Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.reklama

 • 34 fotek, včera, 18 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, moje fotozprávy
  Pasáž Paláce Lucerna, Štěpánská 61, Praha 1
 • 47 fotek, včera, 10 zobrazení, přidat komentář | kultura, umělecké, moje fotozprávy
  Topičův salon, Národní 8, Praha 1
  Výstava obrazů k 90. výroční skonu Franz Kafky
 • 56 fotek, minulou sobotu, 21 zobrazení, přidat komentář | lidé, sport, vesnice, zábava, moje fotozprávy
  V sobotu, 23.8. ve Sportovním areálu Kolomuty proběhl tradiční, jubilejní, již 10.ročník nohejbalového turnaje Štecha Cup.
  Za příjemného počasí podávala všechna družstva vynikajicí výkony v rámci svých možností. Nikdo nikomu nic nedaroval a podle toho vypadaly i jednotlivé souboje. Turnaje se zůčastnilo 18 hráčů, 6 trojic, hrálo se dvoukolově každý s každým.
  V konečném zůčtování turnaje se umístila na
  3.místě trojice juniorů z Plaz Průšek Nohýnek a Janeček
  2.místě trojice Zita Václav, Novák Pavel a Landsinger Tomáš
  1.místě trojice Šnýdr Martin, Král Václav a Štecha Jaroslav - vyhráli všechny zápasy turnaje
  Součástí turnaje bylo i grilování selátka, na kterém si smlsli nejen účastníci turnaje.
 • 63 fotek, v úterý, 27 zobrazení, přidat komentář | sport, moje fotozprávy
  Brankáři: Dominik Furch (Slavia Praha), Šimon Hrubec (Třinec), Matěj Machovský (Plzeň).
  Obránci: Milan Doudera, Vladimír Roth (oba Třinec), Bohumil Jank, Martin Pláněk (oba Hradec Králové), Michal Kempný (Kometa Brno), Karel Kubát (Litvínov), Vojtěch Mozík (Plzeň), Ondřej Vitásek (Liberec).
  Útočníci: Vojtěch Němec, Tomáš Svoboda, Hynek Zohorna (všichni Kometa Brno), Tomáš Filippi, Jakub Valský (oba Liberec), Petr Strapáč, Vladimír Svačina (oba Vítkovice), Dominik Simon, Jakub Lev (oba Plzeň), Tomáš Hyka (Mladá Boleslav), Lukáš Radil (Pardubice), Petr Holík (Zlín).
 • 20 fotek, v úterý, 10 zobrazení, přidat komentář | kultura, umělecké, moje fotozprávy
  Novoměstská radnice, Galerie ve věži, Karlovo náměstí, Praha 2
 • 67 fotek, minulou sobotu, 60 zobrazení, 5 komentářů | moje fotozprávy
  Obyčejná sobota 23. srpna L. P. 2014. Boskovice se líně probouzejí do prvního víkendového dne na sklonku letních prázdnin. Silueta zříceniny středověkého hradu se pomalu noří z mlžného oparu a příjemně teplé sluneční paprsky se opírají do starobylých zdí, jež by mohly za ta staletí vyprávět.
  Též provizorní stanové městečko připomínající vojenské ležení dávných bojovníků na tamním nádvoří pomalu ožívá.
  „Je na čase vše zkontrolovat, prohlédnout výzbroj a výstroj,“ honí se v hlavách asi sedmdesáti mužů a žen, jež sem zcela zdarma přijeli pobavit místní i turisty. Ovšem nejen to. Chtějí též podpořit dobrou věc. Sběrem barevných PET víček a dobrovolným vstupným na dětský program pomohou malé pětileté Verunce Gožďálové v nelehkém boji s dětskou mozkovou obrnou. Zejména Lukáš Malík a Tomáš Novotný jsou trochu nervózní, jak to dnes všechno dopadne. Tito dva pánové totiž mají takříkajíc vše na svědomí, celou akci organizují. O to pečlivěji musejí dohlédnout na veškeré přípravy.
  Kolem deváté hodiny se otvírají brány hradu a přicházejí první návštěvníci v napjatém očekávání. Zatím se nic neděje, turisté obdivují obrovské silné zdi – němé svědky minulosti – tyčící se do závratné výšky, studnu se šlapacím kolem a dochované klenuté kamenné místnosti.
  Před jedenáctou hodinou naplnili návštěvníci ochozy horního nádvoří a rázem se ocitli v dávném temném středověku někdy kolem jedenáctého až třináctého století. Ukázka první bitvy začíná.
  „Boskovický hrad, honosná kamenná stavba ve zdejším panství nešťastně vyhořela. Toman z Boskovic se vydal na válečné tažení, aby získal peníze na jeho opravu,“ uvedl diváky do děje Lukáš Malík a pokračoval: „Mezitím Lukáš zvaný Koza, bratranec Tomanův se rozhodl bojovat zákeřněji. Zaútočil na srdce starého pána, na umírajícím starci lstí vymámil smlouvu zaručující převedení hradu do jeho vlastnictví. Když se Toman z Boskovic vrátil z tažení nic netušil…“
  Podle tohoto scénáře se pak odvíjel děj bitvy vojsk obou bratranců. Ve slunečních paprscích se zaleskly čepele mečů, bohatě zdobené štíty, chřestila kroužková zbroj. Výsledkem válečné vřavy bylo množství padlých, zbylí bojovníci svými zbraněmi ukončili utrpení raněných. Nebyl to hezký pohled. Naštěstí šlo jen o hranou scénu v jejímž úplném závěru sklidili bojovníci bouřlivý potlesk publika.
  „Je to divácky líbivé, ale my musíme občas podávat i vrcholné sportovní výkony,“ přiblížil pak jeden z udatných bojovníků. „Míváme na sobě i třicet kilo neohrabané kovové výstroje.“
  Stanovým ležením se o volných chvílích ozývaly středověké hudební nástroje, atmosféra téměř dokonale připomínala dávná staletí.
  Dojemné a silné bylo setkání s tatínkem malé Verunky Daliborem Gožďálem: „Zdejší sběr víček a prodej propagačních materiálů občanského sdružení Verunka byl nápadem pořadatelů bitev, pánové Malík a Novotný s přáteli nám tímto způsobem pomáhají získat finanční prostředky na léčbu naší Verunky v sanatoriu Klímkovice. Ve sběrně dostaneme sedm korun za kilo víček, což je 460 kusů. Začali jsme s tím na podzim loňského roku. Zatím se nám jich podařilo nashromáždit asi čtyři tuny. Děkujeme všem dobrým lidem za finanční pomoc při nákladné léčbě naší dcerky.“
  Ve středověkém duchu se nesl celý den na boskovickém hradě. Jen počasí trochu pozlobilo. Po poledni se počaly kupit zlověstné mraky, trochu krátce zapršelo, ale pak byl naštěstí klid. Proběhly ještě dvě ukázky bitev. Před bránou do hradu a na velkém prostranství před ním. Opět se znesvářené strany střetly v nelítostných soubojích. Celé divadlo bylo připomínkou, že i v dávné minulosti se lidé nesnášeli a nesmyslně zabíjeli.
  K celému dni pořadatelé Lukáš Malík a Tomáš Novotný uvedli: „První ročník dobývání boskovického hradu uspořádala skupina Rytíři Země moravské společně se členem občanského sdružení Lucius zvaným Obi-Wan (výše uvedený Tomáš Novotný). Historie obou seskupení sahá do roku 1994. Boskovický hrad jsme vybrali z jeho strategického umístění uprostřed Moravy a díky známosti s místním správcem. Proběhly tři inscenace bitev dle volného scénáře, nikdo předem neznal výsledek. Pro děti jsme uspořádali střelbu z luku, šerm, házení kroužků. Dobovou atmosféru vytvořila středověká hudební skupina Weytora dvěma kolekcemi svých písniček. První ročník akce se nám vydařil. Přišlo na 900 diváků. Věříme, že za rok, kdy se zde znovu sejdeme, jich bude ještě víc.“
  Závěrem oba protagonisté poděkovali účinkujícím. Družině Jakuba von Spernak, SHŠ Lucius, skupině Voron, Daga, Karlomani, SHŠ Grunwald, skupinám Mor-Bud, Sigurd a družině Lukáše zvaného Koza. Též sponzorům: Správci hradu Jiřímu Mazalovi, firmám Gapa, Koberce Boskovice s.r.o., Baumüller Brno s.r.o., Kulturním zařízením města Boskovice, Mujum.cz, VKV Dřevo s.r.o., pak rozhlasovým stanicím Beat, Čas a Kiss Morava.
  Nastal letní večer. Pomalu se stmívalo. Zbývalo rychle dotočit rozhovory pro místní televizi, protože světla kvapem ubývalo. Nechtělo se opustit tuto milou společnost mladých nadšenců, jež ve stanovém městečku na nádvoří stráví druhou noc pod hvězdami, ale pokročilá hodina nás k tomu donutila.
  Na cestu do údolí vstříc ztemnělému městu nám svítily starobylé stěny zříceniny hradu ozářené posledními načervenalými paprsky zapadajícího Slunce. Mohutné zdi, jež by mohly vyprávět…

  https://cs-cz.facebook.com/fledaclub/posts/427077114086932?stream_ref=5

  Další snímky Moniky Šindelkové jsou zde: http://www.boskovice.cz/bitva-na-hrade-boskovice/d-23624/p1=1019
 • 60 fotek, minulou sobotu, 16 zobrazení, 4 komentáře | sport, moje fotozprávy
 • 19 fotek, v pondělí, 27 zobrazení, 3 komentáře | krajina, města, ostatní, země, moje fotozprávy
  Olšanské hřbitovy v Praze, vojenské pohřebiště
 • 56 fotek, minulou neděli, 11 zobrazení, přidat komentář | lidé, sport, moje fotozprávy
  Středočeský krajský přebor dorostu U19
 • 48 fotek, minulou neděli, 6 zobrazení, přidat komentář | lidé, sport, moje fotozprávy
  Česká liga staršího dorostu U19
 • 40 fotek, minulou sobotu, 6 zobrazení, moje fotozprávy
 • 28 fotek, minulou neděli, 21 zobrazení, 2 komentáře | kultura, umělecké, moje fotozprávy
  Galerie u Betlémské kaple, Betlémské náměstí 8, Praha 1 - Staré Město
  Vystavují: Václav Boštík, Josef Šíma, Jan Zrzavý, František Tichý, František Hudeček, Pravoslav Kotík, Jan Kotík, Josef Jíra, Karel Malich, Josef Váchal, Vladimír Kokolia, Jiří David, Jan Švankmajer, Ivan Chatrný, Jiří Balcar, Alena Kučerová a další.
 • 1 video, minulou neděli, 38 zobrazení, 2 komentáře | moje fotozprávy
  Zábavná prázdninová sobota pro děti, jejich rodiče s rekonstrukcí středověkých bitev, soutěžemi a dobovou hudbou. Koláž ze snímků. Výtěžek dobrovolného vstupného a sběru víček bude ve čtvrtek 28. srpna věnován postižené pětileté Verunce z Brna. Akce se zúčastnily skupiny: Družina Jakuba von Spernak, SHŠ Lucius, skupina Voron, skupina DAGA, skupina Karlomani, SHŠ Grunwald, skupina Mor-Bud, skupina SIGURD, Družina Lukáše zvaného Koza. Zahrála středověká kapela Weytora. V každé bitvě bojoval cca 50 mužů. Přišlo na cca 900 diváků. Počasí naštěstí vydrželo i když se odpoledne po obloze proháněla těžká mračna a každou chvíli hrozil déšť. Akce se skvěle vydařila, velmi děkujeme obětavým pořadatelům, účinkujícím a správci hradu panu Mazalovi. Též všem lidem dobré vůle za dobrovolné příspěvky pro Verunku a hojnou účast.
  Autoři a interpreti doprovodné hudby budou doplněni dodatečně po jejich zjištění.
  https://cs-cz.facebook.com/fledaclub/posts/427077114086932?stream_ref=5

  Pokud někdo zná autory a interprety doprovodné hudby, může mi to napsat do diskuse. Rád bych vše uvedl v hlavním textu. Děkuji.
 • 73 fotek, minulou sobotu, 207 zobrazení, 7 komentářů | sport, zábava, moje fotozprávy