Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Města

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

31 fotek, dnes, 5 zobrazení, přidat komentář | cestování, děti, města, zábava
V rámci projektu České Budějovice a čistá mobilita se naši předškoláci zúčastnili soutěží a akcí na Náplavce. Přinášíme Vám první část fotografií.
11 fotek, minulý čtvrtek, 4 zobrazení, přidat komentář | krajina, města
Bylo mi jest dojeti pro osivo trávy. Ze zvyku i s fotoaparátem a nebylo to marné - přesto, že bylo celý den pod mrakem, v době západu se sluničko "pochlapilo" a předvedlo, co umí. Doma se mi pak předvedl cvrček, kterého jinak v přírodě nemám šanci vyfotit. Ve váze se nechal. :)
374 fotek, letos v září, 586 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, příroda, zábava
64 fotek, 15.8.2017, 11 zobrazení, 14 komentářů | krajina, města
37 fotek, 2.10.2016, 44 zobrazení, 71 komentářů | architektura, města, země
bezzvířecí album
18 fotek, 20.10.2016, 22 zobrazení, 8 komentářů | architektura, krajina, města, příroda
(nezvířecí album)
79 fotek, minulou sobotu, 10 zobrazení, 34 komentářů | kultura, města, události
Zpestřením mého pobytu v lázních byl hudební pořad "Zavírání pramenů". Je sobota 16.9.2017, 14 hodin a v lázeňském parku Lázní Darkov začíná být veselo. Naštěstí přestalo pršet a tak i já vyrážím do víru děje. Jak jinak s foťákem v ruce. A tady je malá reportáž.
49 fotek, květen 2009 až srpen 2017, 13 zobrazení, 3 komentáře | klasická-fotografie, města
Fotky jsou pořízené ve značném časovém rozpěti. Chci ukázat, že Ostrava není černá a její obvod Poruba je plná zeleně.
81 fotek, 6.9.2017, 9 zobrazení, 5 komentářů | architektura, cestování, města
Město bylo založeno v polovině 13. století rytířem Hronem z rodu Načeradiců. Ten založil hrad na strategickém místě, kde se zemská stezka zužuje do průsmyku zvaného Branka. První písemná zmínka pochází z roku 1254. Název vznikl od toho, že se přes Náchod chodilo do Slezska a Německa (od roku 1945 do Polska).
Během staletí se majitelé hradu střídali – mezi nimi král Jan Lucemburský a od roku 1437[4] sirotčí hejtman Jan Kolda II. ze Žampachu. K významným změnám docházelo i ve vzhledu hradu. Z původního opevnění v nejvyšším místě ostrohu se zvětšil do velkého fortifikačního celku. Roku 1544 Náchod získal mocný a bohatý rod Smiřických ze Smiřic, jehož nárokům středověké sídlo nevyhovovalo – mezi lety 1566 a 1614 byl hrad přestavěn na pohodlný renesanční zámek a nastala doba největšího kulturního i hmotného rozmachu města. Ve víru válečných událostí 30. eté války měnil hrad majitele, až jej darem od císaře získal generál Ottavio Piccolomini, vévoda z Amalfi. Došlo i k velké barokní přestavbě zámku v letech 1650–1659. Po vymření rodu Piccolomini roku 1783 měli v držení Náchod několik let Desfoursové, od nichž jej koupil známý milovník umění vévoda Petr Kuronský. Po smrti Petra Kuronského v roce 1800 patřil Náchod jeho dceři vévodkyni Kateřině Vilemíně Zaháňské a od poloviny 19. století až do roku 1945 německému rodu Schaumburg-Lippe.
95 fotek, v pondělí, 11 zobrazení, přidat komentář | města
198 fotek, minulý týden, 27 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, kultura, města
105 fotek, letos v září, 33 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, kultura, města, země
62 fotek, minulý týden, 7 zobrazení, přidat komentář | architektura, města, oslavy
16.9.2017 - Oslavy Staroměstské radnice (zřízena r. 1338) ve dnech 15. – 17. září 2017 a prohlédněte si historický komplex jako nikdy předtím! Zavítáte do reprezentačních sálů radnice a jejího podzemí, prohlédnete si svatební síně a sestoupíte i do kanalizace pod radnicí. K návštěvě pozve i dům U Minuty nebo běžně nepřístupné sklepy domů na Malém náměstí. (http://www.staromestskaradnicepraha.cz)
237 fotek, minulý týden, 13 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, oslavy, příroda
Třídenní cyklovýlet v okolí Hradce Králového byl vynikající volba. Výborné ubytování, kousek od přírody a počasí nám vyšlo! V sobotu jsme oslavili jedny kulatiny a připili si na dvojčata. Akce ukončena v neděli v 16.05, o půl páté se rozjíždíme domů.
100 fotek, minulý čtvrtek, 77 zobrazení, 103 komentářů | koníčky, města, zábava, moje fotozprávy
50 fotek, léto, 44 zobrazení, 109 komentářů | klasická-fotografie, kultura, města, události
ALB 1130
Při cestě domů jsme měli malou zastávku v Trutnově. Spousta lidí si ho plete s Turnovem a ani já nejsem výjimka. Asi proto jsme tu zastávku vykonali. Trutnov (německy Trautenau) podle jedné verze založil město pán z Trautenbergu, podle jiné rytíř Trut, když svedli vítězný souboj se zde sídlícím drakem. Na paměť mýtické události se ve městě každoročně v květnu konají slavnosti draka a na radnici někdo přidělal plechovou příšeru. Trutnov je rozlohou 13.největší město v ČR, má přes 600 názvů ulic. Řeka Úpa v něm protéká v délce 16 km. Její převýšení na území města činí 100 metrů a přes řeku vede 19 mostů, 4 lávky a 7 jezů

Měli jsme velké štěstí, protože skutečně velkolepě pojali organizátoři letošní ročník venkovní výstavy Sochy ve městě. Do Trutnova museli dopravit víc než 10 tun materiálu. Největší instalací v historii akce je jedenáct metrů vysoká a šest tun vážící *Rozhledna* Čestmíra Sušky, kterou dva jeřáby zaparkovaly na Krakonošově náměstí. Na vrchol věže vede 63 točitých schodů, a tam se muselo vylézt. Ta příležitost se už nebude opakovat :-)

Bývalý člen skupiny Tvrdohlaví Čestmír Suška do Trutnova přivezl jeden ze svých nejúspěšnějších uměleckých projektů. Kovová konstrukce s perforovaným ornamentem představuje jako vždy spojení industriální brutality s křehkostí.
268 fotek a 7 videí, minulý týden, 25 zobrazení, přidat komentář | děti, kultura, města, oslavy, zábava
Gutta opět po roce na pohádkovém festivalu v Jičíně. Letos s programem: "Balada o dvou rytířích"