání 42. ročníku Burčákového pochodu. Jde se po trase Milotice, Dubňany, Mutěnice. Bývával organizován KČT, ale ten se od něj již distancovali a on si žije vlastním životem. Enochlofobici by měli účast na něm konzultovat se svým lékařem, případně lékárníkem.
98 fotek, tento týden, 77 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, dokumenty
Vršovice u Loun - Zámek byl vybudován někdy po roce 1628 na místě původní tvrze bratry Volfem Illburkem a Vilémem z Vřesovic. Před zámeckou budovou tehdy vzniklo nádvoří, obestavěné hospodářskými budovami dvora, do něhož se vcházelo branou. Druhá brána vedla do zámku a byly na ní erby Vřesovců. Po Volfově smrti v r. 1634 musel Vilém Vršovice pro dluhy prodat své největší véřitelce Benigně Kateřině z Lobkovic. Po ní je zdědil její vnuk polní maršál Adam z Pappenheimu, který zahynul v r. 1647 v souboji u Prahy. Jeho vdova Marie Estera prodala Vršovice r. 1663 za 42 000 zlatých Sylvii Kateřině z Badenu. Z té doby se zachoval popis zámku. Byla to budova stavěná do čtverce, v přízemí měla osm místností a tří klenuté sklepy, v patře předsíň, komnatu s komorou, světnici s komorou, kabinet, velkou jídelnu a kapli. Na štukových stropech byla fresková malba. Za jídelnou zůstalo ještě několik nedokončených a nezařízených světnic. Pod šindelovou střechou bylo devět místností pro čeleď. Nad hlavní branou do zámeckého dvora stála věž s barokní bání, pobitá plechem. Panství spravoval hejtman, který sídlil na zámku. Rod z Badenu vlastnil vršovické panství přes sto let. V letech 1735–1736 dal Ludvík Jiří z Badenu zámek dostavět a všech dvaadvacet světnic v zámku vybavit novým nábytkem. V sedmileté válce a ve válce o bavorské dědictví byl zámek několikrát obsazen pruskými vojsky (1757, 1759, 1762). Kromě výpalného a rekvizic však větší škody neutrpěl. Vršovický zámek býval svědkem velkých a hlučných honů, které pořádali nejprve markrabata z Badenu a po nich Schwarzenberkové. Ludvík Jiří z Badenu založil v okolí Vršovic bažantnice, v nichž se chovaly tisíce bažantů. Po jeho smrti zdědila Vršovice r. 1761 Alžběta Augusta, rozená ze Schwarzenberka, která je postoupila v r. 1783 knížeti Janu ze Schwarzenberka. Schwarzenberkové drželi zámek s vršovickým dvorem až do první pozemkové reformy v r. 1924. Tehdy byl vytvořen z vršovického dvora zbytkový statek. Po r. 1945 se stal majitelem zámku MNV ve Vršovicích a zámek sloužil bytovým účelům. Zámek je v soukromých rukou a chátrá, vlastníkem je majitel pohřební služby a chce tam udělat muzeum pohřebnictví (nejspíše jen v opravované budově v předzámčí).
27 fotek, minulou sobotu, 14 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, události, zábava
setkání v restauraci Za školou
49 fotek, minulou sobotu, 16 zobrazení, přidat komentář | dokumenty
Vznik muzea je spojen se jménem herce a režiséra Tomáše Magnuska, který nechal zrekonstruovat
Monaco na Herecký dům ze secesní vily z r.1905.

Dnes je Herecký dům Viktorka vyhledávaným místem, kde návštěvníci najdou osobní předměty a talismany téměř stovky českých herců a filmařů, fotografie z filmové historie či současnosti, divadelní a filmové scénáře, rekvizity a kostýmy.
47 fotek, leden 2008 až říjen 2018, 7 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, krajina, příroda
109 fotek, včera, 1 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, krajina, příroda
Zas po nejakom čase som sa šiel pozrieť čo nového na návrší nad Raťkami - Náklo a niečo na počúvanie : https://www.youtube.com/watch?v=m9IYg1lrjX0
2 fotky, 28.9.2016, 5 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, koníčky
..kam chodíme občas opékat.Někdo vylomil okenicu a celé to tam porychtoval...

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.