Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Dokumenty

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

26 fotek, včera, 8 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, Soutěž: Zima, Sníh
15.1.2017 se sešli v Markovicích (Chrudim) jednotky SDH Chrudim, Topol, Markovice a Chrast k nácviku vyproštění tonoucího, který se probořil do nedostatečně zamrzlého rybníka. Venku mrzne, vítr fičí, správný hasič denně cvičí...
64 fotek, 29.12.2016, 30 zobrazení, 1 komentář | cestování, dokumenty, příroda
Nějaké cvaky z prosincové mrazivé procházky :-).
114 fotek, včera, 49 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, sport, moje fotozprávy
Tipsport extraliga.
95 fotek, včera, 15 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, krajina, příroda
Auty do Rudy a pak po žluté k Fialovu mlýnu a po červené přes Rešovské vodopády do Tvrdkova. Zpět do Rudy po silnici a v Rudě ještě výstup na Křížový vrch. Slunečno, sněhové přeháňky a krásné zasněžené scenérie v údolí Huntavy i výhledy do krajiny.
29 fotek, včera, 7 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, lidé, města, události
Každoročně zahajuje kulturní sezónu Domova sv. Karla Boromejského kytarový koncert se zpěvem. Hráli a zpívali Hana Němcová, Andrea Klepišová, Jan Janda a Martin Hřivnáč. Nejvíc se vždy těšíme na bývalého člena Vycpálkovců Honzu Jandu a rádi ho svou účastí podpoříme.
60 fotek, minulou sobotu, 7 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, lidé, města, oslavy, události
Workshop Neurorestart Institutu před začátkem Roku ohnivého kohouta proběhl v řepské sokolovně. Po dopoledních přednáškách a bubnování, jsme tančili, chodili po skleněných střepech i po žhavých uhlících. Oslavu 1. roku NRI završil ohňostroj.
147 fotek, 17.11.2016, 18 zobrazení, přidat komentář | cestování, děti, dokumenty, příroda, rodina-přátelé
Milá rodino, milé kamarádky, ráda bych vás vzala do míst, která lákají svou krásou a historií. Protože se již několik let s láskou toulám přírodou s foťákem v ruce, tak i v den mých narozenin bych nechtěla činit jinak. Posaďme se společně do vlaku a nechme starosti všedních dnů v nedohlednu...
44 fotek, červen 2008 až prosinec 2016, 30 zobrazení, 55 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, lidé, města
ALB 1044
Ve dnech 27.6.- 9.7.2008 se uskutečnila expedice LZB Normandie-Bretaň. Už jsem nedoufal, že dám komplet dohromady, protože jsem ztratil data z externího disku. Nakonec se podařilo je zachránit a složitě dokončit vzpomínání na krásné zážitky. Úvodní snímky reprezentují vždy jedno album s daným tématem. Pod fotografií je link na jejich prohlédnutí :-)
68 fotek, minulou sobotu, 66 zobrazení, přidat komentář | děti, dokumenty, sport, vesnice
Nafoceno svane
13 fotek, letos v lednu, 14 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, lidé
Letos opět otevřena díky mrazivému počasí Horolezecká ledová stěna v Liberci na Bídě kousek od Fugnerovi ulice.
141 fotek a 1 video, včera, 107 zobrazení, 5 komentářů | architektura, dokumenty, kultura, příroda, zvířata
Letošní 44. ročník výstupu na Milešovku se povedl. Výhledy z Milešovky měli v oblibě lázeňští hosté z Teplic i ostatní turisté již v 19. století. V roce 1825 nechal hostinský Antonín Weber postavit chýše s možností občerstvení. Dnešní podoba rozhledny pochází z roku 1904. O rok později zde také začala fungovat meteorologická observatoř. Po 2. světové válce byl přístup na věž pro veřejnost uzavřen. Ke znovuzpřístupnění došlo až v roce 1998. Z ochozu můžete obdivovat výhledy na České středohoří, Krušné, Lužické a Jizerské hory, Šumavu a Alpy. Milešovka je nejvyšší hora Českého středohoří. Její vrchol leží ve výšce 836,5 metrů nad mořem. Jméno získala podle nedalekého Milešova. Je to prý největrnější hora v Česku a říká se jí Královna středohoří.
Počasí: -4°C, polojasno, větrno, 30 cm sněhu.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
30 fotek, minulou sobotu, 153 zobrazení, dokumenty
15 fotek, letos v lednu, 19 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, krajina, příroda
Zimní fotky z více focení.
50 fotek, červen 2008 až leden 2017, 68 zobrazení, 25 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, kultura, události
ALB 1040
Na konci Normandie a na dohled do Bretaně stál od nepaměti 80 metrů vysoký, žulový přílivový ostrov s rozlohou necelý kilometr čtvereční. Je zde úkaz, který jsme nemohli při své návštěvě vidět, ale přesto roky existuje. Je tu v Evropě největší rozdíl výšky mořské hladiny při přílivu a odlivu, a představuje docela slušných 15 metrů. Za přílivu je hora v moři, za odlivu se obnaží mořské dno až do vzdálenosti 10 – 15 kilometrů.

To místo se určitě líbilo už Keltům, nicméně roku 709 zde byla vystavena modlitební kaple. Roku 966 ji daroval Richard I., vévoda z Normandie, benediktinům, kteří tu založili opatství. Stalo se zde významné poutní místo a jedno ze vzdělanostních center západní Evropy. Patronem ostrova se stal archanděl Michael. Stavby se rozrůstaly a pro potřeby opatství i krále zde byla i vojenská posádka a pevnost. Také vězení zde bylo. Francouzská revoluce se i zde podepsala brutálním ničením soch s náboženskou tematikou – prostě byl tady docela fičák. Klášter revolucionáři vyrabovali a stalo se z něho vězení pro kontrarevolucionáře. Dokonce z něj museli vyházet veškerou dlažbu, aby neposloužila ke stavbě barikád. Komplex pak chátral a dokonce se uvažovalo o jeho demolici. Naštěstí se tak nestalo a aktuálně zůstává opatství majetkem státu. Biskupstvím Coutances-Avranche byla povolána skupina mnichů, která zde prodlužuje 1300letou řeholní přítomnost.

Důležité pro současnost je, že objekt je od roku 1879 spojen s pevninou náspem, takže jsme mohli dojet naším busem až pod vstupní brány. Pokud chcete při tak vysoké návštěvnosti, která je po Paříži největší, něco z prohlídky mít a nestrkat se s davem lidí, musíte přijet co nejdříve. Myslím, že se otevírá v 9 hodin, a přestože jsme tu byli před devátou, už tu jeden autobus stál. Bylo před bouřkou a za chvíli začalo docela vydatně pršet. Mnozí nadávali na zkažené počasí, ale ten déšť k perle francouzské gotiky docela patřil. Mělo to všechno nádhernou ponurou atmosféru – kdo to má?

Když jsme v poledne odjížděli, tak se tam stejně nahrnuly snad stovky lidí z desítek autobusů dobře vyspinkaných hotelových hostů. Tak tomu jsme se krásně vyhnuli
209 fotek, březen 2016, 34 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, krajina, příroda
Velikonoce 2016 jsme strávili trochu jinak než s pomlázkou v ruce. Cíl byl jasný Černobyl! Po náročné cestě (cca 1600 km) jsme dorazili do Kyjeva, Kyjev doporučuji jako krásné a historické město. Další den jsme vyrazili směr "Černobyl". První zastávka radar DUGA, chvíli procházíte lesem a najednou narazíte na místo, kde se z písečné duny tyčí tyto dva impozantní radary a o to více zajímavější celé zázemí a přilehlé objekty. Dále následoval odjezd na oběd do závodní jídelny Černobylské elektrárny a prohlídka města PRIPJAŤ. O prohlídce není třeba moc psát, příroda si všechno bere zpět ať je to beton nebo asfalt, na tom nezáleží. Další den jsme vyrazili na průzkum opuštěných vesniček v zakázané zóně, tady nás deprese dohnala, všude samá rozpadlá roubenka, kde jediné co zůstalo zachováno je pec. Smutné. Kompenzací pro nás bylo setkání se spoustou zvířat jako vlci, soby, ptáčci a spousty hlodavců. Ono to tady vlastně není tak mrtvé nebo neobydlené jak by se zdálo :) Překvapení pro nás bylo, když jsme najednou potkali, mezi těmi všemi rozpadlými domky, krásný a nově opravený kostelík. Dále následoval návrat na jídlo do Černobylské jídelny a rychle zpět do Pripjati. Bylo to rychlé, náročné ale stálo to za to!
Pokud vás tato lokalita zajímá, neváhejte a jeďte. Všechny domy se postupně rozpadají a myslím si, že za pár let již nebude tato oblast moc přístupná. A jak je to s radiací? Nikde jsme se s velikou radiací nesetkali, sem tam nějaký hotspot, největší radiace je okolo vybuchlého reaktoru, ale ten je nyní schovaný v novém sarkofágu. Jinak dle dozimetru všude radiace jak na gauči před televizí, v přilehlých vesničkách byla téměř nulová.
16 fotek, minulý týden, 13 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, lidé
zapadlý kamion vytažení, základní škola Chvalkovice nebezpečné rampouchy

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.