Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

reklama

42 fotek, včera, 45 zobrazení, 1 komentář | děti, kultura, lidé, zábava, moje fotozprávy
V 16 hodin nachystala boskovická pobočka MC Paleček v prostorách OC Kras ve spolupráci s Dětskou knihovnou Jihomoravského kraje pro děti interaktivní vystoupení malíře Adolfa Dudka, který během hodiny nakreslil a vtipnými gagy doplnil pohádku O veliké řepě, O Šípkové Růžence, O perníkové chaloupce a O koblížkovi. Při vystoupení mu „pomáhaly“ děti za pomocí přítomných maminek a jednoho statečného tatínka. MC Paleček pořádá podobné akce každý rok. Včera proběhlo Kreslení s Adolfem Dudkem na pobočce v Blansku. Na závěr nesměla chybět autogramiáda. Tentokrát trochu netradičně, buď na ruku nebo na čelo.
72 fotek, minulou neděli, 285 zobrazení, 3 komentáře | dokumenty, sport, moje fotozprávy
Ligový fotbal.
97 fotek, minulou sobotu, 14 zobrazení, přidat komentář | události, moje fotozprávy
Jako každý rok, tak i letos patřila poslední etapa Flóry Olomouc ovoci a zelenině. Aranžmá bylo nápadité, ovoce i zelenina přímo k nakousnutí .....
22 fotek, minulou sobotu, 24 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, moje fotozprávy
Vernisáž fotografické výstavy členů Fotoklubu PCW (Pražský Cwak).
60 fotek, minulou sobotu, 60 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
Slavnostní posvěcení kříže „U Mazalů“ v Mladkově

Konečně nastal toužebně očekávaný den. Prostranství před bývalou hospodou U Mazalů v Mladkově se zaplnilo lidmi a Slunce jako by tu slávu chtělo svými hřejivými paprsky podpořit. Po několika deštivých a chladných dnech se vyčasilo a opravený starobylý kříž se zlatou postavou Krista zářil do dálky.
Však také kvůli němu se zde všichni sešli na bohoslužbě slova. Lidé chtěli vidět tu nádheru konických kameníků, kteří zde po dva dny na větru a dešti pracovali, aby vše dokončili včas a místní i přespolní mohli potěšit své zraky pohledem na mistrovské dílo. V něm se snoubí šikovnost a um našich předků, kteří již bohužel dávno nejsou mezi námi, s řemeslnou dovedností současníků.
Na úvod se prostranstvím rozlehla podmanivá melodie dívčí scholy z nedalekých Knínic. Poté všechny přivítal předseda spolku Mlátek Ing. Ondřej Válka. Zvláště pozdravil starostku Boskovic Bc. Hanu Nedomovou, místostarostku Ing. Jaromíru Vítkovou a římskokatolického kaplana P. Sylwestera Jurczaka. Krátce připomenul historii mladkovských památek: „Na našem katastrálním území se nacházejí i tři kříže, před jedním se právě nacházíme. Stojí zde od roku 1826. Je to živé místo naší obce.“ Ing. Ondřej Válka dále uvedl, že spolek Mlátek chce v zachování památek pokračovat, protože historie je důležitým odkazem pro všechny.
V bohoslužbě slova pokračoval P. Sylwester Jurczak. Poselství apoštola Pavla přednesla místostarostka Boskovic Ing. Jaromíra Vítková.
Po další nádherné písní knínické dívčí scholy pokřtil P. Sylwester Jurczak opravený kříž a všichni se společně pomodlili „Otče náš“.
Malá slavnost se chýlila ke konci. Několik slov ještě přednesla starostka Boskovic Bc. Hana Nedomová. Připomenula důležitost ochrany památek: „Děkuji všem, kteří se podíleli na obnově kříže.“
Milé setkání zakončil Ing. Ondřej Válka. Poděkoval kaplanovi, schole, představitelům města Boskovic, paní Boháčkové, paní Musilové, pracovníkům Kamenosochařství Hemzal z Konice a všem dalším, kteří se na zdaru celé akce podíleli a podpořili ji veřejnou sbírkou. Její výtěžek byl 23 918,- korun. Připomenul finanční pomoc nadace VIA, plzeňského Prazdroje a 39 000 korun od JMK.
Knínická dívčí schola ještě zahrála a zazpívala na cestu k domovům, ale lidem se z milé společnosti příliš nechtělo. Ještě dlouho postávali hloučcích a debatovali, ochutnávali výborné koláčky a zahřívali se horkým čajem. Někteří možná zavzpomínali na své příbuzné a známé, kteří se této nádherné slavnosti nedožili a snad se na ni dívali odněkud zhora…

Více: http://www.boskovice.cz/mladkov/ds-1383
64 fotek, minulý pátek, 246 zobrazení, přidat komentář | kultura, moje fotozprávy
Oslava 30 let, kapely Debustrol
169 fotek, 1.10.2016, 105 zobrazení, přidat komentář | sport, zvířata, moje fotozprávy
Pasecký distanční dostih 2016, www.vytrvalost.eu
33 fotek, 15.10.2016, 29 zobrazení, 1 komentář | auta, sport, zábava, moje fotozprávy
40 fotek a 1 video, minulý čtvrtek, 157 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, sport, moje fotozprávy
UEFA Europa League 2016/2017
42 fotek, minulý čtvrtek, 313 zobrazení, 1 komentář | děti, dokumenty, kultura, události, moje fotozprávy
ALB937 V ZŠ Konečná (Havlíčkův Brod) odehrál divadelní kroužek školního klubu Sluníčko pro rodiče, prarodiče, sourozence i ostaní zájemce pohádku O Budulínkovi. Vystoupení doplnila děvčata z 6. A zpěvem. Roli dědečka ztvárnil náš vnuk Samuel :o)
49 fotek, minulý čtvrtek, 167 zobrazení, 3 komentáře | moje fotozprávy
14 fotek, minulý čtvrtek, 47 zobrazení, cestování, kultura, lidé, města, moje fotozprávy
Legiovlak na cestě po městech ČR.
25 fotek, minulý čtvrtek, 34 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
O památky se musí pečovat – pokračování

Ještě i ve čtvrtek 20. října 2016 pokračovalo usazování opraveného starobylého kříže z roku 1888 naproti bývalé hospody U Mazalů v místní části Boskovic Mladkově. Opět za velmi nepříznivého deštivého počasí. Pracovníci odborné firmy z Konice dokončovali montážní práce, provedli důkladné vyspárování a očištění. Velmi důležitou prací bylo spojení podstavcových dílů kovovými svorkami, aby nedošlo k „rozjetí“ základny. Na úplný závěr osadili cedulku „INRI“ nad hlavou Krista.
Současně s prací na kříži probíhala výstavba nového dlážděného chodníku souběžně s komunikací.
Nyní je vše připraveno ke slavnostnímu odhalení kříže v sobotu 22. října 2016. Začátek malé slavnosti při které nebude chybět kulturní program a občerstvení je plánovaný na 14 hodin. Osadní výbor v čele se Zdeňkou Boháčkovou a spolek Mlátek Ing. Ondřeje Války všechny místní i přespolní srdečně zve. Účast přislíbila též místostarostka Boskovic Ing. Jaromíra Vítková.
Připomínáme, že financování opravy kříže zajistil spolek Mlátek z následujících zdrojů: Nadace Via a individuální dotace JmK. Protože místním občanům není lhostejné, v jakém prostředí žijí, část prostředků byla získána veřejnou sbírkou.

Více: http://www.boskovice.cz/mladkov/ds-1383
44 fotek a 1 video, minulou středu, 142 zobrazení, 123 komentářů | architektura, krajina, města, zvířata, moje fotozprávy
Třídenní zpřístupnění části střechy Paláce Lucerna.
69 fotek, minulou středu, 23 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
O památky je třeba pečovat!

Příkladem péče o starobylé dědictví našich předků může být Mladkov ležící asi tři kilometry západně od Boskovic. Malá obec má něco přes tři stovky obyvatel. Díky Osadnímu výboru vedeném Zdeňkou Boháčkovou a spolku Mlátek Ing. Ondřeje Války se zde pořád něco děje. Vesnice může jít příkladem i co se týká péče o kulturní dědictví našich předků.
Podívejte se v krátké fotoreportáži, jak se staví zrekonstruovaný kříž z roku 1888. Pracovníkům odborné firmy z Konice, jež celý kříž ve své dílně renovovala, šla i přes značně nepříznivé počasí, kdy několikrát intenzivně pršelo a bylo po celý den velmi chladno, práce rychle od ruky a výsledek vidíte na posledních snímcích sami.
Slavnostní odhalení starobylého krásně opraveného kříže proběhne v sobotu 22. října 2016 naproti bývalého hostince „U Mazalů“. Začátek ve 14 hodin. Jste srdečně zváni.
Financování opravy kříže zajistil spolek Mlátek z následujících zdrojů: Nadace Via a individuální dotace JmK. Protože místním občanům není lhostejné, v jakém prostředí žijí, část prostředků byla získána veřejnou sbírkou.

Více: http://www.boskovice.cz/mladkov/ds-1383
23 fotek, minulé úterý, 37 zobrazení, přidat komentář | lidé, města, moje fotozprávy
Praha, 18.10.2016, nominace

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.