Bydlení

Nová navštěvovaná Právě přidaná

z  0| dusanjana
5 fotek, 24.6.2018, 17 zobrazení, přidat komentář | bydlení
10 fotek, minulou sobotu, 4 zobrazení, přidat komentář | architektura, bydlení
10 fotek, květen 2007 až únor 2019, 64 zobrazení, přidat komentář | děti, doma, lidé, bydlení
Sedací vaky jsou nejenom zajímavým doplňkem do vašeho bytu, ale také příjemným místem pro trávení volného odpoledne. Neoceníte ho pouze vy nebo vaše návštěva, ale především děti se v něm báječně vyřádí.
35 fotek, minulé pondělí, 10 zobrazení, přidat komentář | příroda, bydlení
99 fotek, květen 2017 až únor 2019, 11 zobrazení, přidat komentář | bydlení
13 fotek, 9.1.2019, 12 zobrazení, přidat komentář | města, práce, bydlení
Valua house
52 fotek, 2.2.2019, 49 zobrazení, 1 komentář | architektura, cestování, příroda, bydlení
Valečovské skalní světničky - Mnoho návštěvníků hradu Valečova ani netuší, že se jen pár metrů od zajímavé zříceniny nachází unikátní vesnice, která se svou rozlohou a počtem objektů řadí mezi opravdové rarity jak v Česku, tak ve střední Evropě. V pískovcových blocích, ze kterých možná za pár milionů let vznikne skalní město, jsou vytesány místnosti, které svým obyvatelům sloužily jako obytné místnosti, chlévy a obydlí pro domácí zvířata, skladiště nebo dílny. Poslední z nich byly obydleny ještě v roce 1892. Z původní skalní vesnice je dnes patrných celkem 28 objektů v různém stavu. Kdy tato vesnice vznikla se nedá přesně určit. Pravděpodobné je, že se jednalo o obydlí čeledi sloužící na hradě a stážců hradu. Také zde v husitských dobách bývalo opevněné zimoviště vojsk. Když byl hrad na počátku 18.století opuštěn, nastěhovala se do skalních obydlí chudina. Okolní obyvatelé tyto nové usedlíky nazývali "skaláci". Celkem zde žilo sedm několikačlenných rodin. Obytné světničky mívaly dřevěné podlahy. Do skalních otvorů byly osazeny dveře a okna. Byly v nich také kamna a pece na pečení chleba. Konec skalní vesnici připravily c.k. úřady v Mnichově Hradišti na konci 19.století. Pod záminkou cholerové epidemie, která v Evropě v roce 1892 řádila, nechali obyvatele nuceně vystěhovat do chudobinců v nedaleké obci Boseň a obydlí byla "důkladně" poničena.
Byt  0| byt-vrane
24 fotek, září 2018 až únor 2019, 22 zobrazení, bydlení
86 fotek, 6.12.2018, 52 zobrazení, 51 komentářů | cestování, krajina, příroda, bydlení
9 fotek, 8.10.2018, 5 zobrazení, přidat komentář | bydlení
30 fotek, 31.1.2019, 7 zobrazení, přidat komentář | bydlení
1 fotka, 31.1.2019, 6 zobrazení, přidat komentář | bydlení
1 fotka, 30.1.2019, 6 zobrazení, přidat komentář | bydlení
13 fotek, 24.1.2015, 3 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, města, bydlení
Bývalý vodní mlýn zvaný Dolní ve městě Choceň
9 fotek, letos v lednu, 29 zobrazení, přidat komentář | auta, lidé, události, země, bydlení
První elektromobilní akcí roku 2019 byla účast ASEP na Výstavě Infotherma Ostrava 21. – 24. ledna 2019.

Několik měsíců předem vyprodaná výstavní plocha tří pater pavilonu A ostravského výstaviště Černá Louka, plocha před vchodem a seriál konferencí a seminářů v doprovodném programu, to byla Infotherma 2019. Tomu odpovídala i návštěvnost, kdy po čtyři dny se již hodinu před začátkem tvořily před hlavním vstupem fronty a hromadily davy návštěvníků. Od studentů a učňů přes profesionály až po běžné majitele domků.

Na čestném místě, hned vpravo vedle vstupu, měla díky domluvě s pořadatelem výstavy, agenturou Inforpres, stánek a místo pro elektromobily Asociace elektromobilového průmyslu ASEP. Jako jediná ukazovala v návaznosti na exponáty výstavy, fotovoltaické elektrárny, hybridní měníče a nabíječe a vybíječe elektro vozidel, nejrozšířenější elektromobily v České republice. Promítaná videa na velkoformátové obrazovce, informační letáky, jedno z legendárních elektrických trojčat Peugeot Ion, moderní Nissan Leaf  druhé generace a poradenství zdarma, které poskytovali dlouholetí zkušení elektromobilisté a majitelé FVE, členové ASEP Milan Rajchl a Radovan Burkovič, budily zájem veřejnosti i vystavovatelů samotných.

Celé 4 dny oba dva od rána do večera neúnavně vysvětlovali přednosti elektromobility a vyvraceli mýty, klišé a zastaralé názory o ní, jak vystřižené z konce minulého století. Ukázalo se, že práce na poli osvěty je nesmírně potřebná. Bludy, opakovaně dokola hlásané mnohými politiky a části médií, zanechaly v myslích lidí hlubokou stopu. Přesně podle známého ironického vtipu - nikam to nedojede a v zatáčce tomu upadávají kolečka. Je tedy co napravovat.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron