Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kategorie širokoúhléreklama

39 fotek, včera, 3 zobrazení, přidat komentář | širokoúhlé, vesnice
- setkání rodáků
- posvěcení křížku a kapličky
- mše svatá
formát 16 : 9
38 fotek, letos v červnu, 14 zobrazení, 2 komentáře | krajina, makro, příroda, širokoúhlé
"Léto zůstaň dlouho s námi,dlouho hřej a spal nám rány..." To zpívá pan Lohonka ve své krásné písni Divokej horskej tymián.Tak kéž by to byla letos pravda.Nabízím pár pohledů a rozhledů z našich červnových procházek.
57 fotek, 26.3.2016, 9 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda, širokoúhlé
Wanaka
29 fotek, minulý čtvrtek, 52 zobrazení, 9 komentářů | cestování, dokumenty, krajina, širokoúhlé
Výjezd panoramatickou gondolovou lanovkou na Dachsteinský ledovec v nadm. výšce téměř 3000 m je opravdovým zážitkem. Kabina je prosklená a máte tudíž fantastické výhledy už během několika minutové jízdy s převýšením 1000 m a místy 210 m nad skálami Dachsteinského masívu. Nahoře vás pak čeká několik zajímavých turistických atrakcí. Panoramatické vyhlídky, dlouhý visutý most, schodiště do nikam, ledovcová jeskyně se sochami, ferata na Grosser Dachstein a hlavně nádherné výhledy na tuto část Alp.
282 fotek a 35 videí, minulý týden, 4 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, lidé, příroda, širokoúhlé
Na fotkách Sicílie, Lipari a Vulcano.
103 fotek a 3 videa, minulé pondělí, 38 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, krajina, příroda, širokoúhlé, zvířata
V pondělí mě Mourek ml. vzal na částečnou projížďku po nové Sechutické naučné stezce. Pršelo a tak jsme se na chvíli schovali v " chatičce" na zastávce č.7. Ale pozor na vosí hnízda! NC ještě nebyla zkolaudována a už je tady problém. Stůl s lavicemi někdo odvezl ...
6 fotek, minulé úterý, 16 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda, širokoúhlé
101 fotek a 3 videa, 8.6.2016, 68 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, krajina, makro, příroda, širokoúhlé
Zjednodušeně řečeno větší je Lýkožrout smrkový - napadá smrky starší 60ti let, požerek má tvar písmene Y, v 1 cm3 je 50 brouků.Oproti tomu ten menší byl Lýkožrout lesklý - napadá smrky mladší 60ti let, nebo z těch starších jenom špičky (když má hlad bere i borovice !), požerek má tvar chobotničky (zpravidla 5 paprsků na všechny strany), v 1 cm3 je 500 brouků ! Oba jsou to dle vyhlášky tzv. "Kalamitní škůdci". http://www.silvarium.cz/images/letaky-los/2004/2004_kurovci.pdf
18 fotek, 8.6.2016, 18 zobrazení, 3 komentáře | krajina, příroda, širokoúhlé
Na rozhraní Štýrska a Dolního Rakouska leží masiv Schneealpe s nejvyšší horou Windberg, 1903 m.n.m. Na náhorní plošině se ve výšce 1780 metrů n.m. nachází několik chat. Všem dominuje Schneealpenhaus s nádherným výhledem na sousední Raxalpe.
24 fotek, 3.6.2016, 21 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, širokoúhlé
U Němců, Domašov u Brna
formát 16 : 9
27 fotek, 1.6.2016, 15 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda, širokoúhlé
Fotky z rozhledny na Pekelném kopci v Třebíče (572 m n. m., výška 26 m, cca 2 km JZ od kraje města)
74 fotek, 27.5.2016, 122 zobrazení, přidat komentář | děti, lidé, oslavy, širokoúhlé, zábava
Zámecký park Choltice
Hostinec Obora Trpišov
72 fotek, letos v květnu, 149 zobrazení, 3 komentáře | cestování, kultura, příroda, širokoúhlé, události
Páč nejsem velkým příznivcem hromadných trampských akcí, rozhodl jsem se pojmout letošní návštěvu trapsaveckého ohně víc vandrem a k tomuto činu přibral i Lišáka, který kromě své maličkosti poskytl i svůj vůz, abychom to všecko v klidu stihli. Stručný popis zní - v pátek ráno autmo do Bílku u Chotěboře, přes den procourání kaňonu Doubravy (Kamené řeky) a návštěva milé hospůdky U Mikeše. Nocleh na pěkném kempu u řeky. V sobotu přesun zpět do Bílku, vozem do místa konání 42. ohně trampské literární soutěže Trapsavec v Hradci u Ledče nad Sázavou (camp Coober pedy). Tam účast na odpoledním semináři z porotci a Trapsavytí. V podvečer návštěva restaurace v Ledči (na otočku - 3km tam a 3km zpět). Večer v osm zapálení ohně a do půlnoci vyhlašování úspěšných autorů a čtení jejich děl. Došlo i na vyhlášení fotosoutěže Trasa, kde jsem získal 2. cenu v kategorii Brdy jsou nejhezčí světadíl za fotku Šupácký ráno (zde: http://soutez-trasa.rajce.idnes.cz/Trasa_2016_vitezne_prispevky/#brdy-2.jpg )
Tak aspoň, že tak. V neděli po krátké noci brzo ráno odjezd do Nymburka k vlaku a rozloučení s prima parťákem Lišákem, který frčel do Poděbrad za manžekou do lázní... Dobře vymyšlené to bylo, tak za rok zas nějak podobně ZDAŘBUŘT! A konečně i s cenou z Trapsavce - jen budu muset napsat něco míň veselého a víc dramatického, co se nedá vyprávět u ohně - takové povídky totiž dle mého průzkumu poslední dobou obsazují přední místa :-).