Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

reklama

1 video, včera, 7 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
Krátký film z tradiční soutěže mladých šachistů do 15ti let. Sedmý ročník, páté kolo
27 fotek, minulý týden, 13 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
Lípy na Sokolské čeká hlavový řez

Město Boskovice uspořádalo 20. února 2017 v Modrém salonku Sokolovny veřejnou besedu nad záměrem předjarní úpravy stromořadí na ulici Sokolské.
Jednání zahájila místostarostka města Mgr. Dagmar Hamalová, způsob pravidelné úpravy stromořadí představily pracovnice odboru tvorby a ochrany životního prostředí – vedoucí Ing. Leona Fialová a referentka správy zeleně Ing. Kateřina Tejkalová.
Stromořadí na ulici Sokolská tvoří 68 kusů lip. V nejbližších týdnech je, po třech letech, plánován pravidelný údržbový hlavový řez stromů. Přítomní občané se vyjadřovali nejen k plánované úpravě stromořadí, současně upozorňovali na stav keřů, zeleně, komunikací na ulici Sokolská. Všechny podněty občanů byly zapsány a budou pracovníky městského úřadu prověřeny.

Text: Odbor tvorby a ochrany životního prostředí MěÚ Boskovice

Více: www.boskovice.cz
110 fotek, v úterý, 69 zobrazení, přidat komentář | děti, lidé, moje fotozprávy
Program MISP je určen pro děti předškolní i školní. Je zaváděn do škol a školek, kde mají zájem rozvíjet pečující dotek, komunikaci a motoriku dětí. Účelem masáží je prevence i proti šikaně a násilí mezi dětmi.
Fotografie byly pořízeny při slavnostním předávání Osvědčení" Jsem masér"dětem z MŠ FIT a ZŠ Beneše v Bohumíně
201 fotek, tento týden, 292 zobrazení, přidat komentář | kultura, oslavy, zábava, moje fotozprávy
51 fotek, v pondělí, 79 zobrazení, 2 komentáře | kultura, lidé, události, zábava, moje fotozprávy
Komedie „Kšanda“ je nabitá dějem a originálním humorem. Dialogy ostré jako bič a strhující tempo nenechají diváky ani na chvíli vydechnout. Ne náhodou aspiruje „Kšanda“ na nejlepší českou komedii roku 2014. Láska ke „Kšandovi“ kvete v každém věku.

Autor: J. Sypal
Hrají: M. Kuklová, J. Sypal, P. Jančařík, M. Maxa, M. Bittnerová, M. Pitkin

„Nelétej příliš vysoko,všimnou si toho…“

Magda Olezlá a Jindřich Klíště jsou milenci. Plánují společný život, ale ještě předtím se snaží získat hodně peněz a přitom zůstat čistí. Vymyslí ďábelský plán. K jeho realizaci zneužijí manžela Olezlé – Huberta Kšandu.

Pomůžou mu postupně vystoupat až na samý vrchol kariéry a pak jimi nastražená past sklapne. Kšanda je zatčen. Teď Olezlé s Klíštětem už nic nebrání k dosažení vytouženého cíle. Jejich růžové sny o bohatství se začínají plnit. Ale všechno je nakonec úplně jinak… Příběh o lidské hrabivosti má nečekané rozuzlení. (zdroj: http://www.divadlouhasicu.net/repertoar/ksanda/)
67 fotek, minulou neděli, 64 zobrazení, 10 komentářů | dokumenty, klasická-fotografie, sport, události, moje fotozprávy
Výběr fotek do Fotozpráv. Od startu do cíle JZ 50
Zbytek fotek na adrese www.zirkon.rajce.net
12 fotek, minulou neděli, 77 zobrazení, 1 komentář | děti, lidé, moje fotozprávy
OC Galerie v Ostravě - Třebovicích a jedinečný Mr. Bean double
87 fotek, minulou neděli, 49 zobrazení, přidat komentář | kultura, lidé, události, zábava, moje fotozprávy
"Dneeeees se podíváme zpátky do minulosti na tooooooo..."

> HELLOWEEN • JEREM.I • KERN • SEBASTIEN • GATE CRASHER <
78 fotek, minulou neděli, 69 zobrazení, 4 komentáře | moje fotozprávy
Jizerská padesátka je závod v běhu na lyžích klasickou technikou na trati dlouhé přibližně 50 km vedoucí Jizerskými horami po tzv. Jizerské magistrále. První ročník se konal v roce 1968, v roce 2012 a 2013 se ho zúčastnilo 4 800 závodníků – maximální počet, který je pro závod v souvislosti s ochranou krajiny povolen.Závod se jede klasickou technikou a měří 50 km. Kromě hlavního závodu ale v posledních letech přibyly i další a to na 30 km volnou technikou a 25 km klasicky. Vedle nich se jezdí i dětský závod a závod firemních štafet na 4×3 km. Závod je od roku 1999 součástí prestižní série dálkových běhů Worldloppet.
První ročník Jizerské 50 se jel v roce 1968. V počátcích se jednalo o oddílový závod TJ Lokomotiva Liberec a součást horolezecké přípravy některých členů oddílu.
Dalším důležitým bodem byl pro Jizerskou 50 rok 1970, kdy se závodu zúčastnilo všech 14 členů Expedice Peru '70, kteří zahynuli pod kamennou lavinou na Huascaránu dne 31. května 1970. Od té doby nese závod přídomek Memoriál Expedice Peru 70. Vzpomínka na horolezce je od té doby nedílnou součástí slavnostního zahájení Jizerské 50.
Závod v sedmdesátých letech získával na popularitě a desátého ročníku se v roce 1978 zúčastnilo přibližně 7800 závodníků.
Od roku 1999 je závod zařazen do světové ligy dálkových běhů Worldloppet a účastní se ho závodníci z české i světové špičky, ale i různé známé osobnosti. Od roku 2008 je Jizerská 50 součástí českého seriálu Ski Tour. Od roku 2011 je také součástí seriálu Ski Classics.
V posledních letech došlo také ke vzniku několika doprovodných závodů (kromě 50 km klasicky se jede ještě 25 km klasicky, 30 km volnou technikou a kratší vzdálenosti pro děti) a několikrát se jela také letní varianta závodu na horských kolech, Cyklo Jizerská 50.
V lednu roku 2013 se na druhém místě za vítězným Norem Anndersem Auklandem umístil český závodník Lukáš Bauer.
Ročník 2014 byl zahájen na podzim 2013 spuštěním přihlášek. Společnost ČEZ, sponzor akce, oznámila zaplnění stanovených kvót (počet přihlášek) už za sto dní. Pro nedostatek sněhu byl však závod v lednu 2014 popáté v historii zrušen.
95 fotek a 8 videí, minulou sobotu, 107 zobrazení, 36 komentářů | kultura, lidé, události, zábava, moje fotozprávy
38 fotek, minulou sobotu, 46 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, sport, moje fotozprávy
Ligový fotbal.
89 fotek, minulou sobotu, 47 zobrazení, 8 komentářů | kultura, lidé, události, zábava, moje fotozprávy
Některé masky byly velice povedené :)

V sobotu 18. února probíhá v Radnicích u Rokycan tradiční masopustní veselí. Ve 13 hodin se přesunul průvod z náměstí k budově městského úřadu. Tam na ně čekal starosta, který jim předal klíč od města a následně vyzvala nevěsta představitele Radnic k tanci. Poté se maškary vydaly na průvod městem. Večer bude v sokolovně probíhat masopustní veselice.
12 fotek, minulý čtvrtek, 91 zobrazení, 3 komentáře | dokumenty, kultura, lidé, moje fotozprávy
Po dvou letech se sešli čtyři ulučníci, aby se podělili o své momentky: Kevin, Petr, Richard a Šimon
46 fotek, minulý čtvrtek, 34 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
V Boskovicích se opět střetli mladí šachisté v boji O putovní pohár SVČ

Pátý podnik seriálu šachových turnajů O putovní pohár SVČ Boskovice se uskutečnil ve čtvrtek 16. února 2016.
Na startu se sešlo 21 borců, mezi nimi jedna dívka.
Opět se zúčastnilo pětičlenné družstvo z východočeského Jevíčka vedené trenérem Jaroslavem Hrbatou. Jsou to pravidelní nejvzdálenější účastníci soutěže. Kromě místních z Boskovic soupeřili též žáci z Kunštátu a Lipovce.
Nad regulérností hry dohlížel vedoucí šachového kroužku SVČ a stálý člen šachového klubu Slávia Boskovice Milan Boháček. Výpočetní techniku, jež stanovovala soupeře a sčítala průběžné výsledky obsluhoval též pravidelný účastník Ing. Miroslav Osouch z technické podpory hostovaných a hostingových služeb MAIL Plus.
Bojovalo se jako vždy v pěti patnáctiminutových partiích. Po tříhodinovém klání nad černobílými šachovnicemi bylo v 18.30 dobojováno a Milan Boháček mohl vyhlásit výsledky. Přitom vyzdvihnul výkon Jakuba Havla z Kunštátu, jenž poprvé v sedmileté historii turnajů získal první místo jako zástupce mladší kategorie.

1. Jakub Havel SK Kunštát Z. S.
2 Filip Řehořek Jevíčko
3. Viktor Petržela SK Garde Lipovec
4. Petr Kozelek Jevíčko
5. Jan Staněk Jevíčko
6. Klára Zouharová SK Garde Lipovec

Z domácích tentokrát „na bedně“ nestanul nikdo. Snad se příště zadaří lépe.
Všichni dostali drobné ceny za účast, první šestice i diplomy. Další předposlední podnik seriálu šachových turnajů O pohár SVČ Boskovice bude v trochu neobvyklém termínu kvůli jarním prázdninám a to už 9. března 2017. Závěr celého ročníku 2016 -2017 bude 20. dubna 2017, kdy celkový vítěz obdrží velký putovní pohár.
Zbývá upřesnit, že turnaje se může zúčastnit kdokoliv ročníku 2001 a mladší.

Více: http://www.svcboskovice.cz/
35 fotek, 23.9.2016, 115 zobrazení, 14 komentářů | dokumenty, moje fotozprávy
Republiku objížděla muzejní expozice legionářského vlaku. V Opavě na Východním nádraží byl vlak vystaven v září r.2016. Byli jsme jej s manželkou také prohlédnout.
25 fotek, minulý čtvrtek, 46 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, události, moje fotozprávy
Klub přátel hudby ve spolupráci s KZMB pozval Janáčkovo kvarteto, aby vystoupilo dne 16.2.2017 v 19:00 v evangelickém kostele v Boskovicích v rámci „oslav“ 70ti let od jeho založení. Na začátek uvedl Ivo Legner žákyni 2. ročníku II. stupně ZUŠ Boskovice Julii Nejezchlebovou, která hraje na violoncello. Zahrála Koncert č. 3 pro violoncello od George Goltermanna, na klavír ji doprovodil Sergej Golubkov.
Poté vystoupilo Janáčkovo kvarteto ve složení 1. housle Miloš Vacek, 2. housle Richard Kružík, viola Jan Řezníček a violoncello Jiří Kratochvíl. Evangelickým kostelem zazněl I. Smyčcový kvartet od Erwina Schulhoffa, Prokofjevův I. Smyšcový kvartet h moll, op 50 a Janáčkův II. smyšcový kvartet „Listy důvěrné“. Po bouřlivém potlesku téměř sta diváků pak kvartet přidal od Antonína Dvořáka z cyklu Cypřiše „Ó, naší lásce nekvete“.
52 fotek, minulou středu, 11 zobrazení, přidat komentář | sport, moje fotozprávy

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.