Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

Architektura

Nová navštěvovaná Právě přidaná


reklama

80 fotek, září 2011 až únor 2018, 9 zobrazení, 21 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, klasická-fotografie, vesnice
Přestavlky foceny "Fuji kompaktem kapesním" - proto kvalita slabá je když "ešče mlha je na Hané"
44 fotek, zima 2017/2018, 8 zobrazení, 1 komentář | architektura, koníčky, kultura, města, umělecké
Kamil Lhoták - Retrospektiva v Obecním domě, Libuše Pilařová - Kverková v Pellého vile a okolí luxusní architektury prvorepublikových vil v Praze - Bubenči. Šipkami vpravo nahoře lze zvětšit obrázek..
Foto.Blanka Šťastná
22 fotek, ve čtvrtek, 3 zobrazení, přidat komentář | architektura, krajina
Kamenný královský hrad Loket, je více než 800 let staré sídlo, tyčící se na žulovém masívu, který obtéká řeka Ohře. Byl založen pravděpodobně jako pohraniční pevnost. Hrad sloužil králům, Šlikům a pánům z Plavna, loketským měšťanům a v 19. a 20. století také jako vězení.
8 fotek, ve středu, 4 zobrazení, přidat komentář | architektura, města
33 fotek, 6.7.2017, 4 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Vodní tvrz založena vratislavskými biskupy již před r.1284. Tvořena věžovitou stavbou obklopenou příkopem. Přestavba do dnešní dispozice na přelomu 15. a 16. stol. V l. 1738–45 přestavba v zámek.
23 fotek, 21.10.2017, 2 zobrazení, přidat komentář | architektura, krajina
Aviatica je první budovou rozsáhlého developmentu na území Waltrovky. Na konci roku 2013 byla zahájena výstavba nové městské čtvrti Waltrovka v pražských Jinonicích, která svým budoucím uživatelům nabídne prvotřídní kvalitu, komfort a zázemí. Těžké stroje v bývalých továrnách Waltrovky nahrazují v budově Aviatica nadčasové kanceláře. Bude zde vytvořeno nové příjemné městské prostředí pro práci, bydlení, nákupy a volný čas.
88 fotek, tento týden, 6 zobrazení, 8 komentářů | architektura, ostatní
V Teplicích jsme se podívali do botanické zahrady, prošli lázeňským parkem na Zámecké náměstí a obdivovali architekturu nejen lázeňských domů.
69 fotek, 6.7.2017, 6 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Hrad přestavěný na zámek. Poničený za husitských válek. Obnovu provedli biskupové Jan Roth a Jan Thurzo, kteří zde hostili mnoho vědců a umělců. Za třicetileté války obsazen Švédy. V 18. st. barokně přestavěn. Dnešní podobu dostal zámek v 19. st.
34 fotek, květen 2012 až únor 2018, 8 zobrazení, 7 komentářů | architektura, dokumenty, města, ostatní
Komíny nejrůznějších podob a tvarů. Album bude průběžně doplňováno.
34 fotek, ve středu, 12 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, příroda
Krásný výhled do kutnohorské plošiny, na Sněžku a na Říp.
Novodobé pokusy zachránit hrad spadají do počátku 20. stol. díky Nadaci hraběte Jana Josefa Carretto-Millesimo pro zchudlé šlechtičny. V roce 1933 získal Lichnici při první pozemkové reformě Klub českých turistů, který prostřednictvím „Sboru pro záchranu Lichnice“ zahájil konzervační práce pod vedením ing. Friče. V tomto období bylo mimo jiné i ve zbytku hradní věže zřízeno schodiště s dřevěnou vyhlídkovou plošinou (ta byla pro celkovou zchátralost stržena v roce 1997). V 50. letech převzal zříceninu Okresní národní výbor Chrudim. Bez dostatečné péče však musela být z bezpečnostních důvodů ve 2. pol. 80. let uzavřena. Formou dobrovolnických prací začalo od roku 1991 zříceninu zachraňovat Ekocentrum Pardubice a spolek Brontosauři. Záchranu zdiva věže a paláce zajistil tehdejší Okresní úřad Chrudim, který v roce 2000 Lichnici převedl do majetku města Třemošnice. První snahy města Třemošnice obnovit na Lichnici vyhlídkové místo spadají zhruba do roku 2007. Původně měla vzniknout malá věžička v místě dnešní rozhledny, později se předpokládalo vybudování terasy nad současným muzeem. Nakonec zvítězil návrh vybudování rozhledny zhruba v dnešní podobě. V roce 2010 projekt získal stavební povolení, které bylo v roce 2014 z důvodu nedostatku prostředků na stavbu rozhledny prodlouženo o další dva roky. Samotná výstavba lichnické rozhledny začala v létě 2016 vybudováním základů, po následných úpravách projektu byla dokončena na jaře 2017. Projektové i rozpočtové náklady dosáhly výše cca 1,7 mil. Kč, přičemž o náklady se podělily jednotlivé obce v Mikroregionu Železné hory, některé místní firmy a cca 300 tis. Kč činila dotace Krajského úřadu Pardubického kraje. Lichnická rozhledna navržená společností Design s.r.o. z Chotěboře (Ing. J. Pechman) představuje samostatnou železnou konstrukci o třech pilířích s matným nátěrem, aby nedocházelo k odrazu slunečních paprsků. Jeden z těchto pilířů nese točité schodiště ke dvěma vyhlídkovým plošinám. Vyšší z nich umožňuje výhled přes hranu hradní zdi. Stavbu realizovala společnost Sostaf, s.r.o., Nový dvůr u Heřmanova Městce. Turistům je přístupná od své kolaudace v polovině dubna 2017. Slavnostně byla otevřena 22. května 2017, kdy zároveň získala jméno Milada po jedné z pověstí o kruté hradní panně.
28 fotek, loni na jaře, 4 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Zámek v Chropyně je dvoupatrová jednoduchá budova se spoustou oken v kamenných portálech. Budova je zakryta jasně červenou střechou, které vévodí vysoká, štíhlá věž. V přední části jediného zámeckého křídla je krátké podloubí a nedaleko něj stojí kamenná studna s kovanou mříží. Dříve zde stála stará tvrz, z které vznikl kolem roku 1615 renesanční zámek
82 fotek, v úterý, 7 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, města
8 fotek, 3.1.2018, 5 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina
Český Krumlov 3.1.2018
23 fotek, listopad 2017, 4 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina
Kutná Hora 17.-19.11.2017
76 fotek, včera, 38 zobrazení, 34 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, krajina, příroda
Hrad Osek nebo též Rýzmburk je zřícenina gotického hradu asi 2 km severozápadně od města Osek v Ústeckém kraji. Hrad byl postaven před polovinou 13. století. Byl rodovým sídlem Hrabišiců, kteří ho prodali míšeňskému markraběti Vilémovi. Později ho získali Kaplířové ze Sulevic a Lobkovicové, za kterých byl v průběhu 16. století opuštěn. Zřícenina je dobře přístupná z Oseka, odkud vede červeně turistická značka .