Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kategorie "události"reklama

176 fotek, minulou sobotu, 6 zobrazení, přidat komentář | sport, události
Silueta Mystique
55 fotek, 29.8.2015, 9 zobrazení, 4 komentáře | architektura, cestování, dokumenty, události
ALB 862
Zámek Hohenschwangau sloužil královské rodině jako letní sídlo a byl místem vychování Ludvíka II. Jeho matka Marie Bavorská žila na zámku ještě 3 roky po smrti svého syna, dokud zde nezemřela.

Zámek byl postaven na zbytcích někdejší pevnosti Schuangau ve 12. století. Pro Němce je to přímo magické místo, na své první římské cestě se tu zastavil i císař Friedrich Barbarossa a zdejší místo je také spojováno s legendami opředenou postavou rytíře Lohengrina.

Jelikož ale v šestnáctém století rod místních pánů vymřel, hrad začal postupně dosti chátrat. Poloha někdejšího majestátního hradu a místní malebné okolí se ale zalíbilo příštímu králi Maxmiliánovi II. (tehdy ještě jako korunní princ), který si do jeho okolí vyšel na procházku a doslova se zamiloval do zdejší krajiny. V roce 1832 koupil ruiny hradu do osobního vlastnictví a do roku 1855 zde vyrostl pod taktovkou italského architekta Domenica Quaglia (a později jeho rakouských následovníků Josepha Daniela Ohlmüllera a Georga Friedricha Zieblanda) majestátní novogotický hrad. Výmalba místností je realizována podle návrhů Moritze von Schwindela a v tomto stavu se zachoval zámek do dnešních dnů. Vnitřní zařízení z období Biedermeieru zůstalo nezměněno.

Samotný zámek je pak poměrně malý. Šlo totiž o Maxmiliánovo letní sídlo, nikoliv klasickou královskou rezidenci a odpovídá tomu i vybavení interiéru. Stěny zdobí malby s motivy z německé mytologie, v sále Labutích rytířů jsou vypodobněny postavy legendárních hrdinů Lohengrina a Parsifala. Na zámku Hohenschwangau pobýval nějakou dobu na pozvání Maxmiliána II. i hudební skladatel Richard Wagner, jenž se o tématiku německých a severských hrdinských ság velmi zajímal, stejně jako pozdější vladař Ludvík II., který se raději před světským panováním ukrýval do světa kultury, umění a bezbřehé fantazie.

Prakticky všechno vnitřní zařízení zámku pochází z období Biedermeieru, které se mírně odlišuje od pozdního romantického stylu. V jednotlivých místnostech si mohou návštěvníci zblízka prohlédnout každodennost královského života. Například ložnice královny Marie (matky Ludvíka II.), se běžně nazývá „orientální místnost“. Panovnickému rodu šlo totiž o to, aby si připomenul svou cestu do Řecka a Turecka – a povedlo se to famózně, vše působí dokonale autenticky.
31 fotek, září až říjen, 9 zobrazení, 1 komentář | architektura, dokumenty, kultura, ostatní, události
ALB804 - Dny evropského dědictví v Havlíčkově Brodě nabízí každoročně prohlídku stejných památek. Letos jsem se rozhodl navštívit (i z časových důvodů) jen kostel sv. Vojtěcha a starý hřbitov, lunetové obrazy, klášterní kostel Sv. Rodiny a děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie a podívat se na ně trochu jinak. Snad se mi to povedlo. Lunetové obrazy dodám později v samostatném albu.
54 fotek, 29.8.2015, 17 zobrazení, 10 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, události, země
ALB 861
Už dlouho mne provokovalo to zlehčované označení zámku Neuschwanstein jako kýčovitá stavba, asi i kreslenou pohádkou W.Disneyho Popelka, kde si kulisu tohoto zámku vypůjčili do příběhu. Ještě víc mne ale provokoval příběh muže, který tento zámek a jiné stvořil, a kterým nebyl nikdo jiný než král Ludvík II. Bavorský

Kde jinde začít než ve Schwangau, vesnici, kde prožil své dětství na zámku svého otce Hohenschwangau, a kde si projektoval přes údolí na starých ruinách dvou tvrzí vidinu nového zámku, kterému posléze dal tvář i život – svůj Neuen Burg, který je znám jako Neuschwanstein. Těch labutí tu je opravdu příliš, všude se to jen hemží, možná to bude tou blízkou vodou Alpsee.

Do vesnice jsme přijeli na místní poměry v noci, přestože bylo krátce před osmou ráno. Vše ještě spalo, dokonce i slunce jsme musel i tahat z pelechu. O to více byla přitažlivá nezapomenutelná romantika toho místa. Říká se tomu genius loci, a tady byl pořádný macek toho genia

Ludvík spolu se svým bratrem byli prakticky v pubertě, kdy dílem okamžiku po smrti otce byl on jmenován v 18-ti letech králem Bavorska. Absolutně nepřipravený a nezralý člověk na tuto roli. Jeho zájmy byla hudba a architektura, vlastně umění vůbec. Plachý introvert, homosexuál byl najednou hříčkou v rukou ministrů své vlády - a poradce žádný nablízku. Po dvou letech se nechtěně stal účastníkem války, kterou prohrála jeho strana a musel platit nemalé reparace. Utíkal se stále více so své samoty a svých snů. Kromě zámku Neuschwanstein v přísně romantickém slohu postavil ještě zámky Linderhof a Herrenchimsee. Býval za to kritizován, už ale méně důrazně se uvádí, že to všechno platil ze svého. Žádný tunel z moci krále jako je to běžné u nás i v úrovni politických pohůnků.

Na vládnutí se prostě nehodil, tak nakonec asi dílem politického rozhodnutí se sešlo konzilium 6 psychiatrů, kteří ho, aniž by ho jen prohlédli, prohlásili za nesvéprávného. Byl převezen do ústavu a druhý den šel na procházku s hlavním psychiatrem svého ortelu. Z procházky se už ani jeden nevrátil - byla vylovena z jezera jejich těla. Ludvíkovi bylo 40 roků. Co se tam stalo už jsou pouhé dohady. Tolik stručné vysvětlení toho mého zájmu :-)

A dále už půjdu jen po jeho stopách
141 fotek, včera, 44 zobrazení, přidat komentář | koníčky, sport, události, zvířata
Kdo z majitelů a chovatelů pejsků se zde najde :-) a má o fotky na FB, webovky nebo k tisku zájem, neváhejte mě kontaktovat. Toto jsou jen náhledy určené k prohlížení a výběru fotek. Copyright © Ing. Eva Mizerová - p h o t o elfka, www.photoelfka.com, E: eva.mizerova@seznam.cz, M: +420 734 37 67 28.
22 fotek, 28.3.2014, 1 zobrazení, přidat komentář | koníčky, kultura, lidé, události, zábava
126 fotek, 12.9.2015, 26 zobrazení, přidat komentář | děti, koníčky, oslavy, události, zábava
Strašidelný to čin konající se v září 2015 v Plzni jsem důkladně zdokumentoval a zde se můžete, v bezpečí svých domovů, tou neživou a nemrtvou podívanou pokochat. Některé masky byly skutečně dost důkladně promyšlené a aplikované :-). Celkový dojem byl velmi působivý k radosti všech v maskách i bez nich. Průvod se proplížil od Štruncových sadů, přes náměstí Republiky až ku konečnému střetu s ozbrojenci v Kalikovském mlýně :-) Letos bránící se ozbrojená složka podlehla přesile :-D
6 fotek, tento týden, 35 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, lidé, události
Kothera Zdeněk, plukovník in memoriam, nar. 16.3.1919 v Tetíně okres Beroun. Osobní číslo Z; L-231; RAF/788125, příslušník RAF, 124th Squadron. Odveden 2.10.1939 v Paříži - Francie jako svobodník čs. Zahynul jako rotný 27.4.1942 ve Velké Británii v průlivu La Manche za neznámých okolností během operačního letu, tělo bylo vyloveno z moře, Spitfire AA761. Pohřben v Nizozemsku, Texel K-5-115. Souřadnice hrobu : 53°03´31"N, 004°47´37"E. Jeho hrob je nedaleko hrobu Svatopluka Buchárka, jenž sloužil v letce Z. Kothery a padl několik dní před ním.
https://fcafa.wordpress.com/2015/04/01/st-georges-chapel-biggin-hill/
36 fotek, včera, 21 zobrazení, 34 komentářů | architektura, kultura, události
Prodejní výstava akademické malířky a grafičky Olgy Vychodilové se koná v upravené galerii Chaberského dvora. Výstava potrvá do 24. října 2015.
14 fotek, říjen 2013 až říjen 2015, 6 zobrazení, přidat komentář | klasická-fotografie, koníčky, rodina-přátelé, události, zvířata
* 9. 8. 2013

o: CIB CIE MultiGrandCH MultiCH MultiJCH Caramel Love de Donawitz (CZ)
m: Qvena z Hájské (CZ)
639 fotek, včera, 63 zobrazení, 1 komentář | dokumenty, koníčky, sport, události, zábava
Volný závod a zápočet Batti MXcup
34 fotek, minulou sobotu, 14 zobrazení, přidat komentář | lidé, ostatní, rodina-přátelé, události, zábava
Fotky skupin Dymytry, Walda Gang a Argema
125 fotek, v pondělí, 63 zobrazení, přidat komentář | děti, doma, oslavy, události
386 fotek, 23.5.2015, 17 zobrazení, přidat komentář | události
Fotografie jsou soukromý majetek a jejich publikování, tisk, kopírování jakož i jakákoliv jiná manipulace s nimi je možná pouze se souhlasem autora.