Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Práce

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

98 fotek, v pondělí, 806 zobrazení, 2 komentáře | architektura, cestování, koníčky, práce, příroda
Štoly lomu Mořina - podzemí Malé a Velké Ameriky. Dnes již bývalé lomy (těžba v těchto lomech končila různě, od roku 1944 až do roku 1963) zná skoro každý hlavně díky filmu Limonadový Joe, ale jejich podzemí až tak znamé není. Dříve cílem dobrodružných výprav, dnes už lze navštívit pouze oficiálně. Malá Amerika je lom vzdálený asi 2 km od nynějšího závodu na zpracování vápence pro tepelné elektrárny na severu Čech. Z tohoto areálu je možný vstup do podzemí obou Amerik a dalších bývalých lomů. Nejvíce na západ je bývalý Liščí lom ( ještě asi 1 km západně od Malé Ameriky), do kterého vede hlavní štola - říká se jí hlavní sběrná štola. Tou se dopravoval vytěženy vápenec k drtičkám. Všechny lokality se těžily od zdola nahoru, tak že se vykutala hlavní štola pod ložisko. Vápenec se lámal a těžil postupně u stropu ložiska a padal do dopravníků a dál do vozíků v hlavní štole. Cestou lze nahlednout do lomu Malá Amerika a na konci do Velké Ameriky (hloubka lomu je 100m). Hlavní štoly jsou v několika patrech, přístupné je třetí patro, páté je zaplavené. Do podzemí lomu Mexiko a Velká Amerika se také musí ze závodu Mořina, ale z jiné části. Spojuje je několik pater štol a chodeb, ty hlubší jsou všechny zatopené. Cestou lze nahlédnout do lomu Mexiko - v padesátých letech jeden veliký kriminál pro politické vězně.
107 fotek a 9 videí, minulou sobotu, 60 zobrazení, 4 komentáře | cestování, dokumenty, koníčky, práce
Počasí nevěstilo nic dobrého, tak se akce Drifterů, kam bych jinak jel, nekonala. Sobotní ráno bylo celkem ucházející a ani radar neukazoval nic dramatického s počasím. Skutečnost byla zcela odlišná a zpáteční cestu jsme absolvovali v dešti. Nicméně cesta stála za to. To co nadšenci vytvořili nemá obdobu. Všechno se hýbalo, funělo a syčelo. Areál je obrovský a stále ho zdokonalují. I přes nepřízeň počasí byla návštěvnost obrovská.
24 fotek, minulou sobotu, 27 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, práce, příroda
Dnes se opět pokosila část areálu, konkrétně část zázemí a okolí lomu. Vyrovnala se konstrukce na vratné větvi lomu a začalo se s přípravou údržby unačečů.
10 fotek, minulý pátek, 6 zobrazení, přidat komentář | práce
Pohled do útrob zařízení, který se nenaskytne každý den.
81 fotek, minulý pátek, 88 zobrazení, přidat komentář | děti, lidé, práce
91 fotek, listopad 2015 až červenec 2017, 60 zobrazení, 1 komentář | koníčky, práce, příroda
10 fotek, 26.8.2017, 7 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, práce, bydlení
Svátky nejradši slavím prací. Na své narozeniny jsem vykopal rýhu pro elektrický kabel.
175 fotek, letos v srpnu, 323 zobrazení, přidat komentář | architektura, koníčky, krajina, práce
V auguste 2017 sme na hrade pracovali hlavne na spustení expozície, ale aj na ostatných partiách hradu. Dokončovalo sa Perényho okno v severnej hradbe, opravovala sa severná strana Donjonu - exterér i interiér. Medzitým sa nám rozrástlo kozie stádo o ďalšie dva kúsky (cap Jurko a koza Hviezdička). Pokračovalo sa v oprave strednej priečky koridoru, opravovali sme aj prejazd prvej brány, kde prebehol aj archeologický výskum, založila sa odvodňovacia hadica a zasa sa to prisypalo.
Z kultúrnych akcií sa konala na hrade Roková Lietava - spolu s akciou Noc hradných zrúcanín, kde si zahrali svoje kapely známe i neznáme. Skalných fanúšikov neodradilo ani nepriaznivé počasie.
Na vyhliadku na piatej bráne pribudlo retiazkové vymedzovacie zábradlie, ktoré ohraničuje priestor, kam už nechodiť.
V priestoroch Kostkovho paláca - budúcej expozícii sme osádzali nové dubové okná, dvere a vráta, Dreveného medveďa, infopanely a vitríny. Nakoniec sme všetko stihli a v septembri budeme môcť otvoriť našu expozíciu.
19 fotek, léto, 8 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, města, práce, bydlení
Budeme mít novou plynovou přípojku s plynoměrem v podezdívce plotu na ulici. Při kopání na zahradě při předchozí výměně přípojky před 45 lety vykopali mnohem užší jámu...