Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kategorie krajina
reklama

89 fotek, říjen 2006 až listopad 2009, 82 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, krajina, příroda
19 fotek, letos v únoru, 107 zobrazení, 25 komentářů | cestování, krajina, příroda, sport
42 fotek, letos v únoru, 79 zobrazení, 44 komentářů | krajina, makro, příroda, zvířata
68 fotek, 20.2.2015, 91 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda, země
Z Mt.Broma jsme se vydali asi 7 hodin cesty autem na znamou plosinu Ijen , je to znama sopecna oblast , již dominuji tri kuzely Ijen(2368m), Merapi(2800m) a Raung (3330m). Kolem je huste zalesnena alpinska oblast, kde se nachazi kavovnikove plantaze a nekolik izolovanych osidleni. Gunung Ijen - znamena Opustene Hory a nejezdi sem mnoho turistu protoze pristupove cesty nejsou prilis dobre .

Po prijedzu na hostel v Bondowosu jsme meli zase jen par hodin spanku a vsavali ve 3:30 rano a jeste za tmy jsme se vydali ze stanoviste PHKA (Post Paltunding ) na trek ke kraterovemu jezeru Kawach Ijen . Po ceste jsme potkali par divokych gibonu , pred kteryma jsme spise utikali nez abych si je fotila :)
Sirne jezero lezi 2148m nad hladinou more a je obklopeno kolmymi stenami sopecneho krateru..( posledni vybuch naslat v roce 1952) . Na okraji jezera se vznasi sirny kour ze sopecnych pruduchu a kdyz aktivita stoupne jezero bubla.

Ijen je hlavnim centrem sberu siry, pracuje zde priblizne 300 sberacu (muzu). Vstavaji mezi 2-4 rano a splhaji nahoru po krateru rucne vysekat zlute bohatstvi. Tito težaři pak stráví shruba 6 hodin klopýtáním dolu z vulkanu s nakladem 60 - 80 kg na zadech , ktery pak prodavaji . Je to neuveritelne tezka prace, ale je jen malo zprav o zdravotnich problemech tezaru, fyzicka prace je pry udrzuje zdrave i kdyz se jim kazdy den plni plice srinymi vypary...jsou takovi kteri trebai v 70letech porad pracuju a mistni rikaji ze ve vesnici je i jeden stolety tezar . Sira z Ijenu se pouziva v kosmetice, lekarstvi a pridava se do hnojiv.
25 fotek, zima 2014/2015, 67 zobrazení, přidat komentář | krajina
33 fotek, včera, 22 zobrazení, 25 komentářů | architektura, krajina, města, ostatní
Současná podoba Libeňského ostrova je z 20. let 20. století, z doby regulace Vltavy. Došlo tehdy ke spojení jižní části ostrova s Karlínem a Libní. V severní části byl vytvořen úzký poloostrov- kosa, který byl uměle spojen s bývalým menším ostrovem Maniny. Mezi touto kosou a ostrovem je slepé rameno Vltavy. Přes Libeňský ostrov vede Libeňský most.
Na ostrově je různorodá zástavba, někde až kontrastní. Na východní části ostorva vyrůstají nové obytné domy, v těsném sousedství stojí malá zahrádkářská kolonie. Nedaleko jsou nízké domky autobazarů a skladiišť.Je to střet dvou světů.
43 fotek, minulou sobotu, 74 zobrazení, přidat komentář | koníčky, krajina, příroda, události, zvířata
Ve starých mapách se uvádí jako Koledná
12 fotek, 22.2.2015, 83 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda, země, zvířata
5 fotek, 22.2.2015, 77 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda, země
12 fotek, minulou sobotu, 57 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda, země, zvířata
12 fotek, minulou sobotu, 59 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda, země
3 fotky, minulou sobotu, 56 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda, země
15 fotek, letos v únoru, 58 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda, zvířata
89 fotek, 17.6.2014, 68 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, kultura, příroda
Nejkrásnější ostrov Boromejských ostrovů i v překladu znamená „krásný ostrov“. Usídlil se zde hrabě Carlo III. Boromejský, který tehdejší pustinu přeměnil na fascinující a upravenou zahradu. Údajně tuto zahradu vytvořil pro svou manželku Isabelu. Zahrada je terasovitá, celkem má teras 10. Vystupuje do výšky 32 metrů. Z každé terasy je tak překrásný výhled na jezero a okolní města. Zahrada zabírá prakticky celou plochu ostrova. Součástí je ostrovní palác budovaný nejlepšími architekty, který obsahuje hodnotná umělecká díla, jako jsou vlámské tapiserie a sochyod Canovy. Uprostřed zahrady stojí také divadlo. Nejkrásnější období pro návštěvu je jaro a léto, kdy celý ostrov kvete a voní. Zahrada je totiž osázena množstvím nejrůznějších dřevin a květin, které vytváření úžasnou atmosféru.
30 fotek, dnes, 204 zobrazení, 166 komentářů | krajina, města
I u nás je hezky :-)
88 fotek, 17.6.2014, 96 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, kultura, příroda
Matčin ostrov nebo-li Isola Madre je nevětší z Boromejského souostroví. Pyšní se jednou z nejcennějších zahrad v Itálii. Přitom to původně byl pouze citrusový a ovocný sad. Botanická zahrada v anglickém stylu byla dokončena na začátku 19. století. Ostrovu dominuje vila ve stylu manýrismu. Prohlédnout si ho můžete dokonce bez průvodce. Uvnitř zámku si můžete prohlédnout interiér, který vám nastíní tehdejší způsob života. Nachází se tu mj. sbírka panenek hraběnky Boromejské a novoklasicistní loutkové divadlo od návrháře La Scaly spolu s celým souborem ďábelských marionet. V zahradě a parku se můžete procházet do omrzení. Roste tu mnoho květin, o které je luxusně pečováno. Vysazeno je také spousta dřevin, například cypřiše. Potkat tu můžete volně žijící papoušky, bažanty nebo pávy.
78 fotek, srpen 2005, 290 zobrazení, 13 komentářů | cestování, krajina, města, příroda, zvířata
Další fotografie z pohoří Biokovo, dále z delty Neretvy, kde jsme se krátce zastavili při cestě do Dubrovniku a nakonec fotografie ze samotného Dubrovniku.