Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kategorie "cestování"reklama

50 fotek, 25.7.2015, 2 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, kultura
Na pražském Karlově, nedaleko od nemocnice U Apolináře se nachází Muzeum policie. Velmi zajímavé a troufnu si říci, že ani moc známé. přitom je to vcelku škoda. Muzeum seznamuje s vývojem policie, ukazuje rovněž i známé trestní činy (např, vrah Mrázek). Určitě stojí za návštěvu.
135 fotek, minulou sobotu, 2 zobrazení, 1 komentář | architektura, cestování, dokumenty
Je to 12. největší město v Polsku.Ve městě se nachází kostel a klášter na Jasné Hoře se slavnou ikonou Panny Marie Čenstochovské (tzv. Černá Madona), který je jedním z nejvýznamnějších poutních míst Evropy. Z tohoto důvodu je Čenstochová uznávána jako hlavní duchovní město Polska a je světově proslulá.
12 fotek, 25.7.2015, 4 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, koníčky, krajina
Součást opevnění Nového Města Pražského. V současné době postupně rekonstruován a zpřístupňován. Z plochy bastionu se otevírá krásný výhled po Praze. A jako na dlani máte "Most sebevrahů".
135 fotek, včera, 9 zobrazení, přidat komentář | cestování, sport, události, zábava
... Bestie Open - Crossfit závody - týmovky - Sokolov ...
... 4 WODS ... jeli jsme mrdny ... jeli jsme naplno ... Slunko peklo jak sviňa! ...
32 fotek, 18.7.2015, 0 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, příroda, vesnice
Z Loubí k Vlhošti, a z Vlhošťského dolu už do skal - k Tisícovému kamenu a přes Martinské stěny do Dřevčic. Odtud se prochází Čertovou roklí a Dolským údolím a na závěr fotky přímo ze vsi Loubí.
18 fotek, minulou sobotu, 2 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, koníčky, krajina
Dalším hřbitovem, kam se pomocí fotografií můžete podívat se nachází v Tuchoměřicích. Dominantou je kaple, na které lze spatřit pomník obětem první světové války, a také (na boční straně) tři německy psané náhrobky.
97 fotek, v pátek, 8 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, oslavy, příroda
Přistání letadel na RWY 24, návštěva přátel v Poustkách u Žihle, Rabštejn nad Střelou a ranč pana žokeje Váni. Děkuji za umožnění prohlídky :-)
77 fotek a 1 video, včera, 6 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda
... a hurá na Černohorský EXPRESS ... (15)
30 fotek, 18.7.2015, 4 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda
Vlhošť (613 m) je nejvyšším vrcholem CHKO Kokořínsko, i když jak všichni víme, je v Roverkách nebo dokonce na sever od nich. Je zvláštní tím, že kombinuje pískovec a vyvřeliny. Vrchol není dostupný, dá se jít jen okružkou pod ním s minimem výhledů. Zato když se na něj kouká od západu a je správný čas, můžete zažít kouzlo jako já.
184 fotek, prosinec 2012 až srpen 2015, 9 zobrazení, přidat komentář | cestování
Zakopané, Západní Tatry, Kalameny, Lúčky, Vlkolínec
19 fotek, včera, 5 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Červený Hrádek (u Chomutova) - Raně barokní zámek z poloviny 17. století, stojící na místě zbořeného středověkého hradu. Sochy a plastiky jsou od Jana Brokoffa, který míval na zámku svou sochařskou dílnu. Okolo zámku anglický park.
Lipno 0| morgan
57 fotek a 2 videa, včera, 6 zobrazení, přidat komentář | cestování, příroda
... stezka v korunách stromů ... (15)
67 fotek, včera, 8 zobrazení, 1 komentář | cestování, krajina, příroda
*29.8.2015*Špindlerův Mlýn lanovkou na Medvědín, pěšky po červené zpět*
60 fotek, včera, 75 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, ostatní
Den otevřených dveří v chomutovském depozitáři Železničního muzea NTM - 28.09.2015

NTM spravuje největší státní sbírku historických kolejových vozidel na území České republiky. Návštěvníci si budou moci prohlédnout téměř 100 kolejových vozidel několika rozchodů a nejrůznějších typů – od parní lokomotivy vyrobené v roce 1870 až po kolejový sněhový pluh z roku 1980. K vidění budou lokomotivy bývalých ČSD, salonní, osobní i motorové vozy, elektrické a motorové lokomotivy, historické drezíny, ale i vozidla, která donedávna sloužila v pravidelném provozu u Českých drah a teď jsou připravena pro zachování ve sbírce Národního technického muzea.

Největším lákadlem budou parní lokomotivy v čele s rychlíkovým „Albatrosem“ 498.106, který v srpnu 1964 vytvořil dosud nepřekonaný rekord parních lokomotiv tehdejších Československých státních drah rychlostí 162 km/h. Majestátní obdiv budí rovněž první poválečná lokomotiva 534.0301, kterou dodaly Škodovy závody už 22. prosince 1945, nebo tramvajová parní lokomotiva „Gartenau“ vyrobená v Linci roku 1887. Stranou pozornosti jistě nezůstane ani část kolekce salonních vozů NTM zastoupená v depozitáři vyhlídkovým salonním vozem Ústecko-teplické dráhy z roku 1900, jenž pochází ze smíchovské továrny F. Ringhoffera, nebo salonním vozem vyrobeným Kopřivnickou vozovkou v roce 1906 pro barona Adolpha Rothschilda.

Nově zde mohou návštěvníci spatřit mimo jiné kolejový rotační parní sněhomet značky Henschel und Sohn z roku 1943 a ozubnicovou tendrovou parní lokomotivu 404.003.
127 fotek a 1 video, letos v srpnu, 4 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, lidé, sport
141 fotek, v pondělí, 8 zobrazení, přidat komentář | cestování, příroda, zvířata