Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

reklama

24 fotek, včera, 16 zobrazení, 1 komentář | moje fotozprávy
42 fotek, včera, 12 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, sport, moje fotozprávy
Turnaj mladých fotbalistů.
35 fotek, minulou středu, 10 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, sport, moje fotozprávy
Barážový zápas o I.B třídu.
44 fotek, minulou středu, 10 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, sport, moje fotozprávy
Přípravný fotbalový zápas.
51 fotek, minulou sobotu, 30 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
Lidé a koně. Jezdecký den ke Dni dětí 24. 6. 2017

Sid, Garfiled, Alma. To jsou jména tří koní, jež se představili asi třicítce dětí s doprovodem na tradiční každoroční akci nazvané Jezdecký den ke Dni dětí. Tentokrát se zábavné odpoledne Jezdeckého spolku Na Kamenici konalo v sobotu 24. června 2017 v areálu Vyšší a Střední školy Hybešova v Boskovicích.
Za úmorného vedra osvěženého čerstvým větrem si děti mohly vyzkoušet dovednosti Indiánů ve střelbě z luku, házení sekerou a oštěpem v ležení Radka Přibyla.
Též se závodilo v jízdě s kolečkem, v hodu podkovou, přenášení vody. Svou obratnost děti předvedly na překážkové dráze v běhu zručnosti. Ovšem jen s maketou koně vyrobenou ze dřeva a papíru. Jedno z dětí bylo tak živé a snažilo se o co nejlepší výkon, že modelu koníka ještě před cílem upadla hlava i ocas.
Velký úspěch měla i známá židličková soutěž. Tu děvčata předvedla na koních, děti pak opakovaly samotné.
Za účast dostal každý drobnou odměnu, ti nejlepší i diplomy.
Děvčata předvedly práci s koňmi ze země, skoky, cvičení rovnováhy a ukázky zakončily drezůrou za doprovodu podmanivé hudby.
V pauzách mezi jednotlivými ukázkami se děti mohly povozit na koních vedených za uzdu zkušenými jezdkyněmi.
Akce, kde hlavními hrdiny byla ušlechtilá zvířata, se vydařila i přes letní vedro umocněné ostrými slunečními paprsky.
Více hlavní pořadatelka Ing. Jitka Slámková: „Akci jsme uspořádali v tomto pozdním termínu úmyslně, na začátku června je toho moc najednou. O prázdninách pořádáme dva turnusy příměstského tábora. V prvním jsou dvě volná místa, ve druhém více. Novinkou jsou letos víkendové pobyty pro děti 6 – 8 let zaměřené kromě práce s koňmi na indiánskou tématiku. Děkujeme hlavnímu sponzorovi Jednotě, spotřebnímu družstvu Boskovice, též Vyšší a Střední škole Hybešova za spolupráci a poskytnutí prostor.“
Ing. Jitka Slámková závěrem přiblížila Jezdecký spolek: „Sídlíme Na Kamenici, zabýváme se parkurovým skákáním, prací ze země, komunikací s koňmi a drezůrou. Součástí je i běžná práce jako je péče o koně, čištění, krmení. Bereme děti od tří let za přítomnosti rodiče, od šesti mohou přijít samostatně.“
14 fotek, 30.5.2017, 19 zobrazení, přidat komentář | koníčky, kultura, lidé, země, moje fotozprávy
Pěvecký workshop ŠKOLY MODERNÍHO ZPĚVU.
Téma: Interpretace, výraz, práce s emocemi.

Foto: Lukáš Jindra
Design plakátu: Tomáš Kejmar
Místo konání: KD Mlejn, Praha

KONTAKTY:
www.modernizpev.cz
skola@modernizpev.cz
777 935 537 (pouze SMS)
51 fotek a 3 videa, minulý pátek, 41 zobrazení, 28 komentářů | kultura, lidé, oslavy, zábava, moje fotozprávy
Výběr fotek z 1. dne (pátku) Veselských slavností 2017. Nebyla jsem tam od začátku, přišla jsem až kolem 16. hodiny, na koncert folkové kapely Kantoři. Potom jsem od 18. hodiny sledovala na náměstí soutěž " Jízda z kopce na čemkoliv".
14 fotek, minulý pátek, 38 zobrazení, 1 komentář | dokumenty, události, moje fotozprávy
Páteční přílety prvních letadel.
93 fotek, včera, 63 zobrazení, 4 komentáře | moje fotozprávy
71 fotek, minulou sobotu, 16 zobrazení, přidat komentář | moje fotozprávy
Již pošesté, ale přesto mnoho několikrát poprvé.
Páteční odpoledne 23.6.2017 patřilo dětem a jejich rodičům v rámci oblíbeného Hravého odpoledne. Poprvé jej organizovaly již čtyři místní iniciativy: Občanské sdružení Masarykova čtvrť, Radost na Drakenu, Nadační fond Lerchova otevřeno všem a Orel jednota Brno-Masarykova čtvrť. Poprvé (a doufejme, že ne naposledy) se uskutečnilo v nezvyklém prostředí bývalého vojenského areálu na Lerchově. Opět se plně potvrdilo, jak úžasný prostor to dokáže být – v centru čtvrtě, přesto jako by zcela někde jinde. Úplná Trnkova Zahrada. Místo, kde zapomenete na to, co se děje venku, děti si mohou volně hrát a skotačit.
I tentokrát nám počasí přálo, takže slunné odpoledne strávily desítky dětí zdoláváním řady malých soutěžních disciplín, za jejichž absolvování tentokrát dostávali perníčky z Vařejkova dvora z Meziboří na Vysočině. A opět se už skoro tradičním stalo, že si s radostí všechny atrakce prošla dítka i opakovaně. Novinkou byla přítomnost zručné paní bublifukářky, která nechávala vykouzlit desítky bublin i přímo malým dětem. Ty si rovněž oblíbily stavění z velkých kostek, zatímco dospělejší se zase bavili při dalším „poprvé“: lukostřelbě. Závěr večera patřil dalšímu „poprvé“: možnosti si opéci buřtíky na ohni, ke kterému se přidalo jiné „poprvé“, a to na poslední chvíli zařazené vystoupení tříčlenné skupiny Vít ví, která ve svém osobitém podání potěšila publikum cover verzemi (začasto za neúprosného užití Google Translator) známých hitů i českých šlágrů. Po celou dobu zpříjemňovala pobyt návštěvníkům nabídka zdravého cukroví, kávy a nealko nápojů z brněnské družstevní férové kavárny Tři ocásci.
I letos zaslouží plně poklonu místní obyvatelka, paní Irena Greplová a její Radost na Drakenu, která dokázala celou akci připravit a uspořádat tak pro rodiny pěknou tečku školního roku. Děkujeme všem, co nějak přiložili pomocnou ruku k dílu, i těm, co se došli pobavit nebo se jen tak podívat do areálu.
157 fotek, minulou sobotu, 34 zobrazení, přidat komentář | sport, události, moje fotozprávy
V sobotu po poledni pořádalo sdružení Sportuj s námi 3. ročník Dětského triatlonu pro žáky 3tích tříd a duatlon pro žáky 2. a 1. tříd. Závodu se zúčastnilo přes 80 závodníků. Přítomné přivítala starostka města Hana Nedomová. Před startem předvedla Policie ČR zásahy se psy, po závodech se pak předvedli hráči kolové z nedaleké Svitávky. Návštěvníci si mohli i vyzkoušet, jak je tento sport náročný.
61 fotek, minulou sobotu, 27 zobrazení, 2 komentáře | moje fotozprávy
Na polní ploše za skladem Kauflandu ve Velkém Týnci se jako každý rok sešlo asi 30 nadšenců leteckého modelářství se svými okřídlenými miláčky :-) K vidění byly modely různých velikostí a konstrukcí......Duo Grohmannovic opět excelovalo pilotáží vrtulníku. Nejvíc v kurzu byly vlečné, které měly "plná křídla" práce s vlekáním větroňů různých velikostí. Prostě - báječné počasí, báječná sešlost a báječné modely :-)
219 fotek, minulou sobotu, 21 zobrazení, 13 komentářů | kultura, města, oslavy, moje fotozprávy
Reportáž z oslav 500. výročí kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě
49 fotek, minulou sobotu, 58 zobrazení, přidat komentář | události, zábava, moje fotozprávy
Městys Lhenice uspořádal v sobotu 24.6.2017 pro všechny děti a rodiče Dětský den plný her.
7 fotek, minulou sobotu, 13 zobrazení, 1 komentář | města, příroda, události, moje fotozprávy
Památný strom, který se zřítil při bouřce v noci z 22. na 23. června 2017
35 fotek, minulý pátek, 43 zobrazení, přidat komentář | děti, kultura, vesnice, moje fotozprávy
Krajské kolo soutěže žáků základních uměleckých škol ČR vyhlášené Ministerstvem školství pro školní rok 2016/2017 pro dechové soubory se konalo 26. dubna 2017 ve Veselí nad Moravou. RADOVANKA střelické ZUŠ byla ve své kategorii nejlepší.
Krajské kolo soutěže žáků základních uměleckých škol ČR vyhlášené Ministerstvem školství pro školní rok 2016/2017 pro jazzové soubory se konalo 27. dubna 2017 v Mikulově. GRUPA střelické ZUŠ byla ve své kategorii nejlepší.
Poslední vystoupení GRUPY před prázdninami se uskutečnilo 22. června u cukrárny Na Hrázi.
41 fotek, minulý týden, 42 zobrazení, 7 komentářů | moje fotozprávy
Tance dávných tradic pošesté v Boskovicích

Víte co je letní slunovrat? Je to okamžik, kdy Slunce vstoupí do znamení Raka a je nejdelší den v roce. Letos tato astronomická událost připadla na 21. červen v 6.25 místního času, tedy ve 4.25 UTC. Začalo astronomické léto.
Malou slavnost uspořádalo Mezigenerační centrum při Senior Pointu města Boskovice.
Pořadatelé mezi sebou přivítali významného cestovatele a učitele hudby Jonáše Koukla. Ten ve tříhodinovém maratonu tance a zpěvu za doprovodu svých exotických nástrojů a kytar všem ukázal sílu a moc takzvaných kruhových tanců, v nichž se zrcadlí moudrost dávných kultur lidstva.
Akce se konala 21. 6. 2017 za horkého letního podvečera ve vnitřních i venkovních prostorách starobylého Panského domu na Hradní ulici.
Zatímco dospělí se věnovali tanci a meditacím, děti mohly ukázat svou šikovnost v malé tvořivé dílně. Zde pod vedením učitelky místní Střední pedagogické školy Mgr. Dany Hrubé a studentů vznikaly pod rukama nejmenších například vkusné papírové lodičky, velký úspěch měla hra na mumie, při níž omotávaly své starší kamarády pásy papíru.
Daniela Meluzínová k tomu upřesnila: „Akci jsme uspořádali již pošesté.Vždy se při ní prolíná, souznění, láska, vzájemnost, otevřenost. Celá naše společnost toto potřebuje. Milé setkání ukončilo jarní část programů Mezigeneračního centra, po prázdninách se opět rozběhnou přednášky, kurzy, například dle zájmu i Arteterapie.“
Daniela Meluzínová poté vyzvala všechny k účasti na podzimním programu, lidé mohou přinášet i vlastní témata a nápady ke zlepšení práce Mezigeneračního centra.
„Děkujeme všem sponzorům, Městu Boskovice, firmě Lánik, Luďku Řehořovi, Střední pedagogické škole. Dnes se zúčastnily čtyři generace od nemenších, po seniory. Jsem z přátelské atmosféry nadšena,“ dodala Daniela Meluzínová.
Jonáš Koukl přiblížil význam kruhových tanců: „Hlavním smyslem je setkání sám se sebou, s dalšími lidmi. Všichni přitom zpívají posvátné písně z různých koutů planety, tančíme a čerpáme z moudrosti dávných předků.“
Jonáš Koukl pochválil akustiku klenutého sálu a perfektní přípravu celé akce.
„Zpívali jsme Slunci, o úctě k životu, za prostor mezi nebem a Zemí. Letní slunovrat jsme oslavili úspěšně, znovu děkuji všem,“ zakončil Jonáš Koukl.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.