Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Města

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

37 fotek, 12.3.2017, 1 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, města
K Jiříkovu patří i Filipov - jeli jsme podle ukazatelů - leč místo u baziliky jsme skončili u kostela v sousedním Německu. Ještě, že všechny cesty vedou domů. :)

Jiříkov se rozprostírá v malebném údolí na Jiříkovském potoce, dříve zvaným Ritterbach, ve Šluknovském výběžku, na hranicích s Německem v takzvaném Českém Nizozemí. Člení se na Starý Jiříkov, Nový Jiříkov, Loučné a Filipov. Ve znaku města je vyobrazen svatý Jiří při boji s drakem. Na jiříkovském náměstí jistě nepřehlédnete farní kostel svatého Jiří, který nechala postavit roku 1725 hraběnka Ernestína z Harrachu, který se pyšní krásným oltářem od Dominika Kindermanna (1739–1817) a barokní sousoší svatého Karla Boromejského, Jana Nepomuckého a svatého Floriána z roku 1769. Současně s kostelem a hřbitovem byla postavena i barokní márnice z roku 1729. Mezi nejvýznamnější budovy patří například budova spořitelny. Dominantní budova spořitelny pochází z roku 1912. Roku 2011 byla pobočka banky zrušena. Dnes jsou v budově byty a městská policie. Pozoruhodný je balkon, který se nachází ve vyšších patrech budovy a dá se z něj dívat na náměstí.
34 fotek, minulý týden, 6 zobrazení, přidat komentář | architektura, krajina, lidé, města, příroda
Víkendová návštěva Javiho v dolnosaském Göttingenu
Weekend visit to Javi in Göttingen, Lower Saxony
fotky: já a Javi
pics by: me and Javi (thanks)
31 fotek, letos v březnu, 12 zobrazení, 2 komentáře | cestování, dokumenty, krajina, města
27 fotek, 17.3.2017, 38 zobrazení, 80 komentářů | dokumenty, kultura, města, zábava
„Letošní BLIK BLIK zavede diváky nejen do centra Plzně, ale především na Roudnou, kde umělci vzdají hold této jedinečné plzeňské čtvrti a jejím příběhům, obyvatelům a atmosféře,“ to jsou slova programového ředitele společnosti Depo 2015, pana Jiřího Sulženka, která akci pořádala. A skutečně - proti dřívějšku byl festival trochu komornější, ale tajuplnou atmosféru plzeňského centra a Roudné rozhodně podtrhl a zaujal velké množství Plzeňáků...
43 fotek, minulý týden, 23 zobrazení, 54 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, lidé, města
Tato ulice vznikla v roce 1896 a pojmenována byla jako Jánská třída po Janu Jánském, českém sérologovi, neurologovi a psychiatrovi. V roce 1918 byl název ulice změněn na Macharovu, tentokrát jako odkaz na českého básníka Josefa Svatopluka Machara. Toto označení zůstalo do roku 1939, kdy byl český básník zastoupen německým, a to Johannem Wolfgangem Goethem a ulice byla až do konce války nazývána Goethovou. Poté se její název změnil na dnešní třídu Spojenců, jako „vděčná připomínka svazku velmocí - Velké Británie, USA a SSSR – které se za druhé světové války spojily v úsilí o vítězství nad hitlerovským Německem a nad Japonskem,“
35 fotek, minulou neděli, 9 zobrazení, přidat komentář | cestování, města, zábava
17 fotek, minulou sobotu, 3 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, města
Byl krásný jarní den, proto jsme vyjeli odpoledne na malý výlet. Naším cílem byl zámecký park v Blatné a stádečko daňků, kteří zde žijí. Stejný nápad mělo ale hodně lidí a všichni chtěli daňky krmit... S potěšením jsme zjistili, že je opraveno západní průčelí tzv. Rejtova paláce, který je tou nejcennější částí tohoto zámku. Snad se bude v opravách pokračovat.
124 fotek, minulou sobotu, 12 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, příroda, země
Heslo tohoto alba zní: "Zastav se a najdi něco pěkného na Ústí". Jarní výlet od zámečku Větruše přes zalesněné labské stráně k 12 m vysokému Vaňovskému vodopádu, jednomu z nejvyšších v Českém středohoří, který je pod geologicky zajímavou skálou Vrkoč (sloupcovitá odlučnost kamene) a zpět. Zámeček Větruše je jednou z nepřehlédnutelných dominant města Ústí nad Labem, její význam spočívá v historické a společenské hodnotě objektu zachycující životní styl na přelomu 19. a 20. století. Objekt Větruše je umístěn na skalním ostrohu a terase vytvořené opěrnými kamennými zdmi na hraně Labského údolí pod Soudným vrchem. Podrobnější informace např. zde: http://www.usti-nad-labem.cz/cz/volny-cas/turistum/turisticke-cile/kulturne-historicke-zajimavosti/hrady-zamky/zamecek-vetruse.html ; http://www.vetruse.eu/vetruse.aspx?TypPol=1001&Odkaz=1001_historie&Vyska=700 ; http://www.ceskestredohori.cz/mista/vanovsky-vodopad.htm; http://www.ceskestredohori.cz/mista/vrkoc.htm .
6 fotek a 12 videí, minulou sobotu, 49 zobrazení, 7 komentářů | dokumenty, města, ostatní, události, moje fotozprávy
134 fotek, 4.3.2017, 17 zobrazení, 3 komentáře | architektura, cestování, dokumenty, města
77 fotek, 19.1.2017, 15 zobrazení, přidat komentář | doma, krajina, města, příroda
108 fotek, listopad 2016 až únor 2017, 9 zobrazení, přidat komentář | krajina, města, příroda, země
52 fotek, květen 2014, 17 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, země
Přes Julské Alpy do Říma a Vatikánu.
58 fotek, minulou sobotu, 14 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města
16 fotek, 5.7.2016, 12 zobrazení, 10 komentářů | krajina, města, příroda
37 fotek a 1 video, minulou sobotu, 54 zobrazení, 20 komentářů | města, oslavy, ostatní, moje fotozprávy
Slavnostní zahájení provozu nostalgické tramvajové linky 23 a pojmenování tramvaje 15T po designérovi Františku Kardausovi.
59 fotek, minulou sobotu, 43 zobrazení, přidat komentář | lidé, města, sport, události, zábava
O pohár města Svoboda nad Úpou 25.3.2017.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.