Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Dokumenty

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

92 fotek a 2 videa, minulou sobotu, 5 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, lidé, oslavy, události
Třetí album ku příležitosti VIII. Hornického dne mikroregionu Kahan je věnováno příjezdu a odjezdu parního vlaku a dění na Zastávce. Hejtman JMK JUDr. Michal Hašek, který otevřel Regionální informační centrum mikroregionu Kahan, si se zájmem prohlédl výpěstky a výstavu zahrádkářů Zastávka a ohodnotil svým zápisem do pamětní knihy. Fotografie jsme nafotili s manželkou a tak se pokusili částečně přiblížit dění na Zastávce. Jsou přiložena dvě krátká videa s příjezdu (trochu šikmé, protože jsem druhou rukou i fotil) a odjezdu parního vlaku taženého Skaličákem, vzadu je Bardotka. Tak na rok zase na shledanou v Zastávce u IX. Hornického dne mikroregionu Kahan.
6 fotek, minulou neděli, 1 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, krajina, města
Pár pohledů z výšky. Z rozhledny bychom se přeci rozhlížet měli
68 fotek, minulou sobotu, 4 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, lidé
Letos po pětadvacáté. V Husitském sboru v Lomnici nad Popelkou se 24. září 2016 konal jubilejní ročník festivalu Lomnický krok. Muzikanti nevystoupili v pořadí, v jakém jsou uvedeni na plakátě (viz jeden snímek), vzhledem k tomu, že se některým z Prahy nepodařilo dorazit (to už je tento měsíc druhý případ, o němž vím, dopravní situace v Čechách je opravdu šílená, už rozkopali i Jičín),. Zaznamenal jsem tedy: kapelu LEV-H-ART, která vystoupila jako první, písničkáře Karla Dipolda, Sváťu Karáska, který nevystupoval, ale kouřil před vchodem do kostela, Jana Matěje Raka, který pak fotil vystoupení historickým fotoaparátem (je tu prý ideální portrétní světlo, říkal, coby původem fotograf), Hanu Blochovou s renesančními nástroje, která vystoupila společně s pořádajícím Alešem Jaluškou, který četl židovské anekdoty, a konečně na závěr trojici Pepu Klímu s Pavlem Půtou a Andy Seidlem (fotil jsem je tuším vloni na pohádkovém festivalu).
173 fotek, včera, 14 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, lidé, práce
Dne 26.9.2016 jsme položili přívodní elektrický kabel do našeho bunkru.Bez pomocí techniky by to byla neskutečná dřina. I tak jsme si pěkně mákli.
39 fotek, minulou sobotu, 27 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, koníčky, oslavy, události, zábava
Naše účast na celostátní akci.
22 fotek, minulou sobotu, 2 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura
Vernisáž Jiřího Zlatníka, někdejšího ředitele KZMJ v Jičíně, a Renaty Špěpánkové, která v tomto kulturním zařízení v současnosti pracuje v galerii zámku Lomnice nad Popelkou byla příjemným setkáním nejen s autory obrazů, obrázků a textilií, ale i jičínskou kulturní veřejností, která se přijela podívat. Vernisáž uvedla manželka Jiřího Zlatníka Draga Zlatníková.
39 fotek, 10.9.2016, 18 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura
Není moc co komentovat. "Co se jinam nevešlo." Nejrůznější snímky od stánku se Zdravotním klaunem, organizace, která na festivalu není poprvé, z Pohádkové pošty, dívek na chůdách či výtvarné soutěže na téma "Cirkus", což bylo ústřední téma letošního festivalu.
22 fotek, letos v září, 5 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, události
Na čtení Jiřího Lábuse ve Farské zahradě přišel také Václav Vorlíček. Když jsem mu připomněl, jaký krásný cigaretový kouř mi přičinil na minulých fotkách, komentoval to slovy "a hodlám v tom pokračovat". Jiří Lábus vlastně zaskočil za Matěje Rupperta, který se z Prahy do Jičína včas nedostal (také letošní šílená situace na silnicích?). Škoda, mohl jsem mít lepší Ruppertovy fotky, nicméně setkání s "Rumburakem" (já s ním na tuhle ikonu nehraju, my se bavíme normálně) bylo rovněž příjemné.
40 fotek, 10.9.2016, 5 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura
Tradiční rituál "předávání klíčů od města" dětmi zpět starostovi se oproti minulým létům přesunul z neděli na sobotu (závěrečný den odpoledne už bylo u pódia pár lidí), tentokrát přebíral klíčekJUDrr. Jan Malý. Svou pozicí předohňostrojem "hlavní koncert" Monkey Business byl zábavný, fotky ovšem nejsou to pravé ořechové, focení nebylo úplně jednoduché. Na prvních snímcích alba Marek Vondrák, který řadu pořadů moderoval.
31 fotek, minulou neděli, 5 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura
Ve Dni s Českou televizí na pohádkový festival přijíždějí televizní baviči z pořadů pro děti. Několikrát tu byla (před lety) Dáda Patrasová, Magdalena Rajfová tu už také před časem byla. Dnes s Petrem Vackem.
20 fotek, letos v září, 4 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura
Jičínští kanci hrají na pohádkovém festivalu pravidelně. A obvykle je to ma Rynečku, naproti kostel sv. Ignáce, kde je druhé festivalové pódium. Letos zase zahráli ty nejznámější trampské písnčky.
36 fotek, 14.8.2016, 5 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, lidé, města, oslavy
Olympijský park Pardubice 2016
který se konal v Parku Na Špici a v Tyršových sadech patřil k nejnavštěvovanější akcí letošního léta v Pardubicích
6 fotek, dnes, 4 zobrazení, přidat komentář | dokumenty
Fotografie z návštevy klubu Zvolen ZV SR na cvičení Tobruq Legacy na výcvikom centrume Lešť 23.9.2016
121 fotek, 4.9.2016, 25 zobrazení, 44 komentářů | cestování, dokumenty, krajina, ostatní, rodina-přátelé
K návštěvě zříceniny Mariánska Čeľaď mě nalákala turistická vizitka do Wander booku. Zřícenina kdysi honosného kláštera, sídla řeholníků ze 16. století s překrásným dvojvěžovým kostelem, leží nedaleko obce Podhájska. Uvádí se vzdálenost přibližně 3,5 km. Bohužel je dnes toto místo v zuboženém stavu a my ho navštívili na vlastní nebezpečí. Až při zpracování fotek jsem si uvědomila, že nám klidně mohla někde spadnout na hlavu nějaká cihla. Zřícenina kláštera je považována za jeden z pokladů slovenské kultury. Kdybych po té úmorné cestě nemohla nakouknout dovnitř, nestála by návštěva tohoto místa za nic. Je opravdu škoda, že se o tuto památku vůbec nepečuje a cesta k ní není pro turisty nijak značená. Z návštěvy tohoto místa mám rozporuplné pocity, no nic, hlavně že mám turistickou vizitku...
http://www.pokladyslovenska.sk/index.php/historia/180-pavlinsky-klator-marianska-ela-mariacalad
78 fotek a 1 video, minulou neděli, 4 zobrazení, 4 komentáře | dokumenty

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.