Cestování

Nová navštěvovaná Právě přidaná

reklama
169 fotek, září 2018 až únor 2019, 3 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, města, země
56 fotek, květen 2012, 4 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, kultura, města, země
85 fotek, červenec 2018, 13 zobrazení, přidat komentář | cestování, ostatní, příroda, rodina-přátelé
132 fotek, minulý týden, 5 zobrazení, přidat komentář | cestování, ostatní, rodina-přátelé, zábava
22-24.3.2019
81 fotek, minulý týden, 7 zobrazení, přidat komentář | cestování
Pákyho fotky z Londýna - březen 2019
4 fotky, minulou sobotu, 5 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, kultura, města, příroda
Dostali jsme se až na kraj České Republiky. K Mostu, kde jsme navštívili hrad Hněvín.
Hezký hrádeček. 😊
60 fotek, minulou sobotu, 12 zobrazení, 1 komentář | architektura, cestování, kultura, města, příroda
Moravská Třebová je město ležící v Pardubickém kraji, v okrese Svitavy, na západní Moravě. Žije zde přibližně 10 tisíc obyvatel.
Město založil roku 1257 Boreš z Rýzmburka jako typické kolonizační město s pravidelným půdorysem náměstí. Řada staveb a uměleckých děl dodnes upomíná na hospodářský rozkvět a vysokou kulturní úroveň města za vlády pánů z Boskovic a Ladislava Velena ze Žerotína, kdy byla Moravská Třebová centrem humanistické vzdělanosti a dostala přízvisko Moravské Athény.
Kuriozitou je věž na renesanční radnici z roku 1521, která nemá základy. Celou budovou prochází sloup a ten drží vše.
Navštíveno již několikrát ale toto je foceno 23.3.2019
107 fotek, včera, 16 zobrazení, 7 komentářů | cestování, dokumenty, krajina, příroda
Příjezd do Letohradu autobusem přes Lanškroun ve velké sněhové metelici, v zámecké zahradě za deště a v blátě, v jedné ruce deštník se kterým vítr lomcoval a v druhé ruce foťák, který se mlžil.
34 fotek, minulé pondělí, 9 zobrazení, 2 komentáře | cestování, krajina, zvířata
41 fotek, 14.3.2019, 9 zobrazení, 2 komentáře | architektura, cestování, krajina
Když už o tom Yo Yo Band zpívá:
Pičín, Kozomín, Řitka, skvěle složená kytka
Pičín, Kozomín, Řitka, tak tam to musí bejt!

A my jeli do Kosovy Hory u Sedlčan ... (Ale tam už na focení byla moc tma a deštivo, to někdy příště.)
57 fotek, minulý týden, 8 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina
Chřiby jsou vrchovina a geomorfologický celek na středovýchodní Moravě, ležící mezi městem Kyjovem v Jihomoravském kraji a obcí Kvasice ve Zlínském kraji. Jejich průběh je orientován od jihozápadu na severovýchod, délka je asi 35 km a největší šířka činí 10 km, rozloha Chřibů je asi 335 km2. Nejvyšší vrchol – Brdo má výšku 587 m n. m. Typickým pro Chřiby je trojvrší Buchlov, Modla („Barborka“) a Holý kopec.
Trasa:
Kyjov(žst)-Jasná hora - Čeložnice - Zavadilka - Moravanské louky - Kazatelna - Na Pile(bivak)
Buchlov - Penzion Zikmundov - Buchlovský kámen - Pěkná hora - Vlčák -
Brdo(rozhledna)587 m.n.m. - Studánka U lvích hlav(Bivak) - Bunč a po zelené TZ směr
Divoky - Zdounky
Cesta z Portugalska do Španelska (26.3. - 2.4.2019)
60 fotek, minulý čtvrtek, 17 zobrazení, 8 komentářů | cestování, dokumenty, krajina, příroda, země
První jarní den v Lužním lese v Libici
cestování#příroda#les#národnípřírodnírezervace#Libice#lužníles#jaro#NikoncoolpixB700#
37 fotek, 21.6.2015, 5 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda
37 fotek, minulý týden, 32 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Vidim - Po vraždě Albrechta Valdštejna v Chebu roku 1634 byly jeho statky konfiskovány a panství Vidim bylo roku 1635 přenecháno generál strážmistru Johannu Böckovi. Panství Vidim zůstalo v majetku jeho rodiny až do roku 1763, kdy je koupil hrabě František Rudolf Sweerts-Špork. Předpokládá se, že zámek stál již v 17. stol., ale mohl být postaven později. Dalším z majitelů byl Theodor Grahmann, který v roce 1898 nechal původní barokní zámek pseudobarokně přestavět. Dnes je v zámku domov důchodců.
8 fotek, minulou středu, 150 zobrazení, cestování, krajina, kultura, ostatní, příroda
ŽITKOVSKÉ ČAROVÁNÍ V BYSTŘICKÉ KNIHOVNĚ
Eva Mikešková
Bystřice pod Hostýnem / Fenomén žitkovských bohyní přilákal do bystřické knihovny plno čtenářů. Většina návštěvníků totiž měla přečtený román Žitkovské bohyně od Kateřiny Tučkové a věděli tudíž, o čem bude řeč. Přednáška Jiřího Jilíka však přinesla jiný pohled na tyto ženy vládnoucí nezvyklými schopnostmi.
„V regionu, v oblasti Bílých Karpat, je to poměrně známá věc. Teprve román Kateřiny Tučkové vyvolal obrovskou vlnu zájmu. Zatímco ona píše román, to znamená fabuluje, já se zabývám literaturou faktu, v tom je velký rozdíl,“ uvedl na pravou míru sympatický novinář a slovácký patriot.
Pravdivý příběh žitkovských bohyní vychází z osobních zkušeností novináře Jilíka. Ten se na počátku devadesátých let poprvé setkal s bohyní Irmou Gabrhelovou. Prvotní nedůvěru vystřídalo přátelství a víra v bohování. „Můžeme jim buďto věřit nebo ne. Bohyně své principy nikdy nikomu nesvěřily, vždy vyučily svou nejstarší dceru, která pak prováděla, co ji naučila matka, cítila to jako přirozenou záležitost,“ vysvětloval Jilík.
Léčení nemocí a utrpení, recepty na lásku, komplikované vztahy - uměly poradit a někdy aspoň dávaly naději. Existují stovky historek, uložených v archivech. O bohyních bylo napsáno mnoho, na stránkách sborníků a publikací – většinou odborného rázu. Bohyně jsou spojovány s magií a pověrami, proto inspirovaly spisovatele. Bohyni popsal už Alois Jirásek, jiný pohled přináší kniha pro děti Gabra a Málinka v čarovné zemi, také Květa Legátová je zmiňuje. Román Kateřiny Tučkové vzbudil pozitivní odezvu všude - kromě samotných Kopanic.
„Kniha je dobře napsaná, ale vyvolává falešnou představu o kraji. Žádná bohyně neskončila ve spárech StB, žádná se neléčila na kroměřížské psychiatrii, to je fabulace. Neměly jednoduchý život, ale z jiného důvodu,“ naznačil novinář. Děti bohyní byly označovány za zpátečníky, ženy raději žily v osamění, jen v sepětí s přírodou. .. jako Irma Gabrhelová, poslední žitkovská bohyně? „Magické rituály fungují jen, když jim věříte. Svět se ale změnil, dneska čaruje, podvádí kdekdo. Autentická bohyně už tam není,“ ukončil Jiří Jilík.
Jednoho dne ulehla a zhasla, tak odcházejí bohyně - poslední věta vehnala posluchačům do očí slzy a což teprve dokumentární film o postupném zániku divoké krajiny, původní lidové kultury v Bílých Karpatech.
38 fotek a 1 video, říjen 2014 až březen 2019, 2 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty
ALB 1318
V samotném centru Athén na jednom z nejdůležitějších náměstí v řecké metropoli, na náměstí Syntagma, probíhá pravidelná a populární výměna stráží příslušníků národní gardy před budovou řeckého Parlamentu. Pro znalce konzervativního způsobu výměny stráží bude překvapením způsob místního provedení. Stojí ale za to nechat si znalcem vysvětlit skrytý význam oblečení, barev i způsobu *taneční* kreace.

CHŮZE těchto hrdých mužů má připomínat vznešenost koní, kteří byli u Řeků v úctě
ZÁHYBY NA SUKÉNCE - počet zákrutů symbolizuje počet let turecké nadvlády
BAREVNOST - černá připomíná smutek nad osudem národa a červená krev prolitou v bojích s Turky za okupace
BAMBULKY NA BOTÁCH – připomínka způsobu boje když došly zbraně. V bambulkách na botách skrývali vojáci ostré hřebíky a alespoň kopali nepřátele, kde se dalo ….

***
Národní park v Athénách, nebo Královské zahrady nebo též Amáliin park, se nachází hned za Parlamentem. Nechala ho založit roku 1840 královna Amálie, manželka Oty I. Bavorského. Královna využila vojenských kadetů a nechala pro jeho zvelebení přepravit z celého světa téměř 15 tisíc sazenic nejrůznějších rostlin a stromů.

V jižní části Královských zahrad stojí palác Zappeion pocházející z 19. století. Tato okázalá stavba byla původně vystavěna pro řecko-římské bratrance Evangelose a Konstantinose Zappy, kteří jej chtěli využívat jako halu pro konání soutěžních klání. V současné době slouží palác jako konferenční centrum. V době konání Olympijských her se využíval jako informační a tiskové středisko.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron