Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Události

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

90 fotek, 8.3.2017, 2 zobrazení, přidat komentář | události
Královská zahrada, Praha, Hradčany
8. března 2017
51 fotek, tento týden, 14 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, lidé, práce, události
Proběhla rekontrukce střechy a výmalba chodeb. Je tedy zapotřebí učinit celkový úklid celého baráku.
13 fotek, duben 2008 až leden 2017, 3 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, lidé, události
28. ledna se jel 34. ročník
48 fotek, minulou neděli, 9 zobrazení, přidat komentář | kultura, události, vesnice
V sobotu 23. dubna byla v Galerii E. Juliše v Černčicích zahájena výstava obrazů a grafických partitur básníka, spisovatele, ale i malíře Václava Vokolka. Zajděte...
112 fotek, minulou sobotu, 9 zobrazení, přidat komentář | krajina, lidé, oslavy, události
Dnes přináším fotoreportáž z tradičního koulení dubového sudu za pomoci speciální tyče v ruce zvané bednářský ficák z bavorského partnerského města Störnstein do pivovaru Chodovar v Chodové Plané na trase dlouhé 54km, na které se vystřídalo několik týmů z Čech i Německa. Počasí dnes bylo doslova aprílové, většinu dne propršelo a teplota se nepřehoupla přes 7°C. Náladu to ale účastníkům nezkazilo a na zastávkách ve městech Bärnau, Tachov, nebo Planá u M. Lázní byla vždy připravena živá hudba a také občerstvení a nechyběly ani vozy s pípou a nefiltrovanou 11°.

Konec akce znamenal zahájení letošní pivní sezony 2017.
http://chodovar.cz/id1286cz-slavnostni-zahajeni-pivni-sezony-2017.htm
81 fotek, minulý týden, 20 zobrazení, 2 komentáře | kultura, lidé, rodina-přátelé, události, zábava
Tradiční festival otevřených sklepů od 22 do 23 dubna 2017.Tentokrát v Mutěnicích,Čejči,Hovoranech a Šardicích.Ubytováni jsme byli v hotelu Panon v Hodoníně s páteční večeří a snídaněmi.Třicet šest vinařů,přes 450 vzorků vína k ochutnání,občerstvení,muzika,dobrá nálada.Víno pěkné,búdy malované,jen to počasí moc nepřálo.Foceno jen mobilem.
16 fotek, včera, 15 zobrazení, přidat komentář | kultura, lidé, oslavy, události, moje fotozprávy
Výstava plakátů a artdekoru ve foyer Nové scény divadla J.K.Tyla výtvarníka Zdeňka Světlíka k 85. narozeninám.
50 fotek, minulou sobotu, 24 zobrazení, 4 komentáře | auta, dokumenty, ostatní, události
ALB1025 - druhá část fotoreportáže ze srazu amerik v Jizbicích pod Blaníkem.
262 fotek, minulou neděli, 35 zobrazení, přidat komentář | koníčky, sport, události
81 fotek, včera, 73 zobrazení, 7 komentářů | lidé, oslavy, události, země, moje fotozprávy
V úterý 25. dubna proběhl v parku na Habrmannově náměstí v Plzni Doubravce vzpomínkový akt k uctění památky letců Západočeského aeroklubu a rodáků z Doubravky.

Týkal se příslušníků čs. zahraničního letectva RAF ve Velké Británii za II. světové války Karla Pavlíka, Václava Šindeláře a Aloise Záleského.

Mezi hosty nechyběli rodinní příslušníci, zástupci města Plzně, armády, Leteckého historického klubu Plzeň, Svazu letců ČR - Letci Plzeň nebo plzeňské odbočky Českého svazu bojovníků za svobodu.

Přítomným zahrál Junior orchestr.

V 16 hodin zahájil vzpomínku starosta Plzně Doubravky Michal Chalupný, který vyzdvihl statečnost a odvahu pilotů.

S osudem pilotů seznámil přítomné předseda Leteckého historického klubu Plzeň Václav Toman. Všichni tři stateční vojáci byli členy Západočeského aeroklubu v Plzni.

Seržant Karel Pavlík byl sestřelen během operace Circus 157 dne 5. května 1942. Operace RAF zvané Circus, které začala RAF provádět od 10. ledna 1941, znamenaly určitý taktický manévr spočívající v tom, že se značné množství britských bombardérů vydalo bombardovat cíle v Německu i jinde v Evropě, přičemž je doprovázel také značný počet stíhačů.

Václav Šindelář tragicky zahynul 19. dubna 1943 při cvičném letu na Spitfiru. Příčinou pádu letadla byla zřejmě porucha na kyslíkovém přístroji.

Alois Záleský létal na doprovodné akce se spojeneckými bombardéry. Jeho osud se zpečetil několik měsíců před koncem II. světové války. 9. února 1945 při cvičném letu hlásí pilot, že má poruchu motoru. Vrací se zpět na základnu. Tam už nedoletěl. Jeho letoun se roztrhl ve vzduchu.

Následovaly hymny historická Československá a britská. Na závěr došlo k položení květin k desce umístěné na budově konzervatoře.
17 fotek, 18.3.2017, 1 289 zobrazení, přidat komentář | kultura, lidé, události, zábava
První letošní Bassproof šel na to pěkně zvostra. Poprvé se v Brně ukázal Brazilec BTK, který za pultem zabíjel, ale mezi fanoušky byl velice přátelský, s každým se rád fotil a pokecal. Reputaci Teddy Killerz přijel předvést premiérově DJ Garud. Lineup doplnili ostřílení borci nejen z Redrum crew. Avšak X.Morphův set bych vyzdvihnul, byla to výborná exclusivní nekonečná houpačka středního ucha. Druhá stage patřila frajerům z JumpUp.cz, kteří se rozhodně nenechali zahambit. V jedné chvíly bych řekl, že na této stagy bylo víc partypeople než na mainu... za mě velice vydařený večírek, díky! ... Kompletní fotoreport zde: https://www.facebook.com/pg/photobannditos/photos/?tab=album&album_id=1158684267576109
16 fotek, včera, 15 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, lidé, města, události
V úterý 24.4.2017 odpoledne pořádalo Muzeum regionu Boskogvicka a SONS ČR v rámci 23. Ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě 2017 koncert spojený s haptickou prohlídkou exponátů Muzea. Nevidomí si tak mohli „prohlédnout“ v 1. patře například dřevěnou jehlu, hrot oštěpu, pravěký srp, vřeteno s ovčí vlnou nebo zadrátovaný hrnec či dřevěnou destičku s voskem, která sloužila jako středověký tablet.
V zaplněném tanečním sále pak v 15:00 hodin vystoupili manželé Iva a Jiří Mojžíškovi z Prahy s písničkami nejen o Praze. Jiří Mojžíšek doplňoval vystoupení veselými historkami ze života nevidomých. A není vůbec omezený, Mojžíškovi kromě vystupování v Dejvickém divadélku Verva či na koncertech, chodí na túry, sportují. Jiří Mojžíšek se stal i prvním nevidomým, který skočil ze čtyřicetimetrového mostu na upoutaném laně. Asi proto, že neviděl tu hloubku. ;-)
16 fotek, minulou neděli, 22 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, lidé, práce, události
45 fotek, včera, 5 zobrazení, přidat komentář | kultura, události, zábava
All Will Know (Ger) - Wolfarian (Brno) - Abinchova (CH) - An Theos (Rom) - Cruadalach (Praha)
43 fotek, minulou středu, 19 zobrazení, přidat komentář | děti, události, vesnice, zábava
Ve středu 19. 4. 2017 k nám do školky přijelo divadlo Maringotka s pohádkou Zahradníček Toníček. Zahradníček Toníček a jeho kamarádka společně s dětmi přivítali prostřednictvím pohádky jaro. Děti byly opět součástí vystoupení, protože se do něj mohly zapojit nejen zpěvem, ale také dramatickým projevem.
41 fotek, minulý pátek, 23 zobrazení, přidat komentář | děti, události, vesnice, zábava
V pátek 21. 4. 2017 navštívily děti ze školky pouť a svezly se na kolotoči. Děkujeme panu starostovi a majitelům pouťových atrakcí, že dětem umožnili prožít hezký pouťový zážitek.
4 fotky, 13.1.2007, 6 zobrazení, cestování, lidé, práce, události, umělecké

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.