Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kategorie "kultura"reklama

72 fotek, 30.5.2015, 6 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, kultura, lidé, zábava
Poslední částí zájezdu byla prohlídka výstavy dětských pokojíčků v barokním salonku na zámku Sychrov. Pak už jen pár fotek z autobusu a šťastný návrat domů....Na báječný výlet budeme všichni jistě rádi vzpomínat.
280 fotek, minulou neděli, 10 zobrazení, přidat komentář | kultura, oslavy, události, vesnice
45 fotek, v úterý, 5 zobrazení, přidat komentář | krajina, kultura, města, příroda
148 fotek, tento týden, 14 zobrazení, 1 komentář | architektura, cestování, dokumenty, krajina, kultura
103 fotek, 19.7.2015, 3 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, krajina, kultura, města
Kdo: Spadi, X-Jam, Zrha
Kde: Domos, Szentendre, Budapešť
Kdy: 19.7.2015
Foto: Spadi
Více info na: http://desetdnidesetzemi.webnode.cz/zapisky-z-cest/tour-de-cz-a-sk-hu-ua-sk-cz-2015/a19-7-2015-hu-szentendre-budapest/
Druhý den je ve znamení putování po Budapešti a jeho předměstích. Kde jsme všude byli, co jsme navštívili, můžete vidět v následujícm albu. Případně více informací o tomto dni naleznete na výše zmíněném odkazu.
374 fotek a 1 video, tento týden, 49 zobrazení, přidat komentář | cestování, kultura, města
7 fotek, minulou sobotu, 6 zobrazení, přidat komentář | kultura, lidé, oslavy
Hudební slavnosti 2015
21 fotek, minulou sobotu, 11 zobrazení, přidat komentář | kultura, lidé, zábava
Jsem ráda, že jsem tam byla.
30 fotek, ve středu, 17 zobrazení, 40 komentářů | architektura, klasická-fotografie, kultura, města, ostatní
Ten je místem, kde se začala psát historie Litoměřic. Katedrála sv. Štěpána existuje ve své dnešní podobě od poloviny 17. století.
Bílá věž,která navazuje na katedrálu byla vystavěna v roce 1883. Na její vrchol vede 168 schodů. Dómské náměstí má neopakovatelnou atmosféru.
50 fotek, minulou sobotu, 12 zobrazení, přidat komentář | cestování, kultura, zábava
Wax muzeum Praha s výstavou madame Tussauds
17 fotek, ve středu, 24 zobrazení, přidat komentář | děti, kultura
1 video, ve středu, 26 zobrazení, přidat komentář | děti, kultura, lidé, ostatní, umělecké
36 fotek, léto, 63 zobrazení, 132 komentářů | cestování, krajina, kultura, zábava, země
Ohňový tanec je vrcholný okamžik jarních obřadů zvaných nestinarstvo, které se každoročně kolem 21. května konají v jedné jediné bulharské vesnici v horách. Každý nestinar (jak se rituálním tanečníkům říká) tancuje v ohni jinak. Někteří projdou několikrát po žhavém uhlí, aniž se na chvíli zastaví. Další se zastavuje uprostřed ohniště a několikrát se otočí dokola své osy. Většinou nejdéle vydrží na žhavém uhlí tancovat ženy, které snáze upadají do transu. V tomto stavu si pak berou do rukou ikony svatého Konstatina a Heleny a tancují s nimi. Smyslem obřadu je zahnat všechny bolesti, které by mohly postihnout obyvatelstvo ve vesnici, zajistit zdraví a bohatou úrodu prostřednictvím světce ochranitele.
My už to viděli jako turistickou atrakci, ale hluboký náboženský kontext zůstává - ta tančící žena vpochodovala do žhavých uhlíků se zřejmým náboženským vytržením. A na závěr pronesla modlitbu a díky ke sv. Konstantinovi. Působivé...
82 fotek, 10.7.2015, 29 zobrazení, přidat komentář | kultura, lidé
Na hudebních dvorcích v lounské knihovně zahrál i Paralet. Přišly desítky jeho fanoušků a společně prožili příjemný večer s výbornou muzikou.
83 fotek a 3 videa, 6.8.2015, 15 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, události, zábava
Všude oblíbená kapela Swing Melody Ostrov mile ráda přerušila probíhající natáčení prvního CD v Praze, když dostala možnost být navždy zvěčněná a přijala pozvání k natáčení filmu v režii Dalibora Stacha "Za oponou noci", jehož podstata je inspirována skutečnou událostí v životě Dalibora Stacha a je doplněna o děj z minulosti i z budoucnosti. Film vzniká podle režisérovo stejnojmenné mystické knihy, inspirované vlastními zážitky. Popisuje autentický prožitek klinické smrti. Zážitek, kdy přešel na druhou stranu a pak se zase vrátil zpátky, protože ještě nenadešel jeho čas. Ovlivnilo ho to na celý život. Zážitek se odehrál v nemocnici Ostrov před 25-ti lety a nyní se sem vrátil s filmovým štábem… A na koho se můžeme těšit v hlavních rolích?
Např. Bolek Polívka a Chantal Poullain, Richard Genzer a Michal Suchánek, David Novotný, Petra Bučková, Dalibor Stach ml. a řada dalších. (převzato)
My se samozřejmě také těšíme, že alespoň pár vteřin uvidíme SMO-čko v povzdálí v záběru, kdy se děj posouvá zpět do třicátých let. Ozdobou záběru byly také členky taneční školy Evy Jungmanové a spousta dalších.