Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kultura

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

244 fotek a 5 videí, minulý týden, 2 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, kultura, města, rodina-přátelé
182 fotek, minulou sobotu, 7 zobrazení, přidat komentář | kultura
69 fotek, minulý pátek, 14 zobrazení, 2 komentáře | architektura, cestování, kultura, města, země
60 fotek, minulý týden, 5 zobrazení, přidat komentář | děti, koníčky, kultura, události, zábava
Další z akcí čtenářského klubu žákyň 8. a 9. ročníku byla beseda s mistrem etikety panem Ladislavem Špačkem. Konala se ve středu 15. listopadu v Knihcentru. Dle ohlasů nejen žákyň naší školy, ale i ostatních návštěvníků, to byla akce velmi zdařilá. Pan Špaček zaujal vyprávěním zážitků ze setkání s prezidenty, královnou, zahraničními delegacemi. Dal nám spoustu užitečných rad, seznámil nás se základy etikety, pobavil vtipnými historkami a také představil svoji novou knihu. Na závěr všem ochotně podepisoval knihy a se zájemci se dokonce i vyfotil.
Foto:
©Liana Svobodová
18 fotek, minulý čtvrtek, 68 zobrazení, přidat komentář | kultura, události, zábava
19 fotek, minulý pátek, 39 zobrazení, přidat komentář | kultura
Pochod 17. Listopadu 2017
47 fotek, minulou sobotu, 8 zobrazení, přidat komentář | kultura, zábava
Senioři se tentokrát sešli ve Žďáře v hojném počtu. O kulturní představení se postarala Staročeská muzika, žáci ZŠ Albrechtice nad Vltavou a vodňanaská hudební skupina Toro band. Všichni se dobře pobavili.
28 fotek, minulou neděli, 17 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, vesnice, zábava
nafotili Tomáš Nepala a svane
102 fotek, minulý čtvrtek, 35 zobrazení, přidat komentář | kultura, umělecké
Výstava českého impresionismu v Jízdárně Pražského hradu. Vystaveno je 520 obrazů od 70 autorů. Krásné, ale náročné.
51 fotek, minulý pátek, 10 zobrazení, přidat komentář | architektura, krajina, kultura, rodina-přátelé, události
Pokud se vydáte do Roztok u Prahy, vlakem, autobusem či autem, nechte vaše kroky nejprve vstoupit na půdu zdejšího Středočeského muzea. Pokud chcete na chvilku zapomenout na všednost dní, navštivte výstavu Zámecké imaginárium https://www.muzeum-roztoky.cz/aktu.php#1510761264, která vás vtáhne do tajů divadla - loutky, kulisy, hry, hračky a potěší svou originalitou přítomných krasohledů a hybohledů, kterých je tu k obdivování nespočet... Nádhera! A to nejen pro děti...
Užijte si to, až se vydáte tímto směrem nejen na procházku Tichým údolím protkaným historií a pohledem na krásné vily - v některých se ještě svítí, jiné už si povídají navždy otevřeným oknem či dveřmi, přinejhúře i stropem, s okolním světem... Vyběhnout na Alšovu vyhlídku a dále podél Spáleného, Tůmova a Trojanova mlýna až na Starý Suchdol, který nám připomněl leteckou katastrofu z roku mého narozeni. A tak se můj narozeninový výlet naplnil. Starosuchdolská restaurace nabídla výborný husí kaldoun a neméně dobrou, ačkoliv vlažnou a bez brusinek, svíčkovou. Kdysi výletní restaurace Maxmilianka, dnes ruina, kterou jsme míjeli cestou, už nám nenabídne ani kávu na terase, ani pokoj na přespání, ani bazén k osvěžení v horkém dni... Škoda. Mohlo to být tenkrát krásné... https://mapy.cz/zakladni?x=14.3859542&y=50.1527348&z=17&source=base&id=1834399

Hezké podzimně-zimní výletování přeji.
49 fotek, minulou neděli, 9 zobrazení, přidat komentář | koníčky, kultura, lidé, umělecké
Narozen 27.7.1931 v Dubňanech
1951 - Gymnázium Hodonín
1956 - Vojenská technická akademie Brno
1965 - Universita 17. listopadu Praha
1969 - VUT Brno - soudní inženýr
1972 - VUT Brno - Pedagogika
Kubistická tvorba
Nová kolekce obrazů inspirovaných malíři Picasso, Filla, Justitz atd. Nejde o kopie, ale volnou tvorbu dle starých mistrů.
81 fotek, 8.11.2017, 22 zobrazení, přidat komentář | děti, kultura, zábava
OD NEANDRTÁLCE AŽ PO PAPEŽE
Dne 8. listopadu se náš mediální kroužek vydal do Valašského Meziříčí do herny Vrtule a na prohlídku výstavy Dějiny udatného českého národa.
Hodně z vás si asi řekne: „Výstava? Obrazy a vázy? Nuda!" Ale opak je pravdou! Nebyly zde totiž žádné obrazy, nebo portréty, ale jedno obří leporelo, které se táhlo kolem zdí dvou místností. Na tomto leporelu od výtvarnice a spisovatelky Lucie Seifertové byly vyobrazeny celé dějiny českého národa od lovců mamutů až po vznik samostatného českého státu a to velice zábavnou formou. Nebyly to pouze texty, ale i mnoho obrázků.
Když už jsem zmínil lovce mamutů, nesměl bych zapomenout na asi metr a tři čtvrtě velikého mamuta „chlupáče," protože pod jeho srst byste se vešli s celou rodinou a k tomu byste mohli vzít i psa. To ale nebylo zdaleka to nejlepší. Podle mého byla absolutně nejlepší atrakce celé výstavy, že jste si mohli vypůjčit jakýkoliv asi ze třiceti kostýmů, a tak jste se v okamžiku mohli stát husitou, udatným francouzským mušketýrem nebo vznešeným králem. Třešnička na dortu bylo to, že jste si mohli půjčit i zbraň, takže jste jako rytíř nebyli neozbrojeni a ani jako král jste nebyli bez koruny.
Celou výstavu doplňovalo Člověče, nezlob se, kde jste vy byli figurky, a které se táhlo kolem celého leporela. A to už prosím, za návštěvu stojí, nebo snad ne?
Mojmír Heryán, 8. A ZŠ TGM Bystřice pod Hostýnem
115 fotek, minulou sobotu, 473 zobrazení, přidat komentář | děti, kultura, lidé, rodina-přátelé, vesnice
CHVALČOVSKÝ ADVENT - PŘEDSKOKAN VÁNOC
Eva Mikešková
Chvalčov/ Bezkonkurenčně jako první v regionu přicházejí Vánoce do Chvalčova. Třídenní prodejní výstava v předstihu inspiruje a baví již několik let.
Taky se na tom místní nadřou, týden předem se dveře kulturáku netrhnou, vaří se, peče se, naváží se vánoční výzdoba a zvou se hosté. Od pátku do neděle se uvnitř stále něco děje, najde se i chvilka pro stylové občerstvení.
Svůj styl si Adventní inspirace stále drží. Původní lidová tvorba, bez velkých kýčů, s přispěním místních škol. Premiéry vánočních vystoupení, tvořeníčko pro děti a především příjemná setkání, to jsou Adventní inspirace ve Chvalčově.
20 fotek, minulou neděli, 15 zobrazení, přidat komentář | koníčky, kultura, lidé