Nejkomentovanější alba na Rajčeti

Seznam všech alb na Rajčeti

reklama
70 fotek, 13.10.2018, 99 zobrazení, 211 komentářů | auta, cestování, koníčky
Historie karosářství má ve Vysokém Mýtě bohatou tradici. Hlavním představitelem a významným karosářem v Československu, ale i v zahraničí se stal Josef Sodomka mladší. Byl pokračovatelem rodinné firmy, která se z původní výroby kočárů, přeorientovala na produkci špičkových karosérií. Expozice muzea je rozdělena na dvě části. V první části je možno zhlédnout, jak postupoval karosář při výrobě auto karoserie. Ve druhé části se můžeme dovědět něco o historii továrny Sodomka. Toto album navazuje na předcházející z Vysokého Mýta https://jiricerny.rajce.idnes.cz/Vysoke_Myto%2C_2018/
48 fotek, 17.11.2018, 287 zobrazení, 473 komentářů | cestování, příroda, zvířata
Kamarádka z Rajčete mě vyvezla k Mladé Boleslavi, kde jsme si užívaly veverek, a k Milovicům, kde jsme pro změnu fotily divoké koně. Pratuři u Benátek se pak před našimi objektivy uklidili do bezpečné vzdálenosti.
20 fotek, tento týden, 27 zobrazení, 52 komentářů | příroda, zvířata
115 fotek, v pondělí, 33 zobrazení, 47 komentářů | cestování, dokumenty, krajina, ostatní, příroda
Vrcholy Čelo a Veterlín patří do korunky hor v Malých Karpatech s výškou nad 700 metrů.Přestože na žádný nevede značená trasa, na obou je umístěna vrcholová kniha. Čelo ji má u Hačovej jeskyně a Veterlín přímo na vrcholu. Cestou zpátky jsem ještě hledal místo, kde jsem před léty našel torzo legendárního Tatranského expresu.
45 fotek, červenec 2012 až únor 2018, 161 zobrazení, 73 komentářů | cestování, města, rodina-přátelé, zábava
ALB 1175
soubor č.39 Expedice LZB Rumunsko – Moldávie (30.6.- 14.7.2012)

BRASOV světský

Brašov žije kulturně jako málo měst kdekoliv jinde, a nyní tím nemyslím jenom Rumunsko. Pořádají se tu často hudební koncerty, a my jsme měli štěstí, že zde vystavovali výsledky národního sympozia v tvorbě mozaiky. Díla různých autorů byla v ulicích, v parcích, prostě dávala tomu létu krásnou kulisu.

Ještě krásnější kulisa zde ale byli lidé, zejména ti v klidových částech jako jsou kavárenské stolky nebo parky. Co mi překvapilo při příchodu do města, že zde bylo na mnoha místech hodně betonových hráčských stolků. Byli ale prázdné. Řekl jsem si – je to trapná kulisa jako u nás některé násilné cyklostezky nebo dětská hřiště EU. OMYL. Kolem poledního se to zaplnilo velkým počtem hráčů. Dospělých dětí jak já říkám. Byli na hru soustředěni, ale evidentně jim moje přítomnost nevadila. Dokonce mne nevyháněli, když jsem jim koukal *do karet*, a posléze i povzbuzoval.
Pohodáři. A myslím, že jim ten zájem dělal i dobře. Prostě žádný stres

A žádný stres přeji všem i nadále při našem putování :-)

Další pokračování bude soubor 40 CAMP 9 CARTISOARA
21 fotek, minulou sobotu, 87 zobrazení, 112 komentářů | koníčky
69 fotek, minulou sobotu, 64 zobrazení, 113 komentářů
Já jinej nebudu a doufám, že mi to vydrží. Dva dny po návratu z nemocnice už zase vyrážíme na výlet. Do vlaku, jedoucího do Kralup nad Vltavou, k nám přistupují naši noví známí, kteří se k nám přidávají na 12 a půl km dlouhou procházku podél Vltavy do Nelahozevse a k zámku Veltrusy. Počasí ucházející, větrné, trasa lehká rovinatá, tak pojďme...
35 fotek, červenec 2012 až únor 2018, 128 zobrazení, 79 komentářů | cestování, příroda, rodina-přátelé, zábava
ALB 1176
soubor č.40 Expedice LZB Rumunsko – Moldávie (30.6.- 14.7.2012)

CAMP 9 CARTISOARA

Jak jsem psal v albu Fagaraš, nedohodlo se pohodlné ubytování v horách a my jsme se definitivně připravili o možnost nějakého smysluplného posledního výšlapu v horách. Dole nebylo nic zajištěného, dokonce jsme v jedné vesnici zkoušeli bydlet u lidí. Mělo to jediný problém, že vesnička byla malá a nocleh nám nabídli asi pro necelou polovinu lidí. Zbytek by musel spát v autobusu nebo někde kolem v příkopech. Vydržet se dá všechno. Jediné, co nás vždy limitovalo, byl přístup k vodě na umytí a na uvaření čaje nebo polévky, a zejména otázka toalet. Nic příhodného se při průjezdu nenacházelo.

Po už zoufalém hledání se nám najednou nabídla možnost ve vesnici Cartisoara pod Fagarašem v malém kempu. O tom místě se asi nikdo víc nedozví, než že je Câr?i?oara rumunská obec v župě Sibiu v historickém regionu Sedmihradsko. V roce 2002 zde na rozloze 85,7 km? žilo 1157 obyvatel, v roce 2012 tam bylo jednu noc asi o 60 lidí navíc. Byla nám dána možnost prostoru pro přívěsy na kamení, ale mohli jsme založit poslední CAMP číslo 9. Další den máme ještě jednu zastávku a potom už jízdu domů s přespáváním v autobusu za jízdy.

Při příjezdu do vesnice jsem si všiml po pravé straně krásného nového kostelíka se hřbitovem, který byl vyzdoben typickými obrazy svatých na venkovní zdi. Protože to nebylo daleko od našeho bydlení, tak jsem si udělal menší výlet mezi kříže. Snad už s tím skončilo naše někdy útrpné rumunské cestování

Další pokračování bude soubor 41 SIGHISOARA
5 fotek, včera, 44 zobrazení, 35 komentářů | koníčky
72 fotek, minulou sobotu, 95 zobrazení, 200 komentářů | architektura, auta, krajina, města, příroda
Počasí spíš připomínalo předjaří než advent.
34 fotek, léto, 70 zobrazení, 27 komentářů
Nad Haligovcami smerom na Lesnicu je horské sedlo od ktorého sú nadherné výhlady na Pieniny-Tri Koruny a takisto na Tatry. Dalej sme pokračovali smerom na polské mestečko Niedzida - fotky z priehradného múra.
50 fotek, 18.4.2018, 62 zobrazení, 137 komentářů | dokumenty, krajina, příroda
V Nezdenicích jsme na chvili opustili Olšavu a prohlédli si část obce.Hledání místa, kde bychom se občestvili, nás zavedlo až nahoru ke kostelu, s hospodou hned naproti. Trochu nás překvapilo její jméno.
165 fotek, minulý týden, 22 zobrazení, 26 komentářů | krajina, příroda
Vyhlídka do údolí Berounky pod Branovem , návštěva galerie Andrle v Pavlíkově , mrazivá procházka v okolí Ostroveckého potoka a Suché jedle , vrtulníkové cvičení na Týřovské skále , procházka v okolí Oupoře. Mimo drobných prácí kolem domu to je výsledek týdení nucené dovolené.
79 fotek, 10.7.2015, 80 zobrazení, 22 komentářů
57 fotek, minulou sobotu, 11 zobrazení, 20 komentářů

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron