Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kategorie umělecké

Seznam všech alb na Rajčeti


reklama

40 fotek, minulou středu, 1 zobrazení, přidat komentář | kultura, události, umělecké, moje fotozprávy
Malostranské Divadlo u stolu: Kačer, Venclík uvedlo hru Vlastimila Venclíka: STRÁŽNÝ ANDĚL aneb vídeňská operka. Původní rozhlasová hra byla oceněna před lety v autorské rozhlasové soutěži na stanici Vltava. Později z této hry vznikla hra divadelní rozšířením motivu a prohloubením postav. Vznikla tak divadelní hra " Strážný anděl aneb vídeňská operka ". Příběh hry je soustředěn kolem vztahu české ženy, která na inzerát přijme práci v rodině bohatého rakouského podnikatele s českými kořeny. Rozvíjí se peripetie vztahů mezi osmdesátiletým podnikatelem a třicetiletou ženou…

Jádro hereckého souboru tvoří: Nina Divíšková,Táňa Fischerová, Adéla Kačerová-Kubačáková, Simona Prasková, Jan Kačer, Martin Kubačák, Vlastimil Venclík a Roman Hájek.
43 fotek, včera, 2 zobrazení, přidat komentář | architektura, doma, dokumenty, umělecké, vesnice
Zámek, postavený po roce 1877 v areálu vidovického poplužního dvora, je jedním z nejmladších panských sídel ve středních Čechách. V r. 1904 rozšířen, úpravy i v r. 1910. Po 2. sv. válce zestátněn, obýván armádou, poté chátral. Dnes v provozu po náročné rekonstrukci.
25 fotek, minulý pátek, 4 zobrazení, přidat komentář | kultura, města, umělecké, zábava
DOTEKY ŽIVOTA KARLA KRYLA
Eva Mikešková
Bystřice pod Hostýnem / Jak jinak než Andělem mohla začít vernisáž věnovaná Karlu Krylovi. Tento notoricky známý text přežil i po smrti jednoho z nejvýznamnějších písničkářů, jaké kdy Česko mělo. Krylovy hity v komorním pojetí flétny a kytary zahájily novou výstavní sezónu v bystřickém zámku.
Výstavu fotografií ze života Karla Kryla uvedl místostarosta Pavel Malének. „Zaujal mě text, který byl jednak jadrný a jednak úplně jiný, než co jsme do té doby slýchali. Texty odrážely stav jeho duše.“ To potvrdila také Ester Benešová, spoluautorka putovní výstavy, která vznikla krátce po Krylově smrti. „Výstava má ukázat, čím Karel žil a co nám chtěl předat. Proto ji posíláme do dalších měst, především mladé generaci, aby bylo sděleno, co ho celý život tížilo a co chtěl Karel změnit.“
Nejblíže ke Karlu Krylovi měla J. Otavová - Szaboová, jeho zanícená obdivovatelka i blízká spolupracovnice. „Fotky a články z tisku jsem sesbírala dohromady před dvaceti lety, když zemřel, přibyly jen fotky z jeho dětství.“ Expozice obsahuje snímky z období exilu v roce 1968 do jeho návratu do vlasti. Krylova přítelkyně prozradila také něco ze soukromí písničkáře. „Jeho žena Marlen vůbec nevěděla, koho si vzala za muže, co pro nás Karel znamenal. Mrzí mě, že asi spíš nechce, aby se uctívala jeho památka.“
Předčasné úmrtí svérázného hudebníka v roce 1994 šokovalo národ, nedožil se padesátin. „No ale stále lákal holky na kytaru…říkala jsem mu - ty seš malej, ale jinak seš velkej,“ zavzpomínala Otavová. „To byly a jsou písně, které jsou kulisou mého mládí, krása textů a síla, kterou obsahují, oslovují dodnes velkou silou, škoda že nemohu autorovi poděkovat osobně, snad jindy… v lepších časech,“ vyznal návštěvník Karel Krabat.
Výstava potrvá do 6. května.
150 fotek, včera, 4 zobrazení, 2 komentáře | architektura, dokumenty, kultura, města, umělecké
Jaká je historie usedlostí Beránky, Pernikářky a Zlatnice a kde si postavil vlastní vilu architekt Linhart? Kde byla vyhlášená hospoda Houtyš spojená s kapelami Ivana Hlase, Odřeje Hejmy a dalších? Jaké tajemství ukrývala vila generála Eliáše ve Fetrovské ulici?
Provázela H. Čenková , a bylo to z průvodc. organizací Porta Praga
96 fotek, včera, 7 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, umělecké
Křížová cesta je přibližně 2,5km od hospitalu Kuks
5 videí, minulou sobotu, 18 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, události, umělecké
Vystoupení Pěveckého sboru Bílovec na JPF 2015. A. Dvořák - V přírodě (na text V. Hálka)
14 fotek a 1 video, včera, 22 zobrazení, přidat komentář | umělecké
kresleni U3V (VSE)
33 fotek, minulou sobotu, 30 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda, umělecké, vesnice
Miluju ten klid, volnost, svobodně a pyšně stojící skály, jež umožňují výhled do širokého okolí, zpěv ptáků, šum lesa, vítr ve vlasech, prostě jít a někam dojít... Něco poznat, objevit...
40 fotek, květen 2011 až duben 2015, 1 350 zobrazení, přidat komentář | lidé, umělecké, zábava
Toto album slouží jako ukázka pro odvážnější modelky.
45 fotek, minulý čtvrtek, 8 zobrazení, přidat komentář | kultura, umělecké, zábava
Krásný večer s krásnou hudbou...
https://www.facebook.com/events/1619380748306405/
Dala jsem sem všechny jakž takž povedené fotky, snad se z toho dá něco vybrat. A ještě jednou děkuji za příjemný zážitek!
36 fotek, minulou sobotu, 42 zobrazení, 39 komentářů | lidé, města, umělecké, zábava
Kulturní a společenské centrum . Rozhledna a galerie v jednom - Lidové sady Liberec .
76 fotek, minulý pátek, 1 593 zobrazení, 1 komentář | lidé, umělecké
Fotografie plavek ve stylu retro i modern pro JMT https://www.facebook.com/profile.php?id=100009127292070&fref=ts