reklama
30 fotek, 20.10.2018, 15 zobrazení, přidat komentář | vesnice, zábava
Několik obrázků z večera U Bizona po letošním Hubertu na farmě Diagonála Ypsilon. Nutno poděkovat všem muzikantům za velké zpříjemnění celého večera.
53 fotek a 2 videa, 4.11.2018, 194 zobrazení, kultura, lidé, oslavy, umělecké, vesnice
V RAJNOCHOVICÍCH DOMOV MůJ
Eva Mikešková
Rajnochovice / Kdo v nedělní podvečer, v dušičkové mlze, vážil cestu do Rajnochovic, nelitoval. Ochotnický soubor Rajlhoťáci připravil komponovaný pořad složený z úspěšných scének, které v rámci kavárenských večerů s divadlem a živou hudbou nadšeně vítají diváci již čtvrtým rokem.
Představení s názvem 100 minut z minikusů nemělo chybu. „Divadelní prkénka ožívají u příležitosti narozenin naší republiky výběrem ze scének, které vznikly v rámci kavárenských večerů,“ vysvětlili Rajlhoťáci, ochotníci z Rajnochovic a Podhradní Lhoty. Ti už pro spoluobčany spáchali divadlo, edukativní pořady, koncerty, jejich sláva přesáhla hranice okresu. Asi polovina diváků je místních, Rajlhoťáci však přilákali publikum zdaleka.
„Nečekala jsem tak dobré zpracování, něco jako Fidlovačka s Naganem dohromady, husí kůže, slzy od smíchu i dojetí a to už jsem viděla ledacos,“ chválila oslavu republiky na divadelních prknech divačka z Brna.
Žádná trapná estráda, ale inteligentní humor, šla z toho upřímnost, nefalšované vlastenectví. Tady jsou na republiku opravdu hrdí. „Republika, to jsme my. Velký dík všem, kteří prostě nemyslíte jenom na sebe a chcete něco podniknout, jdete mezi lidi a kolikrát stačí jen úsměv na ulici a člověk si řekne - v té naší republice to má opravdu šmrnc,“ pronesl moderátor, režisér a rajnochovský buditel Vladimír Švarc. Slova hodná citace, s nimiž se nedalo nesouhlasit. Pospolitost, radost ze života, sváteční atmosféra gradovaly při závěrečné hymně. A broukal si ji i medvěd…
20 fotek, minulou neděli, 23 zobrazení, 1 komentář | cestování, lidé, vesnice, země
Skanzen lidové architektury „Старе село“. http://www.derev.org.ua/muzei/stareselo.htm
120 fotek, minulou neděli, 15 zobrazení, přidat komentář | architektura, dokumenty, oslavy, události, vesnice
Žehnání kaple sv. Zdislavy v Podhradí - 10. listopadu 2018
59 fotek, minulou neděli, 204 zobrazení, vesnice
V neděli 11. 11. 2018 připravili místní hasiči tradiční martinskou vycházku s lampiony. Kdo lampion neměl, musel přijít dřív a lampion si v hasičské zbrojnici vytvořit z materiálu, který poskytli dětem hasiči. Pak mohly zástupy vyrazit na procházku setmělou obcí, aby nakonec dorazily k ohni, teplému čaji, sladkostem a špekáčkům.
12 fotek, 3.11.2018, 4 zobrazení, přidat komentář | architektura, dokumenty, kultura, vesnice
Přednáška a prohlídka nově zrestaurovaného zámku na hotel
10 fotek, minulý pátek, 45 zobrazení, přidat komentář | děti, dokumenty, lidé, vesnice
nafoceno svane
6 fotek, červenec 2015 až listopad 2018, 26 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda, vesnice
Fotografie Renáty Finkové byly přihlášeny do soutěže Alej roku 2018.
Odkaz na stránku soutěže s hlasováním: https://www.alejroku.cz/2018/lipova-alej-v-kostelni-lhote
107 fotek, listopad 2011 až duben 2012, 10 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, příroda, vesnice
90 fotek, minulou sobotu, 63 zobrazení, 8 komentářů | cestování, dokumenty, krajina, příroda, vesnice
13 PPP se vypravilo na podzimní túru do podhůří Hrubého Jeseníku. Jeli jsme vláčkem do žst. Petrov nad Desnou a přes Rapotín jsme po žluté tur.zn a NS Bukovka vystoupali na Přední Bukový kopec (624m.n.m.) k rozhledně Bukovka, postavené zde v roce 2016. Je moc pěkná a vyhrála v roce 2016, celostátní anketu Klubu přátel rozhleden "O nejhezčí rozhlednu". Z Bukové kopce jsme sestoupili do obce Rejchartice, kde jsou u kostela sv. Michala instalovány sochy andělů v galerii pod širým nebem, v tzv. "Anděláriu". Překvapivě byla v Rejcharticích otevřená, příjemná, místní hospůdka "U Volskýho Voka", která nám svými službami velmi zpříjemnila tuto akci. Po žluté tur. zn. jsme pak vystoupali přes pastviny, mezi krávami i bejky, pod Lázeňský vrch (729 m.n.m.). Na odpočívadle jsme zapěli naši hymnu PPP a sestoupili jsme po modré k hotelu Diana s minipivovarem Zlosyn. Odtud už to bylo k zámku ve Velkých Losinách jen 1,5 km. Zámek byl zavřený, ale ruční papírna ne, navštívili jsme podnikovou prodejnu u muzea papíru. Ušli jsme 18 km. Před odjezdem vlaku jsme ještě stihli navštívit skvělou pizzerii Istria. Do Prostějova jsme přijeli v 18:58.
15 fotek, minulou neděli, 9 zobrazení, přidat komentář | vesnice
V sobotu 10.11 jsme zakončili letošní rok poslední vycházkou Sešli jsme se ve velkém počtu v Kuřívodech. První naší zastávkou byl Židlov. Došli jsme do míst, kde stával rodný dům p. Sedlákové. Zapálili jsme svíčku, pietně položili květiny a na rodačku ze Židlova zavzpomínali. Poté jsme přejeli na začátek Jablonečku, kde jsme zastavili v místech bývalého domu p. Musílkové. I zde jsme opět zapálili svíčku a položili květiny, zavzpomínali na její vyprávění. Ujasnili si, kde stával hřbitov, která armáda měla na svědomí jeho totální zničení.
Více na www.historiemimone.cz
44 fotek, minulou sobotu, 40 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, krajina, příroda, vesnice
Hejnice-Stará poutní cesta-Wildnerův kříž-Buk Marie Gierové-Deckerův pomník-Kříž Wilhelma Blumricha-Kříž sedláka Pepka-Jelení skok-Kámen republiky-Emauzský obrázek-Cepín na Zvonu-Hausmannova smrt-Svobodova smrt-Matlachův kříž-Vyhlídka Poustevníkův kámen
134 fotek, minulou sobotu, 152 zobrazení, 2 komentáře | architektura, lidé, rodina-přátelé, události, vesnice
- Nová kaple zasvěcena svaté Zdislavě..
- Mši měl mons. Jan Graubner.
- Celá událost byla natočena televizí Noe.
- Pan Pavel Máčala napsal brožurku o této nádherné stavbě, která je doplněna foty.
- Titulní stranu jsem vytvořila já.
- Po mši p- Graubner napsal do nové kroniky Podhradí, pod mou kresbou kapličky, pár slov.
- Více fotek přidám později.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.