Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Práce

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

27 fotek, 22.8.2017, 10 zobrazení, přidat komentář | krajina, práce
6 fotek, včera, 7 zobrazení, cestování, lidé, města, práce
Kavárna POTMĚ na cestách po ČR.
68 fotek, včera, 11 zobrazení, přidat komentář | architektura, lidé, práce, události, moje fotozprávy
Francouzský umělci v Břasích

V sobotu v 18 hodin bylo slavnostně zahájeno v atelieru Evy Roučka v Břasích za účasti starosty Břas Miroslava Kroce sympozium mladých francouzských umělců, kteří budou na místě tvořit. Navíc každý víkend až do 15. října bude v atelieru připraven pro příchozí program.

Podrobnosti o projektu najdete na internetových stránkách http://leteindien.eu
42 fotek, včera, 411 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, ostatní, práce, příroda
Podzemní nacistická továrna Divoká Šárka - Podzemí bylo budováno ke konci 2. světové války jako týlové opravárenské zabezpečení polního letiště (opravy a montáže proudových motorů) a pravděpodobně nebylo zcela dokončeno.Letiště se mělo nacházet na horní plošině, kde je dnes pole. Podzemí je tvořeno dvojicí dlouhých chodeb a čtveřicí příčných spojovacích chodeb. Jedna chodba přechází v závěru v úklonnou jámu ústící na povrch uvažované letištní plochy. Část chodeb je zajištěna na stěnách obetonováním. Přední chodba se vstupem pevnostního typu, byla pravděpodobně hlavní, druhá vjezdová, její čelo se nedochovalo. Několik metrů za vstupem je v obou chodbách dochována v rozšířeném profilu betonová protivýbuchová hráz, v druhé chodbě není až tak masivní, jelikož se v ní nachází průjezd, stejná průjezdná hráz se nachází i dále v chodbě. Celková delka podzemí je 400m. Vytěžený materiál byl navážen do půlkruhu v prostoru před chodby a sloužil jako protitlaková ochrana. Později se podzemí využívalo jako sklad chemického odpadu (kovové barely s betonem s čímsi uvnitř a unikaly z toho rtuťové výpary).
33 fotek, včera, 399 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, ostatní, práce
Podzemní nacistická továrna v Branické skále - Roku 1944 se místo pod Branickou skalou stalo prostorem pro stavbu podzemní továrny Bronzit (Agave) pro německý válečný průmysl, konkrétně Philips zde měl vyrábět elektronky pro raketové střely V1 a rakety V2, ale k tomu nikdy nedošlo a podzemí nebylo zcela do konce války dokončeno, neboť po válce byly nalezeny stroje jen na těžší výrobu, pravděpodobně soustružnická dílna a kovárna. Část prostoru přiléhajícího bezprostředně ke skalní stěně byla obehnána ochranným zemním valem z vytěženého materiálu jako ochrana proti tlakové vlně po výbuchu bomby. Za valem byly proraženy tři rovnoběžné chodby vedoucí k jihovýchodu do nitra hory. Podzemí je dílem vězňů z Terezína. Jižně od podzemního komplexu továrny se za evangelickým sborem nachází trojice kratších chodeb, které sloužily jako skladiště výbušnin. Podle svědků podzemí po válce nemělo žádné využití a tak ani není znám důvod zbudovaných cihlových přepážek. Celková délka chodeb je 295m.
179 fotek, včera, 52 zobrazení, 2 komentáře | auta, koníčky, lidé, práce
Projekt je zcela apolitický, cílem je připomenout technické úspěchy a dovednosti nejen českých a československých firem, produktů. Připomenout tradice a připravenost našich bezpečnostních složek v kontrastu přítomnosti a časů minulých. Zavzpomínat s přáteli a třeba se i pousmát nad věcmi, které nás provázely od dětství a strávit společně příjemný čas plný zábavy. Aktivní mezinárodní programoví účastníci: ČR, PLR, SK, GER…
59 fotek, minulou sobotu, 4 zobrazení, přidat komentář | krajina, práce, příroda
Rosťa dostal pozvánku, rozšířil ji na okruh odborné veřejnosti a jelo se. Hradiště s Boršicemi se vlezlo do auta, Ostrava - Petřvald cestovala vlakem. Nebýt špatného časového plánu, tak jsme to stihnuli na čas. Tož si to pojďme projít.
43 fotek, březen 2016 až září 2017, 31 zobrazení, 37 komentářů | architektura, krajina, kultura, práce, příroda
76 fotek, v pátek, 8 zobrazení, přidat komentář | krajina, práce, příroda, události
Prohlídka lomů na Pomezí v rámci Dnů otevřených dveří OMYA CZ Lipová Lázně 22. září 2017
99 fotek a 1 video, tento týden, 306 zobrazení, přidat komentář | města, práce, příroda, zábava, země
BYSTŘIČTÍ ŘEZBÁŘI MYSLÍ SRDCEM, RUKAMA
Eva Mikešková
Bystřice pod Hostýnem / Mistři svého oboru se sešli v Bystřici pod Hostýnem na pozvání Střední školy nábytkářské a obchodní. Ta již popáté hostila mezinárodní sochařské sympozium Bystřické dřevosochání.
Během týdne přímo před očima diváků vznikaly sochy z jednolitého kusu. Práce se dřevem ve slunečném počasí pod širým nebem, co víc si může tesař přát? Mnohým to šlo od ruky tak rychle, že se pustili do další sochy. „Mám raději detailní práci dlátem, ale tohle je vždy výzva,“ komentoval Zbyněk Musil z Olomouce svůj Nebeský trůn, který vyřezal motorovou pilou.
Stejně tak devět dalších sochařů vykouzlilo dechberoucí skulptury na téma V oblacích. Takový námět si totiž v anketě vybrali sami studenti SŠNO. I oni dělali čest svému řemeslu, když na veřejnosti tvořili reliéfní řezby. Bystřičtí řezbáři myslí srdcem, rukama. „Chce to fantazii a velkou manuální zručnost,“ potvrdil jeden z pochvalných komentářů při slavnostní vernisáži.
Ta se konala pod záštitou europoslankyně Olgy Sehnalové. Svou přítomností poctil událost hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. „Kdo má talent, mohl ho tady předvést. Jsem potěšen, že můžu přímo v Bystřici pod Hostýnem prezentovat krajskou koncepci rozvoje středního školství, aby studenti měli patrona v oblasti průmyslu a následně pak uplatnění v praxi,“ pronesl hejtman.
Spolupráci bystřické školy a průmyslových podniků označili jako pozitivní i další významní hosté. „U nás ve škole už plán plně funguje, spolupracujeme s firmou TON, která je i naším významným sponzorem,“ uvedla ředitelka SŠNO Olga Pastyříková. V rámci vernisáže proběhlo rovněž představení všech maturitních a učebních oborů, nábytkářská a dřevařská výroba prezentovala výukové programy školních dílen. Do letošního ročníku dřevosochání se také aktivně zapojili děti a žáci mateřských a základních škol výtvarnou soutěží. Vernisáž zpříjemnil dechový orchestr bystřické ZUŠ.
44 fotek, červen 2016 až září 2017, 12 zobrazení, přidat komentář | koníčky, ostatní, práce, události
práce srpen,září 2017
98 fotek, v pondělí, 869 zobrazení, 3 komentáře | architektura, cestování, koníčky, práce, příroda
Štoly lomu Mořina - podzemí Malé a Velké Ameriky. Dnes již bývalé lomy (těžba v těchto lomech končila různě, od roku 1944 až do roku 1963) zná skoro každý hlavně díky filmu Limonadový Joe, ale jejich podzemí až tak znamé není. Dříve cílem dobrodružných výprav, dnes už lze navštívit pouze oficiálně. Malá Amerika je lom vzdálený asi 2 km od nynějšího závodu na zpracování vápence pro tepelné elektrárny na severu Čech. Z tohoto areálu je možný vstup do podzemí obou Amerik a dalších bývalých lomů. Nejvíce na západ je bývalý Liščí lom ( ještě asi 1 km západně od Malé Ameriky), do kterého vede hlavní štola - říká se jí hlavní sběrná štola. Tou se dopravoval vytěženy vápenec k drtičkám. Všechny lokality se těžily od zdola nahoru, tak že se vykutala hlavní štola pod ložisko. Vápenec se lámal a těžil postupně u stropu ložiska a padal do dopravníků a dál do vozíků v hlavní štole. Cestou lze nahlednout do lomu Malá Amerika a na konci do Velké Ameriky (hloubka lomu je 100m). Hlavní štoly jsou v několika patrech, přístupné je třetí patro, páté je zaplavené. Do podzemí lomu Mexiko a Velká Amerika se také musí ze závodu Mořina, ale z jiné části. Spojuje je několik pater štol a chodeb, ty hlubší jsou všechny zatopené. Cestou lze nahlédnout do lomu Mexiko - v padesátých letech jeden veliký kriminál pro politické vězně.