Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.reklama

 • 28 fotek, březen až duben, 19 zobrazení, přidat komentář | kultura, moje fotozprávy
  Hrál Karel Jiroš, zpívaly Anežka a Ema.
 • 35 fotek, včera, 2 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
  Přestože začaly 17. dubna Velikonoční prázdniny, ozývalo se z velké herny Domu dětí a mládeže v Boskovicích dětské štěbetání a klapání miniaturních hokejek.
  Probíhal tradiční Velikonoční turnaj žáků ve šprtci. Zahájil jej hlavní rozhodčí Bohumil Feruga: „Vítám všechny na čtvrtém ročníku, letos poprvé se bojuje o putovní pohár. Budeme hrát švýcarským systémem podle pravidel Unie stolního hokeje na 3x6 minut pět kol každý s každým. A nyní vylosujeme první kolo.“
  Pět chlapců a jedna dívka bojovali na třech stolech ze všech sil. Před dvanáctou hodinou vyhlásil Bohumil Feruga výsledky: „Třetí bronzovou příčku obsadil Mojmír Stloukal, druhé stříbrné pořadí Jáchym Patloka a nejlepší byl opět Jan Feruga.“
  Po společném fotografování mi Bohumil Feruga upřesnil: „Dnes proběhl čtvrtý ročník soutěže. Z důvodu nemocnosti dětí přišlo jen šest startujících, především z kroužku DDM. Vítěz Jan Feruga obhájil první místo již počtvrté. Ceny věnoval Dům dětí a mládeže Boskovice. Tentokrát bylo mimořádně oceněné i čtvrté místo a to bramborovou medailí, jíž vlastnoručně vyrobil můj asistent při vedení kroužku Josef Procházka. Obdržela ji jediná dívka turnaje Martina Ferugová.“
  Bohumil Feruga pak představil kroužek DDM: „Náš kolektiv šprtce dosáhl v letošní sezóně velkých úspěchů, kluci dokázali postoupit z krajského kola v Brně do Moravského semifinále ve Žďáru nad Sázavou. Tam skončili na posledním postupovém místě čtvrtí a mohli se představit v Meziboří na celorepublikovém finále ligy škol. Jan Feruga, Mojmír Stloukal a Jáchym Patloka předvedli skvělé výkony, obsadili celkové třetí místo. Pro rok 2014 máme třetí nejlepší žákovské družstvo v republice. Do kroužku je přihlášeno deset dětí, scházíme se každou středu od šestnácti do osmnácti hodin,“ zakončil Bohumil Feruga.

  Více: www.ddmboskovice.cz
  www.ustream.tv/channel/boskovice-zpravodajství
 • 14 fotek, včera, 14 zobrazení, 1 komentář | kultura, moje fotozprávy
  Pašijová hra na Pražském hradě v podání divadla Apropo. Charitativní představení se konalo 17.4.2014 a znovu se bude hrát 18.4.2014 v 17:30.
 • 8 fotek, minulý čtvrtek, 24 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
  Svátky jara ve školní družině

  Letošní krásné jarní počasí už po celý měsíc březen vybízelo děti ze školní družiny Slovákova nejen k zábavě,ale i k pilné a tvořivé práci. Každé oddělení, každé okno, chodba i celý pavilon se postupně oblékly do veselého barevného kabátu z tulipánů,sněženek či celých košů s květinami. Nejvíc se však děti těší na nadcházející svátky jara – Velikonoce. Čekání na volné sváteční dny si v družině krátí přípravou nejrůznějších dekorací k výzdobě svých domovů a ve čtvrtek 10.4. se společně sešly u Velikonočních dílniček, jejichž náplň připravila děvčata ze 4.A SPgŠ pod vedením p.prof. Jarmily Strbačkové. Děti si mohly vyzkoušet tisk válečkem na textilní ubrousky, z kamínku si malbou vytvořit berušku, broučka nebo včelku, či odekorovat kartonový věneček na dveře…. Největší úspěch však i letos sklidilo splétání pomlázky z vrbového proutí, kterou vesele pletli nejdřív jen kluci, brzy se však s chutí přidala i naše děvčata… Přejeme vám všem krásné jarní dny a pohodové Velikonoce!!

  Děti a vychovatelky ŠD Slovákova, text a foto Alena Koutná
 • 39 fotek, minulou sobotu, 21 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
  Starobylá radnice z roku 1571 na horním konci Masarykova náměstí v Boskovicích je tichým místem. Klid ve vestibulu střeží originál sochy Panny Marie z roku 1716. Jen občas zazní kroky návštěvníků zdejšího Informačního centra nebo galerie pojmenované po světoznámém malíři Otakaru Kubínovi.
  V sobotu 12. dubna 2014 proříznul tamní ticho zpěv pěsniček z malebného Horňácka. Sbor zpěváků z Velké nad Veličkou a jejich hudecká muzika zahajovali autorskou výstavu obrazů Mgr. Jiřího Miškeříka z Velké nad Veličkou na téma Zabíjačka.
  Na začátku uvedl PhDr. František Šalé: „Před pár lety jsme se při realizaci knih o horňáckých muzikantech seznámili s tvorbou tehdy čerstvého absolventa Palackého univerzity v Olomouci Jury Miškeríka. Trvalá spolupráce s ním nakonec vyústila – díky ochotě majitele galerie Josefa Bařinky – do podoby samostatné výstavy z jeho děl. A protože otec Petr Miškeřík a syn Jura jsou členy Horňáckého mužského sboru z Velké nad Veličkou, přijeli i ostatní členové sboru svého kolegu do Boskovic podpořit, aby výstava měla patřičnou „horňáckou“ atmosféru.“
  Mgr. Jiří Miškeřík se po absolvování oboru výtvarnictví na univerzitě dal na dráhu středoškolského učitele ve Strážnici, kde se věnuje především výtvarné výchově.
  „Výstava je premiérovou autorskou prezentací Mgr. Jiřího Miškeříka,“ pokračoval František Šalé, „ a je důkazem dnešního názoru, že moderní výtvarné umění by mělo především vyvolat v divákovi emoce.“
  Svou tvorbu a záměr výstavy hodnotil poté sám autor: „Ve svých obrazech používám dva druhy černé barvy, jsou na temném podkladě, atmosférou spíše sentimentální. Vycházím ze vzpomínek na rodinné zabíjačky ze sedmdesátých a osmdesátých let, kdy čuník býval členem každé domácnosti na Horňácku. Uvidíte tedy věci dnešní mladé generaci pomalu neznámé. Přesto význam Zabijačky je položen do jiné roviny, vrstevnaté a symbolické. Zvíře je obětí pro náš věčný hlad, cyklus zabijaček proto bude trvat věčně, i když se jim my samotní vyhneme. Součástí cyklu je křížová cesta, která ve dvanácti výjevech podtrhuje jednotlivé myšlenky a metamorfózu oběti.“
  A na závěr z úst PhDr. Františka Šalé zaznělo: „Obrazy Jiřího Miškeříka jsou svou tématikou originální, dnes děti ani pořádně nevědí, jak domácí zvířata vypadají. Kdo ví, co bude za pár let, třeba právě tato tvorba autora časem proslaví. Jiřímu přeji inspiraci do další tvorby a nám všem ať se jeho obrazy líbí. Snad se zde zase někdy v Boskovicích setkáme.“
  Poté se návštěvníci se vydali do galerie k prohlídce výstavy, kde pokračovala hudební a pěvecká produkce. Akci doprovázel mladý performer Filip Fidla Martinek ze Strážnice, který svou akcí nutil diváky složitě jej překračovat a neustále se ptát po smyslu jeho činností.
  Milovníci výtvarného umění a lidových tradic by si tuto ojedinělou výstavu rozhodně neměli nechat ujít. Potrvá v Galerii Otakara Kubína v radnici na horním konci Masarykova náměstí do čtvrtého května.

  Více: https://cs-cz.facebook.com/galerie.otakara.kubina
 • 20 fotek, v úterý, 34 zobrazení, 1 komentář | lidé, práce, vesnice, moje fotozprávy
  Kola pro Afriku
  Společnost Kola pro Afriku, o.p.s. byla založena v roce 2012 v Ostravě. Jejím posláním je prostřednictvím iniciativy české společnosti umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v ČR. Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost a větší možnost pracovního uplatnění, zvýšení občanského statutu lidí v Africe.
  Jedno ze 130 sběrných míst v České republice vzniklo v roce 2013 i u nás ve Střelicích u Brna a to na adrese Na Hrázi 700/14 (cukrárna), zásluhou manželů Kavalcových. Za čtyři měsíce existence tohoto sběrného místa se podařilo díky dárcům ze Střelic a blízkého okolí nashromáždit již přes padesát kol. Ta byla odvezena v polovině měsíce dubna. Tímto odvozem však provoz sběrného místa nekončí. Kola lze předávat i nadále od pondělí do neděle v době od 11 do 18 hodin. Více na www.kolaproafriku.cz.
 • 31 fotek, minulou sobotu, 11 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
  Sportovní hala SOŠ a SOU André Citroëna v Boskovicích duněla v sobotu 12. dubna údery basketbalového míče a mohutným povzbuzováním přihlížejících diváků. Probíhal nejdůležitější zápas soutěže OP Livebox v sezóně 2013 – 2014 a to druhé finále mezi domácím celkem TJ Sokol BC Boskovice a BSC Husovice A.
  Více k utkání trenér domácích Petr Malach DiS.: „V pátek 11. dubna jsme se zúčastnili prvního finálového střetnutí na hřišti BSC Husovice A. Zápas se pro nás vyvíjel dobře, ve vedení skóre jsme se pravidelně střídali. Závěrem se projevila větší zkušenost domácích a nakonec Husovice zvítězily o šest bodů 81:75. Byli jsme v plné sestavě, štěstí stálo na straně soupeře. Druhé finále se konalo na palubovce v Boskovicích. Celý zápas jsme s Husovicemi drželi krok, čtvrtá část hry ukázala větší sílu i štěstí soupeře a opět jsme podlehli tentokrát o deset bodů 67:77.
  Petr Malach DiS. pak zhodnotil celou sezónu: „Došlo ke sloučení družstev TJ Sokol BC Boskovice a Basketsport, k nám do týmu přišlo pět nových hráčů. Petr Klimeš, Tomáš Kožoušek, Martin Duda, Milan Vaněk a další, kteří se stali stabilními hráči kádru, družstvo se stabilizovalo v šikovný a silný tým. Poslední zápas s Teslou Brno a dvakrát s BSC Husovice A byly pro nás nejzdařilejší a předvedli jsme dobrý výkon. Sezónu i přes několik zranění hodnotím jako velmi vydařenou. Druhé místo v této soutěži je obrovský úspěch.“
  Zbývá poděkovat domácím basketbalistům za vzornou reprezentaci boskovického sportu.

  Více: http://www.cbfjm.cz/muzi/livebox-op1/
 • 9 fotek, v úterý, 37 zobrazení, 9 komentářů | moje fotozprávy
  V pasáži Myslbek probíhá dobročinná výstava netradičních velikonočních vajec obřích rozměrů. Výtěžek z nákupu vajec půjde na nemocné cystickou fibrózou. Na obrázcích je také orfické vejce, které symbolizuje podle orfického mystéria stvoření světa ze zářícího stříbrného vejce.
  http://aukro.cz/listing/user/listing.php?order=qd&us_id=13652799
 • 31 fotek, v pondělí, 93 zobrazení, 2 komentáře | moje fotozprávy
  Bourání hotelu Praha
 • 15 fotek, v úterý, 61 zobrazení, 10 komentářů | krajina, příroda, moje fotozprávy
  po jedné hodině po půlnoci, při venčení našeho pejska...bez stativu...
 • 34 fotek, v pondělí, 17 zobrazení, přidat komentář | kultura, lidé, vesnice, zábava, moje fotozprávy
  Poslední postní neděli před Velikonocemi, Květnou neděli, se uskutečnilo setkání seniorů v sále Obecního úřadu Střelice se zajímavým programem.
  Nejprve pan Jaroslav Dostalík, organizátor setkání, přivítal čtyři desítky účastníků a poté představil hosty. Byli jimi učitelé klávesových nástrojů střelické Základní umělecké školy paní MgA. Vanesa Ignatova-Graboň, učitelka klavíru a pan Mgr. Karel Vágner, učitel keyboardu. Po příjemném hudebním vystoupení měla velmi zajímavou přednášku o kraslicích, jedním z mnoha symbolů Velikonoc a jara, paní Ing. Ivana Berkovcová.
  Setkání zakončil pan Dostalík podrobnými informacemi o zájezdu do Rakouska, který se uskuteční 22.05.2014.
 • 53 fotek, minulou neděli, 48 zobrazení, 8 komentářů | dokumenty, kultura, lidé, události, moje fotozprávy
  Rožnov pod Radhoštěm