Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Města

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

6 fotek, podzim, 3 zobrazení, přidat komentář | lidé, města, rodina-přátelé, události, zábava
Již tradičně jsme se sešli počátkem adventního času v Ostravě před restaurací Astoria na náměstí. Jelikož podnik byl uzavřen, přestěhovali jsme se do Zámecké kavárny na rohu uluc Zámecká a Puchmajerova
59 fotek, dnes, 3 zobrazení, přidat komentář | města, události
70 fotek, letos v říjnu, 19 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, příroda, sport
při návratu ze Sicílie zástávka v kalabrijském letovisku Tropea a v NP Cinque Terre - nádherné vesnice na ligurském pobřeží - Riomaggiore,Manarola,Corniglia,Vernazza,Monterosso al Mare a přes pokročilé datum stále léto.www.ckvlha.cz
31 fotek, minulou sobotu, 1 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, města, země
Dopoledne těsně před odletem jsme ještě navštívili interiéry nádherné mešity sultána Qaboose.
63 fotek, minulou sobotu, 1 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, města, země
Den před odletem jsme se přesunuli zpět do Muscatu, kde jsme si prohlédli sultánův palác, trh Mutrah Souq a zajeli jsme na poslední koupačku k moři do Al Sifah.
54 fotek, minulý pátek, 1 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, města, země
V Ibri jsme si prohlédli staré město, nebo spíš už jeho trosky, pevnost byla dnes zavřená. Poté jsme se přesunuli na sever k moři do města Sohar, kde jsme se konečně taky vykoupali.
21 fotek, minulou sobotu, 20 zobrazení, 6 komentářů | architektura, cestování, města, oslavy
99 fotek, 1.11.2017, 13 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, koníčky, kultura, lidé, města
Poslední velká středeční fireshow roku 2017. Tradiční bubny opět doplnily další nástroje. Fotograficky jsem se utrhl z řetězu, bylo pak těžší vyřadit větší část fotek než je upravit hlavně ořezáním.
43 fotek, ve středu, 8 zobrazení, 10 komentářů | města
45 fotek a 1 video, ve středu, 120 zobrazení, přidat komentář | děti, kultura, lidé, města, zábava
ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY, I V BYSTŘICI POD HOSTÝNEM
Eva Mikešková
Bystřice pod Hostýnem / Bystřice pod Hostýnem se přidala k celorepublikové akci, kterou pořádá Deník, regionální noviny.
Pořadatelství se ujala ZUŠ, která pozvala veřejnost nejen ke společnému zpívání koled, ale i na šálek horkého nápoje. Tato oblíbená akce se totiž konala před prostranstvím ZUŠ od 18hod, Bystřice se tak ve stjnou dobu připojila k mnoha dalším městům po celé republice.
S pěveckými sbory Základní umělecké školy a Vrabčáci při Základní škole TGM zpívali po adventní besídce žáků ZUŠ i rodiče a prarodiče. „Mám ráda takové akce na malém městě, mají srdečnější atmosféru. Nedávno jsme se byli podívat i na rozsvěcování stromu a teď jdeme ještě na svařák,“ usmála se jedna z návštěvnic.
Ředitelka ZUŠ Pavla Caletková popřála zúčastněným klidné svátky a pozvala závěrem na Podhostýnskou vánoční hru, kterou připravili na 20. prosince.
40 fotek a 3 videa, ve středu, 72 zobrazení, 30 komentářů | dokumenty, klasická-fotografie, města, rodina-přátelé, zábava
Vánoční besídka dětí z Kroměříže (sídliště Slovan) :-)
183 fotek, 13.11.2017, 19 zobrazení, přidat komentář | architektura, krajina, města
Přes noc jsme dopluli zpět do přístavu v Miami, letadlo do San Diega jsme měli zabukováno až na večer a tak jsme našli úschovnu kufrů a trochu se kolem přístaviště porozhlédli po tomto největším městě v jihovýchodní části Floridy a druhém největším v celých USA. Jeho metropolitní oblast se rozkládá mezi bažinami národního parku Everglades na západě a Atlantským oceánem na východě. A právě z Atlantiku jsme si ho při plavbě vyhlídkovou lodí prohlédli. Komentáře k tomu moc nenapíši, výklad byl v angličtině, takže s mojí slovní zásobou to dopadlo tak, jako by jen jmenovali, z kterých států tam kdo má vilu ... :)
A k těm sochám z blízkého parku něco z Wikipedie: Prvními obyvateli oblasti dnešního Miami byli původní Američané již před 10 000 lety, při příchodu prvních Evropanů zde žil kmen Tequestů. Prvním stálým osadníkem zde byl na počátku 19. století Pedro Fornells z Menorky. Za zakladatelku Miami je považována Julia Tuttle, která zde vytvořila rozsáhlé plantáže a zasloužila se o rozvoj železniční dopravy v oblasti. Během 20. století došlo k obrovskému růstu populace města a celé aglomerace.
30 fotek, ve středu, 11 zobrazení, 10 komentářů | města
Pýcha Komárna.
85 fotek, ve středu, 9 zobrazení, 5 komentářů | města
... v Komárne som nebol dvadsať rokov tak idem.