Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kategorie "příroda"reklama

26 fotek, minulou neděli, 4 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda
Andorrské knížectví leží v Pyrenejích mezi Francií a Španělskem na 468 km2 (menší než Praha) v nadmořské výšce 840 - 2946 m.n.m. První zmínka pochází z roku 805 (listina Karla Velikého, v níž dává místním svobdu za pomoc při boji s Maury) a od roku 1278 je kondominiem pod vládou španělského biskupa ze Séo de Urgell a hrabat z Foix (tato práva postupně přešla na francouzského krále a posléze francouzského prezidenta). Od roku 1993 má země moderní ústavu a je řízena jako parlamentní diarchie. V současné době má Andorra asi 85.000 obyvatel, z nichž většinu tvoří Španělé a Andořané (Portugalci, Francouzi,...) Andořané se ale cítí být Katalánci (což je i úřední řeč) a nelíbí se jim, když jsou označováni za Španěly. Andorra používá euro a razí i vlastní euromince. Bohatý moderní stát žijící z turistického ruchu (15.000.000 turistů ročně), jde hlavně o lyžaře a nákupní turistiku, protože v Andoře se neplatí daně, krom 4% DPH.
Odjížděli jsme ve třech v pátek večer vlakem do Curychu a po doplnění výpravy o čtvrtého člena, autem přes Francii do Andorra la Vella.
115 fotek, včera, 7 zobrazení, přidat komentář | krajina, lidé, příroda, širokoúhlé
Trasa: Rathmannsdorf - žlutá TZ - Prossen - Lilienstein - modrá TZ - Kurort Rathen - Bastei - Schwedenlöcher - červená TZ - zelená TZ - červená TZ - Waltersdorfer Mühle - údolí říčky Polenz - Porschdorf
Délka výletu: 22 km
38 fotek, tento týden, 2 zobrazení, přidat komentář | příroda
Co dokáže slunce a režimy ve fotoaparátu ...
87 fotek, včera, 146 zobrazení, děti, krajina, lidé, příroda, zábava
23 fotek, letos v srpnu, 12 zobrazení, 6 komentářů | příroda
32 fotek, 18.7.2015, 4 zobrazení, 1 komentář | architektura, cestování, krajina, příroda, vesnice
Z Loubí k Vlhošti, a z Vlhošťského dolu už do skal - k Tisícovému kamenu a přes Martinské stěny do Dřevčic. Odtud se prochází Čertovou roklí a Dolským údolím a na závěr fotky přímo ze vsi Loubí.
28 fotek, srpen 2006 až srpen 2015, 4 zobrazení, příroda
Jaroslav Foglar Jestřáb

Časopis Mladý hlasatel

Vydávání časopisu pro školní mládež navrhl ředitelství Melantrichu Foglar na jaře roku 1935. Nabídl svou spolupráci a i tajně doufal, že se stane jeho redaktorem. Připravil i několik strojopisných ukázek, které byly zařazeny do ukázkového propagačního čísla. Časopis se z počátku jmenoval Malý hlasatel, na Mladý hlasatel byl přejmenován až později. Toto nulté prázdninové číslo bylo k dispozici zdarma. V září vyšlo znovu, jako 1. číslo a stálo 10 haléřů. Jako redaktor byl uveden Břetislav Mencák. Foglar byl zklamaný, ale generální ředitel Šalda ho zval vytrvale do Melantrichu, do propagace. Chtěl, aby poznal melantrišský provoz od začátku a v budoucnu s ním počítal i v redakci. Jestřáb nabídku přijal a stal se zároveň externím spolupracovníkem Malého hlasatele. Do časopisu přispíval různými zálesáckými radami, které nepravidelně vycházely v prvním a druhém ročníku. Z dalšího Foglarova nápadu - čtenářských klubů udělali „zkušení“ redaktoři Tábor mladých. V 35. čísle druhého ročníku je slíbeno, že Tábor mladých bude pozměněn. Stanou se z něj podle původního plánu Kluby Mladého hlasatele a na jeho stránkách budou mít jednu, která bude vyčleněna pouze pro klubovní záležitost. Externě ji připravoval a kluby řídil Jaroslav Foglar. Ve třetím ročníku se Foglar pilně věnoval klubům, ale napsal i několik nepravidelných rad.

V září 1938 vyšla 4 čísla 4. ročníku. Pak byla mobilizace a Mencák byl povolán do armády. Vydávání časopisu se na dva měsíce zastavilo. Ředitel Šalda však nechtěl přijít o prosperující časopis a tak sestavil novou redakci. V čele stál Dr. Karel Bureš, který předtím pracoval v týdeníku Star. Byl to nadšený sportovec a právě díky němu se sport dostával i na stránky časopisu. Druhým redaktorem byl Jaroslav Foglar. Pátým číslem 4. ročníku začal Mladý hlasatel podle Foglarových představ. Foglar psal úvodníky a k časopisu byli přizváni i další autoři - např. povídkář Otakar Batlička (zemřel během války v koncentračním táboře). Od 7. čísla (17. prosince 1938) se součástí časopisu stal kreslený seriál Rychlé šípy na konci výtisku. Kreslířem Rychlých šípů se stal JUDr. Jan Fischer, kterému Foglar opatřil fotografie Rychlých šípů, ve skutečnosti je nikdy neviděl. Mimo Rychlých šípů vytvořil Foglar v tomto ročníku ještě rubriku „Jak to vypadá ve vaší třídě“ a připravil Kuličkářský turnaj. Náklad čtvrtého ročníku byl 68 000 výtisků a existovalo 2755 klubů.
35 fotek, včera, 28 zobrazení, 11 komentářů | makro, příroda
Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny – Mendelova univerzita Brno
97 fotek, v pátek, 13 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, oslavy, příroda
Přistání letadel na RWY 24, návštěva přátel v Poustkách u Žihle, Rabštejn nad Střelou a ranč pana žokeje Váni. Děkuji za umožnění prohlídky :-)
2 fotky, včera, 2 zobrazení, příroda
Svoboda je volnost a nezávislost
8 fotek, 16.8.2015, 2 zobrazení, přidat komentář | příroda
24 fotek, letos v srpnu, 7 zobrazení, 15 komentářů | krajina, příroda, zábava
11 fotek, včera, 4 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, ostatní, příroda
2 fotky, včera, 4 zobrazení, příroda
Svoboda je volnost a nezávislost
77 fotek a 1 video, včera, 10 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda
... a hurá na Černohorský EXPRESS ... (15)
30 fotek, 18.7.2015, 6 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda
Vlhošť (613 m) je nejvyšším vrcholem CHKO Kokořínsko, i když jak všichni víme, je v Roverkách nebo dokonce na sever od nich. Je zvláštní tím, že kombinuje pískovec a vyvřeliny. Vrchol není dostupný, dá se jít jen okružkou pod ním s minimem výhledů. Zato když se na něj kouká od západu a je správný čas, můžete zažít kouzlo jako já.
12 fotek, 16.8.2015, 455 zobrazení, přidat komentář | lidé, příroda, rodina-přátelé, umělecké
96 fotek, včera, 4 zobrazení, přidat komentář | města, příroda
Pěkná procházka na rozhlednu Krkavec a pak procházka s prohlídkou obřích loutek. Bylo to parádní.
6 fotek, včera, 25 zobrazení, přidat komentář | příroda, zvířata