Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kategorie přírodareklama

120 fotek a 1 video, 28.9.2015, 4 zobrazení, přidat komentář | cestování, děti, příroda, zvířata
Zoologická zahrada Schönbrunn ve Vídni je nejstarší existující ZOO na světě a byla již čtyřikrát zvolena nejlepší zoologickou zahradou v Evropě. Každoročně přiláká na pandí mládě, sloní přírůstky a mnohá další vzácná zvířata přes dva miliony návštěvníků. Dnes patří tato ZOO k nejmodernějším a nejlepším zařízením na světě. Výběhy pro zvířata jsou koncipovány opravdu velkoryse a v úzkém spojení s přírodou.
22 fotek, včera, 8 zobrazení, 33 komentářů | krajina, příroda
Odpolední běžná 5,5 km procházka za pěkného počasí...
31 fotek, včera, 3 zobrazení, přidat komentář | příroda
67 fotek, 17.6.2016, 8 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda
Soutěska Silberkarklamm se nachází na východním okraji známého horského střediska Ramsau am Dachstein. Jedná se o malou strmou vápencovou soutěsku, která začíná ve skalním kotli Silberkar a končí kousek nad Ramsau. Její průchod je velmi jednoduchý a lze ho doporučit i rodinám s malýni dětmi. Z parkoviště stoupáte po lesní cestě nahoru až k výběrčí budce. Soutěska je majetkem rodiny Erlbacher a vstup do ní zpoplatněn: 2,70 € za dospělého a 1,40 € za dítě. Po průchodu soutěskou se dostanete do krásného skalního kotle Silberkar. Cestu je možné prodloužit až na konec skalního kotle, kde se nachází chata Silberkar Hütte. Dospěláci si mohou cestu hodně ztížit : zhruba uprostřed soutěsky je ve stěně vedena velmi těžká zajištěná cesta Hias Klettersteig (D) a nad chatou Silberkar Hütte byla nedávno otevřena těžká zajištěná cesta Siega Klettersteig (C/D). Kousíček té první jsme zkusili a obtížnost je opravdu (D).
115 fotek, dnes, 4 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda
29. 6. 2016
Teslíny, Padrťské rybníky, Buková, Rožmitál pod Třemšínem.
51 fotek, v pondělí, 18 zobrazení, 82 komentářů | makro, příroda, zvířata
192 fotek, tento týden, 32 zobrazení, přidat komentář | koníčky, příroda, události, zábava, zvířata
Další skvělá akce plná srandy, bloudění, soutěžení i gurmánských zážitků pořádaná Záchytným zařízením a útulkem Sokolov
4 fotky, letos v červnu, 1 zobrazení, přidat komentář | příroda
Prstnatec Fuchsův v Litvínově v roce 2015 a 2016 už nekvetl. Po větší úpravě skalky byl odstraněn i samorost, který byl sem přinesen i s rostlinou. Foto: Švankmajer Josef & Trčka Tomáš
5 fotek, květen 2014 až červen 2016, 1 zobrazení, přidat komentář | příroda
Prstnatec Fuchsův v Litvínově vykvetl i v roce 2014. V tomto roce byla rostlina největší s velikým květem. Foto: Švankmajer Josef & Trčka Tomáš
12 fotek, červenec 2012 až červen 2016, 1 zobrazení, přidat komentář | příroda
Prstnatec Fuchsův v Litvínově vykvetl i v roce 2013. Foto: Švankmajer Josef & Trčka Tomáš
5 fotek, dnes, 3 zobrazení, přidat komentář | příroda
Prstnatec Fuchsův se objevil v Litvínově i v roce 2012. Jako když se mu tu přímo ve městě daří, bez zvláštní péče. Pak tu již vzácná květina kvetla pravidelně až do roku 2014. V roce 2015 a 2016 už měla jen listy bez květu.
Foto: Švankmajer Josef & Trčka Tomáš
11 fotek, dnes, 1 zobrazení, přidat komentář | příroda
Prstnatec Fuchsův jsem objevil v Litvínově dne 16. 6. 2011, v intravilánu města ve značném suchu - na vyprahlé "skalce", jen málo udržované. Roste tu mezi měsíčky a bílými vonnými karafiáty. Jednu paní v srpnu 2010 velmi zaujaly jen ty vínově skvrnité listy. Sebrala to s trochou substrátu, navlhčila vodou a v Litvínově hned přesadila. Letos téměř po roce - v Litvínově bez valné péče - orchidej vykvetla. Jako když se jí tu přímo ve městě daří, bez zvláštní péče. Pak tu již vzácná květina kvetla pravidelně až do roku 2014. V roce 2015 a 2016 už měla jen listy bez květu.
Foto: Švankmajer Josef & Trčka Tomáš
66 fotek, 5.6.2016, 11 zobrazení, 9 komentářů | krajina, ostatní, příroda
Sportovně pojatý přechod z Veřovic do Hostašovic. Šli jsme přes Velký Javorník, pod Kamenárku, přes Dlouhou, Krátkou, Huštýn, Oprchlici a Trojačku. Trasu dlouhou 20,1 km s převýšením 986/1054 m jsme zvládli rychlým tempem za 4:54 (a to opět včetně mého zdržování focením!). Počasí nám opět přálo - nezmokli jsme, přeháňku na Javorníku jsme přečkali v přístřešku. Foceno 5. června 2016. Trasa: https://mapy.cz/s/KiEZ
139 fotek, v úterý, 20 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, příroda, vesnice
Česká Železná Ruda mě ohromila, ale ta německá je ještě hezčí.
50 fotek, minulou sobotu, 31 zobrazení, 34 komentářů | cestování, příroda, zábava
ALB 970

Po návratu od vyhlídek Bastei jsme zajeli nad Hřensko proti proudu řeky Kamenice a lesní stezkou jsme se dostali do soutěsek Divoká a Edmondova s vyhlídkou dvou přesedání na pramice během cesty.
Slunce nám zatím celý den přálo a vítali jsme stín při průchodu lesem.První plavba proběhla super a ještě při příchodu na druhé přístaviště nic nenasvědčovalo nějakému problému. Najednou se nebe zatáhlo, začaly padat velké kroupy, a vodu snad lil někdo kbelíkem. Ve frontě před námi na lodičky bylo snad sto lidí, do člunu se vešlo asi 20 lidiček, tak se v dešti čekalo, jen se schoval foťák. To se prostě nedalo fotit. Při nástupu do leďky tam bylo po kotníky vody a na plastových lavičkách se honilo dalších asi 8 centimetrů. Cesta trvala asi 20 až 30 minut, a po chvíli už nám bylo všechno jedno, začali jsme se té situaci dokonce i smát. Prostě - KDO TO MÁ?

Doma jsme sušili ještě dva dny doklady a peníze. Kromě kovových of course :-)
Výlet byl ale přesto výborný :-)
10 fotek, 18.6.2016, 8 zobrazení, přidat komentář | příroda