Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kategorie cestováníreklama

24 fotek, 14.8.2016, 2 zobrazení, 1 komentář | cestování, krajina, příroda
Začátek hezkého pobytu pro turistiku ve Vysokých Tatrách. Návštěva dolní poloviny dlouhé Javorové doliny , kontakt s hezkou přírodou okolí a pohledy na část hřebene Belanských Tater.
164 fotek, léto, 3 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda
V červnu nám u klokanů začíná zima. Máme nejkratší dny v roce a občas, když zafouká od Antarktidy, poletuje vzduchem něco jako sněhové vločky. Protože je zima na krku, tak jsme se rozhodli jet asi 600 km od nás na sever, tedy k rovníku a za teplem. I přesto, že počasí moc nepřálo, drobně pršelo a bylo zataženo, tak jsem cestu zvolil po vedlejších silnicích jako poznávací zdejších historických míst, což byly ponejvíce hospody založené v půli devatenáctého století. A tak se nám cesta protáhla a v městečku Narrabri https://en.wikipedia.org/wiki/Narrabri jsme byli až za večerního šera. Odtud jsme se vydali na posledních 57 km k cíli dnešní cesty, do NP Mount Kaputar. Počasí furt stejné, občas pršelo.
Cestu znám, byl jsem tam několikrát a tak co. Trefím i potmě. Mile mě překvapily vyasfaltované vozovky, které byly ještě v roce 2005 prašné a místy i dosti bojové. K národnímu parku jsme dojeli už za úplné tmy, v zimě se nám tu stmívá po páté odpolední. Zde začíná prudké stoupání na posledních zhruba 12 km. Asfalt je i zde.
96 fotek, letos v červnu, 7 zobrazení, 33 komentářů | cestování, krajina, příroda, zvířata
Aljaska anglicky Alaska, je na plochu nejvetsí stát USA. Jeho rozloha činí 1 717 854 km?, na nichz žije asi 627 000 obyvatel. Hlavním mestem je Juneau, nejvetsím Anchorage.
Název Aljaska byl prevzat z aleutskeho slova „Alyeska“, znamenajícího „Velka zeme“. Prvními obyvateli Aljasky byli zrejmě lide z doby ledové. Ti se stehovali ze Sibire smerem na vychod a na Aljasku vstoupili pres pevninský most, ktery v prehistorických dobach spojoval Asii a Severní Ameriku (asi před 30–40 000 lety). Pote byl v dobe meziledove zalit morem a oba kontinenty byly oddeleny dnesním Beringovym prulivem.
Na jare 1867 Spojene staty americké koupily od Ruska Aljasku za 7,2 mil. dolarů (5 centů za hektar), coz ciní priblizne 90 milionu v roce 2003. Duvodu prodeje bylo více: od faktu, ze ruská státní pokladna zela prázdnotou, po skutecnost že si ruské vedení uvedomovalo, ze je Aljaska dlouhodobe neudrzitelná kvuli vzdalenosti a blízkosti Britského dominia Kanady.
Na Aljasce byly vybudovány vozové silnice, mosty, koleje, prístavy a trajekty. Ve 20. století s rozvojem letectví vláda podporovala také výstavbu a údržbu letišť.
Za působení prezidenta USA Eisenhowera byla Aljaška přijata za stát USA. 3. ledna 1959 se tedy Aljaška stala 49. americkým státem.
Snazim se Vám priblizit alespon fotkami nadhernou zemi ze ktere jsme byli totalne okouzleni. Nase ocekavani se splnilo a casto i predcilo predstavy o jeji krase. Mohu s klidnym svedomim rici, ze to byla jedna z nejkrasnejsich cest meho zivota.
Kdo chce zazit pravou tvar Aljasky musi jet po Glenn Allen Highway, my jsme se na ni napojili v Toku a jeli jsme po ni az do Palmer, pres farmy a rance, behem cesty jsme byli okouzleni nadhernymi pohledy na hory, vodopady a prekrasne reky. Nutno podotknout, ze celou cestu jsme meli nadherne pocasi
176 fotek, 25.7.2009, 2 zobrazení, 1 komentář | architektura, cestování, krajina, města, vesnice
2. den 10-denního PUTOVÁNÍ "ZA POZNÁNÍM VLASTI" pěších a cykloturistů po Berounsku. Zvolil jsem vlastní cyklotrasu z Berouna s cílem projet Berounsko (vlastním odznak Berounsko) a navštívit zajímavá místa stanovená v záznamníku pro splnění odznaku Praha západ.
6 fotek, květen až červenec 2009, 1 zobrazení, přidat komentář | cestování, rodina-přátelé
KČT Frenštát pod Radhoštěm zorganizoval 21.ročník 10-denního PUTOVÁNÍ "ZA POZNÁNÍM VLASTI" pro pěší turisty i cykloturisty, tentokrát s pobytem v Berouně a v Rokycanech, s cílem poznat krásy, památky a zajímavosti Berounska a Rokycanska. Cykloturisté si mohli vybrat ze 3 variant délky trasy nebo zvolit a nahlásit vlastní trasu.
(Celkově bylo uskutečněno 28.ročníků PUTOVÁNÍ ... a v roce 2016 již další organizace neproběhla. Zájemci se mohli zúčastnit Letního srazu turistů v Ostravici v MS Beskydech a byla jim nabídnuta možnost pobytu na chatě KČT Frenštát p.R.).
197 fotek, minulou středu, 1 zobrazení, cestování, krajina, příroda
107 fotek, minulé úterý, 5 zobrazení, cestování, města, ostatní, příroda
50 fotek, 19.9.2015, 3 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, kultura, lidé, města
Přestože byl barokní kostel z let 1735 - 1737 v rekonstrukci, měli jsme možnost si jej s průvodcem prohlédnout a dozvědět se mnoho zajímavého.
115 fotek, 19.9.2015, 2 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, kultura, města
Krátce jsme prošli farmářské trhy na náměstí Smiřických, poté následovala zajímavá prohlídka muzea v Kostelci . Kromě stálé expozice hrnčířství právě probíhala výstava o španělské koridě. Zaujal nás i stařičký orchestrion Dalibor :-).
145 fotek, 14.8.2016, 3 zobrazení, cestování, ostatní, události
239 fotek, 13.8.2016, 4 zobrazení, cestování, města
6 fotek, 12.8.2016, 4 zobrazení, cestování
Sokol.50 0| mhus
105 fotek, včera, 5 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda
V sobotu 27.srpna 2016 se zúčastníme akce sokolovských turistů SOKOLOVSKÁ 50. Už několik dnů je pořádné horko,tak 17km úplně stačí.Bylo 180 účastníků a to je dost! Vše měli dobře připravené,známe se-oni se zase zúčastní našich akcí.Popis podle fotek.

Rajce.net je největší česká sociální síť,
zaměřená na sdílení fotografií a videí.Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih 
i jiných fotoproduktů.