Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.reklama

 • 31 fotek a 3 videa, září až říjen, 63 zobrazení, 21 komentářů | klasická-fotografie, krajina, příroda, moje fotozprávy
  Podzimní dny hrají všemi barvami. Sluníčko, svěží podzimní vítr pohrávající si s mráčky, zlátnoucí listí i traviny, krásné rozhledy. Chodím po různých horách rád a často, na Lysou kdykoliv to práce, rodina a jiné povinnosti jenom trošku dovolí. A pokaždé to má své jedinečné kouzlo. Nevím jak to je zařízeno, ale to se neokouká ....
 • 62 fotek, minulou neděli, 51 zobrazení, 3 komentáře | vesnice, zábava, moje fotozprávy
  Císařské, také staré, hody ve Střelicích u Brna.
  Tradičně, třetí neděli v říjnu, se ve Střelicích slaví staré hody. Letos tato slavnost připadla na neděli 19. října. V pátek večer postavili stárci a jejich kamarádi máju, v sobotu dopoledne vyzdobili sokolovnu a večer byla v sokolovně hodová zábava. V neděli odpoledne ve 14 hodin se sešlo 26 párů stárků a stárek a dva stárci-sklepníci před hasičskou zbrojnicí. Po společném focení prošli dolní částí obce s dechovou hudbou. Po cestě si několikrát zatančili a pak pokračovali v sále sokolovny, kde předvedli Moravskou besedu.
 • 1 video, v pondělí, 21 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
  Krátká filmová reportáž z Drakiády v Boskovicích na Blanensku 17. října 2014.
 • 29 fotek a 10 videí, minulý týden, 58 zobrazení, 39 komentářů | kultura, města, ostatní, události, moje fotozprávy
  16. 10. - 19. 10. 2014; 19:00 - 24:00
 • 83 fotek, minulou neděli, 203 zobrazení, 2 komentáře | dokumenty, koníčky, události, zábava, moje fotozprávy
  Motorkářky i motorkáři na Olomoucku ukončili společnou hromadnou vyjížďkou letošní motosezónu, ovšem vzhledem k panujícímu počasí zřejmě poněkud předčasně :-). Z olomouckého Horního náměstí vyjely v neděli krátce po poledni stovky motorek na projížďku, jejíž cíl byl v Křelově na Fotru XX, kde se nachází motobar Del-Fuego.
  Další fotky jiných strojů a účastníků najdete tady.
 • 41 fotek, minulý čtvrtek, 74 zobrazení, 39 komentářů | kultura, lidé, města, události, moje fotozprávy
  16. 10. - 19. 10. 2014; 19:00 - 24:00
 • 6 fotek, v pondělí, 45 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
  Boskovická synagoga se v páteční podvečer 17. října rozezněla poněkud netradičními tóny. Své umění zde nejprve předvedl spoluautor hudby k velkofilmu Báthory Martin Maok Tesák (*1974).
  Umělec pocházející z Bratislavy, nyní žijící na venkově vytváří hudební improvizace s etnickými a experimentálními prvky. Ve svých produkcích používá různé píšťaly a kytary, též spoustu elektronických efektů. Skladby v jeho podání znají v Dánsku, Norsku, Švédsku, USA, Rusku, Holandsku a Itálii.
  Přezdívka Maok není nic mystického, pochází z dětství, kdy takto podepisoval své kresby.
  Za okny synagogy se setmělo, jen občasné světlo reflektorů aut ozářilo starobylé stěny s bohatou výmalbou a poněkud oživilo ztemnělé kouty. Do toho mrkala barevná světélka efektových krabiček.
  Prostorem se nesly bohaté tony i známých lidovek v neobvyklém aranžmá, třeba „Dobrů noc, má milá“. Obecenstvo, jež tvořili převážně mladí lidé, se občas přidalo, mnozí se pohupovali do rytmu. Lidé seděli všude, na židlích, na přinesených dekách.
  Maok asi po hodině přenechal prostor hostu z Rožnova pod Radhoštěm, jímž byla tříčlenná mezinárodní kapela Mosskin v obsazení: Chris Coleman / zpěv, španělská kytara, ukulele, xylofon, Eva Kudrnová / zpěv, housle a xylofon, Christoffer Strandh / bass, kytara, trumpeta. Toto seskupení mladých muzikantů interpretuje především americký folk a valašský folklór ve svém nezaměnitelném podání. I jejich vystoupení sklidilo bouřlivé ovace a museli přidávat.
  Téměř dvouhodinové hudební divadlo přineslo mnohým nezapomenutelný zážitek umocněný skvělou atmosférou spoře osvětlených starobylých prostor boskovické synagogy.

  Více: http://muzeum.boskovice.cz
 • 17 fotek, minulou neděli, 56 zobrazení, přidat komentář | kultura, události, moje fotozprávy
  Hudebně scénický projekt byl dnes uveden v premiérovém představení k Roku české hudby a 95. výročí od založení Konzervatoře Brno. Díla inspirovaná Erbenovými baladami Vodník, Svatební košile, Štědrý den a lidovou poezií Narození páně. Celé představení se nikdo z nabitého sálu neodvážil ani zakašlat, aby nenarušil skvěle zkomponované představení. Děkujeme za super kulturní zážitek.
 • 45 fotek, minulou neděli, 18 zobrazení, 1 komentář | příroda, moje fotozprávy
  Praha 1 - Hradčany
 • 19 fotek, minulou neděli, 33 zobrazení, 3 komentáře | cestování, krajina, příroda, moje fotozprávy
  podzim v Beskydech
 • 36 fotek, minulý pátek, 23 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
  Od Výstavní a prodejní haly Arboreta Šmelcovna se v pátek 17. října 2014 odpoledne linula řízná dechovka. Muzikanti Boskověnky se sólisty Libuší Tichou a Miroslavem Šustrem zahájili v 15 hodin tamní Seniorské odpoledne. Všichni se krčili pod přístřeškem, snad z obavy dalšího deště, jenž celou oblast vydatně zkrápěl po celé dopoledne.
  Naštěstí se po poledni trochu vyčasilo. Skladba Boskověnka vítala všechny příchozí. Čekala je nejen kolekce známých lidovek, ale též zahájení šestého ročníku Regionální výstavy ovoce, ovocných a okrasných dřevin.
  Všechny pozdravil ředitel Kulturních zařízení Boskovice PaedDr. Oldřich Kovář: „Máme komorní prostředí, muziku, dobré občerstvení. Vítám majitele Arboreta pana Josefa Janků, dosluhujícího starostu Boskovic Ing. Jaroslava Dohnálka a ředitele ZEASu Lysice, a. s. Ing. Jiřího Šafáře."
  Josef Janků: „Výstava jablek je putovní, letos se urodilo málo. Děkuji ZEASu Lysice, a. s. UKZÚZu Lysice, též Výzkumnému a šlechtitelskému ústavu ovocnářskému Holovousy s.r.o., panu starostovi za zahájení.“
  Ing. Jaroslav Dohnálek sršel humorem: „Budu starostou ještě do desátého listopadu, děkuji za letitou spolupráci řediteli ZEASu Lysice, a. s. Ing. Jiřímu Šafářovi, MAS Boskovicko Plus. Příští rok tuto výstavu určitě nezahájím. Za osm let působení v čele radnice nelituji ničeho, co jsem udělal. Přeji všem hodně zdraví, hezké odpoledne a krásnou výstavu.“
  Ing. Jiří Šafář: „Letos se jablek neurodilo, i přesto asi pokoříme ve sklizni hranici tisíc tun. Loňský rok jsme již překonali. Děkuji za pozvání, všem příjemné odpoledne.“
  Výstava byla oficiálně zahájena, návštěvníci obdivovali nádherné výpěstky a dekorace.
  Pan Josef Janků ve volné chvíli upřesnil: „Jsem rád, že se výstavy zúčastnili mimo jiné i boskovičtí zahrádkáři, díky Školkám Litomyšl zde máme i vzorky ze Střížovic. Výstava obsahuje pře dvěstě vzorků jablek, patnáct druhů hrušek a okrasné jabloně. Region reprezentuje též Agrospol, agrární družstvo Knínice, manželé Plíhalovi z Černovic a pan Dvořák z Jabloňan. Díky dotaci z MAS Boskovicko Plus jsme renovovali tuto výstavní halu. Zdejší areál vybudoval pan Vlk po druhé světové válce, v tom jsem pak pokračoval já. Získali jsme před dvanácti lety od města neobdělané pozemky a plochu rozšířili. Nejsem zahradník, vždy jsem jím chtěl být. Zemědělskou školu ale mám. Sortiment díky všem vystavovatelům máme letos unikátní.“
  Předseda Základní organizace Českého svazu zahrádkářů v Boskovicích Ladislav Nezval pokračoval: „Naše základní organizace má necelých 400 členů, většina aktivně pracují. Na výstavě toho letos moc nemáme. Díky zlepšení životního prostředí jsou paradoxně kyselé deště, jež nám ovocné kultury ničí. Příští se snad polepšíme,“ dodal s lišáckým úsměvem.
  Tajemnice ZO ČSZ Boskovice Věra Bártová: „Rádi zde prezentujeme naše výpěstky, letos jich máme z výše uvedených důvodů bohužel jen 39. Organizujeme skvěle pracující Kroužek mladých zahrádkářů zásluhou Zdeny Slámové a zkušených lektorů Ing. Josefa Kosteleckého a Mgr. Martiny Lukešové. Děti se scházejí každé pondělí. Druhým rokem můžeme díky Městskému úřadu Boskovice využívat budovu na ulici Kpt. Jaroše, kterou jsme s jeho pomocí opravili. Děkujeme. Pravidelně se kroužek účastní jarní a podzimní Flóry, vždy přivezou nějaká ocenění. Na letošní podzimní Flóře Olomouc děti obsadily první, druhé a třetí místo ve dvou kategoriích. Všechny oceněné výpěstky z Flóry jsou vystaveny za okny naší budovy na ulici Kpt. Jaroše 35 v Boskovicích.“
  Krátké povídání uzavřel pan Josef Janků, jenž přiblížil vyhodnocení tradiční dětské výtvarné soutěže omalovánek Malujeme v Arboretu: „Druhé místo obsadila Johana Rehrerová a první Nikol Marková. Obě z Boskovic.“

  Více: http://www.smelcovna.cz/
 • 38 fotek a 1 video, minulý týden, 58 zobrazení, 25 komentářů | architektura, kultura, města, události, moje fotozprávy
  festival světla, 16. 10. - 19. 10. 2014; 19:00 - 24:00 videomapping se opakuje každých 15 minut
 • 36 fotek a 1 video, minulý týden, 67 zobrazení, 2 komentáře | kultura, lidé, oslavy, rodina-přátelé, moje fotozprávy
  Čí sů hody ?
 • 19 fotek, srpen až říjen, 72 zobrazení, 1 komentář | kultura, umělecké, moje fotozprávy
  V zaplněném jezuitském kostele v Brně na nových varhanách koncertoval 14. října 2014 hlavní varhaník vídeňského dómu sv. Štěpána, Ernst Wally. Po koncertě se sešel s pořadateli koncertu a se svými blízkými přímo u varhan na kůru.
  Text a foto: Karel Pažourek
  Am 14. Oktober 2014 gab Herr Ernst Wally, Hauptorganist an St. Stephan in Wien, in der vollen Jesuitenkirche von Brünn ein Konzert auf der neuen Orgel. Nach dem Konzert kam es direkt auf dem Chor neben der Orgel zu einer Begegnung zwischen ihm, seiner Begleitung und den Veranstaltern des Konzertes.
  Übertragung des tschechischen Originaltextes ins Deutsche: Dr. Robert Bek
 • 18 fotek, minulé úterý, 54 zobrazení, 2 komentáře | kultura, události, moje fotozprávy
  14. října 2014 přijeli do Brna aktivisté Restituta Forum Wien, paní Inge Buder a Dr. Ernst Tittel. Krátce se zastavili také v Duchovním centru Brno-Lesná. Zajímali se o stavbu budoucího kostela bl. Restituty v Lesné.
  Text a foto: Karel Pažourek
  Am 14. Oktober 2014 kamen Mitarbeiter des Restituta Forums Wien, Frau Inge Buder und Herr Dr. Ernst Tittel nach Brünn und besuchten auch kurz das Seelsorgezentrum Brno-Lesná. Ihr Interesse galt der zukünftigen Errichtung einer der seligen Maria Restituta gewidmeten Kirche.
  Übertragung des tschechischen Originaltextes ins Deutsche: Dr. Robert Bek
 • 51 fotek, minulou sobotu, 162 zobrazení, 1 komentář | dokumenty, sport, události, moje fotozprávy
  Dospělí-D-STT
  Dospělí-B-STT
  Senioři-TL-STT - Seniorská liga podpořila konto Bariéry :o)