Práce

Nová navštěvovaná Právě přidaná

reklama
49 fotek, 3.3.2017, 6 zobrazení, přidat komentář | kultura, lidé, práce, umělecké
49 fotek, září 2018 až březen 2019, 3 zobrazení, přidat komentář | práce, umělecké
Kožená pouzdra pro Leatherman Wave, Charge TTi, Rebar, Signal...
15 fotek, minulé úterý, 171 zobrazení, koníčky, lidé, ostatní, práce, zábava
JAK SE UČIT JAZYKY?
Eva Mikešková
Bystřice pod Hostýnem / Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem. Známá pravda, ale jak ovládnout dobře alespoň jeden cizí jazyk? O tom přednášela polygnotka Lucie Gramelová pro zájemce z okolí Bystřice pod Hostýnem.
„Jsem ohromená, kolik vás tu je. Na přednášku ve Zlíně přišlo jen 14 lidí a tady mám plno, nikdy bych se nenadála, že budu přednášet v kapli,“ uvítala sedmdesát posluchačů v rekreačním středisku Sola Gratia autorka jazykových učebnic. Sama Gramelová ovládá 11 jazyků, její rady jsou tedy dostatečně praktické a odzkoušené.
„Návštěvníci přednášky se ale nedozvěděli dobrou zprávu. Zázračná metoda, díky které se lze cizí jazyk naučit přes noc a bez úsilí, bohužel neexistuje. Ale věřím, že si z jejich tipů a rad vybrali ty, které se jim stanou příjemným společníkem při studiu,“ prozradila organizátorka akce, bystřická lektorka angličtiny Lenka Olšová.
Na každého platí jiná metoda. Dnes si můžete vybrat z nepřeberného množství klasických učebnic, zvukových nahrávek, aplikací, výukových videí. Jak se v tom vyznat? „Nejprve si najít tu svou techniku učení. Někdo chce hlavně mluvit, jiný spíše jen poslouchat. Klidně se obejít bez gramatiky, hlavně mít radost z i z malých úspěchů,“ radila odbornice. Podle jejího názoru se Češi všeobecně hůře učí cizí jazyky. Zdaleka však nejde jen o jazyk anglický. „Angličtina je velmi jednoduchá, což ale Čechům komplikuje život, protože se zaměřují na nedostatky a nevěří si. Nejlépe se nám učí němčina a španělština, mají podobnou gramatickou strukturu.“
Je tedy lepší mluvit s chybami než nemluvit vůbec, postačí i samomluva třeba v koupelně. Důležitá je motivace, chtít se jazyk naučit. I věčný začátečník toho umí hodně, jen se zbytečně podceňuje. Slova překladatelky potvrdil Američan Andreas, toho času bystřický rodilý mluvčí: „Pokuste se kontaktovat domorodé řečníky, většina z nich je šťastná, když s vámi může mluvit ve svém mateřském jazyce.“
10 fotek, minulý čtvrtek, 8 zobrazení, přidat komentář | lidé, práce
Výlit... teda výlet do Mordoru... teda Brnele na veletrh Ampér
71 fotek, minulou sobotu, 9 zobrazení, přidat komentář | města, práce, události
U příležitosti "Světového dne vody", který OSN vyhlásila roku 1993 jsem navštívil otevřené Masarykovo zdymadlo pod Střekovem a prohlédl si velín, vodní elektrárnu, strojovnu jezu a systém rybího přechodu.
#velín#zdymadlo#Střekov#strojovna#elektrárna#StudioAEV#jez#strojovna
11 fotek, minulou neděli, 13 zobrazení, přidat komentář | lidé, práce, rodina-přátelé
život nás studentů
39 fotek, srpen 2018 až březen 2019, 18 zobrazení, přidat komentář | architektura, kultura, lidé, práce, bydlení
Setkání tesařů při zahájení opravy krovu mlýna v areálu zámku Lochovice
3 fotky, minulou neděli, 36 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, práce
Vrátenský větrák - větrník nechal na svém pozemku postavit místní statkář Václav Mareček v roce 1870. Stavbu provedl zednický mistr Medonos ze Mšena a použil při ní lomový kámen z pískovcových lomů. Roku 1878 vyrostla vedle mlýna ještě další budova, v níž se nacházely stoupy - dnes již téměř zapomenuté technické zařízení na drcení a likvidaci odpadu. Stoupy byly poháněny převodním hřídelem ze mlýna a sloužily k drcení kostí, které statkář Mareček kupoval od místních řezníků. Získanou kostní moučkou pak hnojil okolní pole. prvních letech provozoval statkář Mareček mlýn sám, přičemž obsluhu zajišťovala jistá stará panna Terezka. Později ho však pronajímal. jeden z nájemců, sekerník Václav Petr ze Mšena, který působil na mlýně v letech 1913 - 1921, proslul v širokém okolí jako opravář mlýnů. Opuštěn byl vrátenský větrník roku 1923. Co se s ním dělo krátce poté, vystihuje nejlépe článek z dobové literatury: ...cizí lidé jej kus po kuse vykrádali a vnitřní zařízení rozbíjeli, tuláci a různá nekalá čeládka tu přespávali a pálili, co ještě zbylo...“. Již roku 1934 stály jenom holé zdi, roku 1973 se uvádí pobořené zdivo sahající do výše prvního patra. V současné době v soukromém vlastnictví a po rekonstrukci září novotou.
31 fotek, minulou neděli, 9 zobrazení, přidat komentář | doma, práce, příroda, vesnice, zvířata
74 fotek, minulou sobotu, 14 zobrazení, přidat komentář | kultura, lidé, města, práce, umělecké
9 fotek, zima 2018/2019, 7 zobrazení, 2 komentáře | doma, koníčky, ostatní, práce, zábava
Jak jsem stavěl termostat k topení v terárijech
44 fotek, únor až březen, 103 zobrazení, přidat komentář | práce
8 fotek, minulý čtvrtek, 3 zobrazení, přidat komentář | práce
182 fotek, minulý čtvrtek, 160 zobrazení, přidat komentář | práce
69 fotek, 28.2.2019, 8 zobrazení, přidat komentář | práce
Zemnění
2 fotky, 31.3.2018, 8 zobrazení, 1 komentář | cestování, koníčky, práce, události, bydlení
Aktuální zpravodajství z českého internetu, aktuální události z domova i celého světa.
Aktuality 24 - přehled aktuálního zpravodajství

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron