Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kultura

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

78 fotek, minulý pátek, 9 zobrazení, přidat komentář | kultura, sport
Lvov 2015 0| o
159 fotek, prosinec 2015, 25 zobrazení, přidat komentář | cestování, kultura, lidé, města
191 fotek, 31.12.2016, 3 zobrazení, přidat komentář | krajina, kultura, města, příroda, rodina-přátelé
Děkujeme Ti, Yvonko, že jsi nás provedla svým rodným krajem. Sluníčko nám k tomu svítilo na cestu, mráz kouzlil všude kolem nás.. Veselá nálada nás zavedla přes Čimické údolí do údolí Draháňského, toho času toliko opuštěného, se zvláštními chatkami, do kterých už možná léta nikdo nedochází. Vlevo chatka bez okna, se starým plotem, vpravo pak "sídlo" neskutečného charakteru. No pohleďte sami... Výhled na řeku byl skvostný a mrkvový krém s koriandrem a se zázvorem v útulné kavárně Pod Pavlačí v Dolních Chabrech jakbysmet. Posilněni na poslední kilometry jsme se vydali obejmout jeden z menhirů rozsetých po okolí a byli jsme u cíle. Vydařený poslední den roku 2016. Ať je takových výletních v příštím roce opět hodně! A třeba ještě víc. Těším se...
39 fotek, minulou sobotu, 56 zobrazení, přidat komentář | kultura, zábava
Sedmdesát platících účastníků se dobře bavilo v obvyklém průběhu bálu. Oživením bylo předpůlnoční překvapení domácích amatérských ochotníků-sportovců v parodii Tálínských olympijských her.
140 fotek, 27.12.2016, 9 zobrazení, přidat komentář | cestování, kultura, města, rodina-přátelé
Ani déšť se silným větrem nás neodradil od milého pozvání do Jičína - za kamarádkou Pavlínou, činčilami a skoro celou její rodinou. Bylo nám všem spolu moc hezky, užili jsme si sebe navzájem, pochutnali jsme si na vánočních dobrotách, ve městě jsme se již samy s Pavlínou oddaly v místním muzeu krásné výstavě filmových plakátů a za větru a deště a právě padlé tmy jsme s usměvem kráčely zpět do tepla Pavlínina domova...
29 fotek, včera, 7 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, lidé, města, události
Každoročně zahajuje kulturní sezónu Domova sv. Karla Boromejského kytarový koncert se zpěvem. Hráli a zpívali Hana Němcová, Andrea Klepišová, Jan Janda a Martin Hřivnáč. Nejvíc se vždy těšíme na bývalého člena Vycpálkovců Honzu Jandu a rádi ho svou účastí podpoříme.
53 fotek, minulou sobotu, 187 zobrazení, přidat komentář | krajina, kultura, lidé, příroda, události
Druhý lednový víkend roku 2017 jsem měl složený ze dvou částí. Nejdříve slezina T.O. Údolí Děsu obohacená narozeninami osadnice a pak vandr do Krt na tzv. Mléčný vandr (4. ročník). Pořádajících plzeňských trampů jsem se v týdnu nijak nezeptal na cestu do campu, kde budou mléčné hody probíhat. Myslel jsem si, že jako vždy každého vystopuji. Stopy se dají najít ve hlíně, v trávě … a pochopitelně ve sněhu. Ovšem, z pátku na sobotu foukal vydatně vítr a zároveň hustě sněžilo. Páteční stopy kamarádek a kamarádů úplně zmizely. S kamarádem jsme prošli všechny mně známé skalní campy, ale nikde „mlékaři“ nebyli. Prolezli jsme Krtské skály skrznaskrz. Spojení mobilem bylo nedostupné. Když jsme se skalami dostatečně pokochali, se zpocenými zády jsme zamířili do hospody v Krtech. Avšak, jak už to v poslední době bývá, hospodští mají nahrabáno peněz, že klidně v sobotu zavírají. Tak jsme našli jinou, vzdálenou hospodu, kde jsme vydrželi až do zavíračky. Nakonec se mně ten toaletní papír hodil po požití rakovnického Bakaláře. A kde hledaní „mlékaři“ byli ? Na lesním campu asi 1 km od Krtských skal. A protože tam tentokrát nebyl kamarád Zálesák, nebyli ani slyšet :-) Teď už bych tam, dle následného vysvětlujícího telefonátu, trefil. Tak, dík za pozvání a snad dorazím příště. Ahoj.
22 fotek, 22.11.2016, 26 zobrazení, 43 komentářů | kultura
Pieter Bruegel st. - Zápas masopustu s půstem (1559)
Na tomto obraze Bruegel zachytil množství různých lidových zvyků spojených v Nizozemsku s obdobím masopustního veselí a postního času jako přípravy na Velikonoce. Zároveň však zde vyjádřil v té době aktuální konflikt mezi katolickou církví a protestantskou reformací.
První dva obrázky v albu jsou moje fotky, pořízené během návštěvy Uměleckohistorického muzea ve Vídni. Další pak jsou reprodukce stažené z internetu.
25 fotek a 1 video, minulý týden, 6 zobrazení, přidat komentář | kultura
NA ZÁVĚR VÝSTAVY VÁNOČNÍ PŘÍBĚH, USPOŘÁDAL KLUB HISTORICKÉHO ODÍVÁNÍ MÓDNÍ PŘEHLÍKU. POŘADEM PROVÁZELA PANÍ PAVLA HRADILOVÁ.

FOTOGRAFOVAL A UPRAVIL JAROSLAV KUČERA 12.1.2017

ALBUM OBSAHUJE 24 FOTOGRAFIÍ A 1 VIDEO.
8 fotek, minulý pátek, 38 zobrazení, přidat komentář | cestování, kultura, události, zábava
beseda
26 fotek, 14.4.2011, 9 zobrazení, koníčky, kultura, lidé, události
230 fotek, minulý týden, 28 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, klasická-fotografie, kultura, příroda
Ledová krása již má své místo, od 13. do 15. ledna bylo vysokotatranské Hrebienok, a to díky akci TATRY ICE MASTER. Během tří dnů Ledoví sochaři z devíti zemí vdechnou život 45 tunám ledu a promění je na 30 unikátních ledových soch.

Tricklandia je slovenský projekt založen na trick arte, umění optických iluzí, který nabízí zábavnou galerii rodinného typu. Její součástí je i zrcadlové bludiště, vytvořili jsme trikartový objekt, kde se z dvojrozměrného obrazu stává trojrozměrný a stáváte se součástí objektů. Máme zrcadlové bludiště a kaleidoskop
60 fotek, léto 2008, 27 zobrazení, 26 komentářů | architektura, cestování, kultura, lidé, zábava
ALB 1042
Závěrem každé delší cesty jsem dělal sbírku oken typických pro tu oblast.
Ani zde to není výjimkou :-)
87 fotek, minulý týden, 10 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, krajina, kultura, události
Pro co stálo za to žít
141 fotek a 1 video, včera, 107 zobrazení, 5 komentářů | architektura, dokumenty, kultura, příroda, zvířata
Letošní 44. ročník výstupu na Milešovku se povedl. Výhledy z Milešovky měli v oblibě lázeňští hosté z Teplic i ostatní turisté již v 19. století. V roce 1825 nechal hostinský Antonín Weber postavit chýše s možností občerstvení. Dnešní podoba rozhledny pochází z roku 1904. O rok později zde také začala fungovat meteorologická observatoř. Po 2. světové válce byl přístup na věž pro veřejnost uzavřen. Ke znovuzpřístupnění došlo až v roce 1998. Z ochozu můžete obdivovat výhledy na České středohoří, Krušné, Lužické a Jizerské hory, Šumavu a Alpy. Milešovka je nejvyšší hora Českého středohoří. Její vrchol leží ve výšce 836,5 metrů nad mořem. Jméno získala podle nedalekého Milešova. Je to prý největrnější hora v Česku a říká se jí Královna středohoří.
Počasí: -4°C, polojasno, větrno, 30 cm sněhu.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.