Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Vesnice

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

35 fotek, včera, 22 zobrazení, přidat komentář | děti, dokumenty, kultura, lidé, vesnice
nafoceno svane
25 fotek, 15.9.2016, 6 zobrazení, přidat komentář | doma, příroda, rodina-přátelé, vesnice, zvířata
k zadání pejsek a fenky ,k odběru ihned nebo dohodou
O :Ich.Penrose Fair Play x M : Ich.Princess of Coco Kelečský poklad
www.kelecskypoklad.com/wp
72 fotek, 1.8.2005, 7 zobrazení, přidat komentář | architektura, dokumenty, lidé, události, vesnice
Největší koncentrační tábor na světě se nacházel v okolí Osvětimi. Postavili ho na příkaz Himmlera ze dne 27. dubna 1940. Na začátku války Němci napadli nejdříve Polsko. Právě Poláci byli prvními vězni. Uvěznili je zde v červnu 1940. Později se stali obětí holocaustu především Židé. První plynová komora byla postavena v září 1940. Koncentrační tábor dostal název Auschwitz, což Německy znamená název polské obce Osvětim.

Pro nedostatečnou kapacitu nařídil Himmler postavit druhý tábor, který dostal název Auschwitz - Birkenau. Šlo o několikanásobně větší komplex, než první tábor. Začal se stavět v roce 1941. Nachází se v blízkosti Osvětimi hned v sousední obci Březinka.

Třetí tábor se začal stavět v Monowicích v březnu 1942. Šlo především o pracovní tábor. Vyráběl se zde hlavně kaučuk a syntetická vlákna.

Tragédie se odehrála hlavně na Slovensku. Ze Slovenska bylo deportováno přibližně 70 tisíc Židů. Záminka byla, že budou pracovat pro nacistickou Říši. Za každého vyvezeného Slováka jsme museli zaplatit Němcům 500 marek. Z území našeho výhodného souseda byli Židé vyváženi do polské Osvětimi vlaky. Všechno to probíhalo ve dvou hlavních etapách. V první vlně mezi březnem a říjnem 1941 jich bylo deportováno 58 000. Většina z nich skončila v Osvětimi a Březince. Za trest, že se Slováci vzepřeli Němcům, aby se podařilo obnovit Česko-Slovensko v Slovenském národním povstání, Němci obnovili deportaci Židů. Mezi zářím 1944 až březnem 1945 deportovali dalších zhruba 13 tisíc Židů do koncentračních táborů v Polsku.
95 fotek, červen 2014 až únor 2016, 5 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, příroda, vesnice
Proměny přírody a obcí zachycené na pohlednicích
91 fotek a 2 videa, tento týden, 11 zobrazení, 4 komentáře | kultura, lidé, oslavy, vesnice
Součástí programu obecní oslavy - Posvícení byla světelná show. Tímto albem vám chci její průběh přiblížit ve formě fotek a dvou videí. Jediný problém pro mně byla možnost vlastního snímání, kdy, leč vybaven stativem, tento jsem nakonec nemohl použít, pro velkou účast diváků, kteří mne zcela zastínili. Takže nezbylo nic jiného, než foťák do ruky. Reakce diváků byla spontánní a proto byla projekce opakována. To jsem využil pro nahrání videa podstatné části projekce.
16 fotek, minulou neděli, 19 zobrazení, 2 komentáře | krajina, příroda, umělecké, vesnice
99 fotek, leden 2015 až leden 2016, 6 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, příroda, vesnice
Proměny přírody a obcí zachycené na pohlednicích
96 fotek, minulou neděli, 37 zobrazení, přidat komentář | koníčky, události, vesnice
V neděli 23. října 2016 se na fotbalovém hřišti v Bernardově a v přilehlém lesním porostu uskutečnilo v rámci odborné přípravy jednotek požární ochrany námětové cvičení Hasičského okrskku č. 1 - Kačina. Cvičení se zúčastnilo 51 hasičů z celkem devíti jednotek . Jednalo se o pět jednotek z hasičských sborů Okrsku č. 1 - Kačina (Bernardov, Rohozec, Svatý Mikuláš, Záboří nad Labem a Žehušice) a dále o čtyři jednotky z okolních sborů (Starý Kolín, Lžovice, Kojice a Církvice). Akce byla zahájena ve 14.00 hodin vyhlášením cvičeného hasičského poplachu starosty obcí. V rámci vlastního cvičení pak došlo na nácvik vyhledávání pohřešované osoby v nepřehledném terénu pomocí pátracích rojnic včetně transportu vyhledaného figuranta na nosítkách z lesa do týlového prostoru (pod patronací lektrora - příslušníka Policie ČR), dále o nácvik poskytování první pomoci včetně vyproštění osoby zpod nákladního vozidla (pod vedením lektrorů z RZS Kutná Hora a hasičů se zdravotnickým kurzem) a dále o nácvik sebezáchrany zasahujícho hasiče - nouzové slanění po laně či hasičské hadici (pod vedením příslušníka HSZ proškoleného v tomto oboru). Po ukončení cvičení proběhla v hostinci v Kobylnicích krátká okrsková porada.
153 fotek a 1 video, minulý týden, 47 zobrazení, přidat komentář | doma, kultura, rodina-přátelé, vesnice, jídlo
Od dopravy prasátka z Březnice, přes hodovou kapelu s tanečníkem, až po škvarky..... :-)
51 fotek, minulou neděli, 25 zobrazení, 10 komentářů | krajina, lidé, příroda, vesnice
21 fotek, minulou neděli, 15 zobrazení, přidat komentář | děti, kultura, lidé, oslavy, vesnice
Foto. Rosi
114 fotek, listopad 2014 až leden 2016, 7 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, příroda, vesnice
Proměny přírody a obcí zachycené na pohlednicích
67 fotek, srpen 2014 až říjen 2016, 10 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, příroda, vesnice
Proměny přírody a obcí zachycené na pohlednicích
163 fotek, 31.7.2009, 13 zobrazení, 10 komentářů | architektura, cestování, krajina, města, vesnice
8. den 10-denního cyklo PUTOVÁNÍ "ZA POZNÁNÍM VLASTI" s KČT Frenštát pod Radhoštěm po Rokycansku + Plzeňsku. Obdivoval jsem pivovar Prazdroj Plzeň, památky, domy a sady v centru města. Přes Město Touškov jsem zajel na krátkou rodinnou návštěvu do zahradního arboreta v Újezdu nade Mží. Na zpáteční cestě jsem obdivoval mezi Radčicemi a Plzní pěknou Čertovu kazatelnu, na níž stojí zámek.
158 fotek, minulý týden, 74 zobrazení, 122 komentářů | kultura, lidé, oslavy, vesnice, zábava
Dne 22.10.2016, proběhly u nás v Úholičkách obecní slavnosti Posvícení. Každý se tam našel, ať při kulturních, sportovních akcích, nebo při ukázkách zručnosti mladých lidí. Jídla pití bylo hojně, jen s počasím jsme si neporadili - bylo chladno a deštivo. Na závěr obecních slavností byla pořádána světelná show - nahrávka z této mimořádné a líbivé akce bude v příštím albu.
75 fotek, říjen 2013 až leden 2016, 3 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, příroda, vesnice
Proměny přírody a obcí zachycené na pohlednicích
22 fotek, letos v říjnu, 13 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, lidé, vesnice
Zahrádkářská moštovna v Radimi pomalu končí svůj letošní provoz. Zatím se zpracovalo zhruba 28 tun ovoce. Poslední možnost mají zájemci o tuto službu v sobotu 29. října.
120 fotek, červen 2015 až říjen 2016, 42 zobrazení, 2 komentáře | dokumenty, ostatní, vesnice
Další přeshraniční cvičení hasičů, tentokrát ve volnějším temtu, ale velice prospěšné. Stará Voda, Mähring, Neualbenreuth, Hardeck

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.