Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kategorie ostatníreklama

79 fotek, včera, 20 zobrazení, přidat komentář | koníčky, krajina, ostatní, rodina-přátelé, zábava
Když se snažíte dohánět společné akce se svými spolužáky za 4 v roky v jedné třídě. :D - eriel
34 fotek, 22.7.2014, 6 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, ostatní, příroda
NP. České Švýcarsko - řeka Kamenice
42 fotek, 14.5.2016, 10 zobrazení, přidat komentář | krajina, ostatní, příroda, zvířata
S kamarádem Ondrou jsem byl "počítat čolky" v rámci jeho závěrečného dne Monotoringu obratlovců. Díky němu vám také mohu prozradit, že jsme sledovali čolka obecného, lat. Lissotriton vulgaris, žijícího v neperiodicky vysýchavém Stříbrném jezírku na vápencovém podkladu s velkou mírou disturbance (narušování) ze strany lidí (a psů apod.). Lokalita PP Kamenárka (bývalý vápencový lom Horní kamenárka nebo také Horní skalka), která je známá hlavně pro výskyt vzácných druhů rostlin a živočichů a pro vápencové bloky tvořené štramberským vápencem, jenž tyto druhy chrání. Vápence v tomto lomu pocházejí z období Jury (cca 15,6 mil. let). Během asi hodiny jsme napočítali 18 jedinců, pro jejich lokalizaci jsme použili svitu dvou čelovek. Vypravili jsme se je pozorovat večer, protože za dne jsou v tmavém jezírku kvůli odleskům těžko ke spatření i se svítilnou. Cestou domů jsme to vzali přes oblíbenou vyhlídku na Štramberk nad skalkou Rudý (Trúba nesvítila, což mne nepotěšilo) a přes rozhlednu Bílá hora. Ta nesvítí nikdy a tak jsme si ji nasvítili čelovkami. Závěrečný pohled patřil noční Kopřivnici... Foceno 14. května 2016.
22 fotek, minulou sobotu, 17 zobrazení, přidat komentář | oslavy, ostatní, události
Zetor letos oslavil 70. výročí založení společnosti.
87 fotek, únor 2014 až květen 2016, 38 zobrazení, přidat komentář | děti, krajina, lidé, ostatní, sport
Areál prčického zámku hostil Běh proti rakovině-Běh naděje.
Ve středu 25. května se v areálu zámeckého parku v Prčici uskutečnil 18. ročník Běhu naděje - běhu proti rakovině. Tradiční pořadatelé TJ Sokol Sedlec-Prčice, ZŠ Sedlec-Prčice a Město Sedlec-Prčice účastníkům umožnili start v humanitárně sportovní akci nezávodního charakteru a prostřednictvím veřejné sbírky přispět libovolnou částkou na výzkum a léčbu rakoviny. Běhu naděje se účastnilo celkem 273 přispívajících a bylo vybráno 20 048,- Kč. Nejmladším účastníkem byl Robin Mareček (11/2015). Nejstarším přispívajícím byla paní Růžena Šmejkalová, narozená v roce 1935.
66 fotek, v pondělí, 5 zobrazení, přidat komentář | koníčky, ostatní, sport, zábava
65 fotek, 11.5.2016, 16 zobrazení, 9 komentářů | krajina, ostatní, příroda, zvířata
Jak už jsem psal u alba z Jistebníku, v Polance jsem byl také úplně poprvé a také díky Clintovi. Přejeli jsme tam od Jistebníku akorát v podvečer a byl to skvělý zážitek. Spousta labutí, které Aleš obětavě krmil, abych si je mohl vyfotit a krásná podívaná díky nízkému zapadajícímu slunci... Těším se, až se tam zase vrátím! Foceno 11. května 2016.
118 fotek, v úterý, 31 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, koníčky, ostatní, události
--------------------
Něco málo fotografií z výcviku hasičů - přesněji : jedná se o výcvik hasičů SŽDC Česká Třebová ve FLASHOVER kontejneru na cvičišti hasičů ve Vysokém Mýtě.
18 fotek, 29.4.2016, 55 zobrazení, 59 komentářů | dokumenty, města, ostatní
Nádraží, které je poslední stanicí Buštěhradské dráhy na území Prahy, bylo uvedeno do provozu v roce 1872 spolu s celou dráhou. Nádraží leží na rozhraní Zličína a Řep což se také projevovalo na změnách jeho názvu. Nádraží má šest kolejí. Součástí stanice Praha - Zličín je vagónovací rampa tramvají z roku 1995, v pohledu z kolejiště vpravo od průčelí i boku staniční budovy. Kolej tramvaje je zde v úrovni plošiny železničního vagónu, z jehož čela tak může vůz elektrické dráhy vjet rovnou na tramvajovou trať v blízkosti konečné tramvají Sídliště Řepy.
37 fotek a 1 video, minulou středu, 58 zobrazení, 6 komentářů | cestování, lidé, ostatní, zábava
Dozvěděli jsme se spoustu zajímavého.... a viděli jsme přílet obřího letadla z Dubaje - viz. video
47 fotek, letos v květnu, 21 zobrazení, 1 komentář | dokumenty, koníčky, kultura, ostatní
ALB860 V muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod se ve dnech 15. dubna až 22. května 2016 uskutečnila výstava "Dlátem a pastelkou - Jiří a Věra Pulcrovi".

VĚRA PULCROVÁ se narodila 8. dubna 1960 ve Zlíně. Vystudovala gymnázium ve Valašských Kloboukách a Střední pegagogickou školu v Kroměříži. V roce 1982 se stala manželkou Jiřího Pulcra. Dnes vyučuje plavání v Plavecké škole Havlíčkův Brod. V roce 2001 ji oslovila Aura-Soma – metoda celostní terapie, která je syntézou léčby drahými kameny a minerály, energií rostlin a barevné terapie. Na základě výběru flakónků Aura-Somy je jí doporučeno „dělat výtvarno“. Od roku 2003 kreslí pastelkami své sny, fantazie a přírodu.

JIŘÍ PULCR je rodákem z Prostějova (1955). Ve třinácti letech se stal členem Woodcraftu pod vedením MUDr. Vladimíra Kysilky – Lose. Ten u něj vzbudil a rozvinul zájem o indiánské kultury amerických kontinentů. Již v těchto letech začal zkoušet práci se dřevem. Brzy se řezbářství stalo po rybařině jeho největší zálibou. S krátkými přestávkami se jí věnuje dodnes. Každým rokem se účastní setkání trampských řezbářů, které je spojeno s řezbářskou výstavou a odbornými semináři. Tvorba Jiřího Pulcra se věnuje hlavně indiánské tematice severozápadního pobřeží USA (od Aljašky po Britskou Kolumbii). Do svých prací se snaží zakomponovat mytologické výjevy, přírodní cykly, historii atd.

Výstava byla doplněna keramickými šperky MUDr. PETRY NIKLOVÉ (1974), rodačky z Havlíčkova Brodu, která navštěvovala ZUŠ v Havlíčkově Brodě pod vedením Hany a Václava Černochových, kde dostala základy k mnohým výtvarným technikám. Nejvíce ji ale fascinovala hlína, která se jí stala láskou na celý život. Zabývá se výrobou keramických předmětů a dekorací, hlavní její doménou je výroba šperků z keramické hlíny i jiných přírodních materiálů, např. v kombinaci se skleněnými korálky či měděným drátem. Keramický šperk je její vášeň a srdeční záležitost. Ukázky tvorby můžete shlédnout na www.autorske-sperky-niklova.estranky.cz
40 fotek, minulou neděli, 889 zobrazení, přidat komentář | lidé, ostatní, příroda, rodina-přátelé, umělecké
Je vždycky fajn fotit přátele, kteří se moc často fotit nenechají... o to větší radost mi pak udělaly výsledné fotky se kterými jsem opravdu spokojený :) - eriel
38 fotek, 30.4.2016, 7 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, ostatní
16 fotek, duben až září 2010, 11 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, ostatní, příroda, vesnice
Radíkov je rekreační ves nedaleko Olomouce(2km od Sv.Kopečka).Na kopečku stojí telekomunikační Radíkovská věž kde je také penzion s možností vyjíždky na koni.Věž je milně považovaná za rozhlednu.Je zde také opevnění.Šifrova štola je umělá jeskyně vybudovaná v oblasti, kde kdysi bývaly velké lomy na břidlici. Jeskyně je obydlená netopýry a v současnosti je vchod opatřen mřížemi. Vstup je možný!Vedle šifrové štoly prochází červená turistická trasa krásným svahem tvořeným levostranným přítokem Trusovického potoka, který tvoří Bělkovické údolí.