Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Kategorie "architektura"reklama

61 fotek, ve středu, 2 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, kultura
Šachtová pec byla postavena stavitelem Patleichem z Hützingu u Vídně podle projektu architekta Tichého pro První spolek ku vyrábění vápna ve Vápenném Podole. Stavba byla v roce 1873 slavnostně vysvěcena a uvedena do provozu. Z lomu v obci byl vápenec dopravován k peci vozíky po navážecí rampě, která se nedochovala.
Naučná trasa po stopách vápenictví v Železných horách provádí návštěvníky nejvýznamnějšími místy s vápenictvím spojených. Trasa začíná v Berlově vápence v Závratci, kde se návštěvníci seznámí s historií vápenictví a těžby vápence v Železných horách.
Železné hory – Geologicky významná oblast je projekt zaměřený na propagaci geologické rozmanitosti Železných hor, jako učebnice pod širým nebem. Je to projekt, který nejen propaguje ucelené geologické formace na uzlových bodech, kde je budována expozice hornin z daného období, ale přivádí zájemce i ke konkrétním lokalitam (často málo známým, či zcela zapomenutým). Zároveň poukazuje na dlouhodobé využívání horninového bohatství, a to především k výrobě cementu a dalších stavebních materiálů. Zároveň však nezapomíná na ochranu přírodních hodnot tohoto území a podporu turistického ruchu. V návaznosti na terénní informační systém je budován i informační a vzdělávací systém prostřednictvím tištěných materiálů a umožňující dálkový přístup. Již dnes existují ucelené jednodenní exkurze pro školní výuku nebo pro další laickou i odbornou veřejnost. Tento projekt již při své realizaci i po dokončení umožňuje využít poznatků a informací k rozvíjení dalších dílčích projektů. Tak je tomu v případě existující NS Heřmanův Městec – Město dvou moří. Cyklistická naučná stezka MAGMA a další.
58 fotek, ve čtvrtek, 9 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, příroda
27.8.2015 Pavlovské vrchy (Pálava) - zřícenina hradu Děvičky a Pavlov
39 fotek, ve čtvrtek, 12 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, příroda
27.8. 2015 Pavlovské vrchy (Pálava) - Sirotčí hrad a Klentnice
21 fotek, letos v srpnu, 3 zobrazení, přidat komentář | architektura, kultura
Bečov nad Teplou (německy Petschau) je město v Karlovarském kraji. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. V místním zámku je umístěn relikviář svatého Maura, podle některých zdrojů druhá nejcennější (movitá) památka v Česku.
45 fotek, ve čtvrtek, 8 zobrazení, přidat komentář | architektura, krajina, příroda
Vodní nádrž Fláje z části již vypuštěná, Vodní nádrž Janov - také Mostecká přehrada
344 fotek, minulý týden, 344 zobrazení, 2 komentáře | architektura, cestování, příroda, rodina-přátelé
Lambi (hotel Apollon) - Tigkaki - Asklepion - město Kós - Nysiros - Zipari - Antimachia - Plaka - Camel beach - Agios Ioannis Thymianos - Kata beach - Pili - Paleo Pili - Zia
14 fotek, květen až srpen, 8 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, kultura, města
74 fotek, v úterý, 18 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, města
55 fotek, duben 2010 až srpen 2015, 21 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, města
15 fotek, v úterý, 17 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
294 fotek, letos v červenci, 19 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, koníčky, krajina, města
Čtyřdenní dovča v Rakovníku a cestování po okolí - Muzeum ČD v Lužné, Kamenné řady u Kounova, hrad Křivoklát, rozhledna Velká Buková, muzeum vlaků v Kněževsi, hrad Krakovec, Hokejová síň a Muzeum T. G. Masaryka v Lánech, včetně návštěvy zámeckého parku.