Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kultura

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

27 fotek, 2.11.2016, 2 zobrazení, přidat komentář | kultura, rodina-přátelé
Trocha kultury v rámci Francouzského podzimu 2017 - s Marki, Marťou a Honzim. Přijel skvělý mim Laurent Décole a pěkně od srdce jsme se nasmáli. Příjemné představení :)
6 videí, 24.12.2016, 1 zobrazení, přidat komentář | kultura
45 fotek, minulé pondělí, 4 zobrazení, přidat komentář | kultura
CAMILLE SAINT-SAËNS: KARNEVAL ZVÍŘAT
VELKÁ ZOOLOGICKÁ FANTAZIE PRO DVA KLAVÍRY A KOMORNÍ SOUBOR

Karneval zvířat Camilla Saint-Saënse je plný nečekaných zvratů a překvapení. Příchod krále zvířat naplní sál očekáváním. Co bude asi následovat? Kohouta a slepice by nikdo nečekal. Proplujeme také akváriem, proletíme voliérou. Možná nás vyděsí divoký tanec fosílií. Zasníme se s bělostnou labutí a finále… nechte se překvapit.
Skladba se sice na první pohled tváří poněkud přírodovědně, ale při bližším prozkoumání zjistíme, že v hudební charakteristice každého ze čtrnácti zvířat můžeme najít i znaky lidských vlastností. A co teprve, když se mezi zvířaty objeví dva klavíristé?!
Ojedinělé představení s rozvernými bajkami Ogdena Nashe a zvířecími maskami spojí prvky divadla i tance, a především uvede naše mladé posluchače do fantastického světa hudby.
97 fotek, minulou neděli, 54 zobrazení, přidat komentář | krajina, kultura, lidé, události
Přestože na mě v týdnu skočil nějaký virus, nevydržel jsem být o víkendu doma a vyrazil na vítání jara, pořádané SVS - Smečkou Vlků Samotářů, na šumavský camp T.O.Kůrovci. Dlouze jsem se projel českou železnicí, která je drahá, pomalá, často zpožděná, přeplněná cestujícími, rámusící, se špinavými okny… Ovšem, dorazil jsem mezi skvělé kamarády trampy, takže daleké cesty jsem nelitoval. Pokecali jsme si, zazpívali u ohně a v neděli jsem ještě navštívil Janovice, kde jsem před cca čtyřiceti roky vojákoval. Takže, s kamarádkami a kamarády z proběhlého vítání jara se rád znovu setkám při nějaké další příležitosti. A tradičně musím konstatovat: opět pohodový víkend.
59 fotek, 25.2.2017, 26 zobrazení, přidat komentář | kultura, lidé, oslavy, události, vesnice
17 fotek, minulou neděli, 9 zobrazení, přidat komentář | kultura, lidé, moje fotozprávy
Do boskovické synagogy v nedělní podvečer 26.03.2017 přijeli Brněnský ekumenický sbor pod vedením Luboše Rause zazpívat a Komorní soubor zahrát starozákonní žalmy italského houslisty a skladatele židovského původu Salomona Rossiho. Kromě zpívaných žalmů zazněly i Sinfonie v podání Radka Vašiny na cink, Marie Matyáškové na barokní housle, Rut Rausové na violou da gamba a Alice Přikrylové na cembalo a varhany. Bohužel většina obyvatel dala přednost sluncem prozářenému odpoledni a šli radši do přírody na procházku nebo zahrádku, takže většina míst zela prázdnotou. Je to škoda, protože přišli o nádherný kulturní zážitek.
199 fotek, 18.3.2017, 41 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, lidé, vesnice, zábava
nafoceno svane

Skvělá akce, která ukončila plesovou sezónu v Zašové pořádaná "OPBH - Občany Pohoře Baví Humor"
většina fotek fotografována na vysoké ISO
27 fotek, 17.3.2017, 39 zobrazení, 80 komentářů | dokumenty, kultura, města, zábava
„Letošní BLIK BLIK zavede diváky nejen do centra Plzně, ale především na Roudnou, kde umělci vzdají hold této jedinečné plzeňské čtvrti a jejím příběhům, obyvatelům a atmosféře,“ to jsou slova programového ředitele společnosti Depo 2015, pana Jiřího Sulženka, která akci pořádala. A skutečně - proti dřívějšku byl festival trochu komornější, ale tajuplnou atmosféru plzeňského centra a Roudné rozhodně podtrhl a zaujal velké množství Plzeňáků...
17 fotek, minulou neděli, 9 zobrazení, přidat komentář | architektura, krajina, kultura, příroda
425 fotek, 25.2.2017, 11 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, lidé, vesnice, zábava
VIDEO z akce zde : https://youtu.be/lYVcsGrFm5s

Foto: J. Pelant, D. Pelantová a B. Nehyba
237 fotek, 18.2.2017, 22 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, lidé, vesnice, zábava
Foto: J Pelant a B. Nehyba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.