Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 
Praha Novostavby

Bydlení

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

25 fotek, 11.2.2017, 10 zobrazení, přidat komentář | architektura, koníčky, města, bydlení
Resslova kolonie, tzv. Porgeska ve dvacátých letech minulého věku doplnila původní osadu z věku osmnáctého - Vyhnálovice, lidi "vyhnané" za rybníky kartouzské v Králově Poli. Genius loci osady za rybníky, dnes říčkou ponornou Ponávkou...
10 fotek, 29.3.2014, 9 zobrazení, doma, zvířata, bydlení
4 fotky, 21.4.2016, 11 zobrazení, přidat komentář | události, vesnice, bydlení
Po návratu z nemocnice, kde mi páni doktoři různých zaměření sdělovali, že se musím vyhýbat do budoucna těžkým pracím a že se musím šetřit, neb postižení srdíčka bylo masivní, se mi v hlavě uhnízdila myšlenka, zde vůbec je můj další život na vesnici slučitelný s mým zdravotním stavem. Čím více jsem nad tím přemýšlel, tím častěji se mi do hlavy vkrádala myšlenka na změnu bydliště pro zbytek života. O tuto myšlenku jsem se podělil s Danuškou, které jsem přišel do její noty, poněvadž si na vesnický život z mnoha důvodů nikdy nezvykla.
Díky internetu jsme začali hledat možnosti, jak získat nájemní byt v Havířově. Možnosti byly v podstatě omezené: Byt koupit, na což jsme zatím neměli dostatek prostředků nebo nájemní vztah s organizacemi, které pronajímají byty. Touto bohulibou činností se zabývá MRA (Městská realitní agentura), jež spravuje byty v majetku města Havířova (bývalý Bytový podnik) a RPG Byty, část bývalého OKD, jež obhospodařuje byty v regionu, které byly přidělovány kdysi zaměstnancům OKD. Obě organizace byty nabízely, přičemž RPG Byty ve velkém množství, takže byl značný výběr.
Jelikož u nás nikdy nebylo daleko od slov k činům, zvláště pak u mé ženy, která zavětřila reálnou možnost návratu do Havířova, města, kde vyrostla a prožila nejvíce let, pustili jsme se do hledání. Vytipovali jsme si několik bytů, jež byly nabízeny, přičemž podmínkou byla přiměřená velikost, lokalita ve starší zástavbě (cihlové domy) a výška podlaží (nejlépe přízemí). I takových bytů jsme nalezli celou řadu. Jeden z nabízených byl dokonce v domě, kde Danuška za svých dětských let s rodiči bydlela. Podle fotografií se jednalo o zrekonstrovaný byt v domě po celkové rekonstrukci, třípokojový a v přízemí. Dům je ve středu města, vedle bývalé školy (dnes sídlo Policie ČR), kde jsem začínal svou učitelskou kariéru, mimo hlavní třídu. Zdá se, že bylo rozhodnuto, i když byly i další, zajímavé nabídky.
Oslovili jsme příslušnou realitní makléřku a od tohoto okamžiku dostaly události rychlý spád. Od mého návratu z lékařské péče do stěhování uběhla velmi krátká doba. Během této doby jsme museli zajistit prodej domku v Dolní Lutyni a zabezpečit spoustu činností spojených se stěhováním. S prodejem nám velmi pomohl náš syn Jirka, který má bývalého spolužáka realitním makléřem u realitní agentury REMAX, takže jsme mu dali plnou moc prodej realizovat. Nejvíce práce bylo s vlastní přípravou na stěhování. Však to víte, lepší je vyhořet, než se stěhovat. A z rodinného domku, kde je na vše místa dost do bytu, kde místa tolik není, to platí dvojnásob. Rozhodování co vzít a co nechat bylo obtížné. Také proto, že potenciální kupci nemusejí o tyto "pozůstalé" věci mít zájem. Jako že neměli, takže ještě po našem nastěhování do Havířova jsme několikrát museli do DL pomoci s naložením kontejnerů věcmi, které po nás zůstaly na půdě, v šopě, apod.
6 fotek, září 2012 až únor 2017, 11 zobrazení, 1 komentář | doma, ostatní, bydlení
Znáte to taky, čím menší kousek nábytku, tím víc si nemůžu vybrat. A přítel mi s výběrem samozřejmě nepomůže. Stejné to je i s outfitem, čím menší doplněk, tím hůř se vybírá. V předsíni není moc přirozeného světla, proto vybírám botníček ve světlé barvě, nejlépe v bílé.
13 fotek, letos v lednu, 24 zobrazení, 28 komentářů | dokumenty, bydlení
36 fotek, 9.2.2017, 139 zobrazení, 192 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, města, bydlení
Počasí nebylo na focení, ale na cestách si nejde poroučet....
17 fotek, listopad 2005 až říjen 2010, 29 zobrazení, přidat komentář | architektura, doma, práce, bydlení
Realizace masivních schodišť různých velikostí (Implementation massive staircases of different sizes).
1 fotka, 12.9.2016, 26 zobrazení, přidat komentář | auta, cestování, práce, bydlení
4 fotky, 7.2.2017, 21 zobrazení, přidat komentář | doma, bydlení
71 fotek, 3.2.2017, 1 501 zobrazení, 1 komentář | krajina, lidé, příroda, vesnice, bydlení
POD ŠAUMBURKEM ZNOVU OŽÍVÁ TURISTICKÝ RUCH
Eva Mikešková
Rajnochovice/ Na pololetní prázdniny přichystal rekreační areál, dříve známý pod názvem Zubříč, slavnostní znovuotevření. Hotel pod novým vedením s novým jménem Pod Šaumburkem pořádal zabijačku s ochutnávkou specialit pro širokou veřejnost.
Mezi prvními přišli pamětníci. „My to tu dobře známe, manžel tento hotel v 80. letech stavěl a máme na to krásné vzpomínky. Jsme rádi, že tu už není mrtvo, že to tu ožije,“ usmála se Dagmar Studená.
A turisté se mají na co těšit. Počítá se s rozšířením aktivit, s modernizací areálu, multifunkčním hřištěm pro sportovce, v plánu je dokonce vnitřní bazén. „V hotelu je teď více místa, všechna stará hrůza je vystěhovaná. Lidi už jsou natěšení, že to znovu pojede,“ popsal bývalý správce Vladislav Blinka.
Staré časy připomněla i diskotéka pro děti s občerstvením. Podaří se pod Šaumburkem oživit zašlou slávu?
78 fotek, 2.10.2016, 14 zobrazení, přidat komentář | architektura, příroda, vesnice, bydlení
Výroba lustrů tehdy věhlasné firmy Elias Palme se datuje již od roku 1849.
Továrna vyráběla mnoho typů křišťálových lustrů, včetně věrných kopií originálních svítidel ze zámků ve Versailles a Fontainebleau. Dodala např. také lustry pro hlediště Královské opery v Římě, osvětlila milánskou La Scalu a později i slavný hotel Waldorf Astoria v New Yorku.
Z důvodu nedostatečné kapacity původní výrobny, bylo v roce 1904 rozhodnuto, postavit novou továrnu, kde bude soustředěna většina výroby.
V roce 1905 tak v západní části města vznikla stavba, místními přezdívaná „Eliáška“.
V dlouhých bočních křídlech se nacházely sklářské provozy - brusírna, kulírna, slévárna, soustružna, pasírna, lakovna, patinovna i galvanická laboratoř. Byl zde také výstavní sál. V čelní, na sever obrácené budově, pak byly kanceláře.
K pohonu strojů sloužila parní kotelna a strojovna ve dvoře.
Firma fungovala beze změn až do konce druhé světové války.
Již roku 1946 ale přešly všechny lustrářské společnosti v regionu pod společnou národní správu a roku 1948 byly zařazeny do nově vzniklého národního podniku „Spojené továrny na lustry“ .
V dalších letech, následovalo další přejmenovávání a sdružování podniků, což zavedené značce lustrů nijak neprospívalo.
Během 70. let minulého století zde byla výroba lustrů definitivně zastavena a „Eliáška“ nadále sloužila pouze jako sklad. I ten byl ale brzy zrušen a budova začala chátrat.
Dnes je téměř v rozvalinách a její slavnou minulost prozrazuje už jen notně oprýskaná fasáda.
9 fotek, květen 2010 až únor 2017, 21 zobrazení, přidat komentář | bydlení
Jeden z nejdůležitých prvků domácnosti, kde trávíme nejvíce času je postel. Umíte ale správnou a moderní postel vybrat? Inspirujte se u nás, kde vám ukážeme jaké typy postelí existují a dáme vám možnost volby.
31 fotek, 1.2.2017, 26 zobrazení, přidat komentář | města, bydlení
5 fotek, zima 2016/2017, 5 zobrazení, přidat komentář | bydlení
Zařizování kuchyně je poměrně nákladná záležitost. Musíte pořídit kuchyňskou linku, vybavení a spotřebiče. Někdy se dá ušetřit díky setu vestavných spotřebičů, které se prodávají jako komplet a jsou tak výhodnější, než když je kupujete zvlášť.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.