Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kategorie prácereklama

133 fotek, minulý týden, 34 zobrazení, přidat komentář | práce, příroda
foto Milan Drahoňovský
139 fotek, leden 2001 až červenec 2016, 6 zobrazení, 1 komentář | dokumenty, kultura, ostatní, práce, umělecké
37 fotek, v pondělí, 21 zobrazení, 1 komentář | architektura, dokumenty, ostatní, práce
Exkurze - červenec 2016
115 fotek, minulý týden, 43 zobrazení, přidat komentář | práce, příroda
foto Stanislav Linda
48 fotek, 17.7.2016, 9 zobrazení, přidat komentář | práce
Nedělní výlet na důl Mayrau jako zpestření po účasti na srazu ve Slaném. Expozicí nás provázel bývalý zaměstnanec dolu, na vše co se týkalo tématu hornictví měl odpověď. Návštěvu vřele doporučujeme. Važte si každé lopaty, která padne do kotle a není vyprodukována povrchovou těžbou...
151 fotek, letos v červenci, 44 zobrazení, přidat komentář | krajina, lidé, práce, příroda
Letní třítýdenní terenní praxe se zúčastnili studenti archeologie z Prahy, Hradce Králové a Olomouce. Zkoumáno bylo žárové pohřebiště kultury lužických popelnicových polí, silně narušené orbou, na poli pod rozhlednou Osičina u Vojenic. Mimo záběrů lidí s lopatami, rýči a motyčkami jsou v albu i výhledy z rozhledny, obrázky ze dne otevřených dveří na lokalitě a z výletu na poutní místo Dřízna.
22 fotek a 9 videí, červen až červenec, 53 zobrazení, 57 komentářů | krajina, práce, příroda
214 fotek, minulou sobotu, 97 zobrazení, 5 komentářů | lidé, práce, rodina-přátelé, zábava
27 fotek, minulý týden, 15 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, města, práce, vesnice, zvířata
4 fotky, minulý pátek, 31 zobrazení, 2 komentáře | krajina, lidé, práce, příroda, události
Podmítal lán po obilí pod Kamajkou. Má 692 koní.
108 fotek, červen až červenec, 22 zobrazení, přidat komentář | architektura, děti, práce, bydlení
7 fotek, minulý čtvrtek, 7 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, krajina, práce
61 fotek, minulý čtvrtek, 8 zobrazení, přidat komentář | práce
40 fotek, minulé úterý, 21 zobrazení, přidat komentář | krajina, ostatní, práce, vesnice
Nešla nastartovat. Pořád svíčka byla mokrá. Tak jsem si dal sekačku na kozy a začal rozebírat místo,kde jsem tušil karburátor. I když mi říkali,že tenhle typ má vstř.čerpadlo.Ale to by netekl benzin na svíčku. A on tam je karburátor,ale jak na něj. Podařilo se mi na to přijít. I jehlu vyndat vše tlakem vzduchu vyfoukat,smontoval a zkouška. Křup a bylo po šňůře. A to teprve byl horor. Nejhorší bylo dostat startovací šňůru místo té původní. Vše se zdařilo a rotační sekačka s pojezdem zn. HUSQVARNA maká jako nová.Hrál jsem si s tím čistého času asi 5hod.
Dej do to do servisu. Od toho jsou servisy. Jo tůdle. Doma a v pohodě ještě jsem stihnul Tour de France a vypít kávu. Šňůra není originál a je krátká,ale nevadí startovat se s ní dá.
Sekám již bez sběrného koše. Je to rychlejší a lepší. Staeně se bude na podzim sbírat listí tak se to vezme z jedné vody na čisto.
14 fotek, minulý týden, 37 zobrazení, přidat komentář | lidé, práce
V letošním roce pokračují opět pražští studenti ruku v ruce s hradeckými a olomouckými v záchraně narušeného pohřebiště lužických popelnicových polí z doby bronzové ve Vojenicích (u Opočna a Dobrušky). Počasí je o něco přívětivější než loňská soustavná vedra, ale celodenní prudké lijáky ve čtvrtek 14. července nám výzkum pořádně vyplavily, takže několik dalších dní jsme ztratili čištěním situací. Pokračujeme ale statečně kupředu. Letos zatím nemáme tak pěkně dochované celé hroby jako v předchozích letech, ale pracujeme na propojení dříve otevřených sond a získáváme tak souvislý obraz celkové plochy části pohřebiště, což bude docela unikátní, protože to se málokdy podařilo. Měli jsme tu už návštěvu z olomoucké a hradecké katedry a čekáme doc. M. Popelku z katedry pražské. Přijel se na nás podívat nestor českého výzkumu pohřebišť lužických popelnicových polí dr. Vít Vokolek. Oba Dny otevřených dveří měly bohatou návštěvnost a rádi se k nám podívají i turisté, kteří přijížději na rozhlednu. O výzkum se zajímají novináři - byl u nás redaktor T. Kučera z MF dnes, který pravidelně zpracovává reportáže z výzkumů a má tedy s naším oborem bohaté zkušenosti, a také redaktor Orlického týdeníku Michal Sedláček, který u nás kdysi studoval a rádi jsme jej zase po letech viděli. Nemohli bychom fungovat bez pomoci obce, která nám zajistila stavební buňku a vychází nám všeobecně vstříc, bez kolegů z Muzea východních Čech, kteří nám půjčili polní stany chránící nejcennější situace před deštěm a vysycháním, a ovšem ani bez stálé opory výzkumu pana Jana Bočka: i když je z nás nejstarší, je první na place, poslední z placu, s lopatou mu nestačíme nikdo a ještě přitom zvládá předávat studentům svým nenapodobitelným způsobem své bohaté zkušenosti. A bez chutných obědů, které nám dovážejí za velkorysou cenu z hostince u Zárybnických v Trnově, a bez "nanuků" z kiosku pod rozhlednou (pouze v krátké odpolední pauze!) by se nám pracovalo hůře a smutněji.
112 fotek, 16.4.2016, 6 zobrazení, přidat komentář | města, práce
Zářečí je část Bechyně, kde sídlí šikovní keramici, u jednoho jsme byli na čumendu (a na nákupu)

Rajce.net je největší česká sociální síť,
zaměřená na sdílení fotografií a videí.Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou
a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.info@rajce.net