Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Krajina

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

87 fotek, včera, 5 zobrazení, 2 komentáře | cestování, krajina, města
Záznamník TTO Prahou podél potoků č. 3. Trasa: https://mapy.cz/s/2q8BX
84 fotek, ve čtvrtek, 12 zobrazení, 2 komentáře | cestování, dokumenty, krajina, příroda
Modré nebe, mráz a bezvětří. Kopec s divokou přírodou, jehož vrchol nezamrzá a poskytuje výhledy na okolní kopce. I našemu jezevčíku Borečkovi se Boreč zamlouval.
18 fotek, včera, 4 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda
Svatošské skály jsou Národní přírodní památka vyhlášená v roce 1933. Důvodem ochrany jsou geomorfologicky ojedinělé žulové skalní tvary na levém břehu Ohře s fragmenty reliktních borů a s výskytem vzácných či ohrožených druhů rostlin a živočichů. Území národní přírodní památky je součástí Evropsky významné lokality Kaňon Ohře zahrnuté do soustavy Natura 2000.
22 fotek, ve čtvrtek, 3 zobrazení, přidat komentář | architektura, krajina
Kamenný královský hrad Loket, je více než 800 let staré sídlo, tyčící se na žulovém masívu, který obtéká řeka Ohře. Byl založen pravděpodobně jako pohraniční pevnost. Hrad sloužil králům, Šlikům a pánům z Plavna, loketským měšťanům a v 19. a 20. století také jako vězení.
23 fotek, 21.10.2017, 2 zobrazení, přidat komentář | architektura, krajina
Aviatica je první budovou rozsáhlého developmentu na území Waltrovky. Na konci roku 2013 byla zahájena výstavba nové městské čtvrti Waltrovka v pražských Jinonicích, která svým budoucím uživatelům nabídne prvotřídní kvalitu, komfort a zázemí. Těžké stroje v bývalých továrnách Waltrovky nahrazují v budově Aviatica nadčasové kanceláře. Bude zde vytvořeno nové příjemné městské prostředí pro práci, bydlení, nákupy a volný čas.
346 fotek, červenec 2007 až únor 2018, 14 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda
Soukromá turistika
34 fotek, ve středu, 12 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, příroda
Krásný výhled do kutnohorské plošiny, na Sněžku a na Říp.
Novodobé pokusy zachránit hrad spadají do počátku 20. stol. díky Nadaci hraběte Jana Josefa Carretto-Millesimo pro zchudlé šlechtičny. V roce 1933 získal Lichnici při první pozemkové reformě Klub českých turistů, který prostřednictvím „Sboru pro záchranu Lichnice“ zahájil konzervační práce pod vedením ing. Friče. V tomto období bylo mimo jiné i ve zbytku hradní věže zřízeno schodiště s dřevěnou vyhlídkovou plošinou (ta byla pro celkovou zchátralost stržena v roce 1997). V 50. letech převzal zříceninu Okresní národní výbor Chrudim. Bez dostatečné péče však musela být z bezpečnostních důvodů ve 2. pol. 80. let uzavřena. Formou dobrovolnických prací začalo od roku 1991 zříceninu zachraňovat Ekocentrum Pardubice a spolek Brontosauři. Záchranu zdiva věže a paláce zajistil tehdejší Okresní úřad Chrudim, který v roce 2000 Lichnici převedl do majetku města Třemošnice. První snahy města Třemošnice obnovit na Lichnici vyhlídkové místo spadají zhruba do roku 2007. Původně měla vzniknout malá věžička v místě dnešní rozhledny, později se předpokládalo vybudování terasy nad současným muzeem. Nakonec zvítězil návrh vybudování rozhledny zhruba v dnešní podobě. V roce 2010 projekt získal stavební povolení, které bylo v roce 2014 z důvodu nedostatku prostředků na stavbu rozhledny prodlouženo o další dva roky. Samotná výstavba lichnické rozhledny začala v létě 2016 vybudováním základů, po následných úpravách projektu byla dokončena na jaře 2017. Projektové i rozpočtové náklady dosáhly výše cca 1,7 mil. Kč, přičemž o náklady se podělily jednotlivé obce v Mikroregionu Železné hory, některé místní firmy a cca 300 tis. Kč činila dotace Krajského úřadu Pardubického kraje. Lichnická rozhledna navržená společností Design s.r.o. z Chotěboře (Ing. J. Pechman) představuje samostatnou železnou konstrukci o třech pilířích s matným nátěrem, aby nedocházelo k odrazu slunečních paprsků. Jeden z těchto pilířů nese točité schodiště ke dvěma vyhlídkovým plošinám. Vyšší z nich umožňuje výhled přes hranu hradní zdi. Stavbu realizovala společnost Sostaf, s.r.o., Nový dvůr u Heřmanova Městce. Turistům je přístupná od své kolaudace v polovině dubna 2017. Slavnostně byla otevřena 22. května 2017, kdy zároveň získala jméno Milada po jedné z pověstí o kruté hradní panně.
10 fotek, minulou sobotu, 4 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda
Tentokrát na sněžnicích z nádraží v Alžbětíně oklikou přes vrchol Drähberg do Železné Rudy
9 fotek, 4.1.2018, 2 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina
Lomy Amerika 4.1.2018
8 fotek, 3.1.2018, 5 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina
Český Krumlov 3.1.2018
23 fotek, listopad 2017, 4 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina
Kutná Hora 17.-19.11.2017
27 fotek, ve čtvrtek, 8 zobrazení, 1 komentář | cestování, koníčky, krajina, příroda, zvířata