Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Cestování

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

34 fotek, srpen 2010 až leden 2018, 7 zobrazení, přidat komentář | cestování
1 video, minulou neděli, 8 zobrazení, přidat komentář | cestování, příroda, sport, země
Film o sjíždění chorvatské řeky Cetiny na raftu.
https://www.youtube.com/watch?v=2_Jx3xZBXmc&t=1s
7 fotek, včera, 1 263 zobrazení, přidat komentář | cestování, ostatní, příroda, jídlo
5 fotek, včera, 1 114 zobrazení, přidat komentář | cestování, lidé, ostatní, příroda
41 fotek, červen 2015 až září 2017, 1 575 zobrazení, přidat komentář | cestování, lidé, ostatní, příroda
Various nude girls at the beach over the years
69 fotek, včera, 15 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda
Dotuha akce
72 fotek, květen 2017, 21 zobrazení, 79 komentářů | cestování, makro, příroda
Týž den jsme po návštěvě prvního parku přejeli do parku druhého - i zde bychom měli nalézt kvetoucí střevíčníky. Les v tomto parku má podobný charakter, nalézají se v něm však i značně podmáčená místa místy porostlá rašeliníkem. Kromě orchidejí, které jsem už viděl, tu ale má kvést jedna vzácnější a krásná trojčeta - Trillium undulatum, která má na bílých květech fialový pruh. Bohužel byl konec její kvetoucí sezóny a navíc po dešti, takže byly květy již znašně opršelé. I tak pěkná podívaná.

Sprague Brook Park je 2200 akrů pokrývající oblast nedaleko předchozího parku, oproti kterému je více rozvinutý s mnoha místy na kempování a sportovní aktivity a "cyklostezkami". I tak má les v mnoha částech nerozvinutý a neupravený charakter skrývající opravdové klenoty amerického atlantského severu.

Na závěr alba už jen fotky z dalšího letu do ČR, kde jsem se účastnil vědecké soutěže s vyhlášením na francouzské ambasádě... Bude tedy následovat pár allb z ČR, po kterých se opět vrátím do USA. Tentokrát již naposledy a na delší dobu. Let do Prahy však byl komplikovanější. Místo Přřeletu do New Yorku a pak přímého letu do Prahy byl let do NYC zrušen a bylo mi nabídnuto letět další den, což bych nestihl dorazit v čas do Prahy. Nakonec jsme vymysleli o něco delší let přes státy na jih do Atlanty, tam přestup na let do Amsterdamu, který letěl zase přes státy na sever s přeletem ne příliš daleko od Buffala, než se vydal přes oceán do Evropy... :-)

Album stejně jako pedchozí z USA moc nepromazávám. Přeci jen jsou na většině fotek pro nás středoevropany netradiční objekty.
17 fotek, minulou středu, 7 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda
A první focení z novou zrcadlovkou:-)
25 fotek, srpen 2007, 11 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, sport
191 fotek a 1 video, červen 2017 až leden 2018, 211 zobrazení, přidat komentář | cestování, klasická-fotografie, lidé, města, země
Ohlédnutí za létem ...
353 fotek, letos v lednu, 268 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, lidé, země, jídlo
--- ALBUM a POPISKY ešte V SPRACOVANI ---
Dva týždne na Zanzibare - miesta pobytu Jambiani a Nungwi - vo dvojici so synom a bez cestovky, relax aj výlety po ostrove ( THE ROCK, STONE TOWN, SPICE tour, Tourtle station, Kendwa beach)
147 fotek, minulé úterý, 7 zobrazení, 1 komentář | cestování, krajina, příroda, rodina-přátelé, vesnice
Vycházka s TJ Turista OKČT Ostrava-Poruba po neznačených cestách. Tramvají č. 5 jsme vyjeli ze smyčky Vřesinská z Ostravy-Poruby a vystoupili jsme na smyčce tramvaje v Zátiší, které je výletním místem Ostravanů. Odtud jsme šli pěknými loukami údolím podél potoka Studnice, k Rekreačnímu středisku Myšinec. Dále pak lesem do části Budišovice-Lomy, kde jsme si prohlédli fotogalerii v minimuzeu, jež dokumentovala historii továrny a břidlicového lomu a pak jsme nahlédli do bývalého břidlicového lomu. Poté jsme klikatě prošli les a kolem kapličky sv. Antonína, jsme došli do Pusté Polomi. Občerstvili jsme se v restauraci U Krčmářů a pod školou jsem si prohlédl m.j. zajímavý fragment 18. poledníku. Z Pusté Polomi jsme se vraceli polní cestou přes návrší, z něhož byla vidět věž kostela a Rehabilitační ústav Hrabyně, lyžařský areál Vaňkův kopec v Horní Lhotě, město Ostrava a v dáli v mracích Moravskoslezské Beskydy. Závěr trasy byl lesem přes osadu Muntloch a do Zátiší jsme přišli těsně před odjezdem tramvaje do Ostravy-Poruby.
9 fotek, v pondělí, 30 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda
Turisticky velmi oblíbené letovisko Laganas leží v jižní části ostrova Zakynthos v zálivu Laganas, cca 10 km jihozápadně od hlavního města.
https://www.kalimera-recko.cz/ostrov-zakynthos/
https://www.kalimera-recko.cz/zakynthos-letoviska/laganas-letovisko-zakynthos/
https://www.kalimera-recko.cz/zakynthos-plaze/laganas-plaz-zakynthos/
Laganas je jedním z nejznámějších letovisek na ostrově. Oblast vyhledávají především mladí lidé, a to hlavně kvůli rušnému nočnímu životu, ale také kvůli překrásné dlouhé písečné pláži. Původně se jednalo o malou vesnici, dnes je tu mnoho hotelů a apartmánů s vlastními bazény. Z vesnice se tak postupně stalo kosmopolitní letovisko a místo, kde se hojně setkávají nejen turisté, ale i místní obyvatelé ostrova.
33 fotek, minulou sobotu, 5 zobrazení, přidat komentář | cestování
Kamenné sochy na Pustevnách.