Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

reklama

51 fotek, květen až prosinec, 42 zobrazení, přidat komentář | děti, kultura, lidé, moje fotozprávy
Předvánoční zpívání Dětského pěveckého sboru Českého rozhlasu v Senátu

Video na: http://www.ceskatelevize.cz/ireporter/videa/videa/predvanocni-zpivani/
37 fotek, v úterý, 371 zobrazení, přidat komentář | kultura, moje fotozprávy
Žákyně ZUŠ Letovice vystoupily v taneční pohádce Mrazík
55 fotek, v pondělí, 74 zobrazení, přidat komentář | děti, lidé, zábava, moje fotozprávy
V hodně mrazivý pondělní podvečer se sešly malé děti za doprovodu svých rodičů na šídloveckém náměstí. Jejich zvědavá očka netrpělivě vyhlížela příchod Mikuláše. S hlasitým troubením přivezlo hasičské auto nejen Mikuláše, ale samozřejmě i anděla a čerta!! Společně pak rozsvítili vánoční strom. Za doprovodu paní učitelky zazpívaly děti z mateřské školy koledy.
37 fotek, v pondělí, 33 zobrazení, 10 komentářů | děti, dokumenty, kultura, události, moje fotozprávy
ALB965 Tradiční slet Mikulášů, čertů a andělů se dnes konal na Havlíčkově náměstí. Byly připraveny písně a koledy hrané orchestrem Zbyňka Paličky, po kterých následoval zábavný program pro děti, který připravilo Hitrádio Vysočina.
14 fotek, minulou neděli, 47 zobrazení, 5 komentářů | dokumenty, kultura, lidé, moje fotozprávy
80 fotek, minulou neděli, 51 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
24 fotek, v pondělí, 31 zobrazení, 7 komentářů | příroda, moje fotozprávy
Když je mlhavo a mrzne.
23 fotek, v pondělí, 74 zobrazení, přidat komentář | ostatní, příroda, moje fotozprávy
Začátek zimy na Barrandově a v Holyni
37 fotek, minulý týden, 128 zobrazení, přidat komentář | děti, lidé, vesnice, moje fotozprávy
26 fotek, minulou sobotu, 48 zobrazení, 2 komentáře | moje fotozprávy
Divadlo jednoho herce v Boskovicích

Boskovická Orlovna se v sobotu 3. prosince 2016 stala místem předvánočního zastavení a rozjímání.
Návštěvníky přivítala ztemnělá tělocvična ozářená jen adventními svícemi. Atmosféra pohody zde ostře kontrastovala s nákupním a uklízecím šílenstvím většiny lidí, kteří chtějí mít na konci roku vše nej… I když na to třeba ani nemají, berou předražené lichvářské půjčky. Jen aby byli o Vánocích In. Ale to už je jiná kapitola, vraťme se do Orlovny.
Se svým pořadem nazvaným Dopis pro Tebe přišel mezi nás Miroslav Gabriel Částek (*1937). Jde o příběh na motivy knihy phyladelpského psychologa Dr. Daniela Gottlieba (*1946) Dopisy Samovi. Dědeček Dan zde píše listy svému vnukovi. Sám je od mládí po autonehodě ochrnutý od krku dolů. Vnuk Sam je též postižený, trpí těžkou formou autismu. Autor doufá, že si jeho poselství bude Sam jednou moct přečíst a tak dědečka pozná. Dopisy nejsou trpké poznamenané životním osudem. Naopak – vyzařuje z nich láska, empatie a moudrost.
Všechny přivítala ředitelka Muzea regionu Boskovicka a budoucí místostarostka Mgr. Dagmar Hamalová. Představila Miroslava Částka, jako hosta pak senátorku a místostarostku Boskovic Ing. Jaromíru Vítkovou.
Ing. Jaromíra Vítková vyjádřila radost nad milým setkáním v adventním čase a připomenula dvanáctiletou tradici předvánočních setkávání s hosty. „S Miroslavem Částkem jsme měli tu čest se setkat v kostele Svatého Jakuba Staršího před deseti lety nad knihou britského romanopisce Grahama Greena (*1904 †1991). Přeji Vám všem klidný advent.“
Miroslav Částek přednesl asi padesátiminutový pořad prokládaný podmanivou hudbou. Příběh jenž se skutečně stal a nutí k zamyšlení nad smyslem života a mezilidskými vztahy.
„Život je mnohem krásnější, když žijeme tím, co máme. Smrt není naším nepřítelem. Vědomí, že náš život má také konec, nám skýtá možnost vážit si každého okamžiku, kdy jsme naživu. Vědomí smrti nám může pomoci pochopit vzácné dary života.“ Těmito slovy zakončil umělec četbu z knihy amerického psychologa Dr. Daniela Gottlieba. Hudba pomalu utichla a po chvíli naprostého ticha se rozezněl z řad posluchačů bouřlivý potlesk.
Mg, Dagmar Hamalová předala Miroslavu Částkovi na památku květinu.
Miroslav Gabriel Částek je činoherní, filmový a televizní herec (Účinkoval například v legendárním trezorovém filmu Všichni Dobří rodáci 1968, režie Vojtěch Jasný). Též je představitel Divadla jednoho herce. Absolvoval Divadelní fakultu JAMU v Brně. Poté působil na prknech brněnského divadla, na pražské scéně divadla E. F. Buriana, v poetické kavárně Viola. Svůj talent a názor na dění ve společnosti mohl plně rozvinout až od roku 1968, kdy se začal věnovat divadlu jednoho herce. Od roku 1991 tvoří výhradně duchovní pořady. Jeho vystoupení zhlédli též diváci v dalekém Chicagu, New Yorku a Torontu. Za více než 46 let působnosti ztvárnil 56 pořadů a s nimi měl více než 4 000 premiérami a reprízami.
Pro odlehčení přednesla čtyři písně Ivana Voříšková za doprovodu kytary a zpěvu Michala Knödla. Mezi nimi i Modlitbu od skupiny Javory a Půlnoční Václava Neckáře. Důstojným zakončením podvečera v Orlovně byla společný zpěv vánoční koledy Neseme Vám noviny.
Adventní sobota v Orlovně se vydařila a ukázala, že pohoda Vánoc nemusí nutně jen znamenat horečné nakupování, uklízení a pečení. Kouzlo těchto svátků by mělo být přece v úplně něčem jiném…

Více: www.orelboskovice.cz
16 fotek, minulou sobotu, 35 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, sport, moje fotozprávy
49 fotek, minulou neděli, 36 zobrazení, přidat komentář | děti, lidé, oslavy, události, moje fotozprávy
Čertovský vlak opět v akci

Po roce opět brázdí Rokycanskem Mikulášský parní vlak Lucius, který odveze děti z Rokycan do Holoubkova, kde je pro ně připravena mikulášská nádílka s programem.
50 fotek, minulou sobotu, 63 zobrazení, přidat komentář | sport, moje fotozprávy
Závod ve vzduchové pistoli
73 fotek, minulou neděli, 136 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
Divadelní spolek BEZKAMEN nastudoval pohádku od Zdeňka Kozáka. Hra měla veliký divácký úspěch. Zde je malý report z premiery.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.