Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Architektura

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

8 fotek, 6.7.2018, 1 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Cestou do Hoslovic jsme potkali jednu pěknou kapličku, která nás přiměla zastavit. Při cestě na Borová Lada zas pro změnu zajímavou sochu sv. Jana Nepomuckého na jednom můstku přes potok Peklo. Nepomuckého jsme potkali také cestou do Vodnaň ve výklenku zdi v Milejově.
86 fotek, 6.7.2018, 1 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, příroda
V rámci našeho výletu na jih Čech jsme navštívili pár zajímavých míst. Jedním z nich byly Hoslovice, kde je vodní mlýn a také rozhledna.
O mlýnu je uvedeno, že je nejstarší a jedinečně dochovaný vodní mlýn v Čechách. Areál tvoří původní mlýnice s obytnou částí, chlévy s kolnou a stodola, všechny kryté došky, roubené či zděné ze smíšeného zdiva. Patří k němu také rybníček s náhonem, sad a louky.
103 fotek, letos v červnu, 10 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, města, příroda
Původně jen jednodenní výlet do Berlína na pivo, nakonec spojeno i s třídenním výletem na Malorku kousek od Palmy. Žádná velká poznávačka, prakticky jen oddychovka.
73 fotek, 5.7.2018, 4 zobrazení, 4 komentáře | architektura, cestování, města
Další naše zastávka byla ve Strakonicích u hradu. Hradní prohlídky se nekonají z důvodu rekonstrukce, ale hradní věž je přístupná a minizoo také. Výhled z věže stojí za ty vyšlapané schody. :)
Něco málo o historii města:
Na místě dnešního města původně stály čtyři vsi (Strakonice, Bezděkov, Žabokrty a Lom), které se spojily v poddanské město Strakonice. Vývoj Strakonic lze předpokládat od druhé poloviny 12. století. Na začátku 13. století začal rod Bavorů budovat místní hrad. Roku 1243 daroval Bavor I. se svou manželkou Bolemilou polovinu strakonického hradu řádu johanitů (později zvaných maltézští rytíři), kteří v něm vybudovali raně gotický kostel a klášter. Původní gotický hrad prošel rozmanitým stavebním vývojem. V roce 1367 byla Strakonicím potvrzena Bavorem IV. městská privilegia. Roku 1402 prodal rod Bavorů i druhou polovinu hradu a strakonického panství řádu johanitů. Od roku 1421 se stal strakonický hrad sídlem velkopřevora a konventu, kteří ze Strakonic spravovali své komendy v českých zemích až do konce 17. století. Strakonice byly jedním z hlavních středisek protihusitského odporu. Teprve velkopřevor Colloredo (1637-1657) přestěhoval své sídlo zpět do Prahy. Strakonice zůstaly jedním ze tří panství v užívání velkopřevora (Strakonice, Varvažov, Horní Libchava). Další rozvoj města nastal v 19. století, kdy byla založena textilní továrna Fezko a ve 20. století po založení České zbrojovky (ČZ).
384 fotek, včera, 2 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, kultura, města
Termín: 2018/07/13 až 2018/07/15.
Popis: Muzejní ostrov, centrum Berlína, Tiergarten atd.
45 fotek, včera, 5 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, příroda
15.7.2018 Škvorec a Úvaly
880 fotek, leden 1980 až červenec 2018, 18 zobrazení, přidat komentář | architektura, příroda, umělecké, bydlení
28 fotek, včera, 4 zobrazení, přidat komentář | architektura, dokumenty, události
kulisy půdy Sixtinské kaple, přičemž prostor kaple bude postaven v Barrandovských ateliérech. Pro natáčení byl využit i prostor Malého dvorku, dále prostory starého hradu, zámeckých nádvoří a části zámecké zahrady.
ty už zde dávno nejsou vyhořely
24 fotek, včera, 8 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, kultura, příroda
- rekonstrukce loveckého zámečku, Pardubický kraj

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.