Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Krajina

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

38 fotek, 5.7.2017, 11 zobrazení, 12 komentářů | cestování, koníčky, krajina, příroda, zvířata
Album z poměrně krátké návštěvy Krkonoš. Počasí moc nepřálo, takže jsem nikam výš nešel a zůstal ve spodní části Obřího dolu. Na zpáteční cestě krátká zastávka v Horních Albeřicích - odtud jsou fotky zvonků.
20 fotek, tento týden, 13 zobrazení, 5 komentářů | koníčky, krajina, ostatní, příroda
Zřícenina hradu Lichnice je od nás vzdušnou čarou asi 25km. Fotky z 9.12.2017 jsou foceny z parkoviště u PENNY v Třemošnici.
Ostatní z okna v I.patře RD na těch 25km.
22 fotek, 9.8.2017, 27 zobrazení, 24 komentářů | architektura, krajina
prázdninová vzpomínka na horu jedlovou...
70 fotek, letos v říjnu, 19 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, příroda, sport
při návratu ze Sicílie zástávka v kalabrijském letovisku Tropea a v NP Cinque Terre - nádherné vesnice na ligurském pobřeží - Riomaggiore,Manarola,Corniglia,Vernazza,Monterosso al Mare a přes pokročilé datum stále léto.www.ckvlha.cz
79 fotek, minulý týden, 24 zobrazení, 1 komentář | cestování, krajina, příroda
Krátký ale opravdu podařený předvánoční výlet do Rakous.
136 fotek, září až říjen, 12 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda
Zdravotní procházky k Labi v době nemoci
3.9. - 13.10.2017 (Fotky z mobilu)
1 video, včera, 7 zobrazení, 2 komentáře | klasická-fotografie, krajina
Stále mne přitahuje.
33 fotek, minulou sobotu, 24 zobrazení, 52 komentářů | architektura, krajina, příroda
42 fotek, 14.7.2016, 34 zobrazení, 76 komentářů | architektura, krajina, země
54 fotek, minulý pátek, 1 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, země
V Ibri jsme si prohlédli staré město, nebo spíš už jeho trosky, pevnost byla dnes zavřená. Poté jsme se přesunuli na sever k moři do města Sohar, kde jsme se konečně taky vykoupali.
183 fotek, 13.11.2017, 19 zobrazení, přidat komentář | architektura, krajina, města
Přes noc jsme dopluli zpět do přístavu v Miami, letadlo do San Diega jsme měli zabukováno až na večer a tak jsme našli úschovnu kufrů a trochu se kolem přístaviště porozhlédli po tomto největším městě v jihovýchodní části Floridy a druhém největším v celých USA. Jeho metropolitní oblast se rozkládá mezi bažinami národního parku Everglades na západě a Atlantským oceánem na východě. A právě z Atlantiku jsme si ho při plavbě vyhlídkovou lodí prohlédli. Komentáře k tomu moc nenapíši, výklad byl v angličtině, takže s mojí slovní zásobou to dopadlo tak, jako by jen jmenovali, z kterých států tam kdo má vilu ... :)
A k těm sochám z blízkého parku něco z Wikipedie: Prvními obyvateli oblasti dnešního Miami byli původní Američané již před 10 000 lety, při příchodu prvních Evropanů zde žil kmen Tequestů. Prvním stálým osadníkem zde byl na počátku 19. století Pedro Fornells z Menorky. Za zakladatelku Miami je považována Julia Tuttle, která zde vytvořila rozsáhlé plantáže a zasloužila se o rozvoj železniční dopravy v oblasti. Během 20. století došlo k obrovskému růstu populace města a celé aglomerace.
Tak jo. Přeskočím cestopisně popisné detaily pochodu z úpatí Himalájí k Everestu a podělím se o ty nejpěknější pohledy přímo z nitra těchto úchvatných velehor. A věřte, že pokud nemá cestovatel ambice vystoupat na některý z vrcholů, je tento trek především parádní, i když sportovně nelehkou, procházkou. Strmé stezky nad kaňony ledovcových řek střídají široká vysokohorská údolí obklopená majestátními štíty. Až to někdy vypadá docela pohodově. Akorát zhruba od těch 3.500 metrů se dýchá čím dál hůř a i zdánlivě drobné stoupání dá na těch cca 120 kilometrech pochodu docela zabrat. Ale ty okolní hory za tu námahu stojí !!!!
47 fotek, srpen 2013, 13 zobrazení, přidat komentář | krajina, makro, města, zvířata