Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kategorie moje fotozprávy

Seznam všech alb na Rajčeti


reklama

České centrum Praha, Rytířská 31, Praha 1
29 fotek, dnes, 40 zobrazení, 1 komentář | dokumenty, klasická-fotografie, moje fotozprávy
Francouzský institut, Štěpánská 35, Praha 1
Oba umělci navštívili v období Studené války (1965) litecké spisovatele. Doprovázel je mladý fotograf Antanas Sutkus. Výstava jeho fotografií byla připravena ve spolupráci s Velvyslanectvím Litevské republiky v ČR.
37 fotek, minulou neděli, 112 zobrazení, 3 komentáře | děti, sport, události, zábava, moje fotozprávy
V neděli 29. března 2015 se konala soutěž halových modelů v tělocvičně ZŠ Pustiměř pod vedením Ing. Štefana Ondáka a hlavního rozhodčího Milana Najmana.
7 fotek, dnes, 47 zobrazení, přidat komentář | události, moje fotozprávy
30.3.2015 na D 10 v blízkosti Interspaaru. Už jenom dostat se na stanoviště byl sportovní výkon. Přes dvoje koleje, ohromné louže, bláto. Všichni mi vždycky říkali, že nejsem sportovně nadaná, ale po dnešku mám dojem, že alespoň malinkatou medaili nebo alespoň papírový diplom bych si zasloužila.
vyfoceno z jednoho brněnských mostů (zcela bez odpůrců) přes dálnici ve směru na Prahu
17 fotek, minulou sobotu, 35 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
Výstava ukázala šikovnost lidí a připomenula blížící se Velikonoce

Přízemní prostory Domu dětí a mládeže v Boskovicích ožily o minulém víkendu netradičním ruchem. V sobotu 28. března 2015 odpoledne zde nezisková organizace Země pokladů a.s. ve spolupráci s DDM uspořádala zcela ojedinělou prodejní umělecko-výtvarnou výstavu.
Své výtvarné a řemeslné umění zde mohl předvést opravdu každý. Na stolcích ve velké herně, jež se proměnila v improvizovanou tržnici, se objevily obrázky, šperky, ošatky, perníčky, dekorační předměty a ostatní zboží zaměřené na Velikonoce. Chodbu ovládlo především vlněné království, kde si mohly přijít na své zejména Ti, jež umějí vládnout jehlicemi a pletením.
Organizátor pan Jiří Beer z nedalekého Novičií u Letovic k tomu poznamenal: „Nezisková organizace Země pokladů přišla s nápadem umělecko-výtvarné výstavy. Je nám to blízké, doma máme malé hospodářství s ovečkami, kozičkami a drobnými domácímí zvířátky, děti k nám rády chodí. Jsem rád za i napoprvé ne příliš hojnou účast. Snad se nám podaří tyto akce pořádat pravidelně.“
V průběhu odpoledne si přišly na své zejména děti a jejich doprovod. V keramické dílně pro ně byla zřízena výtvarná dílnička, kde si mohly zhotovit něco pěkného pomocí různobarevných korálků.
Ředitelka DDM Alena Staňková upřesnila: „Byli jsme osloveni s nabídkou spolupráce, samozřejmě jsme ji rádi přijali. Naše náplň činnosti je podobná, děti u nás též vyrábějí a rády se svými výtvory i pochlubí veřejnosti. Poskytli jsme prostory pro výstavu i dílničku. Pokud se akce osvědčí, budeme v tradici rádi pokračovat. Věřím, že se to lidem bude líbit a přijdou si pohladit duši pohledem na krásné věci.“
Zbývá poděkovat pracovníkům DDM Boskovice, že takové akce vymýšlejí a připravují obyvatelům města hodnotně strávené víkendy. Domníváme se, že celý volný den pasivně strávený ve velkém nákupním centru nebo před televizní obrazovkou nejsou zrovna ideálním využitím volného času.

Více: www.ddmboskovice.cz
49 fotek, minulou sobotu, 53 zobrazení, přidat komentář | kultura, města, moje fotozprávy
Zakončením tradičního irského festivalu v Ostravě byl megakoncert v Trojhalí Karolina. Účastníky byli irští Tae Lane a skupina Robbed & Lynched a české kapely Cheers! a Dálach.
78 fotek, minulou neděli, 188 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
55 fotek, minulou neděli, 199 zobrazení, 1 komentář | dokumenty, města, události, moje fotozprávy
Do Vyškova v neděli 29. března kolem čtvrté odpoledne dorazila část amerického konvoje,tzv. Dragoon Ride, který projíždí ČR ze cvičení v Pobaltí na základnu do bavorského Vilsecku. Ve Vyškově je očekávali stovky příznivců, ale i asi dvacítka odpůrců USA .Uvítání bylo tedy srdečné a děti i dospělí si jistě přišli na své i při následné prohlídce vojenské techniky..Vojáci zde přenocují a další den budou pokračovat do Prahy, kde je opět očekávají davy Pražanů.
49 fotek, minulou neděli, 140 zobrazení, 2 komentáře | sport, moje fotozprávy
60 fotek, minulou neděli, 60 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, města, události, moje fotozprávy
Dnes, 29.3.2015 vjel americký konvoj na území české republiky. Čekal je průjezd českou republikou, který byl další etapou jejich jedenáctidenní cesty z Pobaltí na domovskou základnu do bavorského Vilsecku. A takhle vypadal průjezd těsně za hraničním přechodem v Bohumíně
19 fotek, minulou neděli, 39 zobrazení, 21 komentářů | ostatní, příroda, moje fotozprávy
Stromovka
40 fotek, minulou neděli, 68 zobrazení, 1 komentář | kultura, oslavy, ostatní, zábava, moje fotozprávy
29.3. 2015 - Vysoký Chlumec
16 fotek, minulou sobotu, 36 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
Skončil desátý jubilejní Artézia Cup

Fotbalový areál v Červené zahradě bedlivě střežený zříceninou středověkého hradu bývá i o víkendech hojně využíván. V sobotu 28. března 2015 zde na umělé trávě byl posledním v pořadí vylosovaným utkáním zakončen tradiční zimní turnaj Artézia Cup neboli O pohár města Boskovic, tentokrát jubilejní desátý ročník.
Za chladného jarního počasí, kdy to občas vypadalo i na déšť, se střetla mužstva Kořence a Vísek s jasným vítězstvím 6:1 pro zástupce malebné obce drsné Drahanské vrchoviny. Tímto přesvědčivým skóre všechny utvrdili, že si vítěznou pozici v turnaji právem zaslouží. Po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího se začalo rychle stmívat, proto ředitel Služeb Boskovice, s. r. o. neprodleně vyhlásil konečné pořadí a předal ceny:

6. Vísky
5. Rájec Jestřebí
4. Boskovice „B“
3. Dorost Blansko
2. Dorost Boskovice
1. Kořenec

Nejlepším střelcem byl vyhlášen Ondřej Zmeko z Dorostu Blansko.
25 fotek, minulou neděli, 134 zobrazení, 1 komentář | moje fotozprávy