Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.reklama

 • 38 fotek, v úterý, 14 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, kultura, širokoúhlé, vesnice
  Rád navštěvuji poutní místa, ta slavná i ta zaniklá a vždycky se snažím spojit aspoň dvě z nich. Teď jsem se vydal ze Skočic na Lomec. Nebo Lomeček, obojí je správně.
 • 37 fotek, v úterý, 9 zobrazení, 8 komentářů | cestování, krajina, příroda, širokoúhlé, zvířata
  Národní přírodní rezervace v údolí horské bystřiny mezi Karlovou Studánkou a Pradědem, 15 km JZ od Vrbna pod Pradědem. Rezervace Bílá Opava byla vyhlášena r. 1963 na rozloze 280 ha. Naučná stezka procházející údolím říčky po mnoha mostcích, schodištích a lávkách měří 10,5 km. Bílá Opava pramení v sedle mezi Petrovými kameny a Pradědem v nadmořské výšce 1 280 m. Postupně se spojuje se Střední
  a Černou Opavou a vytváří řeku Opavu vlévající se do Odry.
 • 19 fotek, minulou sobotu, 122 zobrazení, přidat komentář | architektura, širokoúhlé
 • 37 fotek, červenec až září, 22 zobrazení, přidat komentář | architektura, práce, širokoúhlé
  Nabízíme k prodeji reprezentativní, prostorný, prosluněný byt 3+kk/2T/G/S o celkové rozloze 148 m2 v osobním vlastnictví v 5.NP zděné novostavby v blízkosti obchodního centra Metropole a stanice metra B Zličín.

  Byt je navržen renomovanou německou bytovou designerkou Yvette Demartini a vznikl z původní dispozice bytu 4+kk.

  Byt nabízí veškerý komfort pro kvalitní rodinné bydlení včetně 2 teras. Jedné velké uzavřené, zamykatelné garáže v podzemních garážích a komory.

  Byt v nadstandardním provedení. Kuchyňská linka včetně spotřebičů zůstává součástí prodeje stejně tak jako většina zařízení bytu.

  Vytápění a teplá voda je zajištěna centrálním plynovým kotlem v domě, což zajišťuje nízké provozní náklady.

  V místě veškerá občanská vybavenost a výborná dopravní dostupnost do centra. Metropole Zličín s obchody, restauracemi, kinem a bankami a další potřebnou občanskou vybaveností je vzdálena 7 minut chůze.

  Byt je možné financovat hypotéčním úvěrem, který Vám zdarma rádi vyřídíme.

  CENA k jednání: 7.990.000,-Kč včetně provize a kompletního právního servisu.

  Volejte: 775 680 000
  Pište: paul@montrealreality.cz
 • 36 fotek, minulou neděli, 55 zobrazení, přidat komentář | cestování, širokoúhlé, vesnice, zvířata
  Nedělní veget s kapkou horkého vzduchu
 • 24 fotek, minulou sobotu, 63 zobrazení, přidat komentář | děti, dokumenty, koníčky, rodina-přátelé, širokoúhlé
  MO-S 24 "Signál" je srubem bývalého československého opevnění budovaného k obraně mladé republiky proti nenadálému vpádu cizích vojsk. Srub je oboustranný izolovaný pěchotní srub postavený ve III. stupni odolnosti. Betonáž objektu proběhla ve dnech 17. - 24.10. 1936.

  Dělostřelecká tvrz Orel (též U orla, Darkovičky) je tvrz, která byla plánována v důsledku zvolení Adolfa Hitlera kancléřem v Německu. Patřila mezi páteř obrany československého opevnění na severní hranici Československa. Stavba tvrze byla plánována do prostoru kóty 284 U orla nedaleko Darkoviček severně od Hlučína. Velikost osádky se plánovala na cca 405 vojáků. Stavba celé tvrze nebyla zadána, jen pěchotní srub MO-S 20 byl zadán firmě V. Nekvasil, stavební akciová společnost za zadávací částku 7 670 470,93 Kč. Firma začala s pracemi 27. dubna 1936.

  Tvrz měly tvořit tři pěchotní sruby (MO-S 20, MO-S 20a, MO-S 20b), minometná věž (MO-S 20c), dělostřelecká otočná věž (MO-S 20d) a vchodový objekt (MO-S 20e). Ojedinělostí této tvrze bylo to, že čelo tvrze netvořily pěchotní sruby, ale nejvíce byla vysunuta dělostřelecká otočná věž, která byla po stranách chráněna pěchotními sruby. Teprve několik metrů za touto sestavou procházela hlavní obranná linie.
 • 130 fotek, 19.9.2014, 13 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, klasická-fotografie, kultura, lidé, širokoúhlé
  THE PLACES
  Ostravská indie-popová kapela, studentské hvězdy letošního Festivalu v ulicích Colours of Ostrava. Skupina vznikla před čtyřmi lety a od té doby na svém kontě má 3 EP a bezpočet koncertů. Letos v létě začala nahrávat první oficiální desku, jejíž produkce je ujal Tomáš Neuwerth (Umakart, Kittchen, Nierika, Kašpárek v rohlíku..).

  ADRIANO TRINIDADE A LOS QUEMADOS
  Brazilec Adriano Trindade je jeden z nejuznávanějších současných interpretů moderní samby. Na turné po České republice ho doprovází český jazzový kvartet Los Quemados. Na koncertě zazní zajímavé vlastní i převzaté skladby ve stylu samby, jazzu, funky i fusion.

  NEBE
  Říká se, že jsou druhý Kryštof a hudebně jsou opravdu na stejné vlně. Pětičlenná rockpopová kapela začala zkoušet v roce 2005 v rodném Havířově a od vydání svého debutového alba v roce 2012 je k nezastavení – pilně koncertuje, neobejde se bez ní žádný velký český hudební festival, letos vydala druhou studiovou desku Než se rozední.

  MICHAL ŠINDELÁŘ TRIO
  Trio vzniklo v roce 2000 jako vedlejší projekt bubeníka skupiny Katapult (1996-2004) Michala Šindeláře. Obklopil se řadou skvělých muzikantů a kromě vlastní tvorby do repertoáru zařadil skladby zahraničních populárních skupin a také hity Katapultu. Úspěšná kapela účinkuje v různých koutech České a Slovenské republiky, vydává desky a táhne dál rodinnou rokenrolovou tradici.

  LENNY
  Zpěvačka s nádherným chraplákem je bezesporu jedním z největších talentů v současném českém popovém mainstreamu. Disponuje skvělým hlasem, výbornou angličtinou, hraje excelentně na klavír a ještě k tomu si sama skládá písničky, do kterých nemá problém promítnout své emoce. Je dcerou známé zpěvačky Lenky Filipové.
 • 181 fotek, 20.9.2014, 46 zobrazení, 25 komentářů | dokumenty, klasická-fotografie, kultura, lidé, širokoúhlé
  DECHOVÝ ORCHESTR MLADÝCH KRNOV
  Stálice Krnovských hudebních slavností. Během koncertu zazní pochodové a koncertní skladby i muzikálové melodie, mezi nimi novinky, třeba hudba k filmu Titanic nebo Slovácký tanec č. 4 Jožky Matěje. Dechový orchestr mladých založil ve školním roce 1961-1962 umělecký vedoucí a dirigent Karel Dospiva, v současné době orchestr, který má šedesát členů, pracuje pod vedením Luďka Tlacha, některé skladby diriguje i Jan Procházka.

  BANDA BAND
  Blues, rock, jazz, funk i latina. Energická hudba z duší. Kapela, jejíž jádro tvoří televizní režisér Martin Rek a herec Vladislav Georgiev, obrátí každý koncert v jedinečnou událost, ze které posluchači odcházejí plni zážitků.

  ČANKIŠOU
  To nejlepší z world music, co může česká hudební scéna nabídnout. Brněnská kapela zpívá jazykem lidu Čanki, hraje na exotické hudební nástroje jako didjeridoo, djembe či yabbaru. Ovlivněna arabskými, africkými, balkánskými etniky a rockovou minulostí vytvořila nový žánr: etnobigbeatovou dechovku. Hudba Čankišou s výraznou dechovou a rytmickou sekcí přímo svádí k tanci. ...a opravdu to mrskalo celým náměstím

  DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND
  Jedna z nejúspěšnějších českých revivalových skupin, proslulá svou show plnou energie a unikátním podáním „mládkovských“ hitů. Kromě Mládkových písniček má ve svém repertoáru také autorské písničky, které ovšem nezapírají značný vliv jejího vzoru.

  EDDIE STOILOW
  Populární kapela není žádným nováčkem na české hudební scéně. Vedle festivalové a klubové činnosti mají za sebou turné s B.S.P. i četné návštěvy v českých TV i radiových pořadech. Na krnovském koncertu fanoušci uslyší jak nejznámější hity, jako Frozen nebo Floating, tak písně z jejich aktuální nahrávky. Za zdroje své inspirace označují např. Killers, U2, Depeche Mode, Simply Red, Scissor Sisters či Robbieho Williamse.

  WABI DANĚK
  Česká folková písničkářská legenda a trampský bard. Jeho písně, mezi nimi Píseň, co mě učil listopad, Mávej, Hudsonské šífy či Nevadí, dávno zlidověly. Je také autorem jakési novodobé trampské hymny, jíž se stala píseň Rosa na kolejích. V současné době koncertuje v duu s Milošem Dvořáčkem.

  ŠPANĚLSKÝ VEČER S CARMEN
  Komponovaný program pro milovníky temperamentní španělské hudby a flamenca, v němž se objeví nejslavnější hudební kusy se španělskou tématikou, jako je Bizetova Carmen nebo písně F. G. Lorcy a M. de Fallové. Vystoupí: mezzosopranistka Edita Adlerová, flamencová tanečnice Lola Karpenka, kytarista Miroslav Žára, houslistka Anna Štěpánová a hráč na cajón Juraj Papi Garaj.

  MARY BAND
  Krnovská kapela Mary band vznikla před rokem s cílem hrát především současnou blues-rockovou muziku. Začíná s covery svých oblíbenců a doufá, že brzy dokáže vyprodukovat i vlastní skladby v podobném stylu. Kapelu tvoří: Miroslav Francúz (kytara), Maruška Veliká (zpěv, perkuse), Venca Strouhal (klávesy), Milan Hrbáč (zpěv, foukací harmonika), Tomáš Honajzer (basová kytara) a Ivo Honajzer (bicí nástroje).
 • 318 fotek, léto, 551 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda, širokoúhlé
  Cesta do Chorvatska, pobřeží Istrie, přeplavání na pustý ostrov, spaní pod širákem a pobyt na ostrově Racků, Pula, spaní v bouři v Laguně pod skálou, Selce a závěrečný relax
 • 4 fotky, letos v březnu, 5 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda, širokoúhlé, země
 • 44 fotek, 30.8.2014, 63 zobrazení, 195 komentářů | krajina, příroda, širokoúhlé, zvířata
  .. spíš se jelo luhy a háji a kolem potoka i potůčku .. v jednom lese věřte nevěřte psí hlava ze země roste :-) vstupte tedy směle není se čeho obávat :-)
 • 59 fotek a 1 video, minulou středu, 14 zobrazení, 1 komentář | cestování, krajina, příroda, širokoúhlé, země
  The demanding climb offers spectacular panoramic views and on clear days Mounts Earnslaw/Pikirakatahi and Aspiring/Tititea can be seen from the summit (1748 metres).
 • 13 fotek, minulé úterý, 64 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, děti, kultura, širokoúhlé
  Zámek Velké Hoštice, farní kostel sv. Jana Křtitele a pěchotní srub OP-S 10 "Křižovatka"
 • 119 fotek, letos v září, 409 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, širokoúhlé