Středočeský kraj


reklama
Stylová relaxace na samotě u Bučického rybníka s ekologickou farmou zaměřenou na chov koní a Skotského náhorního skotu (Highland) je přímo rájem. Romantické pastviny obklopující unikátní přírodní lokalitu rožďalovických rybníků, významné hnízdiště, mimo jiné i motáka pochopa. Krásné místo pro nejen aktivní relaxaci.
3 fotky, 20.8.2011, 147 zobrazení, přidat komentář | soutěž: NEJVÝLET, Středočeský kraj
Od hradu Kokořín krásnými zákoutími CHKO Kokořínsko 5 km daleko a 320 schodů vysoko se tyčí až 12 m vysoké pískovcové útvary, které vypadají jako přerostlé houby.
Jsou krásnou dominantou krajiny a rozhodně stojí za to se na ně vydrápat...:-)
15 fotek, červen až říjen 2011, 239 zobrazení, přidat komentář | soutěž: NEJVÝLET, Středočeský kraj
Co může zaujmout při cyklistických výletech.
10 fotek, červen až srpen 2011, 306 zobrazení, 9 komentářů | cestování, děti, příroda, zvířata, soutěž: NEJVÝLET, Středočeský kraj
Nejpříjemnější výlet pro rodiny - exotická zvířata, jedinečné expozice, krásná flóra, odpočinek i zábava.
Kde jinde si můžete pohladit geparda, piknikařit a pozorovat gibonní rodinku?
Foto z hradu Kokořín
Již déle než 760 let dominuje krajině středního toku Sázavy na strmém skalnatém břehu hrad ČESKÝ ŠTERNBERK, nazvaný kdysi romantickým básníkem perlou Posázaví.

Byl založen r. 1241 Zdeslavem z rodu Divišovců a pojmenován podle dobové zvyklosti "Šternberk". Odtud se datuje i nový přídomek rodu Sternbergů a jeho erb s osmicípou hvězdou.

Je pozoruhodné a nepochybně ojedinělé, že hrad je podnes v držení rodu jeho někdejšího stavebníka Zdeslava ze Sternberga.

Středověká podoba raně gotického hradu je skryta v jádru dnešní stavby, která byla vytvářena několika úpravami. Stavební vývoj sahá od pozdně gotických přestaveb, zdokonalujících obranný systém, až po honosné raně barokní úpravy interiérů pro účely pohodlného obývání
7 fotek, 6.8.2011, 101 zobrazení, přidat komentář | soutěž: NEJVÝLET, Středočeský kraj
Během jednoho dne můžete navštívit hrad Karlštejn a hned na to i vidět kousek Ameriky. Sice jen jen té naší české, ale krásné. A kdyby vám náhodou úžasem vyprahlo v ústech, tak jen Kolalokova limonáda je ta pravá, protože tímhle místem na svém koni projížděl Limonádový Joe.
186 fotek, srpen 2011, 195 zobrazení, přidat komentář | soutěž: NEJVÝLET, Středočeský kraj
jen cvok se vydá na výlet do města v takovým vedru a ještě k tomu v pondělí,takže podzemí se studnou,kostnici a výšlap na věž jsme si zopakovali až další den(vedro bylo ale stejný)
2 fotky, srpen 2011, 137 zobrazení, 21 komentářů | soutěž: NEJVÝLET, Středočeský kraj
Zámek s nezapomenutelnou atmosférou. Místo, kde se poslední majitelka, baronka Sidonie Nádherná z Borutína, setkávala se svými pozoruhodnými hosty, mezi kterými vyčnívali například Rainer Maria Rilke a především Karl Kraus...
119 fotek, 30.4.2011, 144 zobrazení, přidat komentář | soutěž: NEJVÝLET, Středočeský kraj
rodinný výlet - Hrad/zámek/chalůpka Krakovec byl vystavěn kolem roku 1383 pro předního muže královského dvora, oblíbence Václava IV. a purkrabího hradu Křivoklát, Jíru z Roztok. Tento výstavný hrad je znám jako poslední útočiště Jana Husa před jeho odjezdem do Kostnice. Bývalo zde 27 místností a ani jedna neměla pravý úhel. Šlo o prostou stavbu, v níž obytný účel převažoval nad vojenským. Obytné dvoupatrové trakty chovaly uprostřed dvůr, směrem k přístupnější straně ostrohu stála půlválcová věž, brána a příkop s padacím mostem. Architektonicky nejvýznamnějším prostorem pevnosti byla a zůstala hradní kaple.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron