Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kategorie "práce"reklama

114 fotek a 9 videí, včera, 29 zobrazení, 1 komentář | koníčky, práce
Návštěva 13. exhibice parních strojů pod širým nebem na labském nábřeží v HK, kde bylo možné vidět snad cokoliv, co pohání pára...
92 fotek, v pátek, 2 zobrazení, přidat komentář | práce
14 fotek, 12.5.2015, 8 zobrazení, přidat komentář | práce, zábava
59 fotek a 4 videa, tento týden, 13 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, koníčky, krajina, práce
Cestou z Herxheimu do Haslachu jsem jel po fr.straně a přejížděl do D na Achener přes zdymadla.Měl sem čas se kouknout,tak jsem toho využil,i když byly tropy 30°C a do toho 85% vlhkost a nakonec děšť. Natočil jsem nějaký videa a mysle jsme že jsem to nejlepší smazal,ale nakonec jsem ho našel :-D
To jsem si ani neuvědomil,jaký je tam hluk,dokud jsem si nepřehrál videa.To že tam jezdí kamiony ani tak nevadilo,ale že ta elektrárna vydává takový hluk,jsem si opravdu na místě nevšiml.
21 fotek, minulou neděli, 15 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, práce, příroda
25 fotek, minulou sobotu, 55 zobrazení, přidat komentář | architektura, dokumenty, kultura, práce, zvířata
Lovecký zámeček měl podobu jednoduché obdélné stavby s nárožní pětibokou věžičkou a dřevěnou pavlačí; poprvé je zachycen na indikační skice z roku 1838. Později - ve druhé polovině 19. století - byl stavebně upravován a dostal v podstatě dnešní podobu. Lovecký zámek byl přestavěn knížetem Karlem Löwensteinem ze starší hospodářské budovy v l. 1820–24 u daňčí obory, zal. r. 1818. Přestavěn r. 1879. Roku 1938 koupen C. A. Schaeferem. Po 2. sv. válce zestátněn. Dnes je stavení zámečku s malou polygonální věžičkou ve značně zbědovaném stavu. V roce 2011 pronajat občanskému sdružení VILICUS, které provádí postupnou obnovu zámku. Přes svůj zchátralý stav je registrován jako kulturní památka.
Počasí: +23°C, slunečno a slabý větřík.
8 fotek, ve středu, 287 zobrazení, přidat komentář | práce
26.08.2015 - 11:03 - Teplice nad Metují - Lachov - Dopravní nehoda osobního a dodávkového vozidla. Událost bez zranění, s únikem provozních kapalin. Zasahovaly: JSDH Police nad Metují a HZS Broumov. Spolupráce s Policií ČR.
10 fotek, ve středu, 52 zobrazení, 1 komentář | kultura, práce, umělecké, zábava
...opět pár ukázek co umí synek , ale větší pracovní příležitosti stále nejsou ....
3 fotky, v úterý, 11 zobrazení, přidat komentář | koníčky, ostatní, práce, sport, zábava
Není to podle míry pro agility, ale prozatím stačí.
Potřebujete - 3 delší prkna, 9 ks menších obdelníčků, hřebíky, kladívko.
8 fotek, v pondělí, 5 zobrazení, přidat komentář | ostatní, práce, příroda, vesnice
trhání pařezů po starých tůjích.
45 fotek, 5.8.2015, 34 zobrazení, přidat komentář | koníčky, práce
Praxe VLS Bruntál, lesní úsek Skrbovice :-)
111 fotek, 2.5.2015, 4 zobrazení, přidat komentář | práce, Srpnová cestovatelská soutěž
Pečení v historické obecní peci v Lenoře. Koná se od dubna do prosince, vždy o poslední sobotě v měsíci.
Pečou se česnekové placky, výborné houstičky, dalámanci a domácí chléb. U pece bývá dobrá nálada a mnohdy zde hraje hudební seskupení Marnotratníci, nebo Kůrovci.
40 fotek, léto, 88 zobrazení, přidat komentář | děti, doma, dokumenty, práce
+ znamená, že sem tam i jiné...
97 fotek, leden 2000 až srpen 2015, 312 zobrazení, přidat komentář | architektura, koníčky, lidé, práce
Druhá polovica mesiaca júl 2015 sa niesla v dobrom počasí a tak pracovná činnosť priniesla pekné výsledky. Robilo sa na viacerých zásahoch, ktoré si stručne preberieme. Stavebne sme riešili napríklad miestnosť nad piatou bránou, kde sme premurovali jej východný múr ako aj priľahlý múr k šiestej bráne. Taktiež sme v tejto miestnosti nad bránou konzervovali a čiastočne obnovili detaily otvoru padacej mreže, kde sa murársky zvýraznila časť prechodu mreže ako aj protiľahlého závažia. Bolo nutné vystavať pomocné lešenie v interiéri brány a na záver stavebných prác bola premurovaná koruna múrukvalitne zatrávnené vegetačným krytom. Ďalšie kubíky muriva pribudli v kaverne severnej hradby ako aj na východnom múre Kostkovej prístavby v časti takzvaných vstupných otvoroch. Makalo sa aktívne aj na objekte Pravouhlý bastión kde opätovne pribudli nové kubíky muriva západnej steny. Boli rozbehnuté práce aj na obnove SZ nárožia prvej brány, kde sa postavilo lešenie a začalo sa pracovať na dobudovaní a kamenárskej úprave tejto časti objektu. Archeologicky sme pracovali v objekte Veľký delostrelecký rondel aboli následne čistené a spracované nálezy z tejto časti hradu. Záver mesiaca sa niesol v oslave okrúhlych narodenín starého dlhoročného člena združenia Adriána, ktorému sme uvarili dobrý hovädzí guláš a príjemne posedeli v areáli hradu, kde sme pospomínali na staré dobré časy :-)