Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Architektura

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

255 fotek, 25.10.2016, 3 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, města, ostatní
BRATISLAVA, procházka centrem, katedrála sv. Martina, Bratislavský hrad, Historické muzeum, Muzeum dopravy
38 fotek, včera, 36 zobrazení, 87 komentářů | architektura, krajina, města, příroda
Obě tyto plzeňské čtvrti spojují hned dvě věci : první z nich je, že původně šlo o přííměstské obce a postupem času byly připojeny k Plzni. Historie obou obcí je poměrně dlouhá a zajímavá, i když čtvrť Doubravka je mnohem starší. Druhým, ale tím hlavním pojítkem je řeka Úslava, která oběma místy žene své vody k soutoku s ostatními plzeňskými řekami. Úslava je poslední řekou, která se k soutoku připojuje a teprve potom vzniká Berounka.
http://www.koterov.cz/historie/
http://www.oplzni.eu/?p=1763
44 fotek, červen 2008 až prosinec 2016, 30 zobrazení, 55 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, lidé, města
ALB 1044
Ve dnech 27.6.- 9.7.2008 se uskutečnila expedice LZB Normandie-Bretaň. Už jsem nedoufal, že dám komplet dohromady, protože jsem ztratil data z externího disku. Nakonec se podařilo je zachránit a složitě dokončit vzpomínání na krásné zážitky. Úvodní snímky reprezentují vždy jedno album s daným tématem. Pod fotografií je link na jejich prohlédnutí :-)
38 fotek, minulou sobotu, 85 zobrazení, 92 komentářů | architektura, krajina
sobotní výlet na zříceninu hradu tolštejna v lužických horách...
24 fotek, 25.11.2016, 16 zobrazení, 39 komentářů | architektura
Koncem listopadu se mi naskytla vzácná příležitost navštívit střechu Rudolfina se zajímavým výkladem architekta Lukáše Duchka. Vkládám sem pár snímků s prosbou o shovívavost k jejich kvalitě. Během hodiny, kterou jsem na střeše strávila, se zamračený den rychle měnil v noc a já bojovala s nastavením foťáku a se stativem a zoufale se snažila pořídit co nejvíc záběrů.
Střechu budovy Rudolfina zdobí 16 soch hudebních skladatelů a 16 soch výtvarných umělců. Vyprávění o výzdobě střechy si můžete poslechnout na https://www.youtube.com/watch?v=wAYsiDl2GuE.
Více o budově naleznete na http://www.rudolfinum.cz/o-budove/historie/.
52 fotek, včera, 41 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Moritzburg - Lovecký zámek Moritzburg (kterému se přezdívá Perla saského baroka).Původní stavbu si nechal postavit vévoda Mořic Saský v letech 1542–1546 jako lovecký zámek v renesančním stylu na vrcholu žulové hory v bažinaté dolině. V letech 1661–1672, za vlády kurfiřta Jana Jiřího II., byla k zámku přistavěna kaple podle návrhu Wolfa Caspara von Klengela. Kaple obsahuje pískovcovou a štukovou výzdobu, nástropní malby, oltář a lóži pro saského panovníka. Tato původně luteránská kaple začala sloužit ke konání katolických bohoslužeb v roce 1699, dva roky po konverzi Augusta Silného ke katolictví. Za vlády Fridricha Augusta Silného také došlo k výrazné proměně exteriérů a okolí zámku. Dvorní architekt Matthäus Daniel Pöppelmann vypracoval návrh na přestavbu loveckého zámečku v barokním stylu, v jejímž rámci pak byly původní čtyři bašty zvýšeny, přestavěny na rohové věže a propojeny s renesančním zámečkem, čímž byla vytvořena současná charakteristická podoba. Také byl zřízen nový park a Zámecký rybník, v jehož středu leží ostrov se zámkem. Rekonstrukce skončila v roce 1733, kdy zemřel August Silný. Od roku 1933 využíval areál princ Arnošt Jindřich Saský jako svoje sídlo a zřídil zde i prostory pro oficiální návštěvy. V roce 1945 byl zámek Wettinům vyvlastněn.
37 fotek, včera, 23 zobrazení, 11 komentářů | architektura, klasická-fotografie, města, příroda
Tak jak jsem kráčel Libercem.
20 fotek, včera, 37 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Tharandt - Nový zámek, který si jako ateliér nechal v l. 1858-1861 postavit sochař Ariel hrabě z Recke-Volmersteinu místo venkovského domu. R. 1866 zdědil zámek polský šlechtic a královský pruský diplomat hrabě Michael Jérôme Leszczyc-Sumiński, jehož rodový erb je umístěn nad vchodem. Hrabě Ariel nechal zámek přestavět maursko-orientálním tudorovském stylu a odkázal jej svému nevlastnímu synovi baronu von Recum. Jedním z dalších držitelů zámku byl podvodník Franz Tausend. R. 1936 zámek vyhořel a po opravě získal současnou podobu. Po roce 1945 lesnická škola, později Akademie lesnictví. Od roku 1999 byl zámek prázdný. Od roku 2002 je v soukromých rukou a majitelé zámek obývají. Byla plánována po etapách rekonstrukce, která měla být ukončena v roce 2014, nicméně na zámku žádná rekonstrukce není znát, i jeho okolí pustne. Zámek je v těsné blízkosti hradu Tharandt (http://lotusesprit.rajce.idnes.cz/tharandt ).
61 fotek, včera, 30 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, koníčky, krajina, města
Nedělní výlet se vydařil. Ke snídaní hambáč, k obědu svíčková, večer kachna. Zákusek, cukroví a čokoláda Lindt, černá turecká káva s mlíčkem. Autor: http://berkapetr.rajce.idnes.cz/Dobova_remesla , http://www.mracti.cz , http://stararemesla.eu , http://modniprehlidky.wz.cz
42 fotek, 31.12.2016, 7 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, města, země
Čtvrtý den jsem věnoval opět Helsinkám, navštívil jsem muzeum designu, dvě zásadní helsinské vyhlášené hospody, prohlídnul jsem si Finlandia Hall. Olympijský stadion byl bohužel z důvody rekonstrukce zavřen. Večer jsem u jezera Töölönlahti sledoval novoroční ohňostroj. Brzo ráno prvního ledna s Finnair zpět do Prahy.
50 fotek, 21.10.2016, 5 zobrazení, přidat komentář | architektura, města, příroda
(zámecký park a okolí, Husovo náměstí, City park)
50 fotek, 20.10.2016, 1 zobrazení, přidat komentář | architektura, krajina, příroda
(Evangelický kostel, Libice n. C., vstupní brána na Slavníkovské hradiště, Soutok Labe - Cidlina, Slavníkovské hradiště)
50 fotek, 28.9.2016, 4 zobrazení, přidat komentář | architektura, příroda
(Poštorná - Kostel Navštívení Panny Marie, Františkův rybník, Pohansko)
90 fotek, 30.12.2016, 3 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, města, země
Třetí den jsem odjel Pendolinem do města Turku, kde se nachází především hrad Turku, který hrál zásadní roli ve finsko-švédské historii. Prohlídnul jsem si i přístav a katedrálu.
64 fotek, 3.9.2016, 3 zobrazení, přidat komentář | architektura, města, příroda
(Rotunda sv. Juraja, Židovský hřbitov, Kalvárie, Ledovna, Baťův kanál a přístav Skalica, Rozhledna na Baťově kanálu, Dům kultury, Náměstí Svobody, Kaplička sv. Anny - Karner, Farský kostel sv. Michala Archanděla + věž, Jezuitský kostel sv. Františka Xeverského)
50 fotek, 19.8.2016, 3 zobrazení, přidat komentář | architektura, města, příroda
(Ptačí vrch, město, Obecní dům, Dvořákovy sady, Konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie, Horní náměstí, Dům umění)

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.