Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Příroda

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

32 fotek a 2 videa, dnes, 2 zobrazení, přidat komentář | příroda
339 fotek, minulý týden, 10 zobrazení, přidat komentář | cestování, lidé, města, příroda, jídlo
52 fotek, 16.4.2017, 10 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda
Na rozhraní maďarských hor Mátra a Bükk se nad vesničkou Sirok vypíná atraktivní zřícenina hradu Sirok (maďarsky Siroki Vár). V kryté opravené části hradu se nachází menší muzeum. Z hradu je krásný výhled na severozápadní svahy Mátry. Při výstupové cestě na hrad vás jistě zaujmou i dvě mohutné a zajímavě tvarované skály, k nimž si můžete udělat krátkou odbočku. Skály se jmenují Přítel (Barát) a Jeptiška (Apáca).
80 fotek, včera, 3 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, příroda, země
Téměř v centru města se na levém břehu Labe nachází Mariánská skála. Skála je významným nalezištěm minerálů. Ze skály je krásný výhled na město, především na Mariánský most. Další informace např. na cs.wikipedia.org
58 fotek, minulou neděli, 4 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, příroda, země
Horní Beřkovice - Obec se nachází 12 km jihovýhodně od Roudnice nad Labem na okraji okresu Litoměřice. První písemná zpráva se zachovala z roku 1344, ale podle pověstí se jedná o prastarou slovanskou dědinu, založenou v 9. století praotcem Pšovanů jménem Beš, po kterém prý dostala jméno Beškovice. Takto se jmenovala až do konce 16. století, kdy se začala psát Hoření, později Horní Beřkovice. Neoddělitelnou součástí obce je zdejší psychiatrická léčebna, která se nachází v barokní zámecké budově a v přilehlých pavilonech. Tento zámek byl vybudován v letech 1738 - 1756 hrabětem Adamem Františkem Hartigem. Poslední majitel, velkostatkář Josef Černý, prodal zámek v r. 1889 Zemskému úřadu země Čechy, který v něm r. 1890 zřídil Zemský ústav pro choromyslné. Jeho součástí je rozsáhlý park, který byl na počátku 19. století upraven v anglickém stylu. Podrobnější informace např. zde: http://www.obechorniberkovice.cz/obec/index.php?option=com_content&view=article&id=48&Itemid=56 . ROVNÉ, jedna z částí obce Krabčice, název vznikl proto, že leží na rovině při úpatí Řípu. Původním tvarem písmene „D“ a nálezem popelnicových polí je dokázáno, že je jednou z prvních obcí pod Řípem. První známky o vsi pochází z roku 1184, kdy patřila k roudnickému panství – arcibiskupům, Půtovi Švimberskému (1505), Vilému z Rožmberka (1572), rodu Lobkoviců (od roku 1603). Po roce 1848 byla převážná část obyvatel evangelického vyznání. Podrobnější informace např. zde: http://www.krabcice.cz/informace-o-obci/historie/ . Říp je zdaleka viditelná hora s románskou rotundou na vrcholu, vystupující z roviny 5 km jižně od Roudnice nad Labem; památné místo české mytologie a historie. Vrchol Řípu je 456 metrů nad mořem, 306 metrů nad hladinou Labe a 200 metrů nad okolní krajinou. Podrobnější informace např. zde: http://www.krabcice.cz/hora-rip/ .
142 fotek, 15.4.2017, 12 zobrazení, přidat komentář | cestování, děti, příroda, zábava, zvířata
Nejprve jsme se prošli krásnou ZOO, která je jednou z nejstarších ZOO na světě. Brány otevřela 9. srpna 1866. Z dnes existujících novodobých zoologických zahrad na světě je jen 24 starších, ostatních více než 1000 bylo otevřených později. Je moc krásná a určitě stojí za návštěvu. Leží v centru města přímo naproti nejoblíbenějšímu městskému lázeňskému paláci Széchenyi, který je jedním z největších termálních komplexů v Evropě.

Rozhledna Guckler Károly - kilátópont leží na vrcholu hory Hármashatár-hegy (495 m) v Budínských vrších a poskytuje nádherný výhled na Budapešť
176 fotek, minulý týden, 7 zobrazení, přidat komentář | cestování, děti, krajina, příroda, sport
vyhlášení, odjezd
fotil PeM
12 fotek, minulou neděli, 3 zobrazení, přidat komentář | koníčky, příroda, zvířata
Parents: Eight Days A Week Open Gate (black/white female) & Be Yess Of Wendaja (blue/white male)
85 fotek, včera, 6 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, příroda
Přibram-Háje-Pod Spáleným vrchem-Pod Velkou skálou-Kalcovy jedle-Velká Leč-Višňová-Dlouhá Lhota-Kotenčice-Buková-Náves-Pod Provazcem-Komorsko-Čenkov-Jince
360 fotek a 1 video, minulou sobotu, 9 zobrazení, přidat komentář | děti, krajina, oslavy, příroda, sport
závody, divadlo, večerní scénky,
fotil PeM
28 fotek, minulý pátek, 10 zobrazení, přidat komentář | cestování, děti, příroda, sport
večerní hra, táborák
fotil PeM
39 fotek, minulou neděli, 7 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, krajina, příroda, vesnice
Název obce Osek u Rokycan bývá často v křížovkách. Od Rokycan vůbec není daleko a obec je to hezká, čistá, upravená. Od letohrádku Kamýk, který je dominantou Oseka je rozhled do kraje, pod letohrádkem Kamýk jsou zbytky židovského hřbitova. Za obec Osek jedině palec nahoru.
82 fotek, 30.4.2017, 21 zobrazení, 14 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, krajina, příroda
Barokní zámek Jezeří se nachází jihozápadně od Litvínova. Zámek byl kdysi považován za jednu z nejvýznamnějších barokních staveb v Evropě. Na místě dnešního zámku stával od 2. poloviny 14. stol. gotický hrad, založený pány ze Rvenic který byl přestavěný roku 1549 Mikulášem Hochhauserem z Hochhausu na renesanční zámek. Po bitvě na Bílé hoře získal panství Vilém ml. z Lobkovic. Koncem 17. stol. započal Ferdinand Vilém z Lobkovic přestavbu sídla v barokním slohu. Po válce se zámek stal majetkem státu, kde sídlila československá armáda, později sloužil i jako internát pro hornické učně. V roce 1993 bylo Jezeří v restituci navráceno Lobkovicům. Ti ho v roce 1996 darovali opět státu, a od té doby je zámek přístupný veřejnosti. V současné době je zámek postupně renovován a konají se v něm různé kulturní a společenské akce.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.