Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Příroda

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

45 fotek, letos v červenci, 9 zobrazení, 21 komentářů | příroda
zpátky k prázdninám, toto je taková červencová všehochuť, cílený výlet bylo z toho všeho vlastně jen pátrání po okrotici v Bílichovském údolí, ostatní jsou neplánované zastávky na služebních cestách, rychlocvaky na rodinné dovolené apod. :)
60 fotek a 4 videa, letos v září, 17 zobrazení, přidat komentář | cestování, příroda
Už čtvrtý rok za sebou jsme vyrazili s kamarády do Roháčů a náramně si to užili i přes částečnou nepřízeň počasí.
31 fotek, 30.7.2017, 9 zobrazení, přidat komentář | děti, krajina, kultura, lidé, příroda
29.-30.07.2017 Nekoř v Orlických horách - Lužánky
Výlet Pastviny
88 fotek, minulou neděli, 6 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda, vesnice
Výlet do Zubrnic se Zdravým městem Litoměřice + KČT. Prohlídka skanzenu a výšlap 5 km po naučné stezce .
29 fotek, tento týden, 34 zobrazení, 78 komentářů | makro, příroda, zvířata
7 fotek, srpen 2013 až září 2017, 11 zobrazení, 1 komentář | makro, příroda
Křižák pruhovaný (Argiope bruennichi) je subtropický pavouk z oblasti Středomoří, který se díky oteplování rozšiřuje na sever. Je to potravní specialista, lovící kobylky. Pro jeho sítě je charakteristické stabilimentum, silný pás vláken vedoucí od středu k okraji.
42 fotek, včera, 410 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, ostatní, práce, příroda
Podzemní nacistická továrna Divoká Šárka - Podzemí bylo budováno ke konci 2. světové války jako týlové opravárenské zabezpečení polního letiště (opravy a montáže proudových motorů) a pravděpodobně nebylo zcela dokončeno.Letiště se mělo nacházet na horní plošině, kde je dnes pole. Podzemí je tvořeno dvojicí dlouhých chodeb a čtveřicí příčných spojovacích chodeb. Jedna chodba přechází v závěru v úklonnou jámu ústící na povrch uvažované letištní plochy. Část chodeb je zajištěna na stěnách obetonováním. Přední chodba se vstupem pevnostního typu, byla pravděpodobně hlavní, druhá vjezdová, její čelo se nedochovalo. Několik metrů za vstupem je v obou chodbách dochována v rozšířeném profilu betonová protivýbuchová hráz, v druhé chodbě není až tak masivní, jelikož se v ní nachází průjezd, stejná průjezdná hráz se nachází i dále v chodbě. Celková delka podzemí je 400m. Vytěžený materiál byl navážen do půlkruhu v prostoru před chodby a sloužil jako protitlaková ochrana. Později se podzemí využívalo jako sklad chemického odpadu (kovové barely s betonem s čímsi uvnitř a unikaly z toho rtuťové výpary).
15 fotek, 13.8.2017, 7 zobrazení, 7 komentářů | krajina, příroda
Děda 0| zideka
1 video, včera, 7 zobrazení, přidat komentář | lidé, příroda, vesnice, země
150 minut
21 fotek, včera, 7 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda, širokoúhlé
Fuencaliente, vulkány San Antonio a Teneguía, Montaňa del Azufre, Villa de Mazo a Playa Salemera, Salinas de Fuencaliente, Punta Larga.
18 fotek, včera, 10 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda, širokoúhlé
Národní park Caldera de Taburiente, Pico de la Nieve, Pico Bejenado, Mirador de la Cumbrecita, Levada Madera, Zalesněné svahy Los Tilos.
112 fotek, v pátek, 7 zobrazení, 9 komentářů | architektura, kultura, příroda
Žij každý den tak,jako by měl být tvůj poslední......
V pátek byl při týdni mobility den bez aut -což znamenalo mhd zdarma.Já mám sice kartičku,ale jen B,C,tudíž jen Otro-Louky.A tak jsem toho využila a protože vyjímečně nechcalo,narychlo jsem pojedla,svázala kytičku,vzala mamu a foťák a vyrazila za bráchou.
Lesní hřbitov je takové zvláštní místo.Smutné i veselé,je tam smrt i život....jsou tam hroby honosné,ale i stařičké,zapomenuté....
Na vsypové loučce,kde brácha leží jsem se s mokrýma očima musela i zasmát :někdo tam dal věneček,pivo,kokakolu a džus....přesně podle bráchovo chutě!!!
Taky se tam pásly dvě srnky a my vyndaly polospícího ježka,který spadl do pozůstatku hrobu,kde už byl jen obrubník a on by se pak nedostal ven,tak byl přenesen do bezpečné vzdálenosti mezi stromy.
Hroby významných osobností jsou taky docela zajímavá hledačka -příště najdeme ten zbytek....