Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Cestování

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

33 fotek, 6.7.2018, 1 zobrazení, přidat komentář | cestování, zvířata
Borová Lada jsou obec ležící na Teplé Vltavě na hranici NP Šumava. V bývalém lomu jsou vybudovány venkovní voliéry se sovami žijícími v šumavských lesích.
8 fotek, 6.7.2018, 1 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Cestou do Hoslovic jsme potkali jednu pěknou kapličku, která nás přiměla zastavit. Při cestě na Borová Lada zas pro změnu zajímavou sochu sv. Jana Nepomuckého na jednom můstku přes potok Peklo. Nepomuckého jsme potkali také cestou do Vodnaň ve výklenku zdi v Milejově.
86 fotek, 6.7.2018, 1 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, příroda
V rámci našeho výletu na jih Čech jsme navštívili pár zajímavých míst. Jedním z nich byly Hoslovice, kde je vodní mlýn a také rozhledna.
O mlýnu je uvedeno, že je nejstarší a jedinečně dochovaný vodní mlýn v Čechách. Areál tvoří původní mlýnice s obytnou částí, chlévy s kolnou a stodola, všechny kryté došky, roubené či zděné ze smíšeného zdiva. Patří k němu také rybníček s náhonem, sad a louky.
97 fotek, září 2017, 2 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, příroda
Opustil som Jajce a vyrazil smerom na Banja Luku, šiel som popri rieke Vrbas a okolitá príroda bola znova velmi pekná, k tomu minimálna premávka. Do Banja Luky som došiel podvečer, prešiel som si mesto, nakúpil nejké jedlo a šiel si pri rieke pohľadať nejké miesto na spanie. Po kratkom čase som ho našiel a všetko sa zdalo v pohode. Až som sa v noci zobudil na to, že je mi strašne zle, ale fakt strašne. Lietalo to zo mňa horom aj dolom, už som začal rozmýšlať nad tým, že budem musieť vyhladať pohotovosť. Takto to trvalo pár hodín až nad ránom sa to ukludnilo a od vyčerpania som zaspal. Keď som sa potom zobudil, cítil som sa fakt slabý, no zároveň som vedel, že najhoršie mám za sebou. Pravdepodobne som sa priotrávil z vody, čo som si niekde nabral. Zbalil som si veci, čo mi trvalo poriadne dlho a vyrazil. V obchode som si kúpiil nejaké veci a šiel do parku, tam som si chvílu pospal na lavičke, niečo do seba dostal a pomaly vyrazil. Nebol som schopný šlapať viac než 10km za hodinu, takže to šlo dosť pomaly. V podstate som bol aj rád, že je zamračené a nepečie na mńa slnko. Pri oblačnosti neostalo a spustil sa aj dážď. Sice som zmokol, ale bol som celkom rád. Ešte keď som bol v lese, pršať prestalo a špinavý som dorazil do Sanskeho Mosta, kde som sa ubytoval. Potreboval som sprchu a posteľ. Ráno už som bol zdravotne v pohode, ale podla oblohy mi bolo jasné, že to bude znova stáť za to. A veru, že hej. Prvých pár km to ešte bolo dobré, no potom sa spustil lejak. Ten po nejakom čase prestal a dokonca zasvietilo slnko, trvalo to však len chvíľu. Potom sa znova spustil dážd, ktorý sa ma držal praktický až do Bihaća, kde som sa znova ubytoval.
135 fotek, 23.6.2018, 3 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina
Akce SA
103 fotek, letos v červnu, 11 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, města, příroda
Původně jen jednodenní výlet do Berlína na pivo, nakonec spojeno i s třídenním výletem na Malorku kousek od Palmy. Žádná velká poznávačka, prakticky jen oddychovka.
73 fotek, 5.7.2018, 4 zobrazení, 4 komentáře | architektura, cestování, města
Další naše zastávka byla ve Strakonicích u hradu. Hradní prohlídky se nekonají z důvodu rekonstrukce, ale hradní věž je přístupná a minizoo také. Výhled z věže stojí za ty vyšlapané schody. :)
Něco málo o historii města:
Na místě dnešního města původně stály čtyři vsi (Strakonice, Bezděkov, Žabokrty a Lom), které se spojily v poddanské město Strakonice. Vývoj Strakonic lze předpokládat od druhé poloviny 12. století. Na začátku 13. století začal rod Bavorů budovat místní hrad. Roku 1243 daroval Bavor I. se svou manželkou Bolemilou polovinu strakonického hradu řádu johanitů (později zvaných maltézští rytíři), kteří v něm vybudovali raně gotický kostel a klášter. Původní gotický hrad prošel rozmanitým stavebním vývojem. V roce 1367 byla Strakonicím potvrzena Bavorem IV. městská privilegia. Roku 1402 prodal rod Bavorů i druhou polovinu hradu a strakonického panství řádu johanitů. Od roku 1421 se stal strakonický hrad sídlem velkopřevora a konventu, kteří ze Strakonic spravovali své komendy v českých zemích až do konce 17. století. Strakonice byly jedním z hlavních středisek protihusitského odporu. Teprve velkopřevor Colloredo (1637-1657) přestěhoval své sídlo zpět do Prahy. Strakonice zůstaly jedním ze tří panství v užívání velkopřevora (Strakonice, Varvažov, Horní Libchava). Další rozvoj města nastal v 19. století, kdy byla založena textilní továrna Fezko a ve 20. století po založení České zbrojovky (ČZ).
384 fotek, včera, 2 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, kultura, města
Termín: 2018/07/13 až 2018/07/15.
Popis: Muzejní ostrov, centrum Berlína, Tiergarten atd.
Moje první fotky s foťákem
196 fotek, letos v červenci, 22 zobrazení, přidat komentář | cestování, lidé, rodina-přátelé, sport, zábava
258 fotek, letos v červenci, 10 zobrazení, přidat komentář | cestování, příroda, rodina-přátelé
Čtrnáctičlenná výprava zdolala 75 km po Bukových horách v severním Maďarsku. Za dokonalou přípravu trasy a zajištění ubytování děkujeme Katce a Pepíkovi, všem ostatním za výbornou náladu a skvělou společnost.
117 fotek, letos v červenci, 13 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, ostatní, zábava, jídlo
35 fotek, 4.7.2018, 1 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, příroda, země
Riva del Garda leží na severním břehu Gardského jezera (Lago di Garda), 65 m nad hladinou moře. Historická část města Riva del Garda má středověký ráz s původními ulicemi a náměstími, z nichž některé mají domy s arkádami.Západně nad městem, ve spodní části hory Monte Rocchetta se nachází menší hrad Bastione, ještě nad ním je malá kaple Santa Barbara.[1] Na úpatí hory Monte Rocchetta byla v letech 1928-1931 postavena velká budova centrály vodní elektrárny, která je poháněna vodou z Ledrenského jezera, přiváděnou potrubím.
Na památku všech obětí byl v roce 1924 z kanónů odlit mohutný zvon, Zvon míru (La Campala della Pace di Rovereto), vážící 22,6 t a měřící 3,36 m, který musel být odléván 3 krát, protože pokaždé pukl. Hlas tohoto zvonu zní do širokého okolí na paměť obětí všech národností ve válkách každý den v 21 30 hod 100 krát.
5 fotek, letos v červenci, 2 zobrazení, přidat komentář | cestování

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.