Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Příroda

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

1 fotka, dnes, 0 zobrazení, přidat komentář | klasická-fotografie, příroda
Takto chumelilo dopoledne ,odpoledne zas už prší.
38 fotek, 5.7.2017, 12 zobrazení, 12 komentářů | cestování, koníčky, krajina, příroda, zvířata
Album z poměrně krátké návštěvy Krkonoš. Počasí moc nepřálo, takže jsem nikam výš nešel a zůstal ve spodní části Obřího dolu. Na zpáteční cestě krátká zastávka v Horních Albeřicích - odtud jsou fotky zvonků.
34 fotek a 3 videa, letos v prosinci, 29 zobrazení, přidat komentář | doma, příroda, zvířata
Letošní léto nastupuje u klokanů celkem rozumně. Tedy u nás v Modrých horách. Jsou místa, kde je velké sucho, ba vyprahlo a z druhé ruky kde krajina plave a jsou zátopy. Tak už to u klokanů chodí.
Za listopad jsme měli průměrnou teplotu 27°C což je docela příjemné, aby jsme ale nezapomněli že je léto, tak hned 1. prosince jsme měli 37.4°C.
V zahrádkách i v buši bujně kvete a omamně voní kde co. V naší předzahrádce, kde právě odkvetla zde exotická lípa, máme mimo jiné i dva malé eukalypty co kvetou oranžovými a sytě růžovými až rudými květy. Red Flowering Gum - Eucalyptus ficifolia.
Tyto krásné velké květy mívají každé ráno ve svých kalíšcích zhruba 5 – 7 kapek voňavého a sladkého nektaru. Tento já mlsat nechodím, květy jsou ve své většině těžko dostupné, ale tato dobrota neušla místnímu ptactvu a hmyzu, které se do korun těchto kvetoucích stromů slétá. Zvláště ráno, na snídani, když je nektar po noci ještě chladný a jaksi koncentrovaný a nebo dokonce po dešti. Je docela zábavné pozorovat jak ptactvo a hmyz se snaží k té dobrotě dostat co nejdříve.
20 fotek, tento týden, 13 zobrazení, 5 komentářů | koníčky, krajina, ostatní, příroda
Zřícenina hradu Lichnice je od nás vzdušnou čarou asi 25km. Fotky z 9.12.2017 jsou foceny z parkoviště u PENNY v Třemošnici.
Ostatní z okna v I.patře RD na těch 25km.
70 fotek, letos v říjnu, 19 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, příroda, sport
při návratu ze Sicílie zástávka v kalabrijském letovisku Tropea a v NP Cinque Terre - nádherné vesnice na ligurském pobřeží - Riomaggiore,Manarola,Corniglia,Vernazza,Monterosso al Mare a přes pokročilé datum stále léto.www.ckvlha.cz
79 fotek, minulý týden, 24 zobrazení, 1 komentář | cestování, krajina, příroda
Krátký ale opravdu podařený předvánoční výlet do Rakous.
136 fotek, září až říjen, 12 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda
Zdravotní procházky k Labi v době nemoci
3.9. - 13.10.2017 (Fotky z mobilu)
10 fotek, včera, 15 zobrazení, 8 komentářů | makro, příroda, zvířata
Imaga (dospělci) létají v okolí rybníků,jezer i tekoucích vod v podhůří a horách.Patří k velmi pozdním druhům,žijí od září do prosince.Na sněhu bývají vidět občas i kopulující páry.Larvy žijí ve válečkovité schránce ze zrnek písku,úlomků rostlin i jehličí.Tady na Hrádku je jediná voda v požární nádrži vedle našeho domu,jinak potok je až dole v údolí a protože mi na balkon během roku zaletí občas i jiný druh chrostíka,předpokládám,že se líhnou právě v té požární nádrži
33 fotek, minulou sobotu, 24 zobrazení, 52 komentářů | architektura, krajina, příroda
69 fotek, minulý čtvrtek, 1 zobrazení, přidat komentář | cestování, příroda, země
Chtěli jsme rovněž vylézt na nejvyšší horu Omanu, Jebel Shams.
97 fotek, únor až duben, 9 zobrazení, 17 komentářů | příroda
Od 26.2. do 30.4.2017. Jaro zde vlastně letos začalo již v únoru, což je ještě zimní měsíc. Sníh však letos roztál brzy a koncem února se již nevyskytly silnější mrazy, takže se začaly objevovat první druhy hmyzu a rostlin.
309 fotek, letos v listopadu, 63 zobrazení, 1 komentář | cestování, příroda, země, zvířata
27 fotek, ve středu, 77 zobrazení, 5 komentářů | architektura, cestování, příroda
Skály; Štarkov - Někdejší hrad Skály v blízkosti vesnice Javorku vybudoval na mohutné skále Archleb z Kunštátu, který jej v r. 1384 postoupil synu Erhardovi a bratru Janovi. Jan snad brzy zemřel, neboť v dalších zápisech se objevuje jenom Erhard s přídomkem ze Skal. Zastával úřad nejvyššího moravského sudího a za něho byly hrad i panství v opravdovém rozkvětu. Po jeho smrti, po r. 1415, nastaly o hrad spory, neboť v r. 1420 žalovala jeho dcera Žofka, provdaná za Jana Tovačovského z Cimburka, Kunu z Kunštátu z lysické větve, že se neprávem zmocnil hradu Skály a že jej nechce vrátit, ačkoli byla zákonnou dědičkou. Po dlouhých sporech nakonec v r. 1447 Žofka hrad získala. V r. 1448 prodal Jan Tovačovský z Cimburka skalské zboží pernštejnskému purkrabímu Vaňkovi. Ten se přidal k loupežným tlupám, a proto byl jeho hrad Skály v r. 1456 pobořen; v r. 1588 se uvádí jako pustý. V té době drželi jimramovský statek, k němuž Skály náležely, Pernštejnové a počátkem 17. století Katharýnové z Katharu a později Dubští z Třebomyslic. Hrad nebyl již obnoven a dále pustl.
38 fotek, ve středu, 27 zobrazení, 23 komentářů | příroda, zvířata