Práce

Nová navštěvovaná Právě přidaná

reklama
4 fotky, včera, 7 zobrazení, přidat komentář | doma, koníčky, ostatní, práce
Při topení v kotli jsem chtěl vědět teplotu v bytě, tak též jsem potřeboval vědět teplotu vody v bojleru, při jejím ohřívání.Hledal jsem potřebný teploměr. Koupil jsem stavebnici J-26 dig.teploměr LCD rozsah -50°C + 150°C. Po sestavení jej bylo nutno nastavit.Ke spokojenosti slouží více jak 15 let.
113 fotek, 29.9.2018, 41 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, práce, příroda
Dnes se naposledy přesunujeme na jiné místo, k Mozambickému kanálu, odkud již pak bude jen cesta směr letiště. Prvně se po cestě zastavíme ve vesničce Ilakaka, kde se seznámíme s historií a těžbou safírů. Pak nás čeká ještě jedna zastávka, a to ve vesnici, kde se všude pálí domácí rum (kořalka). Základní surovinou je cukrová třtina, tamarind a voda. Způsob výroby je dá se říci předpotopní, ale funguje. Podle Plecha, který jediný kořalku ochutnal, je ale dobrá a pitelná. Přesto jsme si nikdo nekoupili. Odsud se zastavíme ještě v městečku Toliara, kde se naobědváme a shlédneme místní trhy a předvolební kampaň. Pak už rovnou do Ifaty na hotel. Parádní ubytování a parádní moře. Akorát obsluha je skutečně mura-mura.
15 fotek, září až říjen, 6 zobrazení, přidat komentář | koníčky, práce
9 fotek, minulou sobotu, 8 zobrazení, přidat komentář | auta, ostatní, práce
Majitelka si již po druhé dala ke mně vyčistit tuto Octavcu a to i přesto jaké bylo počasí 15.12.18. Já se nebojím počasí.
18 fotek, minulou neděli, 43 zobrazení, přidat komentář | práce
5 fotek, minulou neděli, 11 zobrazení, přidat komentář | koníčky, ostatní, práce
Za mlada když nebyla štípačka, tak jsem musel dřevo štípat pomocí seker. Pomalu před každým štípáním jsem musel sekerky nabrousit.Po zhotovení svářečky, kdy už jsem mohl používat basické elektrody, tak jsem na sekerky navařil 2 či 3 housenky tvrdokovu pro navařování ostří z rychlořezné oceli na nástroje pro třískové obrábění. Elektrody E-B 526. Po navaření jsem sekerky brousil za dlouhou dobu. Ostří drželo.Ani přeseknutý hřebík v prkně nezanechalo na ostří známek.Pokud by se navařila další vrstva, tak by docházelo k praskání kovu.
48 fotek, minulou středu, 5 zobrazení, přidat komentář | práce
5 fotek, 8.12.2018, 18 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, lidé, práce, události
Závěrečné setkání jádra Klubu rozhlasové analytické publicistiky (KRAP) v roce 2018 opět na Smíchově v Praze.
AKTUÁLNÍ INFORMACE SNADNO NAJDETE NA KLUBOVÉM BLOGU: http://krap2014.blogspot.com/
Za fotografie děkujeme klubovému fotografovi Filipovi Musilovi.
40 fotek, květen 2017 až prosinec 2018, 9 zobrazení, přidat komentář | doma, práce, bydlení
105 fotek, minulou sobotu, 38 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, práce, příroda
7 fotek, minulý pátek, 4 zobrazení, přidat komentář | lidé, práce, rodina-přátelé
Záběry ze setkání bývalých pracovníků Hutních montáží v restauraci Šatlava dne 14.12.2018
38 fotek, minulou sobotu, 71 zobrazení, přidat komentář | práce, zábava
Fotky mojej tvorby, editov a prevodov do LS 2013.
96 fotek a 6 videí, minulý čtvrtek, 250 zobrazení, přidat komentář | děti, lidé, práce, zábava
Foto Dorota Plušková a já.
39 fotek, listopad 2015 až květen 2018, 10 zobrazení, přidat komentář | auta, koníčky, ostatní, práce
Police Department
#policie,#policier
149 fotek, minulé úterý, 162 zobrazení, 2 komentáře | architektura, cestování, koníčky, práce
Důl Měděnec - Důl Měděnec je uzavřený železnorudný důl v Měděnci v Krušných horách. Výstavba vlastního dolu proběhla mezi lety 1960 a 1968, kdy byl v květnu uveden do provozu, přestože nebyl kompletně dokončen. Mezi lety 1968 a 1992, kdy byl v provozu, se v něm vytěžilo přibližně 2,7 miliónů tun rubaniny, což představuje asi 936 tisíc tun železa. Po určitou dobu se v něm získávaly také rudy mědi a stříbra. Po ukončení těžby kovových rud z důvodu vyčerpání ložiska v roce 1992, ještě krátkou dobu probíhala těžba muskovitu a granátů. Definitivně byla těžba zastavena v roce 1997. Celý dobývací prostor dolu tvořilo pět skarnových ložisek magnetitu: Měděnec, Měděnec-sever (mezi Měděncem a Mezilesím), Přísečnice (2,5 km severně od Měděnce), Fischer-Václav (500 metrů severovýchodně od ložiska Přísečnice) a Kovářská (severovýchodně od Kovářské). Těžba probíhala pouze na třech z nich. Hlavní ložisko Měděnec tvořila ve skarnovém tělese vyvinutá magnetitová čočka o délce až 600 metrů, šířce 300 metrů a mocnosti až 90 metrů s ortorulami v nadloží. Otevíraly ji dvě svislé jámy. Klecová jáma Měděnec vyhloubená během průzkumu Jáchymovskými doly a prohloubená do roku 1968 až do hloubky 224,5 metrů sloužila k dopravě lidí a pomocného materiálu, zatímco skipojáma vybavená těžním zařízením byla hluboká 279 metrů. Měla čtyři patra. Ze třetího vedl překop k ložisku Přísečnice a pod čtvrtým patrem se nacházela drtírna rudy. Ložisko poskytlo 85 % vytěžených surovin. V roce 1989 provedli zaměstnanci velký odstřel, který vedl k propadu nadložní klenby, v jehož důsledku se na povrchu vytvořila časem zatopená propadlina o průměru přes sto metrů. Příčinou propadu byla snaha získat větší množství rudy těžbou zásob z ochranných pilířů širokých 8–10 metrů mezi jednotlivými komorami širokými 30 metrů. Celková produkce dolu byla 2 672 000 tun rubaniny o průměrné kovnatosti 35,07 %, což odpovídá 937 000 tun kovového železa. Průměrný roční úhrn rubaniny se pohyboval kolem 110 000 tun. Hlavním produktem dolu byl železný koncentrát využívaný k výrobě surového železa nebo jako zatěžkávadlo pro uhelné úpravny. Od roku 1982 se však z doprovodného chalkopyritu vyráběl také měděný koncentrát s celkovým obsahem 323 tun mědi a 807 kg stříbra (z koncentrátu bylo získáno v Kovohutích Krompachy 752 kg stříbra). V posledních pěti letech provozu odebíral měděneckou magnetitovou drť z nejkvalitnější železné rudy podnik Výstavba jaderné elektrárny Temelín, který ji používal k výrobě těžkých betonů. Kromě rud se využíval také štěrk a zpracovávaly se zde nízkotavitelné strusky z chomutovských Válcoven trub a železáren, ze kterých se vyráběla zatěžkávadla, a pokusně také železné podíly z popílků tepelných elektráren v Prunéřově a louženců z niklové huti Sereď.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron